Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли прераждането? Кога определена душа достига Нирваната? По какво се определя Кармата?


Recommended Posts

  • Потребител

Г-жо марушка. С риск да бъда по-груб, ще отговоря на вашите мнения и представи, които са меко казано объркани.

Явно имате желание да изкажете вашите лични вярвания, но най-добре ще е да го направите в нова тема в която се говори за Иехова, а не за Буда.

Аз не говоря за ЙЕХОВА ОТ БИБЛИЯТА,а говоря за моят духовен учител ИЕОВА - ЗАЩОТО ТОЙ ПРОПОВЯДВА ПРЕРАЖДАНЕТО - А ЙЕХОВА ОТ БИБЛИЯТА - СЪВРЕМЕННАТА НЕ ПРОПОВЯДВА ПРЕРАЖДАНЕТО ВЪПРЕКИ ЧЕ ИСУС ХРИСТОС ПРОПОВЯДВАЛ И ЧЕ Е КАЗВАЛ ЧЕ НЕГОВИЯТ ОТЕЦ МУ Е КАЗАЛ ИСТИНАТА. Не говоря за еврейския ЙЕОВА КОЙТО ПРАВИ

ЕВРЕЙСКИЯТ НАРОД ЕДВА ЛИ НЕ БОГОИЗБРАН. МОЯТ ДУХОВЕН УЧИТЕЛ ИЕОВА НИКОГА НЕ Е ПОСТАВЯЛ БЪЛГАРИЯ И БЪЛГАРИТЕ НАД ДРУГИТЕ.

Казвате, че сте от родопите, че сте християнка варваща в Йехова, и сте били нациналистка, но сега сте станала толерантна. Като цяло това е добре, но явно сте объркана в смисъла на термините.

Първо националист не те прави омразата към останалите, били те турци, гърци, сърби или ромънци. Не омразата, а любовта към българското поражда национализма. Тоест национализма и толерантността не са две взаимно изключващи се състояния на духа. Национализма изключва толерантността единствено, когато българското е застрашено.

КАК ДА НЕ ПРАВИ НАЦИОНАЛИЗМА ОМРАЗА КЪМ ЕТНОСИТЕ ТОЧНО ТОВА Е НО КАКТО И ДА Е - ТА НАЛИ ВСЯКА НАЦИОНАЛНА ПАРТИЯ Е С ИДЕАЛ ОМРАЗА КЪМ ЕТНОСИ ТОВА ВСЕКИ ГО ЗНАЕ?

Тоест когато някой слуша турска музика, го оставете да си я слуша, когато на вас ви харесва турската музика си я слушайте, но когато някой заставя детето ви в училище да учи турски, или когато някой проповядва, че исмляма е турска религия, и че всеки мюсолманин е турчин, то тогава трябва да сте националистка!!!

И когато сестра ви научи една турска песен, това не трябва да ви притеснява, защото като българки би трябвало да знаете да пеете много български народни песни. Ако не знаете българските песни то това би било жалко.

ЗА СЛУШАНЕТО НА ТУРСКАТА МУЗИКА ТОВА БЕШЕ ВРЕМЕ ПРЕДИ ДА СЕ СВЪРЖА С МОЯТ ДУХОВЕН УЧИТЕЛ ИЕОВА НАЛИ ТОЧНО ТОВА ОБЯСНЯВАМ КАКВА Е ПРИЧИНАТА И ЗАЩО МУ ВЯРВАМ ЧЕ МИ ПРОМЕНИ НАЦИОНАЛНИТЕ ИДЕИ В ТОЛЕРАНТНИ ИДЕИ.

АЗ ОБЯСНЯВАМ КАКВА Е ПРИЧИНАТА МИ ВЪВ ВЯРАТА МИ КЪМ МОЯТ ДУХОВЕН УЧИТЕЛ ИЕОВА А ТОЗИ ЧОВЕК ТУК МИ ПЕЕ СЪВСЕМ ДРУГИ ТЕМИ.

Относно вярата ви в Иехова. Казвате, че причината за вярата ви е второто ви раждане. Вие сте се молили на Иехова, Христос и Дева Мария, и сте родили безпроблемно. Тоест предполагате, че те са стороли чудо и вие сте родила без проблеми. Трябва обаче да си зададете въпросът защо тези божества са ви помогнали именно в този момент. И като цяло защо божествата и боговете помагат единствето когато им се молиш, при това не винаги! Тоест защо тези божества са лоши и не помагат във всички останали случаи!? При положение, че са добри, защо не помагат на всички добри хора, а обезателно помагат единствено на тези които вярват в тях и им се молят?

И в крайна сметка от къде сте сигурна, че не ви е помогнало някое друго божество, примерно Шива, Вишну, Ахура Мазда, Тор, Ра ири Митра. Може да ви е помогнало някое друго божество което не изисква молитви, и помага тайно, на всички!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Относно вярата ми в Иеова,Исус Христос и Дева Мария - божествената майка ,никой няма право да ми казва да не вярвам. Всеки си има право да вярва в каквото си иска в тази свободна страна,та нали сме уж "демократична" страна. А плюс това моят духовен учител Иеова ми каза,че са били много божества и че първоначалната причина за живота била божествената богиня майка безименна на всичко живо и неживо във вселената,чиста и неопетнена,върховният разум. И че не е само той. :vertag:

Относно вярата ми в Иеова,Исус Христос и Дева Мария - божествената майка ,никой няма право да ми казва да не вярвам. Всеки си има право да вярва в каквото си иска в тази свободна страна,та нали сме уж "демократична" страна. А плюс това моят духовен учител Иеова ми каза,че са били много божества и че първоначалната причина за живота била божествената богиня майка безименна на всичко живо и неживо във вселената,чиста и неопетнена,върховният разум. И че не е само той. :vertag:

Че тя е безполово божество.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тая тема става все по-луда, много ме радвате.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хаха, Нагасена да не би да е нещо подобно на прочутия Йеова? Я кажи още какво ти каза Нагасена..

Щом можеш да пишеш, значи можеш и да четеш. Вземи прочети негова книга и ще разбереш. Ако не можеш, задай конкретен въпрос, ще се постараем.

Будизма не е Буда. Будизма е направен от последователи, от вярващи основно. Както и християнството. Това са масата последователи, на които им трябва икона която да следват. Отделно че Буда и два реда не е написал, нито Исус. Според мен има много повече видове въпроси и още повече видове отговори.

Ако ще идиоти да са го правили, елементарната етика изисква като споменем будизма, да обсъждаме чрез съответните на будизма понятия, концепции,.... Същото се отнася за всеки обсъждан предмет.

То и кучето е чувало много думи..

Логика... Чудя се дали аз съм логическо следствие... Всъщност писа че не си съгласен, а не пишеш защо, аргументи..

А може би се нуждаеш от цитат на известен академик, подписан от папата (Тангра здраве да му дава).

От някъде (от къде ли) имаш силата да откриеш колко е 2+2, а ти търсиш книжле та да си сигурен. Не мислиш ли, че ако "книга не си виждал" и е нямало кой да ти каже, няма да си способен да проумееш колко е две и две? Да изведеш и идеята за числата и за бройките и за отношенията им. Току виж си го направил по шестична система щото си имал по шест пръста по крайниците.

В твоя случай аргументите не работят, затова е безсмислено. Колко е 2+2 съм научил от буквара или някой учител ме е научил. Уважавам си учителите и си знам източниците, за разлика от самохиротонисаните специалисти с априорно знание.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Относно вярата ми в Иеова,Исус Христос и Дева Мария - божествената майка ,никой няма право да ми казва да не вярвам. Всеки си има право да вярва в каквото си иска в тази свободна страна,та нали сме уж "демократична" страна.

Е, ако повярваш в Хитлер, даже в демокрация ще те вържат. Въпросът е не в какво вярваме, ако си вярваме сами, а дали опитваме да демонизираме другите в ценността на нашата вяра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно вярата ми в Иеова,Исус Христос и Дева Мария - божествената майка ,никой няма право да ми казва да не вярвам. Всеки си има право да вярва в каквото си иска в тази свободна страна,та нали сме уж "демократична" страна. А плюс това моят духовен учител Иеова ми каза,че са били много божества и че първоначалната причина за живота била божествената богиня майка безименна на всичко живо и неживо във вселената,чиста и неопетнена,върховният разум. И че не е само той. :vertag:

Че тя е безполово божество.

Моят агент твърди същото! За божествената майка и пр. Само дето неговият духовен учител не е Йехова, а друг, даже не е християнски. Явно тия духовни учители се наговарят. Или са си съгласували версиите, за по-голяма достоверност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След като изчетох цялата дискусия по този безкрайно наболял проблем, стигнах до извода, че само този, който слуша чалга - само той ще се прероди. Това е. Така Господ му дава шанс в следващата си битейност белким научи какво е това музика. И не само де... :tooth::laugh:

Освен това, ако има прераждане, то тогава е на лице тотално текучество и у Пъклото и у Рая. Направо не ми се мисли как светипетровата и нечестивата бюрокрация са упраят с тези списъци, къде требе да пише на графи под партидния номер на душицата чоловеческа: Влезнала; Излезнала; Позадържала се. :w00t: :w00t: :w00t:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днес гледах един филм,който ми даде идея за нова тема.Всички знаем,че Буда преди да стане просветлен (или иначе казано Буда) е бил принц,живеещ в охолство,заобиколен от жени и притежаващ власт над останалите хора.Един ден обаче видял,че освен перфектния свят в двореца навън светът не е толкова хубав.Тогава взел решение да изостави жена си и сина си,за да търси просветление.В будизма просветлението може да бъде намерено след отказването от собствените ни желания (това,което дискутирахме няколко пъти) и промяна на гледната ни точка,светоусещането и т.н.Целта е да развием тотално състрадание към всички живи същества на този свят и да се опитваме да ги поведем по пътя на избавлението от страданието.

Всичко е чудесно,но ако си представим,че Буда е бил жена,то тогава едва ли щеше да съществува будизъм.Много малко са майките,които биха изоставили детето си,за да търсят отговор на даден въпрос.Да не говорим,че като цяло будизма изисква отказ от сексуални контакти и също така будистите не биха създали дете,за да не го обрекат на целия изпълнен с мъка кръг на Самсара.Това обяснява и защо има твърде малко жени будисти ( имам предвид в напреднала фаза) и защо няма лама или кармапа жена.Но въпроса ми е как така никой не се е преродил в жена никога.И нима е възможно отказа от нещо подобно при положение,че природата те е създала да носиш дете и да му дадеш живот.

Както се казваше във филма:

"Как ли се е чувствала Яшодхара (жената на принц Сидхарта) когато сина и я е попитал къде е баща ми?"

"Как една майка би изоставила невръстния си син да търси просветление?" - "Това е възможно само за един мъж."

Филма се казва "Самсара" ако някой се интересува :).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Целта е да развием тотално състрадание към всички живи същества на този свят и да се опитваме да ги поведем по пътя на избавлението от страданието.

2. Това обяснява и защо има твърде малко жени будисти ( имам предвид в напреднала фаза) и защо няма лама или кармапа жена.

3. Но въпроса ми е как така никой не се е преродил в жена никога.

4. И нима е възможно отказа от нещо подобно при положение,че природата те е създала да носиш дете и да му дадеш живот.

Ще номерирам избраните цитати, за прегледност.

1. Целта не е това. Изобщо състраданието спада към онези нещо, дето според будизма трябва да се избягват. Всякакви емоционална ангажираност, особено с елементи от външния свят, противоречи на стремлението към просветление и пр. Това не значи, че човек не трябва да е социално отговорен; значи, че не трябва да се разсейва с ненужни чувства, като състраданието, че трябва да е безстрастен и куул. Чудя се как може толкова да се чете, и да не се схващат основни неща, честно. Всякаква форма на емоционално обвързване разсейва от целта духовно извисяване и просветление, затова се налагат и различните форми на хигиена и дисциплина /въздържание/ - на чувствата, на тялото, на речта и пр. и пр.

2. Това с "напредналата фаза" ми хареса :laugh: Допада ми клиничната отсянка :laugh: Не съм изобщо запозната защо наистина няма жени напреднали будисти, но се чудя дали причината не е просто социалноисторическа. Т.е. дали наистина причината е конкретната особеност на философската система на будизма, или е въпрос на резистентност към промяна на стереотипи - демек нашата Православна църква не позволява жени-свещеници, но в други християнски държави това не е така.

3. А откъде знаем, че никой никога не се е преродил в жена? Ей тая сигурност в подобни изказвания ми е просто любима. И звучи като ужасна дискриминация :laugh:

4. Именно. Не е възможно отказването от нещо, което е заложено в природата /на животните и хората/. Желанията са такава заложеност. Самото стремление към просветление и извисяване е желание :sneaky2: От друга страна, лично според мен от това, че жените раждат, не следва, че желанието да имат деца е естествено и се подразбира априорно. Т.е. една жена може спокойно да избере отказа от деца, за сметка на нещо друго /обикновена сублимация/. /Мисля си, че излизането от полово основаната осъзнатост, "джендър-осъзнатостта," така да се каже, е необходимо за по-доброто лично вникване в будизма/.

/ПС - всъщност за мен както е възможно и понякога е неосъдително една майка да остави децата си, за да търси просветление /вж. "Крамер срещу Крамер," така не е нормално един баща да остави децата си, заради същото. И обратното. Ако ме разбирате. Т.е. полът няма значение, защото човешката природа и съзнание са едни и същи, контекстът има. Философски и безпристрастно погледнато, всеки има еднакви възможности да постигне просветление, независимо от пола си./

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще номерирам избраните цитати, за прегледност.

1. Целта не е това. Изобщо състраданието спада към онези нещо, дето според будизма трябва да се избягват. Всякакви емоционална ангажираност, особено с елементи от външния свят, противоречи на стремлението към просветление и пр. Това не значи, че човек не трябва да е социално отговорен; значи, че не трябва да се разсейва с ненужни чувства, като състраданието, че трябва да е безстрастен и куул. Чудя се как може толкова да се чете, и да не се схващат основни неща, честно. Всякаква форма на емоционално обвързване разсейва от целта духовно извисяване и просветление, затова се налагат и различните форми на хигиена и дисциплина /въздържание/ - на чувствата, на тялото, на речта и пр. и пр.

2. Това с "напредналата фаза" ми хареса :laugh: Допада ми клиничната отсянка :laugh: Не съм изобщо запозната защо наистина няма жени напреднали будисти, но се чудя дали причината не е просто социалноисторическа. Т.е. дали наистина причината е конкретната особеност на философската система на будизма, или е въпрос на резистентност към промяна на стереотипи - демек нашата Православна църква не позволява жени-свещеници, но в други християнски държави това не е така.

3. А откъде знаем, че никой никога не се е преродил в жена? Ей тая сигурност в подобни изказвания ми е просто любима. И звучи като ужасна дискриминация :laugh:

4. Именно. Не е възможно отказването от нещо, което е заложено в природата /на животните и хората/. Желанията са такава заложеност. Самото стремление към просветление и извисяване е желание :sneaky2: От друга страна, лично според мен от това, че жените раждат, не следва, че желанието да имат деца е естествено и се подразбира априорно. Т.е. една жена може спокойно да избере отказа от деца, за сметка на нещо друго /обикновена сублимация/. /Мисля си, че излизането от полово основаната осъзнатост, "джендър-осъзнатостта," така да се каже, е необходимо за по-доброто лично вникване в будизма/.

/ПС - всъщност за мен както е възможно и понякога е неосъдително една майка да остави децата си, за да търси просветление /вж. "Крамер срещу Крамер," така не е нормално един баща да остави децата си, заради същото. И обратното. Ако ме разбирате. Т.е. полът няма значение, защото човешката природа и съзнание са едни и същи, контекстът има. Философски и безпристрастно погледнато, всеки има еднакви възможности да постигне просветление, независимо от пола си./

1.Не е точно така.

* Любов , изразена с формулата "Нека всички същества да имат щастие и причините за щастие. Тя отговаря на първата благородна истина за страданието.

* Съчувствие, изразено с формулата "Нека Всички същества да са свободни от страдание и причините за страдание и отговаря на втората благородна истина за причината за страданието.

* Радост, изразена с формулата "Нека всички същества да преживяват щастие, което е напълно свободно от страдание представлява истината за края на страданието. Просветлението се описва като най- висша радост.

* Равнопоставеност, изразена с формулата "Нека всички същества останат във великата равнопоставеност, която е без привързаност и отблъскване. Тя отговаря на истината за пътя водещ до просветление.

2.Нямам особена представа,защото не съм толкова навътре в нещата.Принципно доколкото съм чела има и социалноисторически причини за това,но мисля и че за жените като цяло е доста трудно да поемат по този път изпълнен с лишения.Не е задължително да е така,но повечето жени,които познавам все в някакъв момент им идва желанието да имат деца,семейство и т.н.

3.Няма такъв записан случай.За всички лами и кармапи се знае.Има множество документи,но никъде няма записан случай за прераждане на някой лама в женско тяло.Даже не знам за жена постигнала просветление,но не изключвам възможността да има.

4.Принципно съм съгласна с теб.И за жената и за мъжа няма оправдание,но все пак всичко сме наясно,че връзката между майката и детето е особено силна и са малко жените,които са способни да я прекъснат.Има и такива за съжаление и резултата е събран в домовете за сираци,душевно болни и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1.Не е точно така.

* Любов , изразена с формулата "Нека всички същества да имат щастие и причините за щастие. Тя отговаря на първата благородна истина за страданието.

* Съчувствие, изразено с формулата "Нека Всички същества да са свободни от страдание и причините за страдание и отговаря на втората благородна истина за причината за страданието.

* Радост, изразена с формулата "Нека всички същества да преживяват щастие, което е напълно свободно от страдание представлява истината за края на страданието. Просветлението се описва като най- висша радост.

* Равнопоставеност, изразена с формулата "Нека всички същества останат във великата равнопоставеност, която е без привързаност и отблъскване. Тя отговаря на истината за пътя водещ до просветление.

2.Нямам особена представа,защото не съм толкова навътре в нещата.Принципно доколкото съм чела има и социалноисторически причини за това,но мисля и че за жените като цяло е доста трудно да поемат по този път изпълнен с лишения.Не е задължително да е така,но повечето жени,които познавам все в някакъв момент им идва желанието да имат деца,семейство и т.н.

3.Няма такъв записан случай.За всички лами и кармапи се знае.Има множество документи,но никъде няма записан случай за прераждане на някой лама в женско тяло.Даже не знам за жена постигнала просветление,но не изключвам възможността да има.

4.Принципно съм съгласна с теб.И за жената и за мъжа няма оправдание,но все пак всичко сме наясно,че връзката между майката и детето е особено силна и са малко жените,които са способни да я прекъснат.Има и такива за съжаление и резултата е събран в домовете за сираци,душевно болни и т.н.

1. Мадлейди, има разлика между СТРАДАНИЕ и СЪСТРАДАНИЕ. Втората звездичка дали не означава съчувствие в смисъл на универсална емоция, или масово състояние, а не състрадаване? Продължавам да твърдя, че състраданието в смисъл на причастност, идентификация, емпатия и пр., в контекста на самоусъвършенстването и постиганети на просветление, са нежелателни. Възможно е обаче да греша.

2. Абе то желанието може да им идва, друг е въпросът дали искат точно това, защото го искат, или заради някакъв натиск, от различен характер - вътрешен, външен и пр. и нямат смелостта или зрелостта, за да си признаят пред себе си какво искат и не искат. Познавам жени, които осъзнато не искат, но е истина, че са малцинство. То и за това се иска зрялост и аз лично им се кефя. Но това е друга тема.

3. Ама то има документирано прераждане? Наистина ли вярваш в това? От друга страна, аз съм жена и се имам за осенена. В някаква степен. Обаче, ако наистина за жените е толкова трудно, викаш няма смисъл да отказвам секса? Извинявай, не искам да съм иронична към теб лично, но наистина не мога да се въздържа, като чета такива алогизми. Бива ли като жени да се отказваме толкоз лесно от такива благини - просветление, спокойствие на духа, липса на ангажименти с деца и домакинстване, пълен духовен рахат?! За какво му е на човек удоволствието от секса, при всичко това?!

4. Твърдя, че понякоге е оправдано, понякога не. Не твърдя, че винаги е неоправдано. Ужасна диалектика, дори и за мен самата. Ще се опитам да поясня какво искам да кажа. Например - не зная кое е по-добре - едно дете да бъде изоставено, или да бъде оставено да живее в среда на родител или родители алкохолици, наркомани, хора, за които детето е не просто задължение, а наказание или просто едно нищо. Не че оправдавам изоставянето на деца, просто нещата невинаги са толкова прости, от безпристрастна гледна точка. Объркана работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дендро, абсолютно си прав :)

Прераждат се само чалгаджиите - за да страдат в чалга и кал докато се научат да ценят рокендрола. Тези, които са достигнали до рока (джаза, метъла, църковната музика, класиката), попадат в Рая, където ангели и архангели по цял ден изпълняват божествени концерти за радост на публиката. Во веки веков, амин.

А тези, които до Съдния ден не се научат що е хубава музика, ще спрат да се прераждат и ще бъдат хвърлени в Пъкъла сред хитовете на Веско Маринов, Хисарския поп, плач и скърцане със зъби.

Тези, които едва в последния момент преди Съда се покаят и изпълзят от Sin City, за да издъхнат в благочестиво слушане на нещо по-кадърно, попадат в Чистилището, където временно страдат под звуците на златни орфейщини.

Самите чалга-изпълнители наказателно се прераждат като низши форми на живот - тираджии, проститутки, сутеньори и депутати от РЗС. След Съдния ден душите им ще бъдат окончателно унищожени.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Мадлейди, има разлика между СТРАДАНИЕ и СЪСТРАДАНИЕ. Втората звездичка дали не означава съчувствие в смисъл на универсална емоция, или масово състояние, а не състрадаване? Продължавам да твърдя, че състраданието в смисъл на причастност, идентификация, емпатия и пр., в контекста на самоусъвършенстването и постиганети на просветление, са нежелателни. Възможно е обаче да греша.

2. Абе то желанието може да им идва, друг е въпросът дали искат точно това, защото го искат, или заради някакъв натиск, от различен характер - вътрешен, външен и пр. и нямат смелостта или зрелостта, за да си признаят пред себе си какво искат и не искат. Познавам жени, които осъзнато не искат, но е истина, че са малцинство. То и за това се иска зрялост и аз лично им се кефя. Но това е друга тема.

3. Ама то има документирано прераждане? Наистина ли вярваш в това? От друга страна, аз съм жена и се имам за осенена. В някаква степен. Обаче, ако наистина за жените е толкова трудно, викаш няма смисъл да отказвам секса? Извинявай, не искам да съм иронична към теб лично, но наистина не мога да се въздържа, като чета такива алогизми. Бива ли като жени да се отказваме толкоз лесно от такива благини - просветление, спокойствие на духа, липса на ангажименти с деца и домакинстване, пълен духовен рахат?! За какво му е на човек удоволствието от секса, при всичко това?!

4. Твърдя, че понякоге е оправдано, понякога не. Не твърдя, че винаги е неоправдано. Ужасна диалектика, дори и за мен самата. Ще се опитам да поясня какво искам да кажа. Например - не зная кое е по-добре - едно дете да бъде изоставено, или да бъде оставено да живее в среда на родител или родители алкохолици, наркомани, хора, за които детето е не просто задължение, а наказание или просто едно нищо. Не че оправдавам изоставянето на деца, просто нещата невинаги са толкова прости, от безпристрастна гледна точка. Объркана работа.

1.Нямам представа.За целта е необходимо да съм по навътре в нещата,което едва ли ще стане скоро,но е възможно и ти да си права.

2.Аз не казвам,че е задължително за жените да имат деца,а че повечето искат да имат в някакъв момент.Това си е въпрос на избор и човек трябва да уважава избора на другите независимо дали го кефи или не.

3.Не ме имай за толкова наивна.Просто казвам,че има такива описани случаи.Всички лами,кармапи и т.н. дори и най-яркият пример Н.Св. Далай Лама са документирани случаи на хора,които се прераждат и прераждат и то не защото трябва,а защото те самите избират да се преродят,за да могат да напътстват хората по пътя им към просветлението.Дали е истина или не не мога да коментирам,но няма такъв случай с жена или в женско тяло.

4.Принципно си права,но в случая ставаше дума за съвсем нормални родители,единият от които си хваща шапката посред нощ без дори да се сбогува и изоставя семейството си в името на по висша цел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дендро, абсолютно си прав :)

Прераждат се само чалгаджиите - за да страдат в чалга и кал докато се научат да ценят рокендрола. Тези, които са достигнали до рока (джаза, метъла, църковната музика, класиката), попадат в Рая, където ангели и архангели по цял ден изпълняват божествени концерти за радост на публиката. Во веки веков, амин.

Значи аз отдавна съм достигнал Нирвана. :shades: Имам всичките им албуми!

:punk:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тези, които са достигнали до рока (джаза, метъла, църковната музика, класиката), попадат в Рая, където ангели и архангели по цял ден изпълняват божествени концерти за радост на публиката.

Това си го представих. Ангели и архангели, жулещи жици. Харесва ми. :laugh:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен направо ми звучи като нов състав "God Rock Orchestra" :biggrin: .Чак си представям купища дългокоси ангели с леко bad boy look :w00t: . A aко ми запеят на ушенце нещо с глас като на Питър Стийл съм готова да умра с кеф :w00t::bigwink: .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моят агент твърди същото! За божествената майка и пр. Само дето неговият духовен учител не е Йехова, а друг, даже не е християнски. Явно тия духовни учители се наговарят. Или са си съгласували версиите, за по-голяма достоверност.

КУНА кой е твоят агент? Можеш ли да ни обясниш повече? :vertag:

След като изчетох цялата дискусия по този безкрайно наболял проблем, стигнах до извода, че само този, който слуша чалга - само той ще се прероди. Това е. Така Господ му дава шанс в следващата си битейност белким научи какво е това музика. И не само де... :tooth::laugh:

Освен това, ако има прераждане, то тогава е на лице тотално текучество и у Пъклото и у Рая. Направо не ми се мисли как светипетровата и нечестивата бюрокрация са упраят с тези списъци, къде требе да пише на графи под партидния номер на душицата чоловеческа: Влезнала; Излезнала; Позадържала се. :w00t: :w00t: :w00t:

Абсолютно всички ще се прераждаме без значение каква музика слушаме. :tooth:

Само тези,които са достигнали до божественото знание т.н.НИРВАНА,само тези няма да се прераждат вече.

Но това са много малко хора,даже и духовните учители се прераждат,защото измислят все повече и повече религии и духовни учения и секти,но никоя религия,духовно учение и секта никоя от тях не е успяла да обедини народите в един духовен център,в който ще живеем само чрез любов и мир и разбирателство без войни,омраза и обиди. И това учение е прераждането,само то ще ни обедини. :bg:

ОРФЕЙ - ОРФИЗМЪТ - Култ с дионосовски мистичен характер,чийто основател в античната литература е ОРФЕЙ. :band1::band:

АТИНЯНКАТА ТАИС И АЛЕКСАНДЪР МАКЕДОНСКИ са били посветени в прераждането. :vertag:

КУНА кой е твоят агент? Можеш ли да ни обясниш повече? :vertag:

Абсолютно всички ще се прераждаме без значение каква музика слушаме. :tooth:

Само тези,които са достигнали до божественото знание т.н.НИРВАНА,само тези няма да се прераждат вече.

Но това са много малко хора,даже и духовните учители се прераждат,защото измислят все повече и повече религии и духовни учения и секти,но никоя религия,духовно учение и секта никоя от тях не е успяла да обедини народите в един духовен център,в който ще живеем само чрез любов и мир и разбирателство без войни,омраза и обиди. И това учение е прераждането,само то ще ни обедини. :bg:

ОРФЕЙ - ОРФИЗМЪТ - Култ с дионосовски мистичен характер,чийто основател в античната литература е ОРФЕЙ. :band1::band:

АТИНЯНКАТА ТАИС И АЛЕКСАНДЪР МАКЕДОНСКИ са били посветени в прераждането. :vertag:

защото орфеизмът проповядва прераждането. :dance:

ОРФЕИЗМЪТ е твърде стар появил се през VIII в.пр.н.е. в ТРАКИЯ, през следващия век преминал през АТИКА,

после се разпространил по цяла ЕЛАДА,спечелил многобройни последователи в ЮЖНА ИТАЛИЯ И РИМ. :groupwave2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Айдеее, нирвана, орфизъм, Иеова, лош правопис... Всичко накуп. Оставам с впечатление, че само хора, които не знаят нищо, разбират същността на битието.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ох, моят агент е от тия достигналите същността на битието; вярва в някакви висши раси, дето са се преродили и представителите им били сред нас, с Атлантида се заиграва, знае техники за отваряне на съзнанието /и с готовност предлага да ви научи и вас/, контактува с някакви висши сили. Такива работи. Сложно е - аз даже не ги разбирам тия неща :laugh: .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Kuna,

твоето нищо не е. Имам един познат, който освен, че има подобен агент, даже си и говори с него. Имам предвид, че разговорите се водят в... главата му (не на агента, разбира се) :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Incorrectus, ако ти беше изчел книгите дето аз съм изчел може би щяхме да си говорим по друг начин, но ситуацията е такава - всеки си е чел неговите книги.

Много лесно е да заявиш "Вземи прочети негова книга и ще разбереш", но я излез с твоето разбиране/аргументи. Ей така, с възможно най-простички думи.

Казвал съм ти и преди, че съм чел твоите книги, като дете съм чел Блаватска, Щайнер, Лазарев и другите, не си спомням какви други споменаваше. Но после еволюирах към сериозни четива.

Казах ти вземи и прочети, защото се подигра откъде съм знаел еди си какво. Ами от книгата знам, откъде другаде!

Ще ти кажа най-искрено, че ми е значително по-лесно и приятно да аргументирам със свои собствени мисли. Често го правя, но по-често гледам да върша по-трудното, защото в противен случай може да словоблудствам самомнения. Някои книги не са информационно четиво, още по-малко развлекателно, а са средство за познание. През вековете се спазва строга традиция в тяхното анализиране и тълкуване, и произволни мнения не се допускат, защото са признак на невежество. И накрая, ако аз бях измислил концепцията за прераждането, щяхме да си хортуваме свободно. Но понеже не съм, съм длъжен да спомена библиография, пък и доста свое мнение съм дал назад по темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Убеждавам се, че онова, което е постигнал фон Деникен в своята област /издигане на уфологията и други подраздели на псевдонауката в ранг "факти от живота" и "реална наука" за доста почитатели, жадни за мистика/, Лазарев го сторил за прераждането и кармата.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Но всеки един опит за показване/изразяване на това разбиране може да провали самочуствието ни на разбрали, по-добре да излезем с авторитет щото "той носи". И малко са смелчаците, които се опитват да опишат разбирането си, да се изложат. Щото веднага се появяват някои без такава смелост (и/или способност), но с високо самочуствие, и размахва пет-шест-десетина (или хиляда, все тая) книги и заявява, че ЕдиКойси писал едикакво си. Той може да е писал, ама какво сме разбрали. Дали сме разбрали или само си мислим. Много е лесно да си мислим, че всичко сме разбрали. И изобщо не се замисяме, че някой друг евентуално може да е разбрал повече.

Както в този форум всеки пише каквото му щукне, така и с книгите. Така и това че е старо писанието далеч не значи, че автора му е разбирал какво иска да каже и е казал точно него. Оди за хурката е имало от както съществува словото :)

Нарочно отговарям отделно, защото това е важно, според мен (ето, казвам според мен). :bigwink:

Смелчаците, за които говориш, са горделиви и невежи. Защото първо нищо не са чели, не знаят хората какво мислят по даден въпрос; второ, безумно наставляват и учат на собствената си глупост. Как някой ще е смел, как другият ще е горделив, като не се уважава мнението на мислещото човечество по даден въпрос?

На този форум, според мен, има няколко човека, които си разбират от работата и затова форумът е ценен. Тези няколко човека, понеже са благородни, задържат и насочват разговорите в правилна посока, за да не се превърне форумът в искрено и лично, сълзи и сополи, споделяне на чувства, каквито има много други. И още веднъж: всяко изцяло лично мнение, което не държи сметка за мнението на другите (в библиографски смисъл), е долна надменност; всяко мнение, което се съобразява с литературата по даден въпрос, е знание, учтивост към ближния и прилежност в умственото знание. Да не говорим, че в един по-дълбок смисъл, личното мнение, понеже няма характер на знание, е чувстване, както вече намекнах, буквално чувстване за това или онова, а чувстването е ирационална функция на съзнанието.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Христос многократно обвинява по различни поводи: "не сте ли чели" или "не сте чели в закона" и т.н.

Буда е учил при Арада Калама и при други учители, много години е учил и много книги е прочел.

Т.е., не се получава така, според моето виждане.:)

Къде ти е темата, заглавие..., че не разбрах? Всъщност, открих я.:)

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=10445

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

***

АТИНЯНКАТА ТАИС И **** са били посветени в прераждането. :vertag:

**

Коя е тази Таис от Атина, толкоз често споменавана? :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...