Отиди на
Форум "Наука"

"Парадокси" в теорията на относителността


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 минути, Kоко said:

И как ще стане това? 

Това е реална възможност. Най-простата ситуация - когато и двата часовника тръгнат едновременно. И още безброй междинни варианти, когато тръгват с едно или друго закъснение. Дали ще се реализира тя, или нещо друго, ще покаже решението. Което явно го нямаш, а твърдиш произволни предположения.

Още колко време ще ни губиш с празни приказки?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, scaner said:

Това е реална възможност. Най-простата ситуация - когато и двата часовника тръгнат едновременно. И още безброй междинни варианти, когато тръгват с едно или друго закъснение. Дали ще се реализира тя, или нещо друго, ще покаже решението. Което явно го нямаш, а твърдиш произволни предположения.

Още колко време ще ни губиш с празни приказки?

Когато тръгват едновременно пристигат неедновременно. Решението го видя в уикито. Не знам, какво още искаш. Или кажи нещо смислено или спри да ме мотаеш

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, Kоко said:

Когато тръгват едновременно пристигат неедновременно. Решението го видя в уикито. Не знам, какво още искаш. Или кажи нещо смислено или спри да ме мотаеш

Забрави... Няма да те уча какво значи "решение".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, scaner said:

Забрави... Няма да те уча какво значи "решение".

Защо трябва да ме учиш, след като хората са дали решението на готово и мога да го ползвам

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 9.10.2023 г. at 18:55, Kоко said:
On 9.10.2023 г. at 17:58, kipen2 said:

Явно търсиш друг да ти реши задачата?!? Не разчитай на мен...

На теб никога не съм разчитал. Не аз а вие казахте, че има много решения. Ми дайте ги.... или само като да си трием клавиатурите, май... 

Когато съм ти дал вече някакви решения и това ти е убегнало от вниманието, независимо че отхвърли едното, но пък се разпореждаш да ти се даде...

On 9.10.2023 г. at 19:56, Kоко said:

Това прави лошо впечатление 🙂

...и не само... защото не личи това да те притеснява.

Защо не попиташ за решението един съфорумник - @Ниkи?!? На него можеш да разчиташ, защото поведението ви е еднотипно! И той обичаше да ползва готови решения, ама само части от тях, без да ги обединява в написано собствено решение.... та и все му се преплитаха линиите на едновременост в различни ИОС и му се губеха събития...

 

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, kipen2 said:

Когато са ти дадени вече някакви решения и това ти е убегнало от вниманието, независимо че отхвърли единият

Аз видях само едно твое решение, това което отхвърлих. За кое друго говориш?

Преди 4 минути, kipen2 said:

Защо не попиташ за решението един съфорумник - @Ниkи?!?

Както виждаш, няма го...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Kоко said:
Преди 14 часа, scaner said:

Забрави... Няма да те уча какво значи "решение".

Защо трябва да ме учиш, след като хората са дали решението на готово и мога да го ползвам

Защото ти не си дал решение на задачата ти. Това, което цитираш е решение на друга задача, в която липсва конкретиката на твоята. Елементарно, но явно не можеш да вденеш, щом питаш....

 

а за "Ники"-то ....не знам, бъди настоятелен! Не е изтрит профила, така, че ...

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, kipen2 said:

Това, което цитираш е решение на друга задача, в която липсва конкретиката на твоята.

Ти не виждаш връзката между двете задачи

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Kоко said:
Преди 9 минути, kipen2 said:

Когато са ти дадени вече някакви решения и това ти е убегнало от вниманието, независимо че отхвърли единият

Аз видях само едно твое решение, това което отхвърлих. За кое друго говориш?

Увери ли се, че ти е убегнало? Дори и Скенер ти го даде като "най-простият вариант"....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Kоко said:
Преди 2 минути, kipen2 said:

Това, което цитираш е решение на друга задача, в която липсва конкретиката на твоята.

Ти не виждаш връзката между двете задачи

Ми ОК! Напиши я ти! Не знаеш ли какъв е образеца на запис на решение на задача?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, kipen2 said:

Ми ОК! Напиши я ти! Не знаеш ли какъв е образеца на запис на решение на задача?

Покажи един твой запис на решение на задача

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Kоко said:

Покажи един твой запис на решение на задача

Това какво общо има с неспособността ти да формулираш и доведеш решшението на една задача докрай?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Kоко said:
Преди 10 минути, kipen2 said:

Увери ли се, че ти е убегнало? 

Нормално е да се случи. Покажи ми го

Алооо, Николайчо! Ти ли си, бре, ламуго?!? Не може при такава голяма вероятност зад никовете "Коко" и "Ники" да пише една и съща персона, това да не е и самата истина! Не само прътове с дължина 4св.г., не само излишното усложняване, не само драпането към моделът на взаимоотношения "взискателен-свит", ами и "орязаното цитиране"

Я прочети целия ми пост, който цитираш, и си виж сам неоснователността на изискването ти!!! Наглост до безобразие....  

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, kipen2 said:

Защо не попиташ за решението един съфорумник - @Ниkи?!? 

Преди 26 минути, Kоко said:

Както виждаш, няма го...

Нямаше ли правило да не се изпозва повече от един акаунт!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, scaner said:

Това какво общо има с неспособността ти да формулираш и доведеш решшението на една задача докрай?

Ползвайки неговата методика на представяне на решението най-добре ще ме разбере. Явно моята методика не му харесва

Преди 3 минути, Gravity said:

Нямаше ли правило да не се изпозва повече от един акаунт!

Кой визираш? Аз не ползвам повече от един акаунт

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Gravity said:

Нямаше ли правило да не се изпозва повече от един акаунт!

Има, но има и условие, че админа без предупреждение може да ти го банне! И аз съм "на ръба", но си позволих да отворя нов, без мимикриране, с индекс 2. Не ми се вижда справедливо решението на админа за другият ми ник и за това реших да пиша пак. Пък админът, ако реши че нарушавам правилата да ми изтрива този акаунт. Така или иначе от другия нямам намерение да пиша, след като ми изтече ограничението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, kipen2 said:
Преди 30 минути, Kоко said:
Преди 31 минути, kipen2 said:

Увери ли се, че ти е убегнало? 

Нормално е да се случи. Покажи ми го

Алооо, Николайчо! Ти ли си, бре, ламуго?!? Не може при такава голяма вероятност зад никовете "Коко" и "Ники" да пише една и съща персона, това да не е и самата истина! Не само прътове с дължина 4св.г., не само излишното усложняване, не само драпането към моделът на взаимоотношения "взискателен-свит", ами и "орязаното цитиране"

Я прочети целия ми пост, който цитираш, и си виж сам неоснователността на изискването ти!!! Наглост до безобразие....  

Или ми го покажи, или не ми губи времето. Запази учтива форма на общуване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Kоко said:

Или ми го покажи, или не ми губи времето. Запази учтива форма на общуване.

Нямаш морално право да изискваш учтива форма на общуване след проявената наглост да изрязваш от поста ми като цитат мястото, в което съм ти упоменал къде да го намериш.

Спри да ме цитираш и се заяждай с някой друг!!!!!!!!.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Kоко said:
Преди 24 минути, Gravity said:

Нямаше ли правило да не се изпозва повече от един акаунт!

Кой визираш? Аз не ползвам повече от един акаунт

Дано да ползваш различно IP или поне програма за замаскиране, щото това се вижда от системния администратор, който поддържа платформата.... шансовете различни хора да пишат от двата ника е нищожен...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, kipen2 said:

Нямаш морално право да изискваш учтива форма на общуване

Това са правила на форума

Преди 2 минути, kipen2 said:

след проявената наглост да изрязваш от поста ми като цитат мястото, в което съм ти упоменал къде да го намериш.

В поста ти няма линк към това което си искал да ми покажеш. Ето:

Преди 43 минути, kipen2 said:

Алооо, Николайчо! Ти ли си, бре, ламуго?!? Не може при такава голяма вероятност зад никовете "Коко" и "Ники" да пише една и съща персона, това да не е и самата истина! Не само прътове с дължина 4св.г., не само излишното усложняване, не само драпането към моделът на взаимоотношения "взискателен-свит", ами и "орязаното цитиране"

Я прочети целия ми пост, който цитираш, и си виж сам неоснователността на изискването ти!!! Наглост до безобразие....  

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, kipen2 said:

Дано да ползваш различно IP или поне програма за замаскиране, щото това се вижда от системния администратор, който поддържа платформата.... шансовете различни хора да пишат от двата ника е нищожен...

Защо трябва да го правя? Ползвам един единствен акаунт. Какво искаш още? Съсредоточи се над задачата или ме остави на мира

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Kоко said:
Преди 9 минути, kipen2 said:

след проявената наглост да изрязваш от поста ми като цитат мястото, в което съм ти упоменал къде да го намериш.

В поста ти няма линк към това което си искал да ми покажеш. Ето:

Дори и не помниш кой пост си ми цитирал изрязано?!?!? Айде спри се! 

 

Преди 5 минути, Kоко said:
Преди 9 минути, kipen2 said:

Нямаш морално право да изискваш учтива форма на общуване

Това са правила на форума

Ти ги наруши с наглостта си още преди да изискаш учтива форма от мен.... Нагъл си до безобразие!!! Нарушител да се позовава на правилата?!?!?  Айде спри се! 

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...