Отиди на
Форум "Наука"

За глупостта на управляващите


Recommended Posts

  • Потребител

Нека видим колко умни са хората, които ни управляват. Интелигентността не се мери с въпроси за история или география. Но ако си историк или географ, и ако си ДОКТОР по история, и министър-председател, и не разбираш от нищо друго, не си работил нищо друго, ами барем да разбираш от специалността си, по която си доктор. Е къде ти този лукс. Преди минути в Стани богат Станишев, докторът по история и по случайност министър председател, ни показа какъв историк е! Въпросът му бе:

Кой цар е от татарски произход? А Мицо Асен Б Кормисош В Телериг Д Чака

И нашият историк избра Мицо Асен. Аз, дето не съм учил история в университета знам за татарина Чака. но това е най-малкото. Нашият историк не знаеше нищо за Телериг и Кормисош, даже не беше сигурен ханове ли са или царе. И нямаше абсолютно никаква представа в кой период управляват четиримата изброени. За Кормисош пък смяташе, че е местност. Заяви също, че последният български цар бил Самуил, като пропусна преди това Петър. И пусна една умна мисъл: "Царят трябвало да носи име, разбираемо от народа".

Такава историческа култура е срамна за доктор по история. За министър-председател доктор по история да не говорим.

Преди няколко дни един географ, бивш министър на енергетиката зовящ се Севлиевски пък научи от Стани богат, че Кулата е на границата с Гърция.....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, мен това много ме учуди. И аз без да съм историк или да съм се задълбавал много в историята знам отговора ( отделно това не може да е въпрос за 200000 лв!), но нашия министър- председател явно е далеч от нещата. Просто не разбирам как може да си историк и да не знаеш това! За управленските качества на правителството просто не ми се говори, че се ядосвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Да, мен това много ме учуди. И аз без да съм историк или да съм се задълбавал много в историята знам отговора ( отделно това не може да е въпрос за 200000 лв!), но нашия министър- председател явно е далеч от нещата. Просто не разбирам как може да си историк и да не знаеш това! За управленските качества на правителството просто не ми се говори, че се ядосвам.

Отговорът му е най-малкото. Той нямаше никаква представа за четиримата изброени.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...