Отиди на
Форум "Наука"

Кого искате да срещнете?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Аз бих искал да се срещна с Конфуций, с Буда и с Лао Цзъ. Също така - със Сун Цзъ.

Искам да се срещна и с дота персонажи от японската и индианската история.

Колкото до форумната среща - аз съм за.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 102
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Интересна би била и темата - "Кой не бих искал да срещна" :sneaky2:

Поздрави Б.

Аз вече срещнах един от хората, които не бих искала да срещам.

Полет Прага-София със Станишев до мен. После доста време ме бъзикаха, че съм имала златната възможност да му споделя колко (видиш ли) върла социалистка съм :tooth:

Иначе с удоволствие бих прекарала известно време сред индианците в Америките - дори сега.

Всъщност го планирвах за Торонто - но е доста сложничко, защото там са доста затворени общества и не приемат кои да е :unsure:

А колкото до форумната среща - определено съм за, според зависи кога :Oo:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Веднъж като споделях яростните си убеждения (антикварно яростни, разбира се, става дума за събития отпреди хиляда години) в полза на саксите срещу нормандците, пак така изтърсих, че бих се върнал назад във времето, за да се бия при Хейстингс, някакъв изоглавен човечец ме попита не ме ли е срам, че ме интересувала повече английската история от българската... Боже, Боже, колко примитиви има по тоя свят... зер това, че въпреки всичко живея тук и хобито ми е свързано с англосаксите, ме прави едва ли не някакъв изменник. Какви шемети се въдят, не е истина. Биха въвели цензура и на въображението, ако можеха. И тогава най-красивата жена на всички времена щеше да е, примерно, Фани Попова-Мутафова, най-великият светец - Иван Рилски, най-великият политик - Омуртаг и толкоз, а в миналото щяхме да искаме да се срещаме само със Самуил или с Шишман, за да предотвратим византийското/турското завоевание. Коне с капаци. Хоризонтът им свършва със задния им двор и бурканите. Светът, за щастие, е по-голям от провинциалното въображенийце на ура-патриотарите (били те наши или чужди) и мога спокойно да предпочитам испански вина, италианска музика, чешка бира, полски филми, английски книги, византийски светци, френска храна, германски митове, гръцка архитектура, холандски художници и ирландско уиски без да спирам да си бъда българин. Убеден съм, че някъде някой чужденец по същия начин си пада по нещо наше без да спира да бъде какъвто там е.

Впрочем, наистина бих се сражавал при Хейстингс за Харолд Годуинсън. Може би темата за евентуална саксонска победа при Хейстингс е достойна за раздела Историческо моделиране?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...