Отиди на
Форум "Наука"

За интелигентността


promis

Recommended Posts

  • Потребител

Че какво му й е лошото на ляворастията? виж, за дяснорастията в науката, която е не по-малко пагубна обаче никой не говори. Явно на кой както му е изгодно.

Това е интересно. Я дай една приблизителна сравнителна таблица на двете "пагубности", за да направим обективно сравнение кое е по-калпаво от двете.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че какво му й е лошото на ляворастията? виж, за дяснорастията в науката, която е не по-малко пагубна обаче никой не говори. Явно на кой както му е изгодно.

p.s.Примерът със сагата около човека от Кенуик е показателен за това кой става жертва при среща на науката с политиката.

А по-горе съм споменал и за двете крайности и за златната среда, на която лично аз съм привърженик (надявам се сега да съм по-ясен , тъй като ми и безкрайно неудобно да се самоцитирам )

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е интересно. Я дай една приблизителна сравнителна таблица на двете "пагубности", за да направим обективно сравнение кое е по-калпаво от двете.

По-пагубно е дясното. Примерно американският разпасан капитализъм и налудничавата демокрация, който трябва да се наложат на страни от третия свят и да ги разсипат още повече, е типичен пример за пагубните последици от дясното в науката. Или шизофреничното отношение на разни членове на ДСБ, който истерично пищят за демокрация и свобода и човешки права, но се кланят на Пиночет. Такива субекти завършват в лудница ей.

Затова по мое скромно мнеие десните партии трябва да бъдат забранени, и да се мине към една лява многопартийна система.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вашето скромно мнение другарю Алва , трябва да бъде изчукано със златни букви над всеки храм на науката по света :tooth:

p.s.По един изключителен начин, самият Вие давате ярък пример за това , което съм имал предвид под ЛЯВОрастия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А Вие камарада Либен сте ярък пример за дяснообърканите днес хора в страната ни, които бяха послушни строители на комунизма, а сега видите ли яростни антикомунисти. Направо се чудя дали пък не сте т.нар. проф. Пламен Цветков......профилът ви е все един и същ.

Значи хора над 50те, които си кротуваха през комунизма и цицаха от предишната власт всички нейни облаги, с много малки достойни изключения, нямат право да бъдат десни, и бъдейки десни, са смешни. Затова сменяйте боята.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е интересно. Я дай една приблизителна сравнителна таблица на двете "пагубности", за да направим обективно сравнение кое е по-калпаво от двете.

В тази област такова нещо като обективност не може да има.

Чудя ви се как сте се зачепкали по тази тема ама ваша си работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно това е проблемът, приятелю, че не може да има обективност, когато политиката влезе в науката. Затуй трябва да очертаем параметрите на този проблем, за да стигнем до обективността.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Затова по мое скромно мнеие десните партии трябва да бъдат забранени, и да се мине към една лява многопартийна система.

Ааа, Алва, не така. Значи ти искаш свят съставен само от социал-демократи, социалисти, зелени, анархисти, комунисти, анархокомунисти и пр.? УЖАСССС!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе господа и другари,

тази тема взе да се изражда в политическа предизборна кампания. Сопрете се! :biggrin:

А обективен анализ на лявото и дясното може да се направи, разбира се. Само че, партийщината и идеологията омаскаряват всяко истинско интелектуално изследване в тази насока.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А Вие камарада Либен сте ярък пример за дяснообърканите днес хора в страната ни, които бяха послушни строители на комунизма, а сега видите ли яростни антикомунисти. Направо се чудя дали пък не сте т.нар. проф. Пламен Цветков......профилът ви е все един и същ.

Значи хора над 50те, които си кротуваха през комунизма и цицаха от предишната власт всички нейни облаги, с много малки достойни изключения, нямат право да бъдат десни, и бъдейки десни, са смешни. Затова сменяйте боята.

За втори път тия дни съм изкренно развеселен - нито съм над 50 , нито съм проф.Пламен Цветков , пък за цицането просто не ми се говори , защото ще трябва да намеся майка си... а не бива.

Така , че уважаеми гледайте си Хофстеде и Че и ме оставете намира :tooth:

Аз лично бях до тук.

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Глобален Модератор

Заетите хора /логично/ не са толкова продуктивни:

http://qz.com/544148/busy-people-are-actually-not-that-productive/

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...