Отиди на
Форум "Наука"

Теми табу.


Recommended Posts

  • Потребител

Според мен не би трябвало да има такива теми в едно развиващо се постоянно общество.Би трябвало да е минало това време на криене и неказване...И все пак в наше време има такива теми и повечето са в политическо отношение - например за масоните,Холокоста и т.н. Общо взето не се коментират много от медиите или вкъщи - кой ли ще седне да обяснява на детето си тези неща... От друга страна темата за секса вече не е табу - какво ли не се говори вече....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Не е проблем да се обсъждат теми от каквото и да било естество. Проблем може да има само от начинът на обсъждане.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Табу трябва да са само "псевдонаучните" спорове и темите в които се блещят глупости.

В моята специалност, веднага мога да кажа, че космологията и струнната теория са теми, които НЕ БИВА ДА СЕ ПОДХВАЩАТ ВЪВ ФОРУМИ! Сигурно със Спирит ставаме досадни с приказките за "ресторанта", но сме виждали какво става... не искате такова нещо в БГ-Наука.

Във форуми е желателно да се избягват изключително сложни теми, като посочените горе, или теми за теории които тепърва прохождат. Спекулациите са страшно нещо. Неяснотата дава прекалено голяма свобода на големите усти и се изписват теми по 12-13 страници, в които нищо смислено не се казва!

Хайде, да си спазваме нивото:) Научен форум сме все пак:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

:hmmm: Ами аз много не харесвам да има забранени теми. Въпреки това сигурно ще измисля една-две. И едната с положителност ще си е чиста проява на неоправдана цензура. Всяко общество или човек си има нещица, за които предпочита да не се говори. Дори за други хора или други общества да са много модни.

В моята специалност, веднага мога да кажа, че космологията и струнната теория са теми, които НЕ БИВА ДА СЕ ПОДХВАЩАТ ВЪВ ФОРУМИ!
:hmmm:

Сигурно със Спирит ставаме досадни с приказките за "ресторанта", но сме виждали какво става... не искате такова нещо в БГ-Наука.
Винаги трябва да има по 1-2 по отворени теми. Така се появяват нови неща, които повишават посещаемостта.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идеята ми, не е да се забранят напълно някои теми. Но просто да се контролират. Защото с нарастването на посещаемостта пада нивото... и то пада драстично. Подобно на телевизията, колкото по-ниско е нивото и по-пумийни са предаванията толкова повече се гледат(биг брадър), и толкова повече глупави постове ще има.

Космологията е катализатор за глупави постове!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Въпреки това според мен не е лошо да има и теми за все още неуточнени или неоткрити неща с прогнози, анализи и тн. (за космологията) поне на мене са ми интересни също толкова, колкото и изнасянето на фактологическата част установена да момента от науката. Не би трябвало това да води до падане на нивото, поне ако дискусията се води нормално и не се намесват астрологии, философии и пр. ненужни за раздела неща.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Администратор

Въпреки това според мен не е лошо да има и теми за все още неуточнени или неоткрити неща с прогнози, анализи и тн. (за космологията) поне на мене са ми интересни също толкова, колкото и изнасянето на фактологическата част установена да момента от науката. Не би трябвало това да води до падане на нивото, поне ако дискусията се води нормално и не се намесват астрологии, философии и пр. ненужни за раздела неща.

Ако се подържа едно прилично ниво от запознати това може да стане. А и нали за това имаме модератори от повече области ;)

Все пак се стараем нивото да не се влияе от посещенията. :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...