Отиди на
Форум "Наука"

Специалната теория на относителноста e невярна!


Recommended Posts

  • Потребител

Това е интерпретация.Според такава интерпретация това е вярно че земята е неподвижна а източника се движи,и скороста на светлината излиза че не е 300000 км/с .

Обаче всички знаят че Земята се движи.

Мммм, една от любимите ми теми!

Вие замислял ли сте се от къде всички ще знаят това? Замислял ли сте се кой пръв го е научил (и особено как???) ?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,2k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Мммм, една от любимите ми теми!

Вие замислял ли сте се от къде всички ще знаят това? Замислял ли сте се кой пръв го е научил (и особено как???) ?

Да замислял съм се .

Всички обекти се наблюдават посредством светлината.От което не следва логиката за интерпретацията.

Кажи каквото искаш да кажеш за миналите столетия.

Link to comment
Share on other sites

В резултат на споменатата от вас дискусия стигнахме до очевидният извод, че колкото липсват аргументи при Айнщайн, толкова липсват и за вашата хипотеза.

Аха , стигнали били те .. стигнало било вселенското журидо извод , че колкото му липсвали аргументи на Айнщайн толкова аргументи липсват в нещо си и на бай Пдтков .. Демек всички са маскари и дай да не му сеем на корена ряпа на кой какви аргументи му липсват.. Демек то да беше казал нещо за грешки на Айнщайн някой по безгрешен , ми то същия грешник като него взел да ми прави забележки .. Демек присмяла се тиква на кратуна .. Хихихи.. маке па и защита му направи на гуруто .. ти направо го набута у кереча!..

Така не става скъпа Ниагара .. Ако можеш да противостоиш на обвиненията псрещу сглупотевината СТО направи го със некакви аргументи а не със фразата "

Ми вие що биете негрите в Америка?"

Дали бай Петков греши във своите си теории това е съвсем отделен въпрос и то не може да бъде изпшолзвано като аргумент оправдаващ обвиненията срещу необоснованото твърдение на Гуруто че едновременноста на събитията е относителна и обвинението че втория постулат е глупотевичен оти нарушава закона за събиране на скоростите.. Такъв закон байновата не се отхвърля току така на чашка кафе.. Ъхъ !.. :)

А аз не съм тук да доказвам нещо - вие се мъчите безуспешно нещо да докажете, аз съм тук само да коментирам логическите ви грешки край тези мъки. Друг резултат не сте постигнал.

А за какво си тука скъпа .. за борбите ли ?.. Не била тя тука да доказва ами била да гледа .. Да гледа как некой си ше докаже че триъгълниците не са четириъгълни .. че глупотевината е глупотевина .. че необоснованите твърдения са необосновани и че противоречията са противоречия.. Бих казал че това е меко казано лишено от всякакъв разум!.. сори!..

Тук има конкретни уличавания на Айнщайн в необоснованост на твърденията .. Това не се доказва скъпа ми Ниагара .. доказва се единственно противоположната теза като се посочват обосновките .. Ти мойш ли да посочиш обосновките на Айнщай , че видите ли едновременноста на събитията била относителна .. Май кат гледам не мойш .. Ми кво праиш тугиз тука у дебата .. дошла си да кажеш "ми вие що биете негрите у Америка ?" ли?.. :)

"Аз скъпа имам основания в изборът си на презумция и ти диктувах какви са ми основанията , ти даже си води записки коги ти диктувах "

Само дето улисан в това диктуване забравихте, че Айнщайн има също основания - и наличието на ваши основания не прави твърденията на Айнщайн погрешни.

Ми като имал Айнщайн основания що не ги кажеш какви са ми току се отплесваш по носът на бай Петков .. А?

Спомнете си примера ми за хвърляне на ези-тура. Корелацията, налична там, как само отписва вашите обяснения!

Стига с тая монета бре !.. Тука не е темата за стохастиката а е за глупотевичноста на релативизъма.. Ъхъ!.. Я влез в час моля те !.. :)

Ами щом го нападате, не бъдете голословен както досега.

Какво ти голословен бре сестро .. Нима ако вие сте осрана до ушите и аз кажа "Гледайте я колко е осрана !" съм голословен?.. В такъв случай фактите са налице скъпа и не аз требва да доказвам а ти си тая дето трябва да доказваш , че това не е осрано а е намазано с варена тиква.. Ъхъ !..

Същото е и с обвинениятра които отправям към СТО в лайнярия.. Доказвай обратното сестро , обвиненията са казани в прав текст , ясно и на висок глас .. Опровергай обвиненията ако можеш , ако ли па не можеш то дръпни се встрани и дай път н други да се пробват..

Вземете се в ръце, ако темата ви продължава така да лети надолу, никакъв шанс няма някому да докажете каквото и да било. Липсата на аргументи вече води до празно зацикляне и повтаряне на едни и същи грешки.

Ти си тая дето циклиш скъпа .. Ти си тая дето толкова ти му време не схвана , че има обвинения изказани в прав текст в несъстоятелноста на изводът на гуруто че видите ли едновременноста била относителна .. Тъп да е чиляк ше схване дека това обвинение трябва да се оборва а нема кой да го обори.. Тебе не те бива хич за тая работа и ти явно си тука само за борбите !..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Г-н Петков, забелязах че в аргументацията си сте стигнали до най-тежките си аргументи като 'осран', които трябва да внушат на публиката, че проявената от вас логическа немощ всъщност доказва, че СТО Е НЕВЯРНА?

Нима мислите, че ако не се обръща внимание на третокласната ви софистика, обясненията ви съдържат аргументи срещу ТО? Не и в този филм.

Успокойте се, моля ви, и ако ще доказвате нещо, постарайте се повечко. Вече видяхме и повторението на грешките ви, няма нужда да ги циклите пак.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да замислял съм се .

Всички обекти се наблюдават посредством светлината.От което не следва логиката за интерпретацията.

Кажи каквото искаш да кажеш за миналите столетия.

Не разбирам за каква интерпретация става дума, нито какво трябва да кажа за минали столетия. Вие говорите че всички знаят че Земята се движи. Интересното ми е от къде са го научили. Да не би да е някакъв слух, като тези дето ходят по опашките край магазините? И тогава всички научават нещо, респективно по-късно го знаят. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Г-н Петков, забелязах че в аргументацията си сте стигнали до най-тежките си аргументи като 'осран', които трябва да внушат на публиката, че проявената от вас логическа немощ всъщност доказва, че СТО Е НЕВЯРНА?

Нима мислите, че ако не се обръща внимание на третокласната ви софистика, обясненията ви съдържат аргументи срещу ТО? Не и в този филм.

Успокойте се, моля ви, и ако ще доказвате нещо, постарайте се повечко. Вече видяхме и повторението на грешките ви, няма нужда да ги циклите пак.

Здравей Ниагара,

Аз съм доиста спокоен .. Спокойствието ми идва от медитацията която правя коги заглявушвам айнщанистчетата .. И тебе те заглявуших скъпа .. Всички видяха как те заглявуших .. Толкова те заглявуших , че даже не можа да отговориш на елементарния въпрос :

В каква координата на неподвижната система се намира подвижното огледало коги отразява светлината ?

Тоя въпрос е по мисленния опит на гуруто ..

Тоя въпрос всички видяха колко пъти го отправах към айнщанистчетата ама никое айнщанистче не отговори .. Че как ше отговорят сиромашките като са заглявушени и им се вие свят ?... хихихи.. заглявушени ..

Сега мога да позная какъв ше е следващия ти ход .. Бягане на дълги растояния ше е сестро .. ше се смотаеш.. тоя филм веке сме го гледали не тук и не сега .. спомняш си нали ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти си тая дето толкова ти му време не схвана , че има обвинения изказани в прав текст в несъстоятелноста на изводът на гуруто че видите ли едновременноста била относителна .. Тъп да е чиляк ше схване дека това обвинение трябва да се оборва а нема кой да го обори.. Тебе не те бива хич за тая работа и ти явно си тука само за борбите !..:)

За биване бива ме, г-н Петков, аз с логика си вадя хляба.

В цитираният ви вопъл сте прав, но само наполовина - наистина, ако е тъп чилякът, ще тръгне нещо да оборва. Но ако е умен, ще си зададе въпроса - има ли нещо за оборване? Има ли аргументи обвинението? И като погледне вашата логика, ще отиде да пие бира вместо да оборва нещо.

Защото Айнщайн разсъждава просто: ако приемем 'едно', то получаваме 'две'. Вие обаче разсъждавате така: ако не приемем 'едно' а 'пет', няма да получим 'две' а 'три' - следователно (според вас) Айнщайн бил сбъркал, а резултатът 'три' е правилен, докато 'две' е погрешен. Всичките ви аргументи във всичките ви постинги се свеждат до тази елементарна схема. Прав сте, при такава 'логика' само тъп чиляк ще тръгне да оборва нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мммм, една от любимите ми теми!

Вие замислял ли сте се от къде всички ще знаят това? Замислял ли сте се кой пръв го е научил (и особено как???) ?

Не разбирам за каква интерпретация става дума, нито какво трябва да кажа за минали столетия. Вие говорите че всички знаят че Земята се движи. Интересното ми е от къде са го научили. Да не би да е някакъв слух, като тези дето ходят по опашките край магазините? И тогава всички научават нещо, респективно по-късно го знаят. :laugh:

Ох, хич не ми се занимаваше с глупости.

Ще трябва да спамя темата ви Петков,съжелявам.

Мммм, една от любимите ми теми![[/

Не разбирам за каква интерпретация става дума

Една от любимите ви теми,пак след 10 минути не сте разбрали за каква интерпретация стана на въпрос. :help:

Замислял ли сте се кой пръв го е научил

нито какво трябва да кажа за минали столетия

Вчера ли са го научили това че земята се върти ? :help:

Явно вие научавате доста неща покрай магазините и доста бързо ги забравяте.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Г-н Петков, не знам за какво огледало става дума. В дискутираният преди време мислен експеримент с момчето и момичето във влака нямаше никакви огледала. Изглежда, вие сте си го усложнили за себе си до степен да не можете да го разберете. Опитайте без огледала, чак след като схванете същността, може да ги добавите.

И не ставате за ясновидец. Няма да има бягане, вие сте неизчерпаем извор за софистични откровения, ще си имам занимание за дълго. Остана ми любопитството колко сложно съждение срещу ТО без грешка в него можете да конструирате.

Ако наистина намерите някакъв истински (не софистичен) аргумент срещу ТО, с радост бих го изслушала.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вчера ли са го научили това че земята се върти ? :help:

Явно вие научавате доста неща покрай магазините и доста бързо ги забравяте.

Не става дума за въртене на земята, а това че земята се движела към Йо, а не Йо към земята. Въртенето отделно и по-късно.

Звучите ми като сърдит. На мен ли ми се сърдите? Че ви задавам такива въпроси? Помислете малко, въпросът е много дълбок, и има пряка връзка с темата на Петков - как се решава кое е истина и кое не, една ли е истината или са много, истина ли е това което 'всички знаят', или мнозинството няма значение? За инерцията в мисленето и нейната роля за поява на фалшиви истини, в крайна сметка води този въпрос. И най-вече - ако кажем за нещо 'това всички го знаят', става ли то автоматично вярно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За биване бива ме, г-н Петков, аз с логика си вадя хляба.

Извенявам се предварително за следващия ми пост,понеже никой няма право да се меси във вашия личен живот.

От наблюдения ми за вашето пресъствие във форума бих казал че си вадите хляба със търчане пред компютъра,без да се занимавате особено напрегнато със работата си.Става въпрос само за този сайт. Вероятно Facebook-а ви отнема повече от останалото "свободно" време.

Не сте далеч от Петков във словоизлеянията си,само дето Петков не цепи басма,нито на вас,ното на такива като вас.

А хляба ви го вадат,някои които не му трябва такава "желязна" логика като вашета,обикновени хора на които вече не им излизат мазолите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извенявам се предварително за следващия ми пост,понеже никой няма право да се меси във вашия личен живот.

От наблюдения ми за вашето пресъствие във форума бих казал че си вадите хляба със търчане пред компютъра,без да се занимавате особено напрегнато със работата си.Става въпрос само за този сайт. Вероятно Facebook-а ви отнема повече от останалото "свободно" време.

Не сте далеч от Петков във словоизлеянията си,само дето Петков не цепи басма,нито на вас,ното на такива като вас.

А хляба ви го вадат,някои които не му трябва такава "желязна" логика като вашета,обикновени хора на които вече не им излизат мазолите.

Виждате ли, само от пръв поглед във вашето съобщение се наблюдават четири погрешни заключения. Бихте ли могли да си ги откриете сам? И не забравяйте, сега е отпускарски сезон :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Върти- движи се, все тая. Въпросът е че си променя местоположението в пространството.

В случая се движи.Което е свързано с темата на Петков.

Какво означава според вас 'променя се местоположението в пространството', малко по-конкретно?. Ето, аз си седа в креслото, и примерно гледам с телескоп околността. Как мога аз да определя че се 'променя местоположението ми в пространството', а не че някакви неща се местят спрямо креслото ми? В какво ще се изрази такава промяна?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждате ли, само от пръв поглед във вашето съобщение се наблюдават четири погрешни заключения. Бихте ли могли да си ги откриете сам? И не забравяйте, сега е отпускарски сезон :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво означава според вас 'променя се местоположението в пространството', малко по-конкретно?. Ето, аз си седа в креслото, и примерно гледам с телескоп околността. Как мога аз да определя че се 'променя местоположението ми в пространството', а не че някакви неща се местят спрямо креслото ми? В какво ще се изрази такава промяна?

Това е нещото което искахте да ми кажете -как са разбрали хората че земята се движи/върти. Явно не е станало вчера.Затова ви казах да си продължите мислите относно миналите столетия.

На което ми отговорихте - :post-20645-1121105496: (тоя пак кво иска)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Почна ли вече за вас?

Защото ония ден бяхте излезнали в обедна почивка,поради което трябваше да прекъснете редактирането на мненията си.

Да, започна! И то вече месец. Само с кратки прекъсвания поради спешност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво означава според вас 'променя се местоположението в пространството', малко по-конкретно?.

За разстоянието чували ли сте?

Като си изместите чашата с водата от едната страна на бюрото ви в другата част,чашата си променя местоположението в пространството.Което може да се измери с разстоянието.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е нещото което искахте да ми кажете -как са разбрали хората че земята се движи/върти. Явно не е станало вчера.Затова ви казах да си продължите мислите относно миналите столетия.

На което ми отговорихте - :post-20645-1121105496: (тоя пак кво иска)

О не, аз просто ви попитах - вие да ми обясните, как хората са разбрали това. Вие казахте - всички знаят, и аз помислих че поне вие знаете от къде ви е дошло на вас лично това знание.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, започна! И то вече месец. Само с кратки прекъсвания поради спешност.

Няма да си правя труда да проверявам верноста на вашите думи.

В крайна сметка всеки сам си носи кръста.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За разстоянието чували ли сте?

Като си изместите чашата с водата от едната страна на бюрото ви в другата част,чашата си променя местоположението в пространството.Което може да се измери с разстоянието.

Любопитен пример. да го разиграем. Ако допуснем, че вие по някакъв начин сте се побрали на ръба на чашата, докато аз я местя, как вие лично ще установите че чашата си променя местоположението в пространството, а не бюрото под нея да се измества?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

О не, аз просто ви попитах - вие да ми обясните, как хората са разбрали това. Вие казахте - всички знаят, и аз помислих че поне вие знаете от къде ви е дошло на вас лично това знание.

Така просто си питате. Е няма лошо,поне другия път ще знам на такива питания да не отговарям.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така просто си питате. Е няма лошо,поне другия път ще знам на такива питания да не отговарям.

Питах за да разбера, дали вие сте от хората за които всичко което 'хората знаят' е истина, или имате друг критерии за нея. Но благодаря за отговора, ще ми спести излишни обяснения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Любопитен пример. да го разиграем. Ако допуснем, че вие по някакъв начин сте се побрали на ръба на чашата, докато аз я местя, как вие лично ще установите че чашата си променя местоположението в пространството, а не бюрото под нея да се измества?

Трудно ще ме поберете на ръба на точно вашета чаша.

Каква е скороста на земята в пространството ? Не е по траекторията която се движи около слънцето.

Да ви отговоря ли ? Не ме интересува каква е скоростата в пространството на земята,поне не на този етап на развитие на науката.

Какво е слънцето за слънчева система? Център, нали, около който се движат другите обекти.

Това е координатната ни система,с един неподвижен спрямо другите обекти ценър.Сега можете вече да си правите сметките като сте на ръба на чашата си ,какво разтояние ще минете.И кое точно ще се премести.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждам че не ви се говори по сложни теми. Бихте ли пояснили само, какъв е смисълът на понятието 'скорост на земята в пространството', който ползвате? Само смисъла, не ме интересува величината на тази скорост.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...