Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Не знам къде съм казал, че българските турци са сепаратисти? Единствено, че не желаят да се интегрират и че гледат със симпатия на Турция. Но това не е сепаратизъм.

А косовските албанци желаеха да се отделят от Сърбия със статут на съюзна република и през 70 -те години, когато по времето на Тито имаха пълна културна и голяма политическа автономия.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 66
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Не знам къде съм казал, че българските турци са сепаратисти? Единствено, че не желаят да се интегрират и че гледат със симпатия на Турция. Но това не е сепаратизъм.

А косовските албанци желаеха да се отделят от Сърбия със статут на съюзна република и през 70 -те години, когато по времето на Тито имаха пълна културна и голяма политическа автономия.

Това намекваш, що се правиш на ударен..?

Не искат да се интегрират - сигурно младите и нетолкова младите искат да си стоят по нивите и без работа? Ха-ха-ха-ха. Защо просто не ни кажеш кога си говорил с български турци, и те са ти казали, че не искат да се интегрират? Щото аз съм говорил с някои от тях лично, и ще ти кажа че си много далеч от истината, така че моля недей да ми говориш за предположенията си (искам факти!)- само защото си вярваш на написаното!!

И какво следва според теб, от това, че косовските албанци са искали да бъде даден статут на Република, на Косово..? Ами ще искат я, след като са изолирани от управлението на Сърбия и Югославия, така както са били изолирани и преди втората световна война..И аз да съм на тяхно място, и аз щях да искам..Друг е въпросът че очевидно, че ако сърбите имаха един заместник министър-председател - албанец, нямаше да се стигне дотам (това не е според мен, а според командант Соколи, например, и според най-елементарните разбирания), ама балканският "гении" на сърбите (и на техните духовни братя - в нашенско) е стигнал дотам само да малтретират и дискриминират завладените народи..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе ти май си на принципа: "Едно си баба знае, едно си баба бае".

Имах служители турци при мен. Това е последният ми контакт с хора от тази общност - преди 6 месеца. Като казвам нямат желание да се интегрират, имам предвид, не желание на думи, с магическа пръчка, а да положат усилия. Има достатъчно положителни примери в тази насока. Но много от турците от селата просто не знаят добре български - гледаш го, добре говори, вземаш го на работа и се оказва, че някой по-сложни думи и при по-специфична проблематика просто не ги знае. А ти искаш да се върши работа. Не, че българите, като ги знаят са много по-добри работници де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Стига сте цитирали без нужда!!!

Ти на кои принцип си? Обяснявам ти по два пъти едно и също, по различни начини, защо ли? Щото си "видял", "разбрал" и чел...колкото "коте на летище", после аз съм "бабата"..

Българите не сме добри работници, ама не сме и добри чорбаджии, така че и в тези си намеци си толкова зле, че няма повече накъде...

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ох, Боже, добре, че си ти да ми обясниш!!!

Май Хърс беше много прав!!!

И за кое ще ми обясняваш, бе момченце?!

П.П. А иначе наистина, каквито сме работници, такива и сме чорбаджии... Но това е обективна забележка, а не "намек"!

П.П.П. Все пак защо не предприемеш нещо, за да облекчиш състоянието си?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ох, Боже, добре, че си ти да ми обясниш!!!

Май Хърс беше много прав!!!

И за кое ще ми обясняваш, бе момченце?!

П.П. А иначе наистина, каквито сме работници, такива и сме чорбаджии... Но това е обективна забележка, а не "намек"!

П.П.П. Все пак защо не предприемеш нещо, за да облекчиш състоянието си?

Ох, Боже, добре, че си ти да ми обясниш!!!

Аз съм този, на когото трябва да благодариш в случая, пич.... Оправи си мерките и стандартите, щото тук никой не ти служител, и можех да захапеш нещо, дето не ти е вкуса, и да стане грозно за теб.. ;)

Май Хърс беше много прав!!!

Хърс е "прав", както винаги... на "о...я ми работа", както казваме в родния ми град..

И за кое ще ми обясняваш, бе момченце?!

Момченце, немомченче, ама що тогава те подмятам като парцалена кукла тук, и нямаш какво да кажеш по темата, а последната дума, все е от мен? ;).

...Или щото ти не си момченче, искаш още?

..Аз ви казвам, че и част от българите са генетично увредени като сърбите, ама все още не ми вярвате.. ;).. Хем ги бият, хем сами си бият шамари, ако няма кои да ги бие, ха-ха-ха-ха ;).

А иначе наистина, каквито сме работници, такива и сме чорбаджии...

Но това е обективна забележка, а не "намек"!

Намек е пич, щото казваш само половината от истината..а и никои не те пита какви сме/какви са турците като работници , щото няма връзка с темата..

Все пак защо не предприемеш нещо, за да облекчиш състоянието си?

Най-добре се се облекчавам, пич, като гледам как си бият шамари хората, седнали да плачат за сръбските неволи - демек духовните братя на сърбите..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
С такива хора човек трябва да е умерен и внимателен, предвид тяхното състояние.

=============================================================

Спокойно, приятелю. Ти си много умен и толерантен. Човек с моите умствени възможности не може да се мери с теб. Това е истина.

Ти си най-толерантният и цивилизован жител на Пловдив и даже на неговите квартали.

Сега си изпий хаповете и си завивай гърба на топло.

Животът понякога е тъжен...................

Нямам какво повече да добавя...

Жалка картинка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нямам какво повече да добавя...

Жалка картинка.

Жалко е присътвието на хора като цитирания от теб, във форума.

А ти- вместо да ме квалифицираш, защо не изкараш първо твоята греда от очите си?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре, нека наистина спрем с това. Според мен тон даде ти, започвайки да се държиш твърде фамилиарно и това може да се види в предните постове. Все пак, ако съм те обидил с нещо, извинявай!

Аз лично спирам да пиша тук, поне докато не се появи нещо ново по същността на темата.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Турското малцинство в България е етническа бомба която ще взриви измислената ни държавица.

Принципно "Възродителният процес" беше необходим, но трябваше да се извърши поетапно и не кампанийно, а в продължение на 2-3 деситилетия, не само сред турците но и изцяло сред помаците които са не по-малко опасни, тъй като в болшинството си нямат българско национално съзнание, въпреки произхода който пред религията не означава нищо.

Аз лично не страдам от либерално-демократични предразсъдъци и смятам либералната демокрация за най0голямото зло на света. Политиката на "извиняване" пред този и онзи е единствено политика на събути гащи и демонстриране на слабост и подчиненост!

Турското малцинство в България винаги ще се възприема като наследник на "бившите господари" и в лицето на една силна военно Турция , винаги ще чака своя "освободител".

Един ден, когато ЕС и НАТО ще са в небитието с цялата помия на "хомосексуалните им либерабни ценности" Турция ще си потърси наследството у нас, а нашите турци които днес дондуркаме, утре ще ни забият ножа в гърба!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напълно съм съгласен с ЧЗ-М-52,както за "либералната демокрация" така и за възродителния процес и необходимостта от него.Този които вярва в неприкосновенността на границите или в това,че в Европа и света етническите конфликти са свършили е абсолютен наивник,без да искам да обидя никой.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не мисля, че турците са някакъв проблем за българия. Психологически двата народа са близки. Проблем може да дойде от ислямизация на Турция, но не и поради самия факт на съществуване на турско малцинство в България.

Мафията ни е проблема, а не турците, евреите или арменците!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Турското малцинство в България е етническа бомба която ще взриви измислената ни държавица.

Принципно "Възродителният процес" беше необходим, но трябваше да се извърши поетапно и не кампанийно, а в продължение на 2-3 деситилетия, не само сред турците но и изцяло сред помаците които са не по-малко опасни, тъй като в болшинството си нямат българско национално съзнание, въпреки произхода който пред религията не означава нищо.

Аз лично не страдам от либерално-демократични предразсъдъци и смятам либералната демокрация за най0голямото зло на света. Политиката на "извиняване" пред този и онзи е единствено политика на събути гащи и демонстриране на слабост и подчиненост!

Турското малцинство в България винаги ще се възприема като наследник на "бившите господари" и в лицето на една силна военно Турция , винаги ще чака своя "освободител".

Един ден, когато ЕС и НАТО ще са в небитието с цялата помия на "хомосексуалните им либерабни ценности" Турция ще си потърси наследството у нас, а нашите турци които днес дондуркаме, утре ще ни забият ножа в гърба!

Това ще прощаваш са пълни глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

..........Не може свестен човек да застане зад т. нар. Възродителен процес и да го подкрепя. Да си българин трябва да бъде нещо повече от това да си див шовинист. ..........

---------------

Глишев, виждам че си се заразил с отровите на "западните ценности"........!

Напълно подкрепям Възродителният процес! Жалко че не се забави "димукрацията" за 10 години в България нямаше да остане читак! Младите щаха да се българизират, защото тогава те се българееха, а фанатиците - да си ходят в Турция.

Сега това мръсно племе ще ни унищожи!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

....Не мисля, че турците са някакъв проблем за българия. Психологически двата народа са близки. Проблем може да дойде от ислямизация на Турция, но не и поради самия факт на съществуване на турско малцинство в България. ....

---------------

То бива да си наивен но чак пък толкова, абе Ка40 (Качо или Ка - 40, не знам как е правилно), ти сам си отговаряш на въпроса!

Проблемът ще дойде с ислямизацията на Турция!!! Анадънму. Проблемът не е в самите турци като хора - да качествени са, честни са, държат на думата си, работливи са.....не споря! Но колко смесени брака има между българин и туркиня или обратното - изключения само потвърждаващи правилото!

Проблемът е че сега са подложени на здрава манипулация. ДПС изгради държава в държавата. Местната административна власт в т.нар. смесени райони е почти изцяло от етн.турци членове на ДПС и тук таме наше някое дьонме продало си г...а на турците! Изгради се прослойка която за нищо на света не иска българските турци да се интегрират към българската дъражава, не става въпрос да им се сменят имената, а да живеята като български граждани с равни права и задължения. И това се поддържа чрез ислямската пропаганда - забрадки, не знам си какво, джамии и пр. Също поддържа се мисленето сред тях че те са потомци на бившите господари на България и че тя им принадлежи по право, което ще стане в близко бъдеще - Турция е силна, България е нищо и дните на гяурите са преброени!

Отделно в Родопите шетат всякакви крайни фундаменталисти които подготвят бъдещите шахиди и шахитки в полулегарните им ислямски училища! Отделно върви процес на заличаване на и без това не много силното българско съзнание у помаците - пак с методите на Исляма!

Проблемът не е в наличието на турци в България, а в съществуването на силна Турция с ясно изразени експанзионистични, пантюркистки цели и средства като ДПС с което пряко се меси и манипулира вътрешните работи в Бългрия. Такова едно малцинство, рано или късно ще изиграе на България същия номер, като Судетските немци в 1938 г. Е чехите са по-умни от нас и в 1945 г. решиха пробелма радикално - няма човек - няма проблем!

Сега се поставят мините които след 10-20 години, може и повече ще взривят Българската държаво и ще я заличат като самостоятелен фактор!

но за това никой не мисли, защото българсикте управляващи са тъпи мафиоти, а българската интелигенция - сбирщина от западнеещи се лигльовци! :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Според мен е адски нередно да се насърчава ксенофобско говорене във форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Според мен е адски нередно да се насърчава ксенофобско говорене във форума."

Според мен трябва да си отваряме очите, нещо да сте чули че "съюзниците ни от НАТО" - Турция искали да се връщат турските названия на селищата!?

Нещо по-конкретно по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...