Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 9 минути, andreiS40 said:

Къде в написанато от мен го видя това? Какво  визираш, което съм казал/написал? Унищожаването на материалната част и личният състав на противниковата армия /да точно, правинлно разбра унищожаването на личният състав/, която напада отбраняващата се държава е основна цел и задължение на въоръжените сили на отбраняващите се. Унищожаването на пилот, разчети от танкисти, артилерийски разчети, разчети на ЗРК, оператор на ПТРК, и так далее си е първостепенна цел, а особено първото -неутрализирането на изключително скъп специалист, какъвто например е един пилот, си е успех и да е и  легитимна военна цел. Страшно е когато загиват и страдат цивилни, а убити, осакатени комбатанти си е съвсем в кръга на нормалното, признато е за легитимна военна цел от нормите на международното хуманитарно право. Все пак те затова са там, нали комбатантите участват пряко във военни действия. Такъв е международноправният им статут.

Ти от отбраняваща се страна ли си ?

Значи след като си избрал страна в този конфликт, това оправдава желанието ти за убиването на пряките или косвени участници на противниковата страна?

Ти какъв се явяваш в този конфликт ? ( Освен тъпа байденовска партенка ?)

 

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 8 минути, Orbit said:

Значи след като си избрал страна в този конфликт, това оправдава желанието ти за убиването на пряките или косвени участници на противниковата страна?

Какво правят руските самолети в Украйна ... освен да хвърлят бомби и да убиват украинци.
Значи екипажите на тези самолети дефакто са убийци.

Като свалят самолет с убийци, ти тъгуваш ли за тях? Аз не.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Какво правят руските самолети в Украйна ... освен да хвърлят бомби и да убиват украинци.
Знач

Правят далеч по различно от това което правиха американскиите и европейските самолети - тотално уничтожаване на градовете в много  държави. Ти тогава каза ли нещо ?

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Orbit said:

Ти от отбранявааща се страна ли си ?

Значи след като си избрал страна в този конфликт, това оправдава желанието ти за убиването на пряките или косвени участници на противниковата страна?

Ти какъв се явяваш в този конфликт ? ( Освен тъпа байденовска партенка ?)

 

Бляд, "тъпа байденовска партенка" ще викаш на онзи, на  баща ти де, затова  че е направил глупостта не го е извади преди да свърши в майка ти, като  в резултат на тази еякулация  се е пръкнала отрепка като теб! Аз какъв се явявам, си лично моя работа, това е публичен форум и не си ти троле, който ще ми държи сметка, какво да пише и какво не. Е това си ти, отрепка.

има си международно хуманитарно право и там много ясно по недвусмислен е регламентирано, какво следва да бъда поведение при война по отношение на некомбатанти, комбатанки, пленени комбатанти и прочее. Нещо криво ли ти е? Учил недоучил паупер

Нещо имаш да ми кажеш напряко ли? Сега кръгом, чупка в кръста на 90 градуса, малко слюнка на показалчето  и си го на.....ри, сещаш се къде!

Форумната ти активност е на един  типичен прост трол, който се е пръкнал във форума след 24.02.2022г.

Изказвам извинение на модераторския екип!

Редактирано от andreiS40
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Orbit said:

Правят далеч по различно от това което правиха американскиите и европейските самолети - тотално уничтожаване на градовете в много  държави. Ти тогава каза ли нещо ?

Последно американски и европейски самолети бомбардираха Сърбия ... пак убийци.

Имаш следния избор:

  • оставяш Милошевич на мира, за да избие всички босненци
  • бомбардираш го, за да спре

Ти кой избор ще направиш? 🙄

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, andreiS40 said:

Бляд, "тъпа байденовска партенка" ще викаш на онзи, на  баща ти де, затова  че е направил глупостта не го е извади преди да свърши в майка ти, като  в резултат на тази еякулация  се е пръкнала отрепка като теб! Аз какъв се явявам, си лично мая работа, това е публичен форум и не си ти троле, който ще ми държи сметка, какво да пише и какво не. Е това си ти, отрепка.

има си международно хуманитарно право и там много ясно по недвусмислен е регламентирано, какво следва да бъда поведение при война по отношение на некомбатанти, комбатанки, пленени комбатанти и прочее. Нещо криво ли ти е? Учил недоучил паупер

Нещо имаш да ми кажеш напряко ли? Сега кръгом, чупка в кръста на 90 градуса, малко слюнка на показалчето  и си го на.....ри, сещаш се къде!

Форумната ти активност е на един  типичен прост трол, който се е пръкнал във форума след 24.02.2022г.

Изказвам извинение на модераторския екип!

Защо се възбуди толкова?  Притесняваш ме с тези твои либерастки цености.

Виж сега, като пишеш за други нещо, бъди готов и за теб та пишат същото. Разбираш ли ? Приятно ли е ?

Ще ти държа сметката ,ако искам. А аз искам да ти държа сметката. За да усетиш че не можеш само ти да държиш сметката на другите. 

Разбра ли ?

 

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ние трябва да пазим неутралитет по този конфликт.  Ако Украйна толкова много се е залюбила с Европа, то нека Европа да помогне на Украйна.  Но Русия също е Европа.. В много отношения Русия е по-европейска от Украйна.

Да ви припомня ли какво казват  македонците за нас? Татари, монголи, варвари, фашисти ..  Такива са македонските суперлативи.. А те били наследниците на македонския цар Самуил, и Кирил и Методий били македонци, създатели на македонската азбука..

Същото става в Украйна, в момента се създава новата история на измислената Украйна, вече си имат древен украински, пардон - полски, казашки или кой го знае що за език. Руснаците са варвари и татари..

Проблемът обаче е в това че украинизацията е насилствен процес, подобно на македонизацията.  Виждате докъде се докараха македонците с тяхната измислена Македония.

Украйна е също толкова измислена и фалшива, колкото и Македония..

Съвременните македонци искрено вярват че са наследници на Ал.Македонски.  А украинците дори не знам вече в какво вярват и на какво се надяват, ако не са фалшивите обещания на Чичо Сам и ЕС едва ли толкова народ сега щеше да се жертва за тая кауза..   Насилствената Украинизация продължава.. 

Украинската кауза не е миролюбива, а обратното - експанзионистична. За да просперира Украйна - трябва Русия да бъде мачкана, трябва москалите да бъдат навряно в миша дупка.

Това им е идеология и стратегия. Ние българите трябва да сме много внимателни и предпазливи, понеже Украйна, това е мега-вариант на Нео-Македония.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предлагам да оставим троловете да се мъчат и да се ограничим в темата. Че както е тръгнало, ще я заключат и нея. Което, естествно, е целта на троловете.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, gmladenov said:

Последно американски и европейски самолети бомбардираха Сърбия ... пак убийци.

Имаш следния избор:

  • оставяш Милошевич на мира, за да избие всички босненци
  • бомбардираш го, за да спре

Ти кой избор ще направиш? 🙄

Ако не греша, съдът оправда Милошевич . Посмъртно.

Аз друго те питах, ти обади ли се като бомбадираха Сирия, Ирак, Либия, Сърбия ?

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Doris said:

Въпросът "Къде сгреши Айнщайн?" има много дълъг отговор. Докато се избистри са нужни почивки в обсъждане на по-кратки теми. 😏

А забелязали ли сте във фейсбук видеа на кюрдски кореспонденти от войната? Вече поне 3 агенции ми излизат. Явно много ги вълнува и са на страната на украинците. 

 

Импонираш ми! Даже почвам да се старая да пиша правилно!

Ние навремето се договорихме да сме на "ти". Аз помня дълго, нищо че съм лош. Ако към мен е въпросът за кюрдите!?

Да забелязах преди три дни. Сармат за пореден път пейстна без да гледа какво пейства от фесбук. Става въпрос за подбит украински танк Т 64 МБУ  който обявиха първо за танк Т90, после за танк Т 84. Един и същ танк подбит, но на втория "сеанс" вече си личеше как са му смъквали бойната купола и как са я врачили, личеше си как са го рязали със оксижен и прочее. Та аз раждлеждах снимките от всички ракурси и видях накрая че даже общият фон "дърветата покрай нивата/ не са се постарали да сменят, не само тия рязания и следи от буксиране на многотонна купола в разорано поле...

А пропо оказа се Сармат съвсем е зациклил на тази тема - вече публикува танкове и пленници в друга тема. Та прочие нуждае се от почивка. Аз си почивам на работа, нали съм работещ менъджер имам двама камерунци на работа и сутрин ми изнасят политинформация ... " европа и европейците са изостанали и гейове... Макрон е идиот и неоколонист... Франция изнася златото от Мали - нерде Стамбул нерде камерун... ако путин се яви на избори за международен лидер ще ги спечели... европа е от колониалисти и всичкото което е постигнала го дължи на колониалната експлоатация а сега африка ако се обедини европа е в гроба... белите сте расисти но ти чиф си изключение защото ни плащаш толкова колкото на другите работници но пък си лош защото не ни даваш да почиваме повече " ... и такива и прочия. А пропо единият е философ завършил университет тука в Кипър, вторият електроинжинер завършил в родината си и двамата са на възраст под 33.

Та прочее прости за лирично-комедийното отклонение, докато разглеждах сарматщините попаднах на кюрдски материали. Кюрди в Африка, които били там заради Путята, който им обещал подкрепа а не им я дал. Става въпрос за установяване на на независим Кюрдистан. Били използвани и захвърлени. Не знам да е зависило от Путя но както и да е това си е американско решение за кюрдистан и навярно са прави ще гръмне близкият изток...

Та това е което имам като информация изключително от това което са ливнали във фейсбук...

Лека нощ! И аз също съм лека нощ нече, ставам в 6 и започвам работа в 7 сутринта...

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tantin said:

... в момента се създава новата история на измислената Украйна

Именно заради това арогатнтно отношение се води войната в момента.

Народ от 44млн души сам избира да е самостоялна нация ... а Путин и такива като него
не смятат, че тези 44млн души имат право на самоопределение.

Ами добре. Заради това мислене на Путин и ко. в момента умират руски войници, а
целият руски народ страда под икономически санкции.

А на края Украйна пак ще бъде независима. 🙄

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Orbit said:

Аз друго те питах, ти обади ли се като бомбадираха Сирия, Ирак, Либия, Сърбия ?

Кога са бомбардирали цивилно население, както правят руснаците в момента?

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, scaner said:

Хехехе, нищичко не си разбрал. Напразно си се хабил значи. Не плюем руският народ, издевателстваме над плоскоумното творение на Путин, наречено "специална операция" :)

 

Виждаш ли има резултат от дискусията, вече се отричаш отсобствените си изказвания. Ще се превъртиш за пореден път. За такива като тее народа ни е казал извива се като смок на вила.

Сега Путин остава виновен иначе злорадо лъжеше за руските страсти в супермаркетите.

Ех нищожни дребни кучешки душички, от вас гав, бав, абър-обър-абър! Единият чак почна в други теми на форума да лепи лъжите си. Дюстабан и импотенция, какво друго да очаква човек от вас?!

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Orbit said:

Ако не греша, съдът оправда Милошевич .

От Уикипедия:

  • "Правительство Сербии и Черногории отказалось хоронить бывшего президента
    с государственными почестями.

Ти как мислиш, защо този велик държавник Милошевич не е погребан с държавни почести.

По принцип: ненавистта ти към Запада и неговите ценности е разбираема. Но заради нея
не се оставяй да подкрепяш военно-престъпници. Лошият Запад не може да е оправдание
за убийства над мирно население.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

а Путин и такива като него
не смятат, че тези 44млн души имат право на самоопределение.

Ами добре. Заради това мислене на Путин и ко. в момента умират руски войници, а
целият руски народ страда под икономически санкции.

А на края Украйна пак ще бъде независима

От тези 44 милиона - 4 са в Крим и вече решиха къде искат да са. Други 4-5 мисля че са в Донбас и също решават и се самоопределят къде са и с кой искат да са .

Каталунците също искат да са отделно, но испанците не им дават. Все пак там са заедно от поне 500 години.

Каталунци и испанци говорят на един език, каталунския е диалект на испански.

Украйна за разлика от Испания е млада държава, на едва 30 години.

Руския и украинския са 2 различни езици  източна Украйна е източно православна. Западна Украйна са предимно католици.

Украйна не е единна. След тая война много от източните украинци ще се присъединят към западните, но това са динамични процеси. При друга конюнктура ще го има обратния процес.

 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, gmladenov said:

Кога са бомбардирали цивилно население, както правят руснаците в момента?

Може би трябва да отидеш да питаш в демократичните държави които "обичат" американците -като Србия, Ирак, Сирия Либия и десетки други. Всаички са очаровани от американската демокрация.

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, gmladenov said:

Последно американски и европейски самолети бомбардираха Сърбия ... пак убийци.

Имаш следния избор:

  • оставяш Милошевич на мира, за да избие всички босненци
  • бомбардираш го, за да спре

Ти кой избор ще направиш? 🙄

докато си кюта в резиденцията ще гръмна Милошевич с умна ракета и няма да ползвам мръсни бомби с обеднен уран. Апропо а защо убиеца ЍМилошевич го оправдаха ве моралисте?

Дюстабан и импотенция, извинявайте че се повтарям но това си е вашата диагнозата!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, tantin said:

Ние трябва да пазим неутралитет по този конфликт.  Ако Украйна толкова много се е залюбила с Европа, то нека Европа да помогне на Украйна.  Но Русия също е Европа.. В много отношения Русия е по-европейска от Украйна.

Да ви припомня ли какво казват  македонците за нас? Татари, монголи, варвари, фашисти ..  Такива са македонските суперлативи.. А те били наследниците на македонския цар Самуил, и Кирил и Методий били македонци, създатели на македонската азбука..

Същото става в Украйна, в момента се създава новата история на измислената Украйна, вече си имат древен украински, пардон - полски, казашки или кой го знае що за език. Руснаците са варвари и татари..

Проблемът обаче е в това че украинизацията е насилствен процес, подобно на македонизацията.  Виждате докъде се докараха македонците с тяхната измислена Македония.

Украйна е също толкова измислена и фалшива, колкото и Македония..

Съвременните македонци искрено вярват че са наследници на Ал.Македонски.  А украинците дори не знам вече в какво вярват и на какво се надяват, ако не са фалшивите обещания на Чичо Сам и ЕС едва ли толкова народ сега щеше да се жертва за тая кауза..   Насилствената Украинизация продължава.. 

Украинската кауза не е миролюбива, а обратното - експанзионистична. За да просперира Украйна - трябва Русия да бъде мачкана, трябва москалите да бъдат навряно в миша дупка.

Това им е идеология и стратегия. Ние българите трябва да сме много внимателни и предпазливи, понеже Украйна, това е мега-вариант на Нео-Македония.

Голяма част от македонската митология е руско творение. Специално за азбуката, че идва от македонските земи е израз на самия Путин. Тази аналогия на спора между България и Македония и войната на Русия с Украйна е безпочвена, само върху някакво сходство в езиковите спорове. 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tantin said:

Украйна за разлика от Испания е млада държава, на едва 30 години.

Това какво значение има??

Борис Елцин на времето е подписал договор, че Украйна е независима. ООН също
признава Украйна за независима. А ти и Путин не я признавате.

Ами хубаво. Тогава украинците ще трепят руски войници на украинска територия.
Кво да праиш. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Orbit said:

Може би трябва да отидеш да питаш в демократичните държави които "обичат" американците -като Србия, Ирак, Сирия Либия и десетки други. Всаички са очаровани от американската демокрация.

Ако си на страната на "Србия, Ирак, Сирия Либия и десетки други" срещу САЩ, защо не си
на страната на Украйна срещу Русия? Нали уж е същото?

ПП. Цитирай ме, ако обичаш, където казвам, че американците са добри и справедливи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Capitainofmarine said:

докато си кюта в резиденцията ще гръмна Милошевич с умна ракета и няма да ползвам мръсни бомби с обеднен уран. Апропо а защо убиеца ЍМилошевич го оправдаха ве моралисте?

Дюстабан и импотенция, извинявайте че се повтарям но това си е вашата диагнозата!

Това за оправдаване на Милошевич не е вярно. До колкото разбрах всъщност не са намерени доказателства за това че е виновен. Но това е на повърхноста в интернета....

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Doris said:

Голяма част от македонската митология е руско творение. Специално за азбуката, че идва от македонските земи е израз на самия Путин. Тази аналогия е безпочвена, само върху някакво сходство в езиковите спорове. 

Аз следя еволюцията на Украйнизма от 2014 насам. До 2014 руснаци и украинци не се деляха, бяха в смесени семейства, имаха свобода на придвижване по цялото пространство там .

След 2014, Майдана, ексцесиите на Правия Сектор и отделянето на Крим се почна откритата вражда .

Украинците отказаха да приемат че хората в Крим са про-руски. Познавам много украинци. Дори голяма част от украинците дето познавам са про-руски.. но това са старото поколение.. А сега израстна нови поколение украинци, нахъсано с омраза , военолюбиви и по-агресивни.

Аналогии с македонизма има колкото си щете.  Най-вече с фалшификацията на история.

  • Благодаря! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Ако си на страната на "Србия, Ирак, Сирия Либия и десетки други" срещу САЩ, защо не си
на страната на Украйна срещу Русия? Нали уж е същото?

ПП. Цитирай ме, ако обичаш, където казвам, че американците са добри и справедливи.

Друго те питах. Ти обади ли се до сега относно други конфликти ? Не те обвинявам в нищо, аз ти знам позицията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, Orbit said:

Ако не греша, съдът оправда Милошевич . Посмъртно.

Аз друго те питах, ти обади ли се като бомбадираха Сирия, Ирак, Либия, Сърбия ?

 

https://www.france24.com/en/live-news/20211123-yemen-war-will-have-killed-377-000-by-year-s-end-un

Къде са форумците - бандеролюбци, къде е световната медия, къде са звездите и инфлуенсърите с йеменските знаменца????

Редактирано от Deageltcho2025
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Deageltcho2025 said:

https://www.france24.com/en/live-news/20211123-yemen-war-will-have-killed-377-000-by-year-s-end-un

Къде са форумците - бандеролюбци, къде е световната медия, къде са звездите и инфлуенсърите с ыеменските знаменца????

Точно в това е въпроса. Ако не става въпрос за Путин, тогава никой не го интересува за жертви , убити деца и всякакви други ужаси. Но въпроса дори не е в Путин, а в това че тези хора са жертви на прозападна пропаганда. Днес Путин, утре ще е някой друг. 

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...