Отиди на
Форум "Наука"

Популационна генетика, основи, принципи, методология


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, genefan said:

Изглежда става въпрос за така наречения Ancient North Eurasian (ANE), която засега не е намерена в никой древен народ в чист вид.

Не е точно така.  Намерени са множество древни проби, които са точно такива древни евро-азиатци.  Първата такава с най-добро приближение според Райх е на момчето от Мал'та
https://en.wikipedia.org/wiki/Mal'ta–Buret'_culture

 

След МА-1 обаче те намират и доста  други по-добри представители на ANE.

 

 

В тази презентация Дейвид Райх обяснява добре как са стигнали до идеята и разкриването на древните евразийци.

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Johannes Krause

 

2. Video

Ancient Human Genomes...Present-Day Europeans - Johannes Krause

 
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Mattias Jakobsson- The genomic footprints of Neolithic Europeans

Матиас Якобсон обяснява подробно за неолитните фермери и връзката със западно-европейските ловци събирачи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Множество нови статии са се появили на сайта на Д.Райх:

https://reich.hms.harvard.edu/publications

Както може да се очаква, Д.Райх е съавтор на почти всички тях.  Невероятна работоспособност или го слагат за съавтор по причина за спонсорство?

Когато в един екип са 10-20 човека, какво пречи и да са 30? 

Но да не се заяждаме на дребно,  има нови публикации и желаещите могат да ги погледнат. 

 

The return of the Beaker folk? Rethinking migration and population change in British prehistory

Genetic landscape of Gullah African Americans

Dairying enabled Early Bronze Age Yamnaya steppe expansions

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Потребител
On 7.08.2021 г. at 22:27, genefan said:

И какво ще докажеш, като си свалиш тези програми, което вече не е казано от професионалистите или не е дъвкано с години по англоезичните форуми. Само като Стоян ще имаш чувството, че откриваш топлата вода. Аз бях на тази вълна преди 10 години, когато Диенекес основа проекта Додекад  и първи започна да си играе с автозомните резултати за произход. Зареждах си на компа калкулатори и бях първата българка, която се включи в проекта с ранни резултати от 23андМе.

Само че на някои любители като Давидски/Поляко, които навремето Диенекес ги научи как и какви програми да ползват много им порасна самочувствието и започнаха да обявяват Диенекес и други професионалисти за глупаци и че само техните изчисления важат.  За тези, които още не знаят кой в Диенекес ето - млад професор в МИТ(ако разбират и какво значи да си професор в МИТ). Само че оттогава Диенекес се ожени и престана с хобито и блогърството си, а някои още продължават.

http://dnagenealogy-bg.org/mybb/showthread.php?tid=464&highlight=Диенекес

 

 

Форума за българска генеалогия май вече е престанал да съществува.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, tantin said:

Форума за българска генеалогия май вече е престанал да съществува.  

Да, благодарение на един от администраторите, който го затвори без да предупреждение, така че си загубих всички постинги и полезни линкове, по които бях работила години. Вече ще знам комбини с други българи да не правя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, genefan said:

Да, благодарение на един от администраторите, който го затвори без да предупреждение, така че си загубих всички постинги и полезни линкове, по които бях работила години. Вече ще знам комбини с други българи да не правя.

То и тук в този форум имаше такива заключени и изтрити теми.  Добре е човек да си пази по нещо и в личните си файлове и да си прави бакъп. А форума на бойната слава го прецакаха разни хакери  и после стана неизползваем. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...