Отиди на
Форум "Наука"

Танковете


Recommended Posts

  • 2 years later...
  • Потребител

Дебют 9 май на парада в Москва,.................... скоро и в други градове ;)

http://vpk.name/library/f/armata.html

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре изглежда но ниското разположение на екипажа - тц. На един танк му трябва едно нещо и то е - видимост, контрол над местността.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Със съвременните радарни системи не мисля.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

О, не. Пряката видимост, хайде през призматична оптика, нищо не може да я замени. Радарни радарни ама има една дисциплина на име РЕБ, която прави тия радарчета и пр. на ...

... А да водиш танк, хеле па да командваш взвод или рота от нивото на земята... нещо не го вдявам това.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В 1956 кат намазаха паветата с мас за релси......Само боксуваха на едно място онези ми танкчета, а младежите хвърлят върху тях молотовчетата....

Не се опитваха повече да навлизът в градът.

Останаха си на периферията....

Та и туй поредно чудо може с нещо за няколко доларчета да се превърне в купчина чугун.....

Но далаверата е нали да се продаде на правителства и то в големи количества....

Най-добрият полигон за това сега е Украйна, но може да следват прибалтийските..... :bigwink: :bigwink: :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В 1956 кат намазаха паветата с мас за релси......Само боксуваха на едно място онези ми танкчета, а младежите хвърлят върху тях молотовчетата....

Не се опитваха повече да навлизът в градът.

Останаха си на периферията....

Та и туй поредно чудо може с нещо за няколко доларчета да се превърне в купчина чугун.....

Но далаверата е нали да се продаде на правителства и то в големи количества....

Най-добрият полигон за това сега е Украйна, но може да следват прибалтийските..... :bigwink: :bigwink: :bigwink:

Ами не му е работа на танка да влиза в града. Това е добре известно още от времето на втората световна война и действията на Паулус. От тогава само типа на противотанкови средства се променя в полза на пехотата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Навсякъде влиза, стига да имадостатъчно политическа воля. Туй на линка, две машини предполагаеми има. Тази втората с две човечета отзад допълнително, а моторът отпред, хич не ми се вярва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Навсякъде влиза, стига да имадостатъчно политическа воля. Туй на линка, две машини предполагаеми има. Тази втората с две човечета отзад допълнително, а моторът отпред, хич не ми се вярва.

Влиза но за да се намери оправдание пред политическото ръководство, а не за да свърши някаква особена работа. Това не му е основната работа и танка е уязвим в такива условия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първи снимки на най-новите секретни руски танкове Т-14 „Армата” (ВИДЕО)

Бойните машини от ново поколение ще дебютират официално за 9 май на Червения площад

http://www.blitz.bg/news/article/326708

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Навсякъде влиза, стига да имадостатъчно политическа воля. Туй на линка, две машини предполагаеми има. Тази втората с две човечета отзад допълнително, а моторът отпред, хич не ми се вярва.

Може би от Меркавата са го взаимствали?

Влиза но за да се намери оправдание пред политическото ръководство, а не за да свърши някаква особена работа. Това не му е основната работа и танка е уязвим в такива условия.

Бай Ангеле, ако тука някой знае къде, кога и как може да влезе танк, това е именно Kramer.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То че може - може, ама ефективността му е много по-ниска и съответно е много по-уязвим, еРПеГей-ците могат да се крият навсякъде за разлика от открития терен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бе той да има хубава видимост нагоре и кръгов обстрел на сградите и някаква динамична защита, па че ги видиме. При подходяща тактика може да влезе.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какъвто и да е рейнджа на видимост и обстрел - първи ще отнесе снарядите, просто защото няма да вижда целите си преди да го праснат.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е точно там е работата. Току виж ги видял ако е добре снаряжен с техника и добре придружен. И главно високоподготвен за градска тактика. Защото на пехотата ще й трябва бронирана защита дори в града.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Vera Togobickij, Pavel Itkin
http://www.dailymail.co.uk

Няколко стотин T-64, T-72, T-80 ръждясват в един украински завод където месечно са поправяли по 50-60 танка, до сриването на съюза. От тогава, понеже украине не се нуждае от толкова, заводът не бачка......

http://szellemvarosokavilagban.blog.hu/2015/03/30/tanktemeto_ukrajnaban_354

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Баси късметлията! Откъде излетя този? Може би не е бил в танка или пък при улучването е изскочил от люка на мерача?

Иначе според мен вътре се взривиха гилзите на няколко снаряда - не гранатите, а гилзите. Затова се получи такъв силен огън, но не взрив. Останалите двама вътре са свършили на секундата.

Много крехки тия 72-ки, бре....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според мен не са се самовзривили. Имаше попадение отвън преди вътре да се възпламени, най-вероятно защото са ударени снарядите.

Някъде между 0:02 и 0:03 за миг се вижда снаряд, който удря танка в задната броня, даже свистенето му се дочува. А оная хлебарка дето изпълзя по-вероятно да се е криел отстрани зад машината, дрехите му даже не се бяха запалили.

Иначе що да е крехък 72-ката? 2006 в Ливан имаше и унищожени тежки Меркави от удари с РПГ пак в задната броня.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защото това дето лумна бяха зарядите които се пъхат разделно след снаряда в оръдието при пълнене. Заради теснотията те са под и до екипажа. При Мерквата са отделени. И да се пробие, по-трудно ще се запали.

А тоя може да е излетял на бегом от отворения люк в интервала между попадението и възпламеняването.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А тоя може да е излетял на бегом от отворения люк в интервала между попадението и възпламеняването.

На мен ми се видя, че беше и поразсъблечен от удърната вълна, та и аз мисля, че ще да е бил изхвърлен от люка от възпламеняването. То не е детонация създаваща ударна вълна която да разкъса човек на парчета. Бил съм свидетел на възпламеняването на амониева селитра в близост до заварчик. Ефекта беше много подобен, като разликата беше, че тънките дрехи бяха отнесени до кожа, а тук танкиста остана по бельо (все пак дрехите му не са еднопластови дочени, а униформа създадена да го предпазва в някаква степен).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...