Отиди на
Форум "Наука"

Какво представлява автохтонството?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, gmladenov said:

Простете невежеството ми, но какво означава автохонство?
Благодаря.

Да нямаш предвид автохтонство? Псевдонаучна теория, че българите винаги са си живяли на балканите

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, gmladenov said:

Простете невежеството ми, но какво означава автохонство?
Благодаря.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Автохтония

Това казва уикипедия....Пропуснал си едно "т" в думата...И тъй като си  поместил темата в раздел българска средновековна история,предполагам, че се интересуваш как този термин кореспондира с нас - българите....С няколко думи...Тезата е, че българите от никъде не сме дошли,а сме си по тези земи откакто свят светува....😀 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, лаик-1 said:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Автохтония

Това казва уикипедия....Пропуснал си едно "т" в думата...И тъй като си  поместил темата в раздел българска средновековна история,предполагам, че се интересуваш как този термин кореспондира с нас - българите....С няколко думи...Тезата е, че българите от никъде не сме дошли,а сме си по тези земи откакто свят светува....😀 

По-малката част от населението се преселва и заселва на друго място,но по-голямата част си остава завинаги на родното място. (Стига разбира се някакви екстремни причини да не го принудят да се пресели. Например земетресение.) Пример е днешна България - два милиона българи емигрираха,но другите седем милиона останаха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, лаик-1 said:

Тезата е, че българите от никъде не сме дошли,а сме си по тези земи откакто свят светува....😀 

Хмм, ами това не е ли вярно?

Майка ми, бог да я прости, много четеше за тези неща. Тя беше убедена, че идваме от Изток.
Но преди десетина години някъде не излезе ли европейско ДНК проучване, че хората по българските земи имали местни гени?
В статията пишеше "северни стредиземноморци", което аз си го преведох като "траки" и не съм го мислил от тогава.
Не съм в час, но все пак това ми се видя достоверно; нали ДНК-то уж не лъже.
Сега ако става въпрос траките от къде са дошли, нямам никаква идея.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...