Отиди на
Форум "Наука"

Църквата на Летящото Макаронено Чудовище


Recommended Posts

  • Администратор

В близките дни от екипа на форума се обсъжда езика на писание във форума и как той се променя от сериозни мнения в "махленски". Тук ние държим на нивото и не искаме да падаме под него.

Заключвам темата поради няколко причини, но главната е това, че мненията заприличват на разговор, воден в някоя кръчма, отколкото - в научен форум.

И ще помоля участващите в този спор и най-вече г-н Куртенков да не пишете толкова грубо и да внимавате как се отнасяте с останалите потребителите. Не само - в тази тема, разбира се...

Правила на Форума

Тематата след време ще отиде в Архива...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 54
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор

Отварям темата!

Условията са да се спазва добрият тон, да се обръщате към опонентите си културно (това се отнася за всички участници в дискусията). Да не се използват нецензурирани и обидни обръщения (към опонентите) и думи.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...

И аз искаааам!!!!

къде се подават заявленията!

А завода за стриптизьорки пуснат ли е вече?

а кюфтетата /картофените/ само две ли са?

а спагетите с какъв са соус???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да се нарича това "научен форум" без капка ирония е забележителна проява на късогледство.

Просто искам да отбележа, че религиозните хора тук сякаш живеят в паралелна вселена... вселена, в която всички са враждебни, всичко ценно за вас е непрекъснато под заплаха и всеки малко различен от вас е на мисия да ви навреди, да ви унизи, да ви унищожи- вас, децата ви, "нас българите", православието, каквото си изберете. Сякаш имате нужда да антагонизирате и демонизирате някого, за да поддържате вярата си и да знаете, за всеки случай, кои са на ваша страна.

Не искам да обиждам или засягам никого, това са просто наблюдения. Начина, по който пишете, ми показва че водите много ограничен живот, без да знаете много за света и живота, може би защото религията ви дава всички отговори, от които имате нужда. Каква е вредата от наркотиците, например? Какво е наркотик, дори? Ефедринът наркотик ли е? Кетаминът? Кофеинът? За какво ви е да си задавате въпроси, когато вече имате отговорите. За какво ви е да търсите знание, когато вече си имате предразсъдъци?

Ето тук стигам до това, което искам да кажа. Вашите деца не ги дебнат дилърите, кръчмарите, ислямистите или който и да е. Вашите деца, най-вероятно, ще живеят в един по-добър и по-богат свят от вас. Ще са по-информирани, ще знаят повече за света. Ако пренесете предразсъдъците и параноята си върху следващото поколение, те няма да бъдат приети от този свят. Защото в този свят ще е неприемливо да мразиш турците или циганите или да мислиш че западът иска да те унищожи, защото си ужасно велик.

Затова вашата параноидна религия няма място в училищата... и ако това да чуете различна гледна точка боли толкова, чувствайте се свободни да изтриете махленското ми мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

С това просто ти не се отличаваш от тези хора за които пишеш...

Това е форум! Тук всеки има право да пише...много хора пишат каквото мислят, че е редно не зависимо това дали е така или не...

Ние сме толерантни и позволяваме една голяма свобода - разбира се тя се отплаща с информацията, която потребителите ни предоставят със самите мнения, които дават...

Казваш за наркотиците...влез в бр. 14 на сп. "Българска Наука" там има една хубава статия за Наркотиците, която скоро ще сложа и в сайта...

Всичко това е една подигравка с вярващите хора...и защо е тя?

Ти казваш заблудени...с какво ти (невярващата) си повече от вярващия...какво толкова ти дава неверието, че отричаш вярата в Бог...защо аз, който вярвам...съм нещо по малко от този, който не вярва...

Мисля, че ще е без никакъв смисъл да обяснявам какво е религията...

В момента в тези модерни времена и свръх технологии...никой няма да тръгне в гората и да се отлъчи от човечеството, за да се отдаде на Бог (блажен ще да е този, който го направи!), но аз не виждам нищо лошо в това да се вярва и да я има религията...

Казваш ограничен...ами всеки вярващ ще каже за невярващия същото..., че е толкова ограничен и сляп, че е нещастен в самото си съществуване...

Какво е най-важното за един човек?!?!? - Щастието, нима не е това целта на всички..да бъдат щастливи...нека всеки да бъде щастлив! Някой чрез вярата стигат до това състояние други по друг начин...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Маргарет каза:"Каква е вредата от наркотиците, например? Какво е наркотик, дори? Ефедринът наркотик ли е? Кетаминът? Кофеинът? За какво ви е да си задавате въпроси, когато вече имате отговорите. За какво ви е да търсите знание, когато вече си имате предразсъдъци?"

Не знам Маргарет ли си ,Тачър ли си ,но днес май си прекалил с дозата?!

Това,че съм православен не ми пречи да си разговарям културно със Сириан например,никой не казва ,че е заплашен от някой по религиозни причини,това са американски измислици. .Дори от православна страна се повдигна въпроса и католици,и мохамедани ,и евреи да си изучават конфесионално предмета Вероучение.

Обаче май на наркотрафикантите това не им харесва.Та,на мене ли ми разправяш каква е вредата от наркотиците ,аз който съм абсолютен нещастник ,но съм завел 6 човека наркомани при отец Иван от Нови Хан на лечение.

За какви предразсъдъци говориш !??!

След 50 години атеизъм и липса на свобода на словото???

И искаш да ни изкараш религиозни фундаменталисти,ти просто си тръгнал на излет за халюцигенни гъби ,но си се объркал и си влязъл да пускаш махленски мнения от стария комп на кръчмата на селото.

Без да се подмазвам просто мнението на Теодосиев е уникално!!!

"В момента в тези модерни времена и свръх технологии...никой няма да тръгне в гората и да се отлъчи от човечеството, за да се отдаде на Бог (блажен ще да е този, който го направи!), но аз не виждам нищо лошо в това да се вярва и да я има религията..."

Да Сириан ,крайно време е да спираме с тези макаронщини???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

АЗ не мога да схвана точно на какво се дължи цялото това напрежение... Моля ви, приятели, не е нужно да се стига до тон отвъд дискусията и да се изказваме агресивно... Има всякакви култове - всякакви форми на социална активност, всякакви измерения на вярата. Обаче не е никак необходимо те да се сравняват с науката като културен феномен и нейната значимост и постижения... Разликата между науката и всяка религиозна форма е, че научните закони са валидни за всички хора от всички религии, от всички краища на света и техните експерименти могат да се повторят от всеки човек на света... За това онези, които се занимават с наука просто не публикуват религиозните си и всякакви други духовни усещания като научни истини, а ги споделят с приятелите си и децата си.. Най-глупавото е да се конфронтират наука и религия - те нямат общо поле на изследване. Науката изследва света, религията ни дава етични правила и метафизични, духовно общуване... Просто все едно верно да се сравняват равностойно един индиански вожд и пералня Сименс....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Религията си е религия, а тези психопатологии, като случката, станала повод за заглавие на темата, са просно излишно раздухани от медиите инцидентни отклонения из психиатричната практика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пастуя/макаруя, братко!

Аз опитах и повярвах!

Блажени онези, които не са опитали, но ще повярват,

защото тяхна е следващата порция!

И за да не изпадаме в изкушение от сухоежбината, с която се готвят да ни хранят от Загнилата кухня, усърдие трябва и молба най-точна по надлежен ред. И който има два спагета, да подаде единия на най-близкия до него, за да се свържем всички чрез тялото му и да се оцапаме със соса му. А който пък няма никакви, той да помага с каквото може в правенето на спагети, за да оцелее макароненият свят до построяването на нова кухня!

Спагин!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Искам да попитам:

- Каква е дебелината на спагетите?

- Колко време трябва да се варят?

- Какъв сос е подходящ? Бял или червен?

- Има ли месо в тях?

- Може ли месото в спагетите да бъде заменено с няколко вида сирене?

- Може ли да бъдат прибавени гъби?

- Може ли, вместо сос, месо, гъби и сирена, спагетите да се залеят с течен шоколад или със сладко, или с мед?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Темата стана малоумна.Мисля,че вече няма смисъл да е отворена.Изчакай отговор, после затварям.

Господин цензуре,

Моля, не мерете с различен аршин, и не ни дискриминирайте на верска основа! Както на Вас тази тема Ви се струва - цитирам - "малоумна", така и на някои от нас останалите теми в раздел "Религия" могат да изглеждат имбецилни, кретеноидни, шизоидни или пък - простичко казано - глупави. Но това, че имаме различен поглед върху нещата от живота, вселената и всичко останало, не е причина да се затвори секцията, а и целият форум, нали? Всъщност, не са ли точно форумите място за среща на различни възгледи? Моля, отнасяйте се с необходимото зачитане на вярата и религията, която изповядвам, като тези мои права са гарантирани в член 6 и член 13 (1) от Конституцията на Република България, а защитата им е уредена в Закона за защита срещу дискриминацията, в Наказателен кодекс, Глава трета, Раздел II - Престъпления против изповеданията, както и в други, субсидиарни законови разпоредби. Както виждате, държавата достатъчно добре се е погрижила за избягване на случаите на верска нетърпимост, подобни на тази, която Вие демонстрирате. Надявам се разумът да надделее над емоциите Ви, така че виртуалното пространство в този форум да остане чисто от прояви на дискриминация. Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Моля, не мерете с различен аршин, и не ни дискриминирайте на верска основа! Както на Вас тази тема Ви се струва - цитирам - "малоумна", така и на някои от нас останалите теми в раздел "Религия" могат да изглеждат имбецилни, кретеноидни, шизоидни или пък - простичко казано - глупави. Но това, че имаме различен поглед върху нещата от живота, вселената и всичко останало, не е причина да се затвори секцията, а и целият форум, нали? Всъщност, не са ли точно форумите място за среща на различни възгледи? Моля, отнасяйте се с необходимото зачитане на вярата и религията, която изповядвам, като тези мои права са гарантирани в член 6 и член 13 (1) от Конституцията на Република България, а защитата им е уредена в Закона за защита срещу дискриминацията, в Наказателен кодекс, Глава трета, Раздел II - Престъпления против изповеданията, както и в други, субсидиарни законови разпоредби.
Don't give up the ship! :bg: Мисля, ясно е, че ми достави огромно удоволствие с двата си постинга :respekt: Много е странно как иначе интелигентни и образовани хора се превръщат в дебили, когато стане дума за онзи сумбурен и човеконенавистничеси сборник от митологични текстове известен като "Библия" (или "Коран" - все тая). Така че сега се приготви за голямо плюене :rain: Но, слава на Въглехидратната Му Всемогъщност - нашето дело просперира - вчера, например, получих писмо от брат-пастафарянин от Хърватска, който ме уверява, че и те работят много активно по въпроса :thundergod: Използвам случая да пусна линкове към две прекрасни статии от последно време по темата:

http://asengenov.harekrishnabg.com/post.php?postid=33

http://asengenov.harekrishnabg.com/post.php?postid=32

Рамин!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

към онзи човек, който мисли,че разбира всичко.Първо не съм цензор - аз съм модератор, като такъв смятам, че темата стана малоумна поради постовете в нея,мисля,че ти е ясно това.беше създадена ,за да покаже течение, които има привърженици, темата се разви не в тази насока.Ето защо,ако не се върне в руслото на нормална дискусия ще я затворя.А ти Травъл не ми харесваш :) нападателен си и мислиш,че като използваш висок език ще кажеш нещо.Първо гледай добре, след това съди.Или темата продължава като дискусия,а не като нападки,или я затварям.сега аз благодаря.

А Андрей куртенков - мнението ти за Корана може да си го запазиш,и намен ми е омръзнало от хора ,които само съдят,аз не го правяне го прави и ти.Нека темата продължи.

Редактирано от Syrian
Допълнение
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
към онзи човек, който мисли,че разбира всичко.Първо не съм цензор - аз съм модератор, като такъв смятам, че темата стана малоумна поради постовете в нея,мисля,че ти е ясно това.беше създадена ,за да покаже течение, които има привърженици, темата се разви не в тази насока.Ето защо,ако не се върне в руслото на нормална дискусия ще я затворя.А ти Травъл не ми харесваш :) нападателен си и мислиш,че като използваш висок език ще кажеш нещо.Първо гледай добре, след това съди.Или темата продължава като дискусия,а не като нападки,или я затварям.сега аз благодаря.

А Андрей куртенков - мнението ти за Корана може да си го запазиш,и намен ми е омръзнало от хора ,които само съдят,аз не го правяне го прави и ти.Нека темата продължи.

Побеже виждам, че дълбокоуважаваният и мъдър модератор (нова дума за "цензур"/"цензор") или цензур/цензор (стара дума за "модератор") е намесил в писанията си прякора ми, ще си позволя да взема отношение.

Темата "Църквата на Летящото Макаронено Чудовище" във форум "БГ наука" е създадена от господин Андрей Куртенков. По въпроса каква е била целта на създаването и бих повярвал само и единствено нему, поради това, че се явява неин автор. Ако той някога пожелае да сподели това с нас, ще узнаем кое какво е било. Дотогава ще считам мнението Ви по въпроса за необвързващо и некомпетентно.

За харесването(нехаресването) - бих се притеснил сериозно, ако ме харесвахте. Чел съм достатъчно мнения тук, за да мога да заявя това, за разлика от други, напълно необосновани изказвания.

За да се ориентирам в обстановката в секция "Религии" и да знам какво да очаквам занапред, бихте ли ми казали това "Темата стана малоумна.Мисля,че вече няма смисъл да е отворена.Изчакай отговор, после затварям." за дискусия ли минава или за нападка?

Нямате нужда от благодарности, нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре казано :coolthumb:

Тъй като не искам да се карам с теб,защото мисля,че ще е по-добре да науча нещо от теб,направо бих те помолил да продължим по темата, обясни ми твоето виждате по нея, може би аз съм сгрешил и ще се радвам на мнението ти в темата.

Администратор: Ще помоля уважаемите потребители да прочетат Правилата на Форума - защото те играят ключова роля и тъй като тук те се спазват и нарушаването им води до последствия...

А темата бе отворена изцяло в пропаганда за задължителния час по религия...за това иде реч...

Редактирано от Р. Теодосиев
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Съжалявам, Syrian, но съм принуден да те попитам, как съгласуваш това

...А Андрей куртенков - мнението ти за Корана може да си го запазиш,и намен ми е омръзнало от хора ,които само съдят,аз не го правяне го прави и ти.Нека темата продължи.
с това
Темата стана малоумна.
, сиреч - на какво основание, ти имаш право да квалифицираш моите религиозни разбирания като "малоумни", а на мен ми казваш да си запазя мнението за твоята религия за себе си?

На такива работи ли ви учат в исляма - на вас всичко ви е позволено, докато на другите вие им определяте докъде да им се простират правата?

И очакваш аз, като свободен гражданин, да се примиря с това?

И още нещо - я ми кажи - кой е написал ето това

... за юдаизма само мога да кажа,че е ужасна религия и според мен няма по-кървава от нея.Ето това е пример,че с такава религия не може да се живее.
тук в темата "Религията - обединява или разединява"? Значи - пак същото - ти имаш право да определяш другите религии с каквито си епитети искаш, за твоята религия, обаче - никой няма право да гъкне!

Как се определя подобна умствена настройка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Казах ,че няма да се караме.Аз сбърках заради езика си,най-вече защото и аз спадам към хората,които имат неприети от мнозинството възгледи.Затова аз лично се извинявам, искам да продължи темата,да се изложат добре възгледите и да е нормално всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не се карайте, а седнете на една маса и изяжте по една порция спагети с каквито искате добавки!

И не споменавайте напразно Макароненото чудовище!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зачетох се по темата,забелязах и остроумните словестни престрелки,и в един момент загубих ориентация къде точно съм попаднала,докато не погледнах малко по-нагоре,и ХОП-ми това било раздел "Религии" ! :maniac: Нищо чудно,викам си,че ще се изпотрепят още малко за защита на позицията си,подкрепа на егото ,прикриване на разни комплекси и т.н-за всичко си има обяснение.Като човек,който се интересува от духовни практики и разни подобни ала-бала,мога да кажа,че при все това хич не минавам за религиозна,и то не защото ми липсва вяра,напротив-вярвам в един куп неща,в други ми се ще да вярвам,в трети вярвам само за момента,докато имам нужда,в четвърти ми се налага да повярвам,защото съответната ситуация е такава,въобще-вяра не ми липсва.Вяра трябва да има,иначе човек верно е изгубен,само дето хората пропускат тоз момент,в който може би,изборът да повярваш наи-вече в себе си е най-важно от всичко.Ако хората вярваха в себе си,нямаше да ги има такива като Хитлер да им промива мозъците,или да допуснат проливането на толкова кръв по религиозни причини.Против съм въвеждането на религии,които карат хората да израстват като лицемери и страхливци "Бъди добър,че ще отидеш в Рая,иначе....!",чудя се,света може би щеше да е по-добро място за живеене,ако хората правеха нещата заради самите неща,а не заради ползата от нещото...Пък и,от друга страна-толкова по-лесно е да прехвърлиш отговорността върху религията,когато се издъниш,заради собствените си грешки и мозъкът ти отиде на ваканция,щото така или иначе свещените книги винаги имат готов отговор за всичко,за какво ни е да си развиваме сивите клетки допълнително?!?

И не мога да разбера,прави се системно забележка на г-н Куртенков,Травъл и Маргарет,че нарушавали добрия тон,но май никой не направи забележка за ОГРОМНИТЕ букви и броя на удивителните знаци в постовете на някои други хора,като Тонката,например,които постове,ако бяха озвучени,възмущението и праведния гняв щеше да се стовари върху нас,малоумните,под формата на свръх високи децибели :boxed::bottom::banned::116: ,което май не влиза в правилника на форума :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
чудя се,света може би щеше да е по-добро място за живеене,ако хората правеха нещата заради самите неща,а не заради ползата от нещото...

Надали, ако всички ние вършехме само безполезни неща, нямаше да я докараме до много далеч ;)

Иначе отношението ми към религията (която ще да е - будизъм, макаронизъм...) е близко до твоето.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Разговора в темата се измести много, но... Тъй като цялостната идея е смисъла на самата религия като такава...нека малко и аз кажа какво мисля и в какво грешите някой :happy:

Първо религиозност във форума не липсва, една не малка част изповядват една или друга религия. Разбира се толерантни сме към всички, всеки има свобода на словото, и това кара да се изказват някой груби коментара едни те към другите и обратно... Което подклажда и разприте и отношението един към друг. Така буквално се делят на групи, което не е хубаво..., но интересите сближават ;)

@Saturday, вярата, която ти описваш не е вярата, която има един религиозен човек. Това е много сложно, неописуемо чувства, ако мога така да го нарека. Има религиозни и не толкова религиозни, ако мога да ги характеризирам така. Някой просто вярват в Господ, не са чели библията, не ходят често на църква, не постят, не спазват каноните и т.н., но вярват, християни са - поне според тях, защото тук би имало спор, но аз не взимам позиция, лично познавам много подобни хора. Има религиозни хора, които ходят почти всеки ден на църква, постят когато и както трябва, дори се молят преди лягане, след ставане, преди ядене, след ядене и т.н....и такива хора познавам. За други религии не знам за това и не говоря... Вярата в Господ е...нещо над знанието, като фактология и силно емоционално изживяване като чувство...

Имаше един коментар се сещам пак тук във форум "Религии" как се сравнява духовното изживяване... - с наркотици, упойващи вещества и т.н. Това е...чисто невежество. По-добре да не се говори за неща, които не се знаят... Има достатъчно литература по всякакъв въпрос...

Относно:

Против съм въвеждането на религии,които карат хората да израстват като лицемери и страхливци "Бъди добър,че ще отидеш в Рая,иначе....!",чудя се,света може би щеше да е по-добро място за живеене,ако хората правеха нещата заради самите неща,а не заради ползата от нещото...

Зависи как тълкуваш прочетеното/казаното...

Защото някой точно обратното на това, което казваш стават поради цитата по-горе, но това си е твое творение, казано точно е 10-те Божи заповеди :)

Тук отиваме много настрани, но нека разтълкуваме цитата ти. Ако кармата е "Каквото посееш такова ще пожънеш", то не само в християнството го има "Бъди добър,че ще отидеш в Рая,иначе....!" За това, ако...прави добро и ще получаваш такова, прави лошо и ще получаваш лошо. Ад и Рай, ако има значение за теб това, то тогава може и да ги има, ако ли не...няма ги. Но ако аз вярвам и спазвам всичко и това ме кара да се чувствам добре и има Бог... :) Но ако няма...какво губя? :)

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:larrythepothead: Темата за Кармата,струва ми се ще ни отклони твърде много от и без друго отклонилият ни полет на въображението ни,що се отнася до изтъкване на позицията,контраатака и т.н,тъй че няма да я засягаме,то е ясно :bigwink: Хората по света са си различни,от където и да го погледнеш-религиозно,социално,окултно,биологично....Не ми е минавало през ум да поставям хората под един знаменател,да им лепя етикети-християни,мюсулмани,макаронци,дискордианци,мравояди и тралалайци и прочее,имам добри приятели с разбирания както от страната на хора като г-н Куртенков,така и силнорелигиозни,и това,че се спрях на този пост,защото обикновено подминавам подобни,беше именно това,че ме подразни явната агресия в коментарите на определени индивиди тук.Вероятно моят коментар също не е лишен от малко крайност,но аз и не твърдя че съм 100% права,и определено не наричам хората "малоумни",само защото имат различно мнение от моето.Не съм култивирала чак такова Его,че да не си призная,ако сгафя нещо,та ако има засегнати-ок,извинявам им се.

Все пак държа да отбележа,че определено превишаване броя на удивителните в едно изречение,навежда на мисълта,че използвалият ги има за цел да оповести на ВСЕОСЛУШАНИЕ мнението си,което май прилича на крясъсъци и викове-нека спазваме правилата на форума,а? :v::rul:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...