Отиди на
Форум "Наука"

Прабългари или Главболгарстрой в Африка?


Aspandiat

Recommended Posts

  • Потребител
Ами може да се търси появата на тези топоними след като не е от Главболгарстрой от продавани през ХІV-ХVІІІ век от турците (Главосманстрой, дъщерна фирма на Здравосманбой :) ) български роби. Кой ги знае докъде са стигнали след като са били купени на тържищата. Ама пък да са донесли със себе си и Мадара тия роби...., вятър работа ми се струва.

Май нещо такова се е случило на унгарци, защо не и на българи. Ето:

http://bglog.net/BGLog/11716

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Май нещо такова се е случило на унгарци, защо не и на българи. Ето:

http://bglog.net/BGLog/11716

Аз винаги като се майтапя, си оставям известен процент вероятност майтапът да е верен. Ей на, ще взема да се окажа накрая прав за българските роби, продадени в Африка. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Аз винаги като се майтапя, си оставям известен процент вероятност майтапът да е верен. Ей на, ще взема да се окажа накрая прав за българските роби, продадени в Африка. :)

Май ще се окажете интуитивен тип. :)

Вземете да прочетете романа на Григор Угаров: "По следите на заточеника", НК, София, 1959. Като дете ми беше един от любимите приключенски романи. Главният герой Павел Балванов издирва своя баща Дончо Балвана - заточен в Диарбекир по Априлското въстание. Намира го в Африка като много уважаван човек в едно местно племе. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Интересно на кой са ги продавали тези български роби специализирали се в наименуването на селца с две основни думи :smokeing: на туарегите или на берберите кръстосващи пустинята на гърбовете на камилите си, те едвам са изхранвали себе си пък камо ли и роби да си позволят. Точно обратното е в този период експортът на роби е от екваториална Африка към Арабския север и към Европа с кораби.

А като написах в Гугъл мапс "Болк" ми излязоха доста резултати в Белгия и Холандия. Изглежда и там са били продавани роби българи или пък по-автентично звучи, че прабългари са се заселили там и съответно са основали тези две държави, сигурен съм, че след стотина години автохтонците с пълна увереност ще твърдят и че Главболгарстрой е построил европейския парламент в Брюксел. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Warlord, наистина не ти разбирам сакразма, с което никак не допринасяш за темата.

Дали са имена, дадени в древността или от късни преселници, е въпрос, на който би било интересно да се отговори. Може и да е съвпадение, т.е. да са омоними с етническото название на българите. Интересното е наличието на двойката имена с по ПЕТ съвпадащи букви - balgar и madar, не само на едно име или на съвпадение само на корен.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...