Отиди на
Форум "Наука"

Виртуална Химична Лаборатория 1.0


Apofis

Recommended Posts

  • Потребител

Целта на тази програма е да се създаде виртуална лаборатория по химия в помощ на учениците, изучаващи този предмет за първа година и техните преподаватели. Разработката е съобразена с учебното съдържание по химия за 7-ми клас, където се изучават основите на този предмет и доброто овладяване на учебния материал е предпоставка за успешно представяне през следващите години на обучение. Програмата не претендира да замести хичмината лаборатория, а просто компенсира нейната липса. С нея учениците могат да учат динамично, а не просто да четат информация от екрана. Не забравяйте, че най-важното е да се забавлявате.

Официален сайт (от който може да си я изтеглите):Химична лаборатория

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте :) Току що се регистрирах, мисля че цялата идея на сайта и форума е прекрасна, поздравления за добрата работа :) Вече имам предимството да работя в истинска лаборатория, наистина е интересно! Не е като да четеш схемички, друго си е да се омиришеш доволно на всякакви вещества :head_hurts_kr: , да те боли главата от изпарения, но да стоиш там, защото се получават наистина интересни неща :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хаха, така си е. Аз си мислех че бензалдехидът мирише на бадеми, ама то нищо не пречи много вещества да миришат така. :Oo: BTW, като си свалих виртуалната лаборатория ми даде някаква грешка и не се инсталира както трябва, но аз много бързах тази сутрин и не обърнах внимание, ще пробвам сега пак.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте :) Току що се регистрирах, мисля че цялата идея на сайта и форума е прекрасна, поздравления за добрата работа :) Вече имам предимството да работя в истинска лаборатория, наистина е интересно! Не е като да четеш схемички, друго си е да се омиришеш доволно на всякакви вещества :head_hurts_kr: , да те боли главата от изпарения, но да стоиш там, защото се получават наистина интересни неща :)

Супер, аз обичам химия, обаче на практика много куцам. На теория може да съм горе-долу, тва което съм учила в училище, тва което съм учила за кандидат-студентски изпити по химия.

Надявам се и аз скоро да мога да работя в лаборатория или поне да имам някакви практики в университета.

както и да е, стига с офф-а

Наистина страхотна работа по списанието, форума, направо Ви се кефя много хора. Днес ми е пръв ден, ама ще ви посещавам редовно:)

А сега видях, че на сайта, който е даден за теглене на първата версия, днес вече има и втора версия;) Така че теглете. Аз сега я тегля да я видя;0

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...