Отиди на
Форум "Наука"

Загадка ;)


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Веднага казвам, че според руски летци хеликоптерът е истински, не е играчка, не е и макетче. Кво става, според вас??

http://www.youtube.com/watch?v=lDYtgVwaS-A

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е тва направо ме гръмна, идея си нямам как може да стане, на въздушна струя ли :post-20645-1121105496: А какъв трябва да е хеликоптера - Ми-28?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами ако искаш го казвай веднага за да не се тормоза тука напразно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нямам много навика да ги чета коментарите, ама зацепих вече де :) шмекерлък отсекъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Шмекерлък, естествено. Всичко може, ама хеликоптер те така да лети не може, Отговорите са в коментарите, става с нагласяне на скоростта на камерата към скоростта на перката.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Това ми беше първото което ми дойде на ум. Понякога дори се наблюдава и обратно на реалното въртене. Точно за това и опашната перка се движи толкова бавно. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всъщност тази илюция се получава при определена скорост на въртене на какъвто и да е диск или колело, но не знам точно колко е.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...

скоростта, е производна, на скоростта на затвора накамерата и скоростта на въртене на ротора. В домашни условия, можеш да пресъздадеш ефекта, като завъриш пред телевизора, един ротор с около 50 оборота в секунда. това са 3000 оборота в минута. 50 оборота в секунда, умножени по 60 секунди в минута = 3000. тук са 3000 защото честотата на променливия ни ток е 50 херца. в САЩ същия ефект се постига на 3600 оборота в минута, защото при тях честотата на променливия ток е 60 херца,което значи 60 оброта в секунда по 60 секунди в минута = 3600 борота в минута.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...