Отиди на
Форум "Наука"

Прекомерна тревожност


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

 

Живеем във времена на стрес и тревожност. За съжаление преди време ме подхвана силен шок и не успях да спя цели 4 денонощия. Оттогава насам съня ми се развали, станах особен, раздразнителен и с лоша концентрация. Както е добре известно добрият сън е важен за нашето ежедневие. В един момент прибягнах към спиртните напитки защото бях чел че притежават приспивно действие, но махмурлука на другия ден е много гаден и околните го забелязват.Алкохолът има упойващ ефект в малки количества и при определени нервни системи. 

Вечер заспивам трудно и на сутринта не се чувствам добре отпочинал. Дори и съня ми не е достатъчен.Кажете ми към кого да се насоча за да се справя с този проблем или да приема някакви медикаменти за справяне с прекомерната тревожност. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, StikNet said:

Здравейте,

 

Живеем във времена на стрес и тревожност. За съжаление преди време ме подхвана силен шок и не успях да спя цели 4 денонощия. Оттогава насам съня ми се развали, станах особен, раздразнителен и с лоша концентрация. Както е добре известно добрият сън е важен за нашето ежедневие. В един момент прибягнах към спиртните напитки защото бях чел че притежават приспивно действие, но махмурлука на другия ден е много гаден и околните го забелязват.Алкохолът има упойващ ефект в малки количества и при определени нервни системи. 

Вечер заспивам трудно и на сутринта не се чувствам добре отпочинал. Дори и съня ми не е достатъчен.Кажете ми към кого да се насоча за да се справя с този проблем или да приема някакви медикаменти за справяне с прекомерната тревожност. 

 

Опитай се да разбереш причините за това състоние ...

Аз също съм изпадал в подобни състояния (може би не е толкова силно ) . За себе си разбрах че това ми се случва като си поставям някакви цели в живота и след време разбирам че не съм достигнал тези цели. Това е нещо като постоянно да знаеш че имаш някаква несвършена работа, и времето за да я свършиш остава все по малко и по малко . Това лично мен ме напрягаше . И с времето напрежението нараства, докато .... Реших този проблем, като си казах че няма да си поставям никакви цели в живота, ще се стремя да правя нещата както трябва, и какъвто и резултат да имам, ще се радвам на него.

Другата причина е физическото състояние на организма. Човекът не е наясно че настроенията и самочувствието зависи не само от съзнанието му. Алкохолът в случая задълбочава този проблем.  Той го решава в определн момент от време (кратък) , но в дългосрочен план нещата ще стават по зле.  За да се промени състоянието не е лошо да се прочисти организма плюс леки физически натоварвания и др. От личен опит мога да кажа как три дена определно хранене ми промениха възприятието за света. Как станах сутринта и видях колко е прекрасен светът :), имах някакво радостно чувсто което идва от вътре, без да разбирам защо.

Но ной добре, ако проблемът е сериозен , да пренебрегнеш написното горе и да се обърнеш към нужния специалист. 

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напълно съм съгласен с написаното от теб. Постоянно мисля за някаква несвършена работа или се тревожа за всякакви неща. Всъщност главния виновник за безсънието е прекомерната тревожност. Примерно да проверя дали съм заключил входната врата, дали не съм забравил котлона включен или пък дали прозореца е затворен за да не духа вятър.

 

 Може би става дума за Генерализираното тревожно разстройство - https://www.youtube.com/watch?v=rOuc0_Yd5po

Не ми харесва безсънието. това сякаш изтощава организма. Станах особен и раздразнителен, а не искам да бъде такъв. Спя по 4-5 часа, а стандартно трябва да е около 7-8 часа.Безсънието, както  и главоболието са сигнали за преживян сериозен ударен стрес

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Orbit said:

Другата причина е физическото състояние на организма. Човекът не е наясно че настроенията и самочувствието зависи не само от съзнанието му. Алкохолът в случая задълбочава този проблем.  Той го решава в определн момент от време (кратък) , но в дългосрочен план нещата ще стават по зле.  За да се промени състоянието не е лошо да се прочисти организма плюс леки физически натоварвания и др. От личен опит мога да кажа как три дена определно хранене ми промениха възприятието за света. Как станах сутринта и светът ми изглеждаше като едно прекрасно място в което искам да живея (не че преди това не исках де :), имах някакво радостно чувсто което идва от вътре, без да разбирам защо.

Основна причина за всички тревоги е физическото състояние. Като не се движиш много (поради болест, мързел или други причини) ти се натрупва нервно напрежение и психясваш. И ако започнеш да си лекуваш нервното напрежение и психиката със сладко, преяждане и алкохол, и попадаш в затворен кръг. 

А това с диетата е наистина вярно. Само след няколко дена като не си ял вечер след 18:00 и на сутринта вече почваш да ставаш пълен с енергия  и изгладнял като вълк. И като съчетаеш такъв хранителен режим с вечерна натоварваща физически тренировка или друго мероприятие, което да ти изцеди силите и нервното напрежение, и ще спиш като къпан. Едно време тия неща са били заменяни с тежкия физически труд нужен за поддържане на домакинството, двора, стоката, нивите, като хората са се прибирали пребити от работа, хапвали са рано вечерта и са заспивали. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, StikNet said:

Напълно съм съгласен с написаното от теб. Постоянно мисля за някаква несвършена работа или се тревожа за всякакви неща. Всъщност главния виновник за безсънието е прекомерната тревожност. Примерно да проверя дали съм заключил входната врата, дали не съм забравил котлона включен или пък дали прозореца е затворен за да не духа вятър.

 

 Може би става дума за Генерализираното тревожно разстройство - https://www.youtube.com/watch?v=rOuc0_Yd5po

Не ми харесва безсънието. това сякаш изтощава организма. Станах особен и раздразнителен, а не искам да бъде такъв. Спя по 4-5 часа, а стандартно трябва да е около 7-8 часа.Безсънието, както  и главоболието са сигнали за преживян сериозен ударен стрес

Ами процедурата за лекар е ясна : Личен лекар и т.н. по реда си ... Хубаво е да минеш по този ред. 

Но в крайна сметка ти си единствения човек койот може да се справи с този проблем. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, makebulgar said:

Основна причина за всички тревоги е физическото състояние. Като не се движиш много (поради болест, мързел или други причини) ти се натрупва нервно напрежение и психясваш. И ако започнеш да си лекуваш нервното напрежение и психиката със сладко, преяждане и алкохол, и попадаш в затворен кръг. 

А това с диетата е наистина вярно. Само след няколко дена като не си ял вечер след 18:00 и на сутринта вече почваш да ставаш пълен с енергия  и изгладнял като вълк. И като съчетаеш такъв хранителен режим с вечерна натоварваща физически тренировка или друго мероприятие, което да ти изцеди силите и нервното напрежение, и ще спиш като къпан. Едно време тия неща са били заменяни с тежкия физически труд нужен за поддържане на домакинството, двора, стоката, нивите, като хората са се прибирали пребити от работа, хапвали са рано вечерта и са заспивали. 

 

 

Съгласен съм. Възможно , основната причина да е физическото състояние, но това може и да не е единствената причина.

Относно диетата, всеки индивидуално трябва да намери за себеси как , какво ,кога да употребява . Същото е и за физичесските натоварвяния.

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, StikNet said:

 

Не ми харесва безсънието. това сякаш изтощава организма. Станах особен и раздразнителен, а не искам да бъде такъв. Спя по 4-5 часа, а стандартно трябва да е около 7-8 часа.Безсънието, както  и главоболието са сигнали за преживян сериозен ударен стрес

Трябва да започнеш да решаваш този проблем лека по лека.  Започни по стандартната процедура - Личен лекар.

Същевременно мисли защо си го докарал до това положение , какви са причините . Ако ги разбереш, ще успееш да ги премахнеш.

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, StikNet said:

Постоянно мисля за някаква несвършена работа или се тревожа за всякакви неща. Всъщност главния виновник за безсънието е прекомерната тревожност. Примерно да проверя дали съм заключил входната врата, дали не съм забравил котлона включен или пък дали прозореца е затворен за да не духа вятър.

 

Преди 1 час, StikNet said:

Кажете ми към кого да се насоча за да се справя с този проблем

 

Най-лесното място към което човек може да се насочи за да си реши тези проблеми е към някой плаж, някой остров, някоя хубава вила, към планината или към друго далечно екзотично място. И така за седмица-две, или за месец-два. Отпуска му викат, и почивка. Хващаш пътя да пътешестваш за някъде на далече и не мислиш за проблеми и за несвършени задачи, а само за това как да разпускаш и да се забавляваш. И там на тия места си спиш докато искаш, не бързаш за работа, ходиш по разни развлечения и си правиш каквото ти е кеф. Няма да се тревожиш за това дали е заключена вратата, дали си забравил котлона или дали е затворен прозореца, ако отидеш на някой остров където бунгалата нямат врати и няма кой да влезе, или пък ако отидеш на палатка някъде където няма нито ток, нито врати, а вятъра, слънцето и природата са навсякъде около теб.

Ако и след подобна терапия тревожностите и стреса остават, то следващия етап от лечението може да е още по екстремна промяна на гледната точка към света съчетна с много по-екстремен стрес. За целта могат да се използват разни екстремни скокове с бънджи, парашут, парапланер, или екстремни полети със самолет. Клин клин избива както казват хората, и шока лесно се лекува с адреналина от екстремните преживявания. 

В някои случаи е препоръчително напълно човек да напусне старото си местообитание и да направи пълна промяна. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Orbit said:

Относно диетата, всеки индивидуално трябва да намери за себеси как , какво ,кога да употребява . Същото е и за физичесските натоварвяния.

Там е работата, че когато храненето се остави като индивидуално предпочитание често се появяват болести. Защото никой никъде не ти преподава как и кога да се храниш, разчиташ на вкуса си, и на това което са те научили в къщи или в обществото, а то не винаги е правилното и полязното. 

Ако ти харесва да хапваш чипс и сладолед в 2 през ноща тъй като не ти се спи, значи причината за безсънието ти не е точно стреса, а си влязъл в порочен кръг. Храниш се неправилно, това води до храносмилателни проблеми и наднормено тегло, това води до обездвижване, то води до нервно напрежение, то води до депресии и тревожности, и до бъзссъние, и след това се опитваш да ги лекуваш или компенсираш с лекарства, алкохол или с още повече неправилно хранене.. и си вече в порочния кръг. 

Ако човек пренебрегне храненето в живота си, и кара както му харесва, както му е вкусно, и както са го научили в къщи, в крайна сметка може да попадне при доктора, и след това ще - не ще, ще премине към по-лекия и правилен хранителен режим. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, makebulgar said:

Основна причина за всички тревоги е физическото състояние. Като не се движиш много (поради болест, мързел или други причини) ти се натрупва нервно напрежение и психясваш. И ако започнеш да си лекуваш нервното напрежение и психиката със сладко, преяждане и алкохол, и попадаш в затворен кръг. 

А това с диетата е наистина вярно. Само след няколко дена като не си ял вечер след 18:00 и на сутринта вече почваш да ставаш пълен с енергия  и изгладнял като вълк. И като съчетаеш такъв хранителен режим с вечерна натоварваща физически тренировка или друго мероприятие, което да ти изцеди силите и нервното напрежение, и ще спиш като къпан. Едно време тия неща са били заменяни с тежкия физически труд нужен за поддържане на домакинството, двора, стоката, нивите, като хората са се прибирали пребити от работа, хапвали са рано вечерта и са заспивали. 

 

 

Донякъде си прав. Едно време като ходих на даскало всяка сутрин ни караха да правим физически упражнения. Сега не зная дали все още има такава практика в съвременните училища.

Трябва да се измъкна от този порочен кръг. Ако пийна алкохол на другия ден имам махмурлук , а той е много коварен. Може дори да доведе до прристрастяване.

Между другото аз също като доста млади ме влекат екстремните изживявания за покачване на адреналина. Качвал съм се на доста високи и опасни сгради за екстремно селфи. Когато погледнеш от високо имаш усещането че си в облаците буквално и се чувстваш върховно. Дори и самочувствието се вдига, а както знаем то е много важно за нашето ежедневие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, makebulgar said:

Там е работата, че когато храненето се остави като индивидуално предпочитание често се появяват болести. Защото никой никъде не ти преподава как и кога да се храниш, разчиташ на вкуса си, и на това което са те научили в къщи или в обществото, а то не винаги е правилното и полязното. 

 

Нямах това в предвид,  човек да задоволява психологическите си потребности чрез храната или други вещества.

Точно обратното имах предвид , човек трабва да определи какви храни са добри за тялото му ( полезни) , как да ги приема , кога да ги приема ...Ако човек не е стигнал до нивото което ще постави тези задачи пред него, тогава въобще няма за какво да говорим. Т.е получаваме това което ти си описал със пристрастията.  Аз до някъде съм намерил начин за себе си как да определям кое е полезно за тялото ми и кое не е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едно време имаше по аптеките една хранителна добавка с валериан.
Тя на мен много ми помагаше със съня. За съжаление не се сещам как
се казва, но в аптеката все ще имат нещо подобно.

Пиеш ли кафе? Ако да, значи трябва да се следиш колко кафе пиеш.

Като цяло изглежда да си под стрес. От там тревожността и безсънието.
Сега е момента да отидеш на алтернативен лекар.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Orbit said:

човек трабва да определи какви храни са добри за тялото му

Човек няма много голям избор.. щото тялото си има биологични изисквания, и като не ги спазваш - боледуваш. Биологичните изисквания са едни и за всички хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Едно време имаше по аптеките една хранителна добавка с валериан.
Тя на мен много ми помагаше със съня. За съжаление не се сещам как
се казва, но в аптеката все ще имат нещо подобно.

Пиеш ли кафе? Ако да, значи трябва да се следиш колко кафе пиеш.

Като цяло изглежда да си под стрес. От там тревожността и безсънието.
Сега е момента да отидеш на алтернативен лекар.

Предполагам за това става дума - https://subra.bg/hranitelni-dobavki/nervnost-bezsnie-i-naprezhenie/menta-glog-valeriana-matochina-h-60tabl.html

 

Пия кафе разбира се. Пия обаче от пакетчетата на разни производители правещи комбинация 3 в 1. Но мисля че това не е никакво кафе, а някаква лека комбинация.

Редактирано от StikNet
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Едно време имаше по аптеките една хранителна добавка с валериан.
Тя на мен много ми помагаше със съня. За съжаление не се сещам как
се казва, но в аптеката все ще имат нещо подобно.

Пиеш ли кафе? Ако да, значи трябва да се следиш колко кафе пиеш.

Като цяло изглежда да си под стрес. От там тревожността и безсънието.
Сега е момента да отидеш на алтернативен лекар.

Мента, Глог и Валериян.

Като каза кафе, май ми се пие кафе ...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, makebulgar said:

Човек няма много голям избор.. щото тялото си има биологични изисквания, и като не ги спазваш - боледуваш. Биологичните изисквания са едни и за всички хора.

Аз мага да кажа че имам определн опит в това. И има начин за определяне на това кои храни вредят на даден организъм и от кои храни той има нужда. 

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За тези медикаменти какво мислите. Трябва ми нещо което да си заслужава.Не при всички нарушения на съня е необходима употребата на сънотворни и алкохол.

https://apteka.framar.bg/30002092/калмабен-табл-10-монтавит

https://sopharmacy.bg/neopharm-neodorm-mr-10tabs.html

https://sopharmacy.bg/product/1511/neoleksan-100-mg-h30-tabletki-neopharm.html

https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/497

https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/8219

https://sopharmacy.bg/product/490/nevrostab-pri-bezsanie-i-naprezhenie-h30-kapsuli-adipharm.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, StikNet said:

Донякъде си прав. Едно време като ходих на даскало всяка сутрин ни караха да правим физически упражнения. Сега не зная дали все още има такава практика в съвременните училища.

Трябва да се измъкна от този порочен кръг. Ако пийна алкохол на другия ден имам махмурлук , а той е много коварен. Може дори да доведе до прристрастяване.

Между другото аз също като доста млади ме влекат екстремните изживявания за покачване на адреналина. Качвал съм се на доста високи и опасни сгради за екстремно селфи. Когато погледнеш от високо имаш усещането че си в облаците буквално и се чувстваш върховно. Дори и самочувствието се вдига, а както знаем то е много важно за нашето ежедневие.

Е ако говорим за възраст в която човек не може да се натоварва физически и да си качва адреналина с екстремни неща, ще е по-трудно да се отърве от пренапрежението. Тогава се връщаме на варианта с плажовете, планината и островите, с отпуската и почивката.

Въпросът е човек максимално да се откъсне от дома, ежедневието, задачите и грижите. 

Ако човек обаче му се натрупат повече неприятностти и не може да се откъсне никога от грижите (заради болести, лоши спомени, бедност) тогава проблемът е по-сложен.. и трябва да се обърне към специалист.

Алкохола е възможен избор само в краен случай за бедните и за тежките случаи. Принципно размътва мозъка, пренарежда нервните връзки, откъсва те от реалността, заспиваш без значение от нищо друго, забравяш, и т.н. И най-добре е да се употребява в приятелска компания, а не в къщи за лечение на тревожността. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, StikNet said:

За тези медикаменти какво мислите. Трябва ми нещо което да си заслужава.Не при всички нарушения на съня е необходима употребата на сънотворни и алкохол.

https://apteka.framar.bg/30002092/калмабен-табл-10-монтавит

https://sopharmacy.bg/neopharm-neodorm-mr-10tabs.html

https://sopharmacy.bg/product/1511/neoleksan-100-mg-h30-tabletki-neopharm.html

https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/497

https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/8219

https://sopharmacy.bg/product/490/nevrostab-pri-bezsanie-i-naprezhenie-h30-kapsuli-adipharm.html

 

Иначе ако става на въпрос на лекарства от аптеката, за лек сън и заспиване се препоръчва мелатонина, който е основна съставка от някои от тези препарати от линковете. Мелатонина е хормон и е свързан с светлината и мрака... преди време го изписаха на близък за по-добър сън след катастрофа. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, makebulgar said:

 

. Мелатонина е хормон и е свързан с светлината и мрака... преди време го изписаха на близък за по-добър сън след катастрофа. 

 

Ще го видя този мелатонин, но аз нямам много доверие на тези работи и мисля че всичко е на принципа на плацебо ефекта. Тоест на пранципа на внушението.

И как така мелатонина повлия съня на вашия близък след катастрофа.

 

Какъв медикамент ще ми препоръчате да си взема от аптеката, но да си заслужава.

Редактирано от StikNet
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, makebulgar said:

 

Иначе ако става на въпрос на лекарства от аптеката, за лек сън и заспиване се препоръчва мелатонина, който е основна съставка от някои от тези препарати от линковете. Мелатонина е хормон и е свързан с светлината и мрака... преди време го изписаха на близък за по-добър сън след катастрофа. 

 

Аз имам негативно отношение към лекарствата. За мен лекартсвата не решават проблемите , а ги притъпяват за определено време. Единственото истинско лекарство това е храната , водата  и физическите натоварвания. ( В медицината свалям шапката на хирургичеките намеси, но не и на лекуване на симптомите при нарушение на функционалност на организма )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, StikNet said:

Ще го видя този мелатонин, но аз нямам много доверие на тези работи и мисля че всичко е на принципа на плацебо ефекта. Тоест на пранципа на внушението.

 

Биохимията не трябва да се пренебрегва и е цяла наука... не е въпрос до вяра и внушения.

 

"Мелатонинът е медиатор, производен на серотонина."

"Серотонинът играе важна роля при регулирането на агресивността, телесната температура, настроението, съня, повръщането, кръвосъсирването, сексуалността и апетита. Освен това той има отношение към остаряването, ученето и паметта. Ниските нива на серотонин биха могли да бъдат причина за агресивно поведение, клинична депресия, мигрена, раздразнителен стомах, фибромиалгия и различни нервни разстройства.

Познат е още като „хормон на щастието".

 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, StikNet said:

Ще го видя този мелатонин, но аз нямам много доверие на тези работи и мисля че всичко е на принципа на плацебо ефекта.

Аз имам опит с мелатонина и за мен поне ефектът въобще не беше плацебо.
За седмица металатонинът ме приспиваше много успешно. След това, обаче,
спря да ме приспива ... а без него пък съвсем не можех да спя.
Значи отначало той тои действа, но след това ти трябват все по-големи дози,
за да действа. В крайна сметка ти обърква баланса и аз се отказах от него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, gmladenov said:

Аз имам опит с мелатонина и за мен поне ефектът въобще не беше плацебо.
За седмица металатонинът ме приспиваше много успешно. След това, обаче,
спря да ме приспива ... а без него пък съвсем не можех да спя.
Значи отначало той тои действа, но след това ти трябват все по-големи дози,
за да действа. В крайна сметка ти обърква баланса и аз се отказах от него.

Същото е и с алкохола използван за приспиване на организма. Отначало започваш с малки дози, но след време повишаваш количеството и в един момент пиеш доста и може да се стигне дори и до алкохолизъм. А там вече се намесва психиатрията. Има опасност дори да попаднеш на некачествен алкохол.

 

Понякога си мисля че когато легна няма да заспя и ще остана буден няколко денонощия, но се случва че заспивам. 

„Необходимостта от сън е толкова силна, че превъзхожда глада – казва Ерин Ханлън, доцент от Центъра по съня, метаболизма и здравето при Чикагския университет в САЩ. – Вашият мозък просто ще заспи, независимо от всички съзнателни опити да се борите с това.“

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, StikNet said:

Здравейте,

 

Живеем във времена на стрес и тревожност. За съжаление преди време ме подхвана силен шок и не успях да спя цели 4 денонощия. Оттогава насам съня ми се развали, станах особен, раздразнителен и с лоша концентрация. Както е добре известно добрият сън е важен за нашето ежедневие. В един момент прибягнах към спиртните напитки защото бях чел че притежават приспивно действие, но махмурлука на другия ден е много гаден и околните го забелязват.Алкохолът има упойващ ефект в малки количества и при определени нервни системи. 

Вечер заспивам трудно и на сутринта не се чувствам добре отпочинал. Дори и съня ми не е достатъчен.Кажете ми към кого да се насоча за да се справя с този проблем или да приема някакви медикаменти за справяне с прекомерната тревожност. 

Мотика и ракия вършат чудеса

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...