Отиди на
Форум "Наука"

Кого искате да срещнете?


Recommended Posts

  • Потребител

Бих била безкрайно щастлива, ако можех да се срещна с Е. Кант. Роден е на моята дата, уважавам и се възхищавам на неговата личност и разбира се, основният му труд 'Критика на чистия разум". Освен това Ф. Ницше, тук причините са много по-дълбоки. В неговите трудове намирам много отговори, немалко въпроси и много плод за мисловна дейност. Би било най-хубавото нещо на света, ако успея да си поговоря с него 'на четири очи'.

Освен това Буда..., или с някой от неговите последователи, но задължително съвременник, защото будизмът претърпява немалко модификации през времето -може би не базистни, но ги има.

Бих се срещнала с Дио (Блек Сабат), Фреди Меркюри (Куиин) и Джим Морисън (Дъ Доорс). Просто за да се запозная с тях и да натрупам повече информация за тях като личности. И за да успея след това да опровергая много глупави стериотипи, отправяни към тях.

Бих се срещнала с Талес. :Д Да... би се изумил от моите невореятни знания за света. Ествествено, защо да му казвам, че съм от бъдещето. :biggrin:

Има и още, разбира се... но това стига, за сега.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Мнения 102
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Ах, страхотна тема! Много интересен въпрос! Много хора от миналото искам да срещна ... я да видим за какво се сещам в момента:

Юлий Цезар - естествено. Много интелигентен, придвидлив човек, страхотен тактик, определено си е заслужил място в историята. Бих си поговорила с него за целия му живот, бих го помолила за няколко съвета какво да направя, за да предвиждам всичко в почти всяка ситуация като него.

Император Адриан - просто интересна личност, струва ми се, винаги ми е бил слабост. Бих ги поговорила с него по културни въпроси, той е напред с материала по това отношение.

Крум - За да направим похода към Константинопол малко по-рано, преди да е починал и да видим сметката на ромеите. :smokeing:

Ха, и още много други, винаги съм силно повлияна от това, което чета ... :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хитлер, без съмнение. Фидел Кастро и Че Гевара също. Кромуел, Дантон,Марат и Робеспиер. Кант и Ницше. Не бих отказал да побъбря и с Джон Ленън.

От българите: Калоян, Ботев, Александър Цанков и Богдан Филов, Борис III.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Ако става въпрос за историческа личност бих искал да се срещна с доста хора.С Хитлер бих си побъбрил на дълго ина широко та да сподели как така му хрумна,че германците са Арийската раса.С Клеопатра една срещна би била изключително интересна.Освен,че е била красива се говори,че и била никак глупавичка.Фернандо Магелан, Колумб, Буда, Айнщайн, Фарадей, Никола Тесла, Папа Йоан Втори също биха ибили интересни събеседници.А въпроси за задаване колкото искате.

А колкото до някой съвремените личности със сигурност няма да отжа среща с Барак Обама :laugh: А с презинедта Медведев може да си приказвам малко.Аама със сигурност няма да откажа среща с някой от групата Linkin Park или направо със всички тях :band::guitar::guitar2::punk::thundergod:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сталин разбира се. Веднъж за винаги да се разреши въпроса искал ли е да "освободи" Запада и кога. Ама дали щеше да се навие да говори истината ;)?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител
Никола Обретенов. Да каже как и кой е убил Христо Ботев.

Не беше ли май той? А защо мисля, че е ясно (ако махнем версията за случайно гръмнала пушка) или не? Ама това е нова тема.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

Карл Юнг - друго е да чуя за идеите му и тяхното приложение на живо, вместо да ги чета на хартиен носител.

Тимъти Лиъри - въпреки, че има много неща у него, които адски ме дразнят, мисля че двамата бихме провели интересен диалог на тема психеделици. Пък и на драго сърце бих слушала историите за живота му като беглец в Алжир, Швейцария, Австрия, Ливан и Афганистан. :unsure:

Александър Шулгин - като учен химик и фармаколог имам много какво да чуя от него, ако седнем по на едно двойно уиски. Ако някой може да ми разясни най-адекватно приложенията на MDMA в психотерапията, то това е той. :good:

(от политиците) Уинстън Чърчил, Джон Кенеди и Стамболов - специално Чърчил и Стамболов, ги намирам за изключително мъдри хора. С удоволствие бих слушала историите от техните времена - все си мисля, че бих ги била зяпнала с отворена уста, сякаш слушам как дядо ми разказва за преживяванията му. А Кенеди - него имам да го питам за много неща свързани с американската политика, за това кои дърпа конците и защо (според него) накрая на него му дръпнаха спусъка. :dry:

(от писателите) Чарлс Буковски, Уилям Бъроуз, Хънтър Томпсън, Достоевски и Самюъл Бекет - е с тая компания, ако няма какво да си кажа, то тогава за какво съм жива - макар Достоевски и Бекет да не се връзват много с първите трима. :)):

(от художниците) Да Винчи, Фрида Кало, Дали, Бош и Фил хейл.

(от актьорите) Питър О'Тул, Алан Рикман (за него на тема театър имаме какво да си говорим), Кейт Бланшет, Даниел-Дей Луис и Джак Никълсън

(от режисьорите) Андрей Тарковски, Мартин Скорсезе (истински филмов историк, освен добър режисьор!), Бергман, Нолън и Кустурица.

Общо взето, това са личностите, с които бих искала да се срещна. По нататък може да се сетя и за още :bash:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бряяях много бре ;). То верно, че Истината те прави свободен, ама дали ще ти хортуват истини ;)? Според мен няма смисъл да се срещам с хора на изкуството, каквито и да са щото.....май....не разбирам :(. Но бих срещнал Стайнбек с Хемингуей, бих стенографирал и задавал провокативни въпроси ;).

БТВ показваш доста добри познания по химия, да не си колежка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, аз си тача хората на изкуството :bigwink: Нека не ги отписваме - и те не малко са дали на човечеството.

Иначе, да - дълъг ми е списъка, но аз съм си социално зависима (да не си помислите само, че много харесвам хората! не, не, не! всичко и всички за малко и с мярка :sneaky2: ).

Това са тези, за които се сетих на прима виста - може и за някой друг да се сетя.

Иначе и аз бих си побъбрила със Стайнбек. Като се замисля ми е един от фаворитите писатели.

П.П.: "Доста добри познания по химия", wow, приемам го като комплимент и то не малък, да знаеш :laugh: Всъщност имам интереси по отношение на химията, а квалификацията ми до момента е толкова далеч от химията, колкото Гренландия е от Европа :good: Но мерси все пак :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И Харолд Годуинсън в навечерието на Хейстингс - за да му издам плановете на нормандците. По дяволите, бих се включил сред хускарлите на Харолд.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък искам аудиенция при Вилям Завоевателя да го предупредя за коварните планове на сър Мейнол Глиш! :biggrin:

Моите топ 10 са:

1. Борис Христов(поет, все още жив и съм с реални шансове)

2. Атанас Далчев(в деня когато написва "И аз лежа на дървения под с коли от леден лепкав пот измокрени..."

3. Захари Стоянов(в деня когато открива първото си заседание на Парламента като председател)

4. Йоан Шишман( в деня когато получава вестта за падането на Търново)

5. Теодор Светослав(в деня когато влиза с Чака в Търново след "сто години самота" далеч от дома)

6. Дъглас Адамс(английския ми е ужасен, но бих рискувал за един следобеден чай)

7. Сфранцес и Константин XII Драгаш(1453, Великден)

8. Васил Левски(септември, 1872г.)

9. Борис III(на 31.12.1940г)

10.Дел Кано(2-3 дена след завръщането на "Виктория")

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А аз искам да се видя с AciDBurn и Стоедин след срещите им със споменатите от тях личности...

И други -

С. Хокинг - Защо постоянно се обзалага, при това на еротични списания? Комара ли обича, чувство за хумор ли проявява - както подозирам или нещо друго .... Защо не коментира струнната теория, като се вземе предвид, че математиката не му е проблем?

***

Ед Уитън ... ъъ най-вероятно да не разбера какво ми казва...

***

Ричард Файнман - ъъ него ще го разбера.../надявам се/

***

Нилс Бор - Ще го питам как има търпението да се интересува от авансцената, а не бърза да дигне завесата?

"Там ли е луната, ако не гледаме към нея?" ... хмм това Айнщайн, злобничко го е питал вече...:sneaky2:

***

Шрьодингер - Защо точно котка, бе човек? Няма ли плъхове за твоите мислени опити?:lac:

***

Енрст Мах - Как се живее дори без една отправна точка?

Предпочита ли емпириокритицизъма да се нарича махизъм? :hmmm:

*****

и Jello Biafra (Dead Kennedys и по-късно Lard) -

Ще го питам ходил ли е до Камбоджа на почивка? http://www.youtube.com/watch?v=R11x32WoxrM

и много други

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като спомена Dead Kennedys, тутакси се сетих с кои музикален изпълнител бих искала да се срещна (причини - много) - Майк Патън (някогашен вокалист на Faith No More) :bigwink:

P.S.: Богданов - да се видим на по едно уиски, ще да е по-лесно от колкото с изброените личности :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Май е време за обща форумна среща - и без това академичната година започна :)

И за да не е спам:

Бих искал да се видя с Буда, Конфуций и Сократ - няма да е толкова трудно и тримата са живели горе-долу по едно и също време, сам трябва да се върна около 2500 г. назад :P :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Май е време за обща форумна среща

Златна ти клавиатура!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Интересна би била и темата - "Кой не бих искал да срещна" :sneaky2:

Но не си мислете, че има нещо общо с предложението за евентуална форумна среща!:lac:

***

Златна ти клавиатура!

Аз също подкрепям П.Теодосиев и Глишев...

Всъщност, до този момент правени ли са подобни срещи и какъв успех са имали ?

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като спомена Dead Kennedys, тутакси се сетих с кои музикален изпълнител бих искала да се срещна (причини - много) - Майк Патън (някогашен вокалист на Faith No More) :bigwink:

P.S.: Богданов - да се видим на по едно уиски, ще да е по-лесно от колкото с изброените личности :biggrin:

Пък може и да по-забавно от срещи с известни и не толкова известни личности...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Май е време за обща форумна среща - и без това академичната година започна :)

И за да не е спам:

Бих искал да се видя с Буда, Конфуций и Сократ - няма да е толкова трудно и тримата са живели горе-долу по едно и също време, сам трябва да се върна около 2500 г. назад :P :D

Какво би попитал Буда?:post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...