Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

54-ката е много яка, за 54-та година ;). Може би даже до 60-та??? Ама сегашните динозаври мноооо хапят. Всъщност сегашните "малки животинчета" хапят даже по-добре, да не пишем за "водните кончета" ;). Дано да не съм те обидил КГ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
:):) Не си, естествено :)) Като се има предвид реалното състояние, за западна европа е ставала докъм 1975-80, а за източна - малко по-късно. После вече става морално остаряла. Стара е вече, но това не я прави по-малко внушителна. Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
В Русия ако си платиш, можеш да излезеш на лов за сърни с такова животно. Май струваше $15 000.

Много е. :)

Това чудо си е подходящо за лов на динозаври направо. :smokeing:

Ми танк. И то не от най-тежките. Тука доста го натискат, но може и по-пъргаво да върви.

Хе, не бях забелязал, че на края на първата минута прави т.нар. "кантар" :)) Мноого приятна фигура, когато 36 тона започват да се люлеят напред - назад.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това с "кантара" не става ли след като премине през рид или възвишение с по-висока скорост?

А иначе клипчето прилича по-скоро на сафари с Т-54 :) ето едно, което го показва в повечко аспекти:

">
" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">

Интересни неща се споменават, с този танк руснаците трошат всички рекорди в края на 50-тте произвеждайки 95 000 бройки! Казват и че ако Студената война беше прерастнала в Трета световна Европа е щяла да бъде овършана именно от тази машина :bigwink: има и хапливи коментари - за обстановката отвътре, за боя танк срещу танк където според тях отстъпвал на американските и израелските във войните в Близкия изток... е малко пропускат да отбележат че тогава руските танкове са ги карали арабски каруцари ама айде :)

Ако това е част от поредица филмчета за танкове бих искал да знам как се казва за да я потърся.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кантара е в момент, в който се преминава височина и танка след като се е качил най-горе, тръгва надолу. Ако съумееш да спреш в съответния момент, почва едно приятно люлеене на целия тонаж :)):))

Когато е с висока скорост, става скок - като Леопард в началото на клипа. В Чехия през 1984 г. български екипаж скочи с пълна скорост от овраг от поне 3 метра и направи страшно шоу, не знам дали някой е успял да го заснеме. На другия ден и четиримата бяха сержанти.

Сложно е да се каже дали отстъпват на американските си аналози. В добри ръце мисля, че биха се справили с М48 и М60, може би и с Леопард 1

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Липсва само Т-90 за да допълни еволюцията на основните руски танкове, които са на масово въоръжение :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е липсват, но ако трябва да се покажат само 3-4 като тука... ти кои други би добавил?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Газотурбинните - Т-80; Т64 и Т62 също и един поне от тежките например ИС. А и едно БТ и Т26 :)):)) ;)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...