Отиди на
Форум "Наука"

Танковете


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 11 часа, Absurde said:

Имах впредвид, че сега докато уж чака средства за масово производсвто му ъпдейтанаха и радара, затаова го написах като модернизация иначе да за другото съм съгласен.

Е това МОРФ кви решения взима е едно на ръка, все пак "титани" като Шойгу и Герасимов са начело :)  Иначе идеята е добра, има нужда от "refinement" първото е намаляването на екипажа, сменянето на на 30мм  с нешо друо по възможност с 6 цеви :D

Да виждал съм ги нормална и добра резолюция дори по-добре изглеждат от Орланите. Руснаците матрици за камери не правят до колкото знам, може и да бъркам. Имай и впредвид, че не е много голям и няма място за охлаждаща се матрица. Switchblade-a е със същото качество. Да не прекалявам но едно 60% от клиповете, пък и не само инфото дето идва от тая война е фейк. 

 

Копието на Шахедите си го правят вече сами, това не го прави по-малко ефективен. Коя модерна армия разполага с по-добро в тоя клас? Реално само руснаците с Зала и Израелците с Хароп И Харпи, който са 1.5 и 6 пъти по-малък обсег. А Харпи за повечето хора е същия като Шахед. Суичблейдовете даже не са в класацията и категорията. За Китай, така се говори още не сме ги видели, освен ако не говориш за DJI. "Шперплата" как го виждаш на радара? За оправданието питам... Примамки заглушители хаквания, заглушавани имат и 2те страни.Ония Байрактар над Киев преди седмица две, защо мислиш си го свалиха.

 

Ако питаш мене тоя проект въобще не трявбаше да вижда бял свят. Безмислено ми се струва тази малка лодчица...

Да да обобщим за танка много от нещата реално са засекретени, факта, че ако влезе в масово производство, няма да е Основен боен танк заради бройката си, да съгласен съм. Но предвид намаляващата роля на танка на бойното поле може и да стане, бъдещето ще покаже, особенно ако го има варианта с 152мм оръдие. Да бездънната руска корупция може да погълне всичко. Един интересен факт покрай съсзадаването на танака. Прототипа на танка е Обект 195 по някое време когато МОРФ търсят нов ОБТ, УВЗ прекратяват Обект 195 и обявават Обект 148, който се превръща в Т-14 Армата. Причината е че ще получат повече пари ако направят нов проект и така ще могат да изцоцат от МОРФ 2 пъти финансирането на една и съща машина Обект 195 и после новия Обект 148, който леко е полиран малко осъвременен.... 

Голяма Част сензорите който са родно производство от AESA радара, до Ирбис-К камерите, лазарните детектори и далекомери, със сигурност не всичко в системата е тяхно и имат проблем със вноса, но ще разберем.  А това "трябваше да бъде пуснат" ми изглежда несериозно. Чаленджър 3 от 2005 седи на хартия, прословутите Британски самолетоносачи се оказа огромни кофи от койото само единия плава и то доста рядко като не е на ремонт излезнаха по-слаби от Кузя. А това е държава без санкции и с възможност да купува технологии от който си пожелае... Примери за подобни поръчки мога да ти дам от всяка държава без Китай, че там инфото е малко и не разбирам китайски...:D

Какво се случва с другата разновидност на Т-14 Тачанка-Б, също нищо не се чува...
Но в общи линии да затлъстелите задници на едни корумпирани кгбисти и бюрократи ще им изяде главата. Както казват Русия има 2 врага корупцията и бюрокрацията.....

 

Генерално  казваме едно и също. И аз отбелязвам, че при тази корупция и безхаберие не курганци и бумеранги, но и читави бронежилетки и униформи не могат да произведат. И това беше целта на първоначалния ми пост. Само че ти си мислиш, че нещо правели, ама било секретно, било нормално да има забавяния и т.н. Просто ако прочетеш историята на всеки един от обсъжданите проекти и изобщо състояние на руската армия, еле пък в Украйна ще ти стане ясно, че проблемът е системен. А и извън корупцията  Русия просто вече няма капацитет. Кадърните излизат от тези институти и предприятия, особено и като почнат да ги арестуват. Не може да нямаш почти никакви високи граждански технологии. Не може в космическия ти отрасъл, някогашна гордост да тече такова безхаберие, че някой да пробие с дрелка космически кораб и още(чел си постовете на С. Александров), а инженерите и научните сътрудници да получават колкото шофьор на камион на запад  и след това да строиш танкове, които би трябвало да са скок напред в дигитализацията на бойното поле и ракети "базирани на нови физични принципи" Конкретно за фамилията Армата пак ще кажа, че идеята е машините да бъдат част от информационна мрежа. А това предполага мрежовата свързаност-перфектни комуникации, разузнаване и бърза обработка на информация да бъдат възприето в цялост от руските СВ. Има ли смисъл да питам дали има дори зачатъци на подобно нещо? Без това целият проект Армата губи смисъл. Дори и да успеят да създадат подходящи компоненти с някакво(руско качество), да ги интегрират(съмнително) и да му сложат нам какво си оръдие все тая. Можеха просто да вложат парите в производство на Т-90, които се оказаха  по-малко от уж заложените количества.
п,п През 2010 г.  Министър трябва да беше Сердюков, който въпреки че го изгониха едва ли не с шутове май се оказа нива над Шойгу.И хайде да не вярваме само на рекламните приказки за БМПТ(на които реално никой не повярва), а да гледаме и уж професионалистите от руското МО, които също не повярваха.

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, др-бр said:

Генерално  казваме едно и също. И аз отбелязвам, че при тази корупция и безхаберие не курганци и бумеранги, но и читави бронежилетки и униформи не могат да произведат. И това беше целта на първоначалния ми пост. Само че ти си мислиш, че нещо правели, ама било секретно, било нормално да има забавяния и т.н. Просто ако прочетеш историята на всеки един от обсъжданите проекти и изобщо състояние на руската армия, еле пък в Украйна ще ти стане ясно, че проблемът е системен. А и извън корупцията  Русия просто вече няма капацитет. Кадърните излизат от тези институти и предприятия, особено и като почнат да ги арестуват. Не може да нямаш почти никакви високи граждански технологии. Не може в космическия ти отрасъл, някогашна гордост да тече такова безхаберие, че някой да пробие с дрелка космически кораб и още(чел си постовете на С. Александров), а инженерите и научните сътрудници да получават колкото шофьор на камион на запад  и след това да строиш танкове, които би трябвало да са скок напред в дигитализацията на бойното поле и ракети "базирани на нови физични принципи" Конкретно за фамилията Армата пак ще кажа, че идеята е машините да бъдат част от информационна мрежа. А това предполага мрежовата свързаност-перфектни комуникации, разузнаване и бърза обработка на информация да бъдат възприето в цялост от руските СВ. Има ли смисъл да питам дали има дори зачатъци на подобно нещо? Без това целият проект Армата губи смисъл. Дори и да успеят да създадат подходящи компоненти с някакво(руско качество), да ги интегрират(съмнително) и да му сложат нам какво си оръдие все тая. Можеха просто да вложат парите в производство на Т-90, които се оказаха  по-малко от уж заложените количества.
п,п През 2010 г.  Министър трябва да беше Сердюков, който въпреки че го изгониха едва ли не с шутове май се оказа нива над Шойгу.И хайде да не вярваме само на рекламните приказки за БМПТ(на които реално никой не повярва), а да гледаме и уж професионалистите от руското МО, които също не повярваха.

Сердюков за това го изгониха, беше се заел сериозно да разчисти корупцията. Сега след дъжда ще правят чадъри. Но въпреки всичко, продължавата да изкарват нещо, но онези грандиозни приказки от Звезда и Соловльов са за бабите и вътрешна консумация за руските Ура патриоти... В момента точно ще е тегаво, но ще видим след войната, как ще се развият нещатата...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Администратор

Унгарското правителство обедини (https://www.rheinmetall.com/en/media/news-watch/news/2023/12/2023-12-15-panther-developement-contract-hungary) усилията си с германския концерн Rheinmetall за разработване на основен боен танк Panther KF51 (https://youtu.be/fTBA5tQsDbE) до степен на готовност за производство. Договорът за тази цел вече е подписан в Залаегерщег, Унгария. Договорът за разработка е на стойност около 288 млн. евро. Ще бъде конструирано и квалифицирано демонстрационно превозно средство, което ще проправи пътя към пълно производство. Rheinmetall си сътрудничи в проекта с държавната унгарска холдингова компания N7, която притежава и 49% дял в съвместното предприятие Rheinmetall Hungary.

Унгария и Rheinmetall ще разработят съвместно и ще подготвят за производство танка, чиято концепция Rheinmetall представи за първи път пред световната общественост на изложението Eurosatory 2022.

Танкът разработван за Унгария ще е малко по-различен и се наименува Panther KF51 EVO. Той ще бъде въоръжен с изпитаното 120-милиметрово гладкоцевно оръдие L55A1 на Rheinmetall, което се използва и в най-новите варианти на Leopard 2. Това ще осигури логистична хомогенност със съществуващия парк от танкове Leopard 2 на Унгария. Въпреки това Panther KF51 EVO вече ще бъде оборудван с автомат за зареждане. Освен това архитектурата на купола ще позволи последващо модернизиране до новото 130-мм оръдие на Rheinmetall.  

Основният екипаж на Panther KF51 се състои от трима души: командир, мерач и механик-водач. Четвъртата станция е запазена за оператор на подсистема. Командирът на рота или батальон може да я използва и като мобилен команден пункт.

https://t.me/drmjournal/6910

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Всички видяхме че германските Леопард 2 не успяха да пробият руската отбрана. А толкова много хвалби изядоха през годините... 

Сега и ако Ейбрамс се провалят по този начин значи целия Запад да си мълчи.

Лично аз съм фен на Меркава 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Меркава" са проектирани и пригодени за условията в Израел – камънаци и пустини. Няма универсален танк,(както и изтребител),който да може да е ефективен при всякакви природни и ландшафтни условия,и срещу всякакви противотанкови оръжия.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 часа, Османската Армия said:

Всички видяхме че германските Леопард 2 не успяха да пробият руската отбрана. А толкова много хвалби изядоха през годините... 

Сега и ако Ейбрамс се провалят по този начин значи целия Запад да си мълчи.

Лично аз съм фен на Меркава 

Напротив Леопардите се предствиха на ниво.Причинште за неуспеха на украинското настъпление не трябва да се търси в качеството на дадено оръжие.Доста по комплексни са.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Навремето когато се распадна Югославия, и почнаха големи-малки схватки между Сърбия и Хърватия и двете страни употребяваха сръбската версия на някой Т-танк. Май Т-72, но не съм сигурен. Но едно е важно, едната страна произвеждаше корпусът а другата двигателят. И в най- дивите дни, ежедневно вървеше производството му, и взаимната обяна на нужните артикули. На границата се предаваха, готовите корпуси срещу готови двигатели....🤪

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 10 часа, Османската Армия said:

Всички видяхме че германските Леопард 2 не успяха да пробият руската отбрана. А толкова много хвалби изядоха през годините... 

Сега и ако Ейбрамс се провалят по този начин значи целия Запад да си мълчи.

Лично аз съм фен на Меркава 

Как ги правите тези изводи. Нека преброим танковете, които се дадоха на украинците и танковете срещу които са изправени. След това да преброим танковете, които са унищожени от едната и от другата страна. 

Можем много да си измисляме, но с толкова техника - толкова резултат. И резултата да кажем, че не е въобще зле. "Втората армия" в света ти е в къщата и ти я биеш по канчето както можеш ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Skubi said:

Навремето когато се распадна Югославия, и почнаха големи-малки схватки между Сърбия и Хърватия и двете страни употребяваха сръбската версия на някой Т-танк. Май Т-72, но не съм сигурен. Но едно е важно, едната страна произвеждаше корпусът а другата двигателят. И в най- дивите дни, ежедневно вървеше производството му, и взаимната обяна на нужните артикули. На границата се предаваха, готовите корпуси срещу готови двигатели....🤪

Скуби, няма нищо за чудене.  Първо е Бизнеса, след това Каузата, а чак натам в глухата линия са ...родство, племе, народ и т. н. 

Холандците продават барут, снаряди, че и топли дрехи и обуща на испанците които обсаждат градовете им в така наречената Нидерландска национална революция !  Където уж буржоазията е стратег и ръководител на националната държава.  Нидерландските буржоа наистина оглавяват Революцията, но и ..не зарязват бизнеса.  Изкушението се нарича ...Ескудо.

 

The Royal Presentation Escudo Coinage—the Pinnacle of Spanish Colonial Numismatics. Images courtesy Stack's Bowers Auctions

Златно, красиво изработено така както само испанците могат и най-вече от високо каратно перуанско злато. 

 

Има някои опити за оправдания, че северо-нидерландците (протестанти) продавали на испанците само  когато те обсаждали ...Католическия юг (тоест Белгия)

Не !  Холандците продават/снабдяват испанците, дори когато последните обсаждат Амстердам - там където на повечето от тях се намират жените и децата им.  Какво значи семейство пред ...Ескудо !  Първото ще си направиш наново - ей ги млади селянки и сирачета - слугинчета, ще раждат дечиня та пушек ще се дига, но хиляди тежко-златни ескудата кога друг път ще си набавиш ? 

По щастливо за холандците стечение на обстоятелствата, испанците се провалят в опитите си да превземат Амстердам. Но с купените ...муниции, барут и оръжие те си го изкарват на Антверпен - превземат го и му удрят една поголовна сеч. 

За нидерландците от Севера остава извинението, че избитите съмишленици са католици, а продажбите са добре инвестирани. 

............................................

Народната памет не забравя ! 

Опитът Холандия и Белгия да бъдат обединени в началото на XIX век в една държава не сполучва ! Югът не е забравил вероломството на Севера 

...............................

Не е по темата, ако модератор сметне нека изтрие поста ми

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И срещу какво Леопардите се представиха добре?

Срещу Т-55 ли? 

Нека Леопардите излизат срещу Т-14 Армата и ако ги надвият ще призная , че Леопардите са хубави танкове!!!

 

Не съм русофил , напротив подкрепям Запада , но гледам да съм обективен!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Османската Армия said:

И срещу какво Леопардите се представиха добре?

Срещу Т-55 ли? 

Нека Леопардите излизат срещу Т-14 Армата и ако ги надвият ще призная , че Леопардите са хубави танкове!!!

 

Не съм русофил , напротив подкрепям Запада , но гледам да съм обективен!

Ами туй то....Чудото на 21 век в чисто време на Крайсний площад не мой се влачи, та камо ли до фронта да отиде в тази кал.....🤣😂🤣

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Надеждите са ми в Ейбрамсите , а не в Леопардите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Османската Армия said:

И срещу какво Леопардите се представиха добре?

Срещу Т-55 ли? 

Нека Леопардите излизат срещу Т-14 Армата и ако ги надвият ще призная , че Леопардите са хубави танкове!!!

 

Не съм русофил , напротив подкрепям Запада , но гледам да съм обективен!

Ти на 15 ли си?

Изобщо следиш ли бойните действия. Къде видя битки танк срещу танк в Украйна? Случва се, но не става дума за масирани сблъсъци. Това на този етап е невъзможно. Колко изобщо бяха доставените модерни танкове от запада на Украйна и в кой етап на бойните действия? Какви са загубите им, а от какво? Помисли си и кога за последно танкове са пробивали ешелонирана отбрана с огромно количество мини и при пълно въздушно превъзходство на противника

Помисли малко и върху това как руснаците с огромно превъзходство в танкове всъщност не постигат нищо с тях. Превземането на градове се случва с масирано използване на артилерия и човешки вълни, където механизираните сили са сведени до проста артилерийска поддръжка на малки групи пехота. А според Орикс руските визуално установени загуби на танкове са над 1000. И те не са от танкови двубои. Единствената операция по време на тази война на дълбоко (почти)обкръжение, която по класическата теория трябва да се изпълнява от танкове я извършиха украинците. Като те нямаха нито качествено, още по -малко количествено превъзходство в танкове. Даже руснаците изоставиха в бягството си танкове за близо бригада, които дори не воюваха.

Та нито едно оръжие само по себе си не е някаква вундер вафла. Най- малко танковете. Трябва да са налице комплексни въоръжени сили в достатъчно количество и качество, като танковете са само част от системата.

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, др-бр said:

според Орикс руските визуално установени загуби на танкове са над 1000

Към момента там са потвърдени общо 2791 танка (унищожени, повредени, изоставени и пленени), но е ясно че реално са значително повече. А още по-ясно е, че с 30-ина Абрамса няма как да пробиеш фронта. Срещу тях има хиляди дула, ракети, фпв дронове, авиобомби, безброй противотанкови мини и какво ли още не. И всеки, който доближи сивата зона веднага бива забелязан от разузнавателните дронове, които веднага пращат координатите му на артилерията. Меркава я чака същото ако се озове там, а Армата е просто едно парадно плашило, което изпушваше дори на Червения площад и го теглиха влекачи - та него няма и да го видим на терен.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...