Отиди на
Форум "Наука"

Кого искате да срещнете?


Recommended Posts

  • Администратор

Кой човек искате да видите на живо и защо? :hmmm: Какво бихте му казали и закакво бихте приказвали? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 102
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Искам да срещна Айнщайн (голяма негова почитателка съм) и просто да си поговоря с него...да ми разкаже как е живял, как е стигнал до теориите си, може би да ми ги обясни...Никой не може да ти разкаже за дадено изобретение или теория по-добре от самия автор.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Много бих искал да срещна философите от средновековието.Най вече да поприказвам с Сукрат.Тоз човек толкова е бил умен, че просто е нямало кой да го успори по даден въпрос.Той е измислил диалога.Казал е, че книгите са мъртви а всичко е в речта.Нито една книга не е написъл но хиляди има за него.Просто Философите от него време са били наистина умни.Както беше казал някой "Днес няма философи има само професори по философия" демек всичко си остава още в средновековието сега просто доразвиваме тяхните теории. ;)

П.С.

m2q да и аз се радвам, че има нов потребител във форума но моляте недей пиши много офтопици :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алфред Уайтхед е казал, че "Цялата наша философия не е нищо друго освен забележки под линия на Платоновите диалози" :icon_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Алфред Уайтхед е казал, че "Цялата наша философия не е нищо друго освен забележки под линия на Платоновите диалози" :icon_rolleyes:

Незнам какво искаше да кажеш с това, но...

Диалог:Възниква в древна Гърция автор е Сократ, създава школа на Софистите.Те популицират философията и я правят достъпна като се преподава.

Школата на Сократ е била най добрата в спора :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Исках да дам доказателство, което да подкрепя изказването ти, че "всичко си остава още в средновековието сега просто доразвиваме тяхните теории". Иначе става въпрос за произведението на Платон "Диалози", където той разкрива тезите на учителя си Сократ. Няма никакъв спор, че диалогът като метод е създаден от Сократ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Искате да кажете "Античността", тогава са се изявявали древногръцките философи. В сравнение с нея Средновековието е застой за философията и мирогледа на човека, не случайно този период го наричат "The Dark ages".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Администратор
Алфред Уайтхед е казал, че "Цялата наша философия не е нищо друго освен забележки под линия на Платоновите диалози" :icon_rolleyes:

В това свое изказване Алфред Уайтхед предполагам е искал да каже за трудовите на Платон които и до днес будят големи размишления и спорове...

За него може да научите от тукicon11.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Бих искал да се върна назад във времето и да срещна Барбароса и да му покажа как да пие вода; да видя Ботев и да го предупредя да не тръгва за Враца и разбира се да отида в лагера на Мехмед II и да го отровя преди обсадата на Константинопол. :v::)):

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
разбира се че Франческо Тоти

Еми срещал съм го по улиците на Падуа, при едно мое пътуване в Италия, така че нищо особено.....ама то аз се интересувам толкова от футбол и въобще от спорт, колкото бедстващите в Буркина Фасо от мене......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Би ми било особено много интересно да си поговоря с Дан Браун. Мисля, че има много какво да си кажем, пък и до колкото съм запознат с биографията му е доста интересен като човек. Аналогични са и Артър Хейли и Агата Кристи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мечта ми е да говоря със всички политици от 20 век , да говоря и със Хитлер и със Сталин и със Ленин и със Мусолини и със Стамболов и със Рузвелт и със Чърчил и със АПСОЛЮТНО ВСИЧКИ ПОЛИТИЦИ , и да науча техните представи за света и за политиката . Друга мечта ми е да срещна Толкин и Пратчет .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От живите искам да срещна Стивън Хоукинг, Майкал Грифин и Джордж У. Буш. Ако ще се срещам с третия, май няколко дена няма да ни стигнат да си говорим :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
От живите искам да срещна Стивън Хоукинг, Майкал Грифин и Джордж У. Буш. Ако ще се срещам с третия, май няколко дена няма да ни стигнат да си говорим :)

Ако срещнеш третия предай му поздрави :P И му кажи да пусне една бомба в Ирак и нещата да свършат, като преди това да си вземе целия невт заради който започна цялата война.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе може да е всякакъв, обаче е много добър оратор. Изказванията му са супер. Много ме кефи как затъпява журналистите на пресконференциите :)

Вчера с едни американци обсъждахме, как 11 септември е конспирация и те самите го знаят най-добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
че е конспирация в това съм убеден и то организирана от американци. Колкото и жестоко да звучи това!

И аз мисля че е от U.S.A.

За съжеление Сащовците вече мислят че освен че контролират вселената и че са най-великата нация (ако воабще са нация , а не британска колония) вече са решели и че определят кой може и кой не може да живее и кой трябва да умре в името на АМЕРИКА , затова американците не са ми на сърце

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами от покойните - Мишел дьо Нотр Дам (или както му викат на латински Нострадамус) и да откопча поне някой друг номер де виждам бъдещето.

А от съвременните :post-20645-1121105496: - трябва доста да помсля. Ще кажа по-късно. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ами от покойните - Мишел дьо Нотр Дам (или както му викат на латински Нострадамус) и да откопча поне някой друг номер де виждам бъдещето.

А от съвременните  :post-20645-1121105496:  - трябва доста да помсля. Ще кажа по-късно.  :hmmm:

Аз с мъртавци не искам да се срещам, за това писах само от живите :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...