Отиди на
Форум "Наука"

Малка Песен За Ленин


T34

Recommended Posts

  • Мнения 55
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Ти се върна, другарю :)): Липсваше ни!

"Мият урви"... немам думи. Да не е "бият бури"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

МГ, фашист такъв, ти ще видиш като дойде Матушката да наказва! Няма да ми обиждаш Танка, той е форумен кадем.

Танк, я пусни още някоя блага песничка като тая, да си направя густо на душата :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да бе, зная! Успокоява ме, че трудно ще ме намерят в Канада!

Знаеш ли, аз съм откровен човек и ще ти кажа, че русите са доста различни от българите. Аз бих искал мойте приятели да са руснаци. Веднъж твои приятели, те могат да се жертвуват за теб. Но аз говоря за тяхната имперска жилка. Ние дължим на България 300 000 долара? Това не може да бъде! Вие ни дължите много повече! Иди им обясни!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Кво да гледам, аржентинците губят, криво ми е :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма да ми обиждаш Танка, той е форумен кадем.

Мда, Танк 34 е наистина форумният ни куриоз. Бан за него само през трупа ми. tongue.gif

Ей, Глишев, монархофашист такъв, кво се кефиш на соц. музика! "Шуми Марица" за тебе.tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тихо, господа и другари... ето, за мен "Боже, пази Царя", за картечаря "Preussens Gloria" като за последно, за Аспандиат - "Барбарос маршъ" :P и за Танка - пионерски химн (мерси за песничките, Танк :happy: ).

http://www.youtube.com/watch?v=vfy45JK_sZI

Музиката сближавала, казват :Oo: Да си призная, подредил съм си ги в низходящ ред по ценност :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тихо, господа и другари... ето, за мен "Боже, пази Царя", за картечаря "Preussens Gloria" като за последно, за Аспандиат - "Барбарос маршъ" :P и за Танка - пионерски химн (мерси за песничките, Танк :happy: ).

Музиката сближавала, казват :Oo: Да си призная, подредил съм си ги в низходящ ред по ценност :tooth:

Цъ, за мен това трябваше да подбереш. Анадолските ритми - на Мюзил в сайта на Маншафта. laugh.gif

http://www.youtube.c...from=PL&index=8

Какъв сакатлък стана при Сталинград, мани мани....tongue.gif

В понеделник Хърс ще получи инфаркт, като види това.... tooth.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хубави песни като цяло. Само не разбрах в турския марш за Хайредин Барбароса що турците са вкарали картинки от 18/19 век, където флота им само търпи поражения-при Чесме, при Калиакра, при Наварин. Даже и боя на руския бриг "Меркурий" с два турски линейни кораба показват като некакъв повод за гордост :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Maschallach, Herr Aspandiat! :laugh:

Аз отсега съм си подготвил песнички - за в случай, че немският еялет спечели или изгуби Световното. Хехе, сетих се защо немците и българите са такива бойни другари: свързва ги общият тюрко-алтайски произход :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Maschallach, Herr Aspandiat! :laugh:

Аз отсега съм си подготвил песнички - за в случай, че немският еялет спечели или изгуби Световното. Хехе, сетих се защо немците и българите са такива бойни другари: свързва ги общият тюрко-алтайски произход :tooth:

Ще чакаме.

И междувременно един специален поздрав за Т 34 с уточнението, че песента е писана за употреба през Първата световна война и през 1941 г. само са заменили "тевтонской силу темную" с "фашисткой силу темную". tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И междувременно един специален поздрав за Т 34 с уточнението, че песента е писана за употреба през Първата световна война и през 1941 г. само са заменили "тевтонской силу темную" с "фашисткой силу темную".

За тази песен, в този й вариант, за първи път разбрах от филма "Русия, която загубихме"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ех, как злорадства нечистата ми буржоазна душа като си помисли за тъмната тевтонска сила при Таненберг в 1914... Което ме подсеща:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ех, как злорадства нечистата ми буржоазна душа като си помисли за тъмната тевтонска сила при Таненберг в 1914... Което ме подсеща:

А моята империалистическа душа плува в блаженство. v.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде и аз да пусна нещо. Добре известната "Прощание славянки':

http://vbox7.com/play:d2cc81c7

На 4 октомври 1912 г. Османската империя обявява война на България и Сърбия. Василий Агапкин композира незабравимата песен, която посвещава на славянските жени, които изпращат своите мъже, братя и синове на фронта.

"Прощаването на славянката" става неофициален химн и боен марш на Бялата гвардия по времето на Гражданската война в Русия през 1918-1922 г.

След победата на болшевиките, въпреки първоначалната забрана на марша заради връзката му с Бялото движение, той по-късно е включен, с изцяло променен текст, в репертоара на Червената армия и е записан през 1940 г. в изпълнение на военен оркестър:

http://www.youtube.com/watch?v=_0OkQpYYCDs&feature=related

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде и аз да пусна нещо. Добре известната "Прощание славянки':

http://vbox7.com/play:d2cc81c7

На 4 октомври 1912 г. Османската империя обявява война на България и Сърбия. Василий Агапкин композира незабравимата песен, която посвещава на славянските жени, които изпращат своите мъже, братя и синове на фронта.

"Прощаването на славянката" става неофициален химн и боен марш на Бялата гвардия по времето на Гражданската война в Русия през 1918-1922 г.

След победата на болшевиките, въпреки първоначалната забрана на марша заради връзката му с Бялото движение, той по-късно е включен, с изцяло променен текст, в репертоара на Червената армия и е записан през 1940 г. в изпълнение на военен оркестър:

http://www.youtube.c...feature=related

От мен 1 + за Аеций.

Белогвардейците винаги са ми били слабост.

Ето нещо и от мен от российския военен репертоар. Макар и филмова музика.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Я и от мене една малка песен - ама не е за Ленин. Да знаете друг път какви руски песни да слушате, Малък поздрав за Ленин и цялата му пасмина:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...