Отиди на
Форум "Наука"

300


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Я вижте само какво се задава - http://mftm.blogspot.com/2006/09/300-2007-...iler-scoop.html

Наскоро писахме тук за Термопилите. Както обикновено очаквам пренаблъскана с ефекти и турбо-гъзарщини историйка нямащанищо общо с реалността и историята. Но ще се радвам да гледам мелетата с персите.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

И аз гледах трейлара преди седмица...

Не можем да очакваме в продукция на Холивуд да направят документален филм това е работа на други продукции..., но ще е интересно, а и хората това искат - екшан...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Изглежда обаче 90% от всички кадри ще са минали през основна компютърна обработка.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Изглежда обаче 90% от всички кадри ще са минали през основна компютърна обработка.

То вече повечето "големи" филми минават през софтуера...така става по ефектно.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Вчера се събрахме няколко приятели и отидохме в мола да гледаме 300 . За тези които не са запознати става въпрос за битката при Термопили между спартанци и персиици . Трейлърите ме надъхаха доста с страхотната музика и ефекти . Единственото ми притеснение беше сюжета . И наистина така и стана , историята упростена за смилаемост от американци , спартанците представени като свръх-естествени същества , персииците като демонични изчадия . Сюжета накратко с две думи : Добрите (спартанци) са нападнати от Лошите (персиици) . Добрите са смели , но малко . Злите са гадни , но много и претупват добрите . Сведено ДО АБСОЛЮТЕН МИНИМУМ . Естествено докато с едната си ръка си натъпкваш в устата 28-ят хамбургер , а с другата 15-ят чийзбургер ,сюжета даже ще ти се стори много завързан ! Цялата тази история щеше да ме подразни ако не бяха битките . Не просто Битките ами БИТКИТЕ ! Музика, ефекти ,кървища ,бойни викове , динамика - абсолютна хегемония над всички останали филми . Във един момент забравяш всичко останало и се наслаждаваш , готови си самия ти да влезнеш в боя . Актьорския състав е добър , но можеше да бъде много по-добър ако се беше намесил Джери Брукхаймър .

Гледайте филма за да усетите изкуството на битката . Просто това е едно незабравимо усещане ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:) Вижте това : http://programata.bg/index.php?page=detail...1&eid=37178 ;

Акцентира се на едно - филма не е правен по исторически събития, а по комикса на Франк Милър и Лин Варли ;) Недейте да очаквате нещо истинско.. Но за сметка на това ще е зрелищно!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
:) Вижте това : http://programata.bg/index.php?page=detail...1&eid=37178 ;

Акцентира се на едно - филма не е правен по исторически събития, а по комикса на Франк Милър и Лин Варли ;) Недейте да очаквате нещо истинско.. Но за сметка на това ще е зрелищно!

http://bgnauka.com/forum/index.php?showtopic=1138

Ето тема във форума отностно битката при Термопилите. Сами си правете извод по какво е правен филма ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Всъщност филма е правен по комикс на Франк Милър (бащата на Sin City), така че що се отнася до история и достоверност, мисля че никой не е очаквал някакъв документален филм.

Филма е емоционално зареден, добре пипнат, що се отнася до специалните ефекти (всъщност това му е чара, баш като страници на комикс се получава), саундтрака също е доста подбран, но нищо повече. :) Поне за мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Добрите са смели , но малко . Злите са гадни , но много и претупват добрите .

На американците сценария може да им се види направо революционен и достоверен - не един Рамбо, ами цели 300 спартанци да не могат да натръшкат няколко милиона перси. Направо нов подход. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Айде малко арт по филма :)

damme300.gif

spartaaaaaaaaaaa.gif

quizdineqz0.jpg

п.п. Тая дето Леонид денси кърти кочината отсекъде :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител
Айде малко арт по филма :)

damme300.gif

spartaaaaaaaaaaa.gif

quizdineqz0.jpg

п.п. Тая дето Леонид денси кърти кочината отсекъде :tooth:

Еее, точно тоя филм не може без да ми мине пред очите! Супер е! :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Еее, точно тоя филм не може без да ми мине пред очите! Супер е! :bigwink:

Филмът е отвратителен, но нали е правен по комикс и не претендира за историческа достоверност, та му е простено. Единствено саундтракът става. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мда яко жици имаше в саундтрака. А за сюжета съм склонен да приема, че жанрът на филма е фентъзи и в такъв случай да не го подлагам на унищожителни критики откъм историческа коректност :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Много ме кефят изрисуваните мускули на спартанците хихиххи :hug: и особено много ме кефи Ксеркс! Леле мнооого готин образ :)

10685.jpg

Ма трика с мускулите просто нечовешки гот им стоеше :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ксеркс е като нестандартно ориентиран от технопарад.

Но този хубавец бие всички рекорди:

300poster1tk3.jpg

Kакъв размах и изразитост жива...

С този красноречив напън 'оркът' има всички шансове да стане рекламно лице на някой слабителен лекарствен продукт. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ксеркс е като нестандартно ориентиран от технопарад.

Но този хубавец бие всички рекорди:

300poster1tk3.jpg

Kакъв размах и изразитост жива...

С този красноречив напън 'оркът' има всички шансове да стане рекламно лице на някой слабителен лекарствен продукт. :bigwink:

Да, обаче мисля, че са окрали орките от Властелина за тези образи...Т.е. орките от Властелинът са по-готини!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много ясно, че орките са по-готини от гадните иранци... упс персийци. Да се чуди човек, как 'наследниците' на Леонид зад океана, преизпълнени с праведен гняв не нападнаха дн. наследница на Персия. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Не те разбрах какво искаш да кажеш.....загрявам много бавно, но в случая нищо не загрях! :crazy: :crazy: :crazy:

Искам да кажа, че пропагандният филм 300 се появи точно по времето, когато администрацията на Жоро Храста точеше зъби на Иран. За щастие да конфликт не се стигна, но пък филмът имаше за цел да покаже на средностатистическия хамариканец, че персийците не са хора и заслужават да мрат /в името на Демокрацията, разбира се/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Искам да кажа, че пропагандният филм 300 се появи точно по времето, когато администрацията на Жоро Храста точеше зъби на Иран. За щастие да конфликт не се стигна, но пък филмът имаше за цел да покаже на средностатистическия хамариканец, че персийците не са хора и заслужават да мрат /в името на Демокрацията, разбира се/.

:good::good::good:

100% си страхотно прав .

Американците няма как да започнат да воюват с Иран , макар много да им се иска ,но не им стиска . Освен това вече обявиха тоталното си поражения в Ирак и Афганистан . Америка скоро ще загине !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Искам да кажа, че пропагандният филм 300 се появи точно по времето, когато администрацията на Жоро Храста точеше зъби на Иран. За щастие да конфликт не се стигна, но пък филмът имаше за цел да покаже на средностатистическия хамариканец, че персийците не са хора и заслужават да мрат /в името на Демокрацията, разбира се/.

Това пък изобщо не бях се сетила дори и да го помисля :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Това пък изобщо не бях се сетила дори и да го помисля :post-20645-1121105496:

спокойно, аз мисля за всичко. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е как бе, то беше толкова очевидно! Въобще подобна смешна пропаганда присъства доста често в такива филми, като например онова поредно хамериканско недоразумение озаглавено "Патфайндър", което също като Термопилите е изключително интересен материал за филмиране, но за съжаление не трябваше това да се прави от малоумните американци.

И въпреки всичко защитниците на свободния демократичен свят във филма - спартанците всъщност са държали роби - илотите, които са цяла каста в тяхното общество (това е и причината да могат да изпратят толкова мизерно подкрепление при Термопилите - някой трябвало да контролира огромната маса от безправни в Спарта), също така и жените им са безправни и обикновените хора, само мъжете аристократи имат право на глас. Но дори и при това положение Ксеркс е възприемал древногръцката демокрация и многото полиси като някакво състояние на хаос, което е искал да подчини и организира по по-ефективен начин. А самите спартанци не след дълго заемат страната на Персия в гръкоперсийските войни срещу Атина и нейните съюзници, т.е. практически стават предатели от гледна точка на събитията през 480 пр.н.е. и след това... и така в този дух, все подробности, които не бяха споменати в пропагандното американско фентъзи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Оххх що всичко в света е с умисъл за манипулация...КЪДЕ да се свре човек, че да попадне на хора които правят изкуство просто щот им се прави ....

Ама наистина никога не съм се замисляла..че примерно филма е излязъл по време на подобна кампания или нещо от сорта.. Просто се чудех как пък изведнъж филм за Термопилите направили американците и си помислих, че след Троя са решили друго епично, митично-историческо събитие да опишат...

Всъщност имате ли идея за друг такъв пропаганден филм? Интересно ми е...аз верно не ги загрявам тия световни политики...ама никак!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

спокойно, аз мисля за всичко. :bigwink:

:)): е то споко съм :)

Ама човек трябва да мисли сам за всичко...изобщо не съм мислила киното в тази светлина....

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...