Отиди на
Форум "Наука"

Отворен клуб  ·  28 потребители

Пътуване

Вашите дестинации през 2021


Recommended Posts

  • Администратор

Въпреки пандемията, сертификатите за PCR, ваксини и други тестове много хора направиха своите пътувания и посетиха много туристически забележителности.

Нашето семейство тази година сбъдна две големи мечти :)

Ние посетихме Египет, като обиколихме в рамките на 10 дни едни от най-големите забележителности на този древен свят., Направихме една обиколка на круиз из груцките острови отново за около десетина дни и още няколко малки пътешествия около морето и планината в България.

 

Къде бяхте през тази година и къде планувате да отидете до края на годината?

IMG_20210505_085915.jpg

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Ние посетихме Египет, като обиколихме в рамките на 10 дни едни от най-големите забележителности на този древен свят., Направихме една обиколка на круиз из груцките острови отново за около десетина дни и още няколко малки пътешествия около морето и планината в България.

Ееее, много накратко така...Кажете за Египет малко по-подробно : Оправдаха ли се очакванията Ви или не дотам...или пък бяха надхвърлени ?  Кое е най-впечатляващото - Пирамидите или Луксор/Карнак ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Всичко беше много впечатляващо и много ни хареса :)

Пирамидите бяха Лау, но Луксор и Крнак си бяха истинску бижу. Също така много ме впечатли Абу Симбел.

Тръгнахме от София към Кайро със самолет, след това от Кайро към Луксор с вкла. В Луксор се настанихме на круизен кораб и пътувахме 4 дни по Нил като всеки ден спирахме и обикаляхме различни забележителности.

Наистина беше много приятно и интересно пътуване :)

Иска ми се да направя отделна тема за Египет, защото имам много въпроси от исторически и културен аспект, но все нямам време :)

 

photo_2021-09-12_16-05-32.jpg

photo_2021-09-12_16-03-19.jpg

photo_2021-09-12_16-06-35.jpg

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Р. Теодосиев said:

Всичко беше много впечатляващо и много ни хареса :)

Пирамидите бяха Лау, но Луксор и Крнак си бяха истинску бижу. Също така много ме впечатли Абу Симбел.

 

Смисъл ...пирамидите се оказаха под очакванията ви ?  Влизахте ли в тях (Великата)?  Иначе да, на външен вид отблизо може и да поразочароват (не съм бил, а съм чувал различни отзиви)...Въпреки, че се казва ..Всичко на този свят е подвластно на Времето, но то от своя страна е под властта на Пирамидите...

Все пак 4 500 години са си казали думата.

За разлика от мистиката на платото Гиза от архаичните времена,  Луксор е рожба на Новото царство - Имперски Египет ...но както Вие казахте това за 

Преди 31 минути, Р. Теодосиев said:

Иска ми се да направя отделна тема за Египет, защото имам много въпроси от исторически и културен аспект

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...