Отиди на
Форум "Наука"
КГ125

Кръгли ниви?

Recommended Posts

Ами не е новост, просто в щати като Канзас по-широко се използват кръгови напоителни системи.

На улицата мутра бие турчин. Граждани се намесват - ама какво искаш от човека? Как какво бе, заробили са ни!

- Но това е било преди 500 години!

- Е, ОК, ама аз сега разбрах!

:coolthumb::bash:

То ясно, че причината не е естестическа, а заради някаква особеност на обработването, но не знаех, че е заради напояването.

Редактирано от КГ125

Големички са за една пръскачка... (?) На втората снимка горе вляво се вижда цяла ферма за сравнение.

Редактирано от КГ125

Интересно между нивите пространството какво е. Но явно, за да са плодородни кръглите се жертва мястото около тях ;)

Ето още:

post-471-1250430190_thumb.jpg

post-471-1250430196_thumb.jpg

post-471-1250430202_thumb.jpg

:thumbsup: Брее, че те много.... По всяка вероятност така добива от цялата площ е по-висок и си струва да има празно пространство. Аз ако съм, и ако има начин, ще го засадя с нещо допълнително, колкото да не седи празна земята. :)

Явно е печелившо, иначе нямаше така да е разпространено това окръгляване.

Много зависи с какво е засадено, както и самия климат и почва...

Само ми е странно с какво е засадено? На първите снимки в Америка, може и да е царевица, но все пак...защо да се полива, толкова ли е сухо?

Може би агроном би ни запознал повече с това, но...дали има тук такъв ;)

Има нещо тук, което ни убягва. Не знам какво е. Ако е само заради поливането- не мисля, че не може да се създаде система, която не би разхищавала така земята.

Вероятно добива от квадратната площ с вписана в нея окръжност, без ползването на ъглите при това поливане е по-голям, отколкото без него.

Никой ли агроном не ни чете?

:)

Има нещо тук, което ни убягва. Не знам какво е. Ако е само заради поливането- не мисля, че не може да се създаде система, която не би разхищавала така земята.

И аз така мисля, а не знам как да намеря повече информация, нищо не намирам като търся с "Round field"

А ето какво използваме тук в България за напояване и пръскане - http://www.agromachinaimpex.com/index.php?...ry=35&pc=35

Има и други устройства, които са статични, т.е. се строят в полето и поливат, не им пречи какви размери и форма има нивата...Но ние сме в умерен континентален пояс и тук имаме четири сезона, т.е. вали повечко пролетта и есента, което дава доста благоприятни условия за житни, а и не само култури....Просто наистина трябва да се намери информация за тези, че тук доста гадаем, но вероятно не сме много далеч от истината ;)

Circular fields - по този начин трябва да ти излязат резултати. Трябва да зададеш правилния въпрос, с правилните думи.

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...