Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли прераждането? Кога определена душа достига Нирваната? По какво се определя Кармата?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Тогава няма да имам нужда да доказвам огъня, защото ще го виждам. Условието за Нобелова награда беше "отрицателен факт", следователно основан на "не" и т.н. Сега не го увъртай, а давай паричния еквивалент на наградата! Грамота и медал не искам. Десет процента ще ти отстъпя, за да почерпиш на форума. Другото е за мен.:)

Добрата новина е, че не очакваш наградата от Нобел. Няма нобелова награда за математика защото жената на Нобел е избягала с математик. А логиката е част от булевата алгебра, което си е чиста проба математика.:)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Което ме кара да мисля, че единствената Библия, попадала някога пред очите на Марушка, е някоя препечатка на Цариградския превод. Там "Иеова" се появява многократно. В първото издание е дори "Іеова". Разбира се, Марушка няма как да знае, че става дума за огласовка на прочутото йот-хе-вав-хе с гласните на "Адонаи".

Редактирано от glishev
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не може тепърва да се доведе до състояние на хаос една система, която вече е в такова състояние.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Марушкизъм, колеги.

:tooth: :tooth: :tooth:

Като цяло чалгата е много сложна и елитарна музика, с нейните неравноделни тактове и стойностни в литературно отношение текстове.

При продължително слушане, потребителят на този музикален стил се извисява в духовно отношение и така с по-малък брой прераждания достига до така желаната Нирвана.

Мисля, че това е основната причина, но вероятно има и други, които остават скрити от очите на обикновения човек.

Поздрави Б.

Бог не ме кара да слушам чалга. А именно чувството на толерантност,което се е вкоренило в мен от висшата духовна сила Иеова,защото именно той ми пося чувството на толерантност към етносите,защото аз бях силна

националистка и мразех турците заради турското иго,но именно ВИСШАТА ДУХОВНА СИЛА ИЕОВА ми пося чувството на

толерантност и то именно от учението за прераждането. :bg:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жалко, че автоматичното писане не включва и автоматично редактиране...

А къде в Библията има нещо за прераждането?

В 23 стр. на тази тема бях написала един постинг от "Тайната доктрина" на Ел.Блаватска - тя цитира от Библията.

- Ще продължа по-нататък. :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А именно чувството на толерантност,което се е вкоренило в мен от висшата духовна сила Иеова,защото именно той ми пося чувството на толерантност към етносите,защото аз бях силна

националистка и мразех турците заради турското иго,но именно ВИСШАТА ДУХОВНА СИЛА ИЕОВА ми пося чувството на

толерантност и то именно от учението за прераждането. :bg:

Наред е да те засее с исляма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ЕВАНГЕЛИЕ ОТ ЙОАНА: ГЛ.8:23

И рече им: "Вие сте от тия,които са долу,аз съм от ония,които са горе. Вие сте от тоя свят; а аз не съм

от тоя свят".

ГЛ.8:58: ИСУС им рече: Истина,истина Ви казвам,преди да се е родил АВРААМ аз съм. Тогава взеха камъни

да хвърлят върху му; но ИСУС се скри и излезе от храма.

ОСОБЕНО ТОЗИ ИЗРАЗ - ПРЕДИ ДА СЕ Е РОДИЛ АВРААМ АЗ СЪМ - ЗНАЧИ ЧЕ ТОЙ Е БИЛ ПРЕДИ АВРААМ - ЧЕ СЕ Е ПРЕРОДИЛ. :vertag:

Редактирано от марушка
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Виждаш, не виждаш - с това сам показваш, че може да има огън без дим и дим без огън. Ерго от това, че не виждаш пушека не следва, че няма огън нито че има такъв. Т.е не си доказал отрицателен факт.

Добре де, аман, не доказвам. Ама и не казвам, не показвам такива неща впрочем. Моята жена казва, че няма да избяга нито с логик, нито с офталмолог. :Oo:

Извинявайте пак нещо ми се развали компютъра - т.е. забави се и аз чукнах три пъти значи,защото мислех,че няма да ми се напише постинга.

Цъкни върху "редактиране" и изтрий ненужното.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТКРОВЕНИЕТО НА ЙОАННА : ГЛ.2:17 - "Който има ухо нека слуша що говори Духът към църквите: "На тогова,който победи,ще дам на скриптата мана,ще му дам и бяло камъче,и на камъчето ново име написано,което никой не познава,

освен оня който го получава".

Мой коментар: Този стих прекрасно показва за прераждането - камъчето все едно е тялото,а думите: ново име написано - това значи за всяко тяло има ново име написано - т.е. много тела с нови имена.

Този стих го прочетох в Интернет от статия за прераждането - статията беше от

Красимир но не помня фамилията коя беше - но нямаше обяснения.

И когато попитах моят духовен учител Иеова - той ми отговори - точно така било както съм го мислела аз -

"точно така както си го мислела скъпа ми приятелко Марушке". :Flowers1:

Добре де, аман, не доказвам. Ама и не казвам, не показвам такива неща впрочем. Моята жена казва, че няма да избяга нито с логик, нито с офталмолог. :Oo:

Цъкни върху "редактиране" и изтрий ненужното.

Благодаря за обяснението. :vertag:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Марушке, мадам Блаватска ти е изтълкувала превратно Библията. Христос е отпреди Авраам не защото уж се бил прераждал, а просто защото е Бог. Бог според Библията определено е отпреди Авраам, защото е предвечен, тоест не Му се налага да се преражда ;) Това вече определено го има в Библията и не ти трябва Блаватска, за да го намериш. Просто чети самата Книга, ако имаш интерес към нея.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТКРОВЕНИЕТО НА ЙОАННА : ГЛ.2:17 - "Който има ухо нека слуша що говори Духът към църквите: "На тогова,който победи,ще дам на скриптата мана,ще му дам и бяло камъче,и на камъчето ново име написано,което никой не познава,

освен оня който го получава".

Мой коментар: Този стих прекрасно показва за прераждането - камъчето все едно е тялото,а думите: ново име написано - това значи за всяко тяло има ново име написано - т.е. много тела с нови имена.

Този стих го прочетох в Интернет от статия за прераждането - статията беше от

Красимир но не помня фамилията коя беше - но нямаше обяснения.

И когато попитах моят духовен учител Иеова - той ми отговори - точно така било както съм го мислела аз -

"точно така както си го мислела скъпа ми приятелко Марушке". :Flowers1:

Благодаря за обяснението. :vertag:

Не ти ли е минавало през ум друго: не става дума за прераждането, дето ти си го мислиш, т.е. за преминаване на една душа в различни тела, през различни исторически епохи. А просто за промяната, която настъпва у човек, когато познае истината /в каквото и да се изразява това/? Примерно: "Ето, от днес, аз познах истинския бог и вече се преродих, станах нов/друг човек." А не че в миналото съм бил домакиня в странноприемница в Средновековна Франция, примерно.

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:tooth: :tooth: :tooth:

Бог не ме кара да слушам чалга. А именно чувството на толерантност,което се е вкоренило в мен от висшата духовна сила Иеова,защото именно той ми пося чувството на толерантност към етносите,защото аз бях силна

националистка и мразех турците заради турското иго,но именно ВИСШАТА ДУХОВНА СИЛА ИЕОВА ми пося чувството на

толерантност и то именно от учението за прераждането. :bg:

Чакай чакай.Нали беше бог,а сега стана духовна сила.После ще стане духовна партия и незнам още какво.Марушке имам чувството,че нещо друго ти е посято,но то не е толерантност,а шизофрения (на съвременен език казано - душевно заболяване) :w00t: .

Май се чудиш как да си напаснеш мисленето в някаква религиозна система,че и на всичко отгоре да е сведущо от по-горно стоящо съзнание.Нямам нищо против толерантността като част от божия завет,защото все пак Бог е казал,че трябва да обичаме ближния,ама не смятам,че е имал предвид и чалгата,защото ако трябва да следваме божиите заръки то чалгата е в пълно противоречие с божието слово.В Библията се описват нормалните ценности,които трябва да притежава даден човек,а те извинявам се за тъпия въпрос ама къде присъстват в чалгата ????Идеята да хвалиш парите,безсрамието,безнравствеността,лицемерието,лъжата,изневярата и пошлостта нещо не ми се струва библейска,ама може и аз да не разбирам.

Тогава логичния ми въпрос е след като този твой така наречен бог,който уж е библейският макар да не отговори на въпроса ми каква религия изповядваш,защо би те карал да слушаш музика,която е в пълен разрив с обрисуваните от него човешки ценности,които би трябвало всеки да притежава?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, това с новото име се отнася за еднократното възкресение на мъртвите след края на света (човек, разбира се, не е длъжен да вярва в тия работи - просто св. Йоан има предвид това, а не нещо друго).

Не, вяра в прераждането не може да се опре на самата Библия. По-скоро човек, който вече вярва в прераждането, взима Библията и почва да си вади не съвсем ясни стихове отвътре, лишени от контекста им, за да се самоубеждава, че и там пише за това, в което вярва. Което е погрешен подход.

А "Иеова" е български правопис от ХІХ в. на условно название, образувано от две по-стари еврейски форми. Нещо като зле схванато съкращение, при това с една изпусната буква. Накратко - такова име не съществува.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чакай чакай.Нали беше бог,а сега стана духовна сила.После ще стане духовна партия и незнам още какво.Марушке имам чувството,че нещо друго ти е посято,но то не е толерантност,а шизофрения (на съвременен език казано - душевно заболяване) :w00t: .

....

Доколкото имам сведения за шизофренията, автоматичното писане не спада към нейните симптоми.

Автоматичното писане е изява на екстрасеси, подобна е била жената-екстрасенс, която е давала наставления за Царичина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доколкото имам сведения за шизофренията, автоматичното писане не спада към нейните симптоми.

Автоматичното писане е изява на екстрасеси, подобна е била жената-екстрасенс, която е давала наставления за Царичина.

Цъ. Принципно при шизофренията може да има подобни прояви, свързани с писане. Най-вече френетично писане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чакай чакай.Нали беше бог,а сега стана духовна сила.После ще стане духовна партия и незнам още какво.Марушке имам чувството,че нещо друго ти е посято,но то не е толерантност,а шизофрения (на съвременен език казано - душевно заболяване) :w00t: .

ЕТО ИНАКОМИСЛЕЩИТЕ ПАК КАЗВАТ ЧЕ СМЕ БИЛИ БОЛНИ - БОГ ИЛИ ДУХОВНА СИЛА Е ЕДНО И СЪЩО АКО ИСКАШ ДА ЗНАЕШ.

ЗАЩОТО БОЖЕСТВАТА ИЛИ БОГОВЕТЕ СА ДУХОВНИ ВИСШИ СИЛИ.

Май се чудиш как да си напаснеш мисленето в някаква религиозна система,че и на всичко отгоре да е сведущо от по-горно стоящо съзнание. НИКОГО НЕ КАРАМ ДА ПРИЕМА МОЕТО МИСЛЕНЕ - ТОВА ОТКЪДЕ ГО ИЗМИСЛИ? ИЛИ ЗАЩОТО ЗАВИЖДАШ ЗА НЕЩО.

Нямам нищо против толерантността като част от божия завет,защото все пак Бог е казал,че трябва да обичаме ближния,ама не смятам,че е имал предвид и чалгата,защото ако трябва да следваме божиите заръки то чалгата е в пълно противоречие с божието слово.В Библията се описват нормалните ценности,които трябва да притежава даден човек,а те извинявам се за тъпия въпрос ама къде присъстват в чалгата ????Идеята да хвалиш парите,безсрамието,безнравствеността,лицемерието,лъжата,изневярата и пошлостта нещо не ми се струва библейска,ама може и аз да не разбирам. КЪДЕ СИ ПРОЧЕЛА ЧЕ ХВАЛЯ ПАРИТЕ БЕЗСРАМИЕТО БЕЗНРАВСТВЕНОСТТА АМА ЧЕ КРИВОРАЗБРАНА ЛИЧНОСТ? ДАЖЕ ПРАВЯ ИНФОРМАЦИИ ЗА МИНАЛИ ЖИВОТИ БЕЗПЛАТНО НА ХОРАТА ВЪПРЕКИ ФИНАНСОВАТА МИ БЕЗНАДЕЖНОСТ.

Тогава логичния ми въпрос е след като този твой така наречен бог,който уж е библейският макар да не отговори на въпроса ми каква религия изповядваш,защо би те карал да слушаш музика,която е в пълен разрив с обрисуваните от него човешки ценности,които би трябвало всеки да притежава?

ТОЧНО ЗАТОВА НЯМА НИКАКВА РЕЛИГИЯ ЗАРАДИ ТОЛЕРАНТНОТО ЧУВСТВО ТОЛКОВА СИ НЕРАЗБРАНА ЛИЧНОСТ ЗА ДА НЕ МОЖЕШ ДА РАЗБЕРЕШ. А ЧАЛГАТА НАИСТИНА НЯМА ЦЕННОСТ НО В ДРУГИТЕ ТУРСКИ МУЗИКИ Т.Е. БАВНИТЕ ИМАТ ГОЛЯМА ЦЕННОСТ СТИГА ДА ТИ ГИ ПРЕВЕДАТ НЯКОИ ОТ ТУРЦИТЕ АМИ ФИЛМИТЕ ИМ - ВЗЕМИ ФИЛМИТЕ ИМ ДА ГЛЕДАШ. :vertag:

ЗА НЕВЯРВАЩИТЕ - ВИЕ СТЕ КАТО достопочитаемият доктор ДЖОВЕТ от "Тайната доктрина"III-ТИ ТОМ на ЕЛЕНА БЛАВАТСКА

- казвате за различните свещени книги на народите,направени от неоплатониците - че представляват "абсурд".

Историята ни казва,че всички подобни трудове са били унищожени от отците на християнската църква и техните

фанатици - новопокръстени навсякъде,където са успели да ги намерят.

А Маладу аз разговарям с моят духовен учител Иеова по Библията и я чета и я познавам много добре,че има и се говори за ценности,но в действителност в древният свят,както и в настоящият свят не вършат моралните заповеди от нея,колкото и да ги познават тези закони,които не съществуват само в БИБЛИЯТА,една от най-свещените книги,но и в КОРАНА също така съществуват,също така и във всички свещени религиозни книги,които съществуват в света,но не се изпълняват както тогава,така и сега в съвремието. :vertag:

Доколкото имам сведения за шизофренията, автоматичното писане не спада към нейните симптоми.

Автоматичното писане е изява на екстрасеси, подобна е била жената-екстрасенс, която е давала наставления за Царичина.

Благодаря ти ДОРИС за защитата. :book:

А също така и древногръцките философи говорят за добродетелите и моралните закони,както и философите от цял свят. :newyear:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Доколкото имам сведения за шизофренията, автоматичното писане не спада към нейните симптоми.

Автоматичното писане е изява на екстрасеси, подобна е била жената-екстрасенс, която е давала наставления за Царичина.

В тази истерия са участвали повече от един екстрасенс. Двама, ако не ме лъже паметта за бройката, се самоубиха. Не защото са се побъркали от "поставени" там енергийни стопери от извънземните, а защото са си били луди от преди това.

Виж какво ще ти каже Гугъл за Димитър Кекеменов. Коментар не е нужен. Още като прочетох за първи път, без още да се бях запознал със случая, ми стана ясно..., защото е говорил, освен за разни други неща, за съкровището на Самуил. Ние знаем конкретно какво се е случило със съкровището на Самуил и няма защо да го търсим в разни дупки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ТОЧНО ЗАТОВА НЯМА НИКАКВА РЕЛИГИЯ ЗАРАДИ ТОЛЕРАНТНОТО ЧУВСТВО ТОЛКОВА СИ НЕРАЗБРАНА ЛИЧНОСТ ЗА ДА НЕ МОЖЕШ ДА РАЗБЕРЕШ. А ЧАЛГАТА НАИСТИНА НЯМА ЦЕННОСТ НО В ДРУГИТЕ ТУРСКИ МУЗИКИ Т.Е. БАВНИТЕ ИМАТ ГОЛЯМА ЦЕННОСТ СТИГА ДА ТИ ГИ ПРЕВЕДАТ НЯКОИ ОТ ТУРЦИТЕ АМИ ФИЛМИТЕ ИМ - ВЗЕМИ ФИЛМИТЕ ИМ ДА ГЛЕДАШ. :vertag:

ЗА НЕВЯРВАЩИТЕ - ВИЕ СТЕ КАТО достопочитаемият доктор ДЖОВЕТ от "Тайната доктрина"III-ТИ ТОМ на ЕЛЕНА БЛАВАТСКА

- казвате за различните свещени книги на народите,направени от неоплатониците - че представляват "абсурд".

Историята ни казва,че всички подобни трудове са били унищожени от отците на християнската църква и техните

фанатици - новопокръстени навсякъде,където са успели да ги намерят.

А Маладу аз разговарям с моят духовен учител Иеова по Библията и я чета и я познавам много добре,че има и се говори за ценности,но в действителност в древният свят,както и в настоящият свят не вършат моралните заповеди от нея,колкото и да ги познават тези закони,които не съществуват само в БИБЛИЯТА,една от най-свещените книги,но и в КОРАНА също така съществуват,също така и във всички свещени религиозни книги,които съществуват в света,но не се изпълняват както тогава,така и сега в съвремието. :vertag:

Благодаря ти ДОРИС за защитата. :book:

А също така и древногръцките философи говорят за добродетелите и моралните закони,както и философите от цял свят. :newyear:

Не е учтиво да викаш на хората (писането с главни букви се счита за викане).Викането няма да ти помогне да ме убедиш в правотата си :bigwink: .

Не съм казвала дали има или няма религия.И моето момиче има религии доста.Въпроса е дали има наистина религиозни хора.Какви свещени книги направени от неоплатоници???Свещените книги са направени от последователи на дадена религия:последователите на Исус,на Буда,на Мохамед и т.н.

Ама кой ти говори за турската музика като цяло.Говорехме за чалгата.Естествено,че в турската музика се възпяват техните ценности,но не забравяй,че макар и до голяма степен в различните религии ценностите да се припокриват все пак има и разлики и мюсюлманите са различни от християните.Освен това като християнка трябва да следваш Божиите (на Йехова) заръки,а не на Аллах.И защо си мислиш,че Блаватска като е написала нещо то трябва да е вярно???То и Дънов е казал много работи,неговите последователи също не знаят в какво вярват ама си вярват.

Освен това не забравяй да слагаш препинателни знаци на постовете си,защото липсват и изразяването ти има нужда от дооформяне,за да мога да те разбера правилно.И не съм неразбрана (защото ако бях неразбрана другите нямаше да ме разбират),а не разбирам.Май слушането на турска музика е повлияло и на начина ти на изразяване освен на всичко друго :tooth: .

А и сама ставаш за смях,тъй че не се сърди на другите,че ти се смеят.Вярвай си и в свещенния червей ако щеш ама не се опитвай да накараш другите да вярват.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Madlady, не бъди зла. Все пак да благодарим на Марушка, че споделя безценните си наблюдения с нас, простите, непрераждащи се, нетолерантни и неслушащи чалга юроди :)

Инак от мен - плюсче.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Madlady, не бъди зла. Все пак да благодарим на Марушка, че споделя безценните си наблюдения с нас, простите, непрераждащи се, нетолерантни и неслушащи чалга юроди :)

Инак от мен - плюсче.

Добре де :whistling: .Обещавам няма повече :v: .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре де :whistling: .Обещавам няма повече :v: .

И от мен плюс, но не за обещанието, а за предхождащият го коментар.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

националистка и мразех турците заради турското иго,но именно ВИСШАТА ДУХОВНА СИЛА ИЕОВА ми пося чувството на

толерантност и то именно от учението за прераждането. :bg:

Кофти работа, слънце, да те осемени планетата Сатурн.tooth.giftooth.giftooth.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...