Отиди на
Форум "Наука"

Време - пространство


Recommended Posts

  • Потребител

Не всичико, което базовата същност на Вечността и поризтичащите от нея вечни и ненарушими природни закони обуславят, като възможно е възможно за реализация.

В съзнанието на хорпата има не само иситни, но и азблуди от който зависи , кое от възможното ще се реализра и кое не.

На базата на обективните реалности днес човечеството може да призведе повече индивидуални въртолети, от колкото произвежда леки коли, но това да стане или не зависи от човешката мисъл и неината преценка до колоко това ще е полезно и опасно, включително и за нечии интереси с амбиции за власт и ботаства.

С директният достъп до неизчерпаемата енергия на гравитационното поле на земята и други небесни тела,до които достшгнах теоретични и експериментално в 1960г. и потврэдих експериментално в 1984г. на базата на базовата същност на Вечността и произтичащите от нея обективни и ненарушими вечни закони човечеството, при своитие кадрови и материално технически възможности може да реализира директна гравитационна енергетка, но кога това ще стане се решава от борбата на истината и заблудите в съзнанието на хората.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Господине, ако не покажете работещ прототип ще приема, че по-горното изказване е плод на фантазия, чието място е в фантастичен роман, а не на страниците на научен форум.

Ролята ми на модератор е да не допускам фантастични разкази в раздел Физика. Следователно, без доказателства за работещ прототип ще смятам по-горното изявление за нарушаване на правилата.

Поздрави,

модератор физика и математика ББ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Единственото нещо което реално съществува -това е безкрайната енергия,в нейните видими и невидими форми.Пространството и времето са характеристики на енергията,следователно не съществуват извън човешката мисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Единственото нещо което реално съществува -това е безкрайната енергия,в нейните видими и невидими форми.Пространството и времето са характеристики на енергията,следователно не съществуват извън човешката мисъл.

енергията , тогава , би трябвало да съществува във безпространствието и безвремеото . А това доказано ли е ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

енергията , тогава , би трябвало да съществува във безпространствието и безвремеото . А това доказано ли е ?

Времето и пространството/безвремието и безпространствието/ не съществуват!Енергията е безкрайна и вечна.

Нека някой докаже че не е така! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми и ти не съществуваш по тая логика. Докажи, че не е така.

Иначе философския раздел е на друго място.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми и ти не съществуваш по тая логика. Докажи, че не е така.

Иначе философския раздел е на друго място.

:-) Това не е логика и не е философия.Енергията може да я докаже всеки човек,учен или прост, дори ти.Времето не може да се докаже,пространството също.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:-) Това не е логика и не е философия.Енергията може да я докаже всеки човек,учен или прост, дори ти.Времето не може да се докаже,пространството също.

Какво е Енергия?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ГлЮпости! Има десетина определения що е то енергия, но никой не знае.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Времето и пространството/безвремието и безпространствието/ не съществуват!Енергията е безкрайна и вечна.

Нека някой докаже че не е така! :-)

И какво означава "безкрайна" и "вечна", ако нямаш пространство и време? Тези две думи са безсмислени без някаква форма на пространство и време.

:-) Това не е логика и не е философия.Енергията може да я докаже всеки човек,учен или прост, дори ти.Времето не може да се докаже,пространството също.

Какво означава да се докаже енергията?! И как тя е вечна без да имаме време?

Материя.

Това като отговор на въпроса какво е енергията! От общоприетите определения на тези две понятия следва, че те не са едно и също нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ГлЮпости! Има десетина определения що е то енергия, но никой не знае.

Така е! Но темата е за времето и пространството.Материята/енергията/ е факт и е доказано че съществува.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И какво означава "безкрайна" и "вечна", ако нямаш пространство и време? Тези две думи са безсмислени без някаква форма на пространство и време.

Какво означава да се докаже енергията?! И как тя е вечна без да имаме време?

Това като отговор на въпроса какво е енергията! От общоприетите определения на тези две понятия следва, че те не са едно и също нещо.

Материята съществува,безкрайна е и "пространство" е определящо понятие пак на материята.Вечна е и "време" е определящо понятие.Материята съществува независимо от понятията ни, пространство, време и др.

Науката се гради с доказателства.Доказано е че материята е равна на енергията. Е=mc2

Съставната част на материята е енергия.При всички случаи до сега говорим за вечна безкрайна материя.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Материята съществува,безкрайна е и "пространство" е определящо понятие пак на материята.Вечна е и "време" е определящо понятие.Материята съществува независимо от понятията ни, пространство, време и др.

Науката се гради с доказателства.Доказано е че материята е равна на енергията. Е=mc2

Съставната част на материята е енергия.При всички случаи до сега говорим за вечна безкрайна материя.

Съжалявам, че трябва да го кажа, но явно нямаш представа за какво иде реч съгласно господстващата към момента теория.

Моля те, не пиши подобни щуротии в раздел Физика.

Ако ти се разсъждава, до каква степен имат връзка материя и енергия - има раздел Философия.

. . .

Един съвет - проучи какво изразява Е=mc2, а не пиши глупости, че енергията е равна на материята.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Материята съществува,безкрайна е и "пространство" е определящо понятие пак на материята.Вечна е и "време" е определящо понятие.Материята съществува независимо от понятията ни, пространство, време и др.

Трябва да пишеш малко по-конкретно, защото сега не е ясно(поне на мен) какво точно търдиш. Може би имаш предвид, че пространството и времето не са материални субстанции или нещо подобно, а отразяват отношенията между обектите (този е между тези два, другят е по далеч от този) или връзката между събитията (това събитие предхожда онова) и т.н. Но ти директно зявяваш, че няма пространство и време. Какво имаш предвид? Също така заявяваш, че материята е вечна и безкрайна, защо смяташ така и какво означава това ако няма пространство и време?

Науката се гради с доказателства.Доказано е че материята е равна на енергията. Е=mc2

Тога защо ти не доказваш твърденията си! Или поне да даваш аргументи в тяхна полза, или поне да ги разяснваш. Това уравнение не доказва, че материята е равна на енергията. Забележи, че тук материята дори не се споменава. Това "m" е маса.

Съставната част на материята е енергия.При всички случаи до сега говорим за вечна безкрайна материя.

Пак си неясен. По горе твърдиш, че материята и енергията са едно и също. Сега казваш, че енергията е съставна част на материята. Кое от двете твърдиш? (и двете са неверни, просто питам)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябва да пишеш малко по-конкретно, защото сега не е ясно(поне на мен) какво точно търдиш. Може би имаш предвид, че пространството и времето не са материални субстанции или нещо подобно, а отразяват отношенията между обектите (този е между тези два, другят е по далеч от този) или връзката между събитията (това събитие предхожда онова) и т.н. Но ти директно зявяваш, че няма пространство и време. Какво имаш предвид? Също така заявяваш, че материята е вечна и безкрайна, защо смяташ така и какво означава това ако няма пространство и време?

Тога защо ти не доказваш твърденията си! Или поне да даваш аргументи в тяхна полза, или поне да ги разяснваш. Това уравнение не доказва, че материята е равна на енергията. Забележи, че тук материята дори не се споменава. Това "m" е маса.

Пак си неясен. По горе твърдиш, че материята и енергията са едно и също. Сега казваш, че енергията е съставна част на материята. Кое от двете твърдиш? (и двете са неверни, просто питам)

Света е изграден единствено от материя.Материята я има,реално съществува.Пространството и времето са понятия които характеризират материята,да, отразяват отношенията между обектите и събитията,но не са реални.Не можеш да изкривиш пространството или да забавиш времето.Можеш да изкривиш материята охарактеризирана с пространството или да забавиш процесите които се отразяват с времето.Материята си съществува вечно и безкрайно без характеристиките -/пространство и време/.Тези характеристики са измислени от хората и не могат да влияят на материята.

Видима материя,тъмна материя и тъмна енергия-всичко това е безкрайна и вечна материя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Света е изграден единствено от материя.Материята я има,реално

съществува.Пространството и времето са понятия които характеризират

материята,да, отразяват отношенията между обектите и събитията,но не са

реални.Не можеш да изкривиш пространството или да забавиш времето.Можеш

да изкривиш материята охарактеризирана с пространството или да забавиш

процесите които се отразяват с времето.Материята си съществува вечно и

безкрайно без характеристиките -/пространство и време/.Тези

характеристики са измислени от хората и не могат да влияят на материята.

Видима материя,тъмна материя и тъмна енергия-всичко това е безкрайна и вечна материя.

С това уточнение за пространство времето мисля, че всички (почти всички) са съгласни.

Но защо смяташ, че материята е вечна и безкрайна? Какво точно разбираш под тези две понятия "вечна" и "безкрайна". Според някой космологични модели не е вечна и не е безкрайна или е едното, но не другото (освен ако не влагаш друг смисъл в тези думи). Какво те кара да си толкова убеден, не допускаш ли, че има и други възможности? Предполагам нямаш доказателство, а е въпрос на философска позиция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С това уточнение за пространство времето мисля, че всички (почти всички) са съгласни.

Но защо смяташ, че материята е вечна и безкрайна? Какво точно разбираш под тези две понятия "вечна" и "безкрайна". Според някой космологични модели не е вечна и не е безкрайна или е едното, но не другото (освен ако не влагаш друг смисъл в тези думи). Какво те кара да си толкова убеден, не допускаш ли, че има и други възможности? Предполагам нямаш доказателство, а е въпрос на философска позиция.

Другари , хо хо хо , както едно време се изразяваше бай тошо :grin: какво е материята от гледна точка на диалектическият материализъм, основа на научният комунизъм :grin: какво е материята от гледна точка на религията , окултните науки, трансденциализмът на Кант, и Хегел, от гледна точка на Буда или Христос? Всичко е до убеждение и вяра . Материалистът вярва в материята, идеалиста в Бог . Окултиста, пък в материята като божественото проявление .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С това уточнение за пространство времето мисля, че всички (почти всички) са съгласни.

........

Аз не съм. :wacko:

Разсейваш се, Гравити...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Понятията за време и пространство, до Нютон , са : пространството е абсолютна празнина, в която са поместени всичките тела и частици. Времето тече абсолютно и независимо от материята и пространството. След Нютон Айнщайн придава смисъл на Времето и пространството, като на материална субстанция , наречена Времепространство . Но това Времепространство май трябва да е лишено от физически смисъл, ако то не притежава енергия, маса, обем, плътност и т.н физични характеристики. И какво остава да е това Времепространство, някаква мистерия може би :glare:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти, Сириус! Не може да се влезе в профила ти...Все едно, че няма такъв потребител.

Сега, като гледам какви бисери има тука за времето и пространството и за връзката помежду им, се сетих колко нещо съм изписала по въпроса (и изтрито като спам) , явно без никаква полза за никого, освен за мен - да си припомня някои основни положения във физиката.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти, Сириус! Не може да се влезе в профила ти...Все едно, че няма такъв потребител.

На същата нередност се натъкнах и аз. Зарадвах се, че Сириус отново се появи на хоризонта, след доста дълго отсъствие, но не можах да го "посетя" в знак на приятелски поздрав...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не съм. :wacko:

Разсейваш се, Гравити...

Уточнил съм "почти всички". Ти може да напишеш как гледаш на пространство-времето.

п.п. Кой е Сириус? mnoogo?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С това уточнение за пространство времето мисля, че всички (почти всички) са съгласни.

Но защо смяташ, че материята е вечна и безкрайна? Какво точно разбираш под тези две понятия "вечна" и "безкрайна". Според някой космологични модели не е вечна и не е безкрайна или е едното, но не другото (освен ако не влагаш друг смисъл в тези думи). Какво те кара да си толкова убеден, не допускаш ли, че има и други възможности? Предполагам нямаш доказателство, а е въпрос на философска позиция.

Като се има в предвид правилото за еднаквото,100% съм убеден че "това каквото е на земята, същото такова е и на небето" или как там беше!?Или процесите и явленията,градивната структура и всичко друго в нашата вселена е доказателство за същото навсякъде по света.Има ли празни/лишени от материя/ места по света.Няма.Така се спазва закона за равновесието.Основата е гравитацията.Всяко тяло се върти около друго такова по голямо, ако не то все някога ще бъде привлечено.

Материята във всичките си форми на проявление е безкрайна поради равновесието което съществува.

Материята е вечна защото е безкрайна.Няма новосъздадени тела.Всичко което ни се струва ново, е превръщане на материята от един вид в друг./тъмна енергия в материя или другите варианти/, и т.н.,затова е вечна.

Уточнил съм "почти всички". Ти може да напишеш как гледаш на пространство-времето.

п.п. Кой е Сириус? mnoogo?

Аз не съм Сириус!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но стандартния космологичен модел казва, че вселената (пространството и времето) и всичко в нея не ги е имало винаги. Дори и да е грешен, модела е логически непротиворечив, така че има и други възможности. Единствено наблюдения и опити могат да казжат дали е така или не, умозрителни размишления не са достатъчни. Или не си съгласен?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...