Отиди на
Форум "Наука"

Разликата между идеологиите на нацизма и фашизма


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Facile dictu, sed dificile factu. (Лесно за казване, трудно за изпълнение.)

Какво заглавие предлагате за втората тема, която ще се появи?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 718
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

"Да има ли гей бракове - DendroaspisP vs alvassareiro"

То Хитлер и Мусолини биха се обърнали в гробоете си, ако имаха такива, ако видеха до къде сте им докарали темата...:)

Опс, Мусолини си има гроб - в италианското градче Предапио. Ето ви една разлика между фашизма е нацизма. :crazy_pilot:

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи 1 от разликите е липсата на антисемитизъм при фашизма . Мусолини е близък с католическата църква . Някои нацисти залитат по неоезичеството . Макар че Хитлер се е прекланял пред личността на Лутер - така пишеше в книгата ,, Тайните на Третия райх ".

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В днешно време, от сред обикновенните хора придоби гражданственост една клетва. "Син да ти се роди, зет да ти доведе", която ясно показва, отношението на обикновенните хора към гейовете. Апропо, ако го пожелая това на Глостър и Алвата дали ще се счете за обида? Все пак в гействането няма нищо лошо, нали така.

Сега за еманципацията.

Виждаме как днешните млади момичета сами, без никой да ги кара се поставят в позицията на секс играчки за богати мъже. Виждаме, как днешните млади момичета /не всички/ се обличат курвенски, с единствената цел да предизвикат животински сексуален нагон сред мъжете, чрез който да могат да ги контролират. Споменатите по горе чалга певици са образец точно на поведението "Аз съм красива и глупава, готова на всичко, само и само да стана твоя секс играчка и да ми плащаш за да не работя." Това е най лесното и елементарно държане, защо едно момиче трябва да е умно, образовано, работливо, когато е много по лесно да бъде мутреса? Дорис, мислиш ли че на тези доброволни секс робини, които правят всичко което могат и им е цел в живота да станат държанки на богати чичковци им трябва феминизма? Мислиш ли, че те ще са в състояние да се възползват от него?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В днешно време, от сред обикновенните хора придоби гражданственост една клетва. "Син да ти се роди, зет да ти доведе", която ясно показва, отношението на обикновенните хора към гейовете. Апропо, ако го пожелая това на Глостър и Алвата дали ще се счете за обида? Все пак в гействането няма нищо лошо, нали така.

Сега за еманципацията.

Виждаме как днешните млади момичета сами, без никой да ги кара се поставят в позицията на секс играчки за богати мъже. Виждаме, как днешните млади момичета /не всички/ се обличат курвенски, с единствената цел да предизвикат животински сексуален нагон сред мъжете, чрез който да могат да ги контролират. Споменатите по горе чалга певици са образец точно на поведението "Аз съм красива и глупава, готова на всичко, само и само да стана твоя секс играчка и да ми плащаш за да не работя." Това е най лесното и елементарно държане, защо едно момиче трябва да е умно, образовано, работливо, когато е много по лесно да бъде мутреса? Дорис, мислиш ли че на тези доброволни секс робини, които правят всичко което могат и им е цел в живота да станат държанки на богати чичковци им трябва феминизма? Мислиш ли, че те ще са в състояние да се възползват от него?

Честно казано, не мога да разбера защо към мен се обръщаш с този въпрос. Не съм много компетентна. За феминизма понаучих нещо във връзка с темата за Буковски, където се представя в много изкривен вид. За хубавите жени, които ходят с богати мъже също не знам много. Познавах една, която се омъжи за богатия мъж и не му е робиня. За съвременното облекло - такава е модата според мен. То малко да се затопли и мъжете се събличат голи до кръста и така се мотаят по дворове и даже по улици , но никой не го споменава.

На мен ми е любопитно, защо темата за фашизма и нацизма все се извърта към съвременността. Да не би наистина кафевият призрак да се завръща?

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:dqpIzdkQ3GQJ:paper.standartnews.com/bg/article.php%3Fd%3D2012-05-10%26article%3D409291+&cd=9&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&client=firefox-a

56a.jpg

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=420&aid=9967

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сам Хитлер в 20-те си години не е бил антисемит, дори се възмущава от нападките срещу тях, докато не се запознава с фактите.

Какви факти, бе Щурмане? Само да не извадиш сега филма "Вечния евреин" от 1940г. на Гьобелсовата пропаганда.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е лъжа, доказана с IQ тестове, а и не само.

http://www.brandnewz.com/?p=8874

71692104.jpg

http://www.sfgate.com/education/article/Big-lag-in-test-scores-for-blacks-Hispanics-3288921.php

NAEP-longterm-Black-reading-ss07-17.gif

Резултати много, но те не са толкова важни, всеки нормален може да ги види тези неща сам. Дори интелигентността на човек си личи по изражението на лицето му.

Според други такива тестова най-интелигентни са азиатците.Почти всеки японец е по интелигентен от белите хора.

Ако приемаш оценките на такива тестове,то трябва да приемеш и това....А няма да ти хареса.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В днешно време, от сред обикновенните хора придоби гражданственост една клетва. "Син да ти се роди, зет да ти доведе", която ясно показва, отношението на обикновенните хора към гейовете. Апропо, ако го пожелая това на Глостър и Алвата дали ще се счете за обида? Все пак в гействането няма нищо лошо, нали така.

Сега за еманципацията.

Виждаме как днешните млади момичета сами, без никой да ги кара се поставят в позицията на секс играчки за богати мъже. Виждаме, как днешните млади момичета /не всички/ се обличат курвенски, с единствената цел да предизвикат животински сексуален нагон сред мъжете, чрез който да могат да ги контролират. Споменатите по горе чалга певици са образец точно на поведението "Аз съм красива и глупава, готова на всичко, само и само да стана твоя секс играчка и да ми плащаш за да не работя." Това е най лесното и елементарно държане, защо едно момиче трябва да е умно, образовано, работливо, когато е много по лесно да бъде мутреса? Дорис, мислиш ли че на тези доброволни секс робини, които правят всичко което могат и им е цел в живота да станат държанки на богати чичковци им трябва феминизма? Мислиш ли, че те ще са в състояние да се възползват от него?

Много общи оценки.Какво значи че се обличат курвенски.Чалга певиците може и така да се обличат,но те не са много.

Иначе ти ако разсъждаваш като човек от възрожденската епоха,може и почти всички съвременни момичета да се обличат курвенски,но това си е личен предразсъдък.

ПП-и такива думи като курвенски,мисля че не са научен форум.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно видоизменяне на расизма.От първо са белите-жълтите-черните стана жълтите-белите-черните.

А според Хитлер не е ли бялата раса по-висша от монголоидната.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Расите са факт. Факт е, че са различни, и то не само по цвета на кожата. Не казвам по висши и по низши, просто различни. Безумие е, да подхождаме по комунистически, и да казваме, че всички са равни, ами не са, различни са. И пак ще потретя, това, че са различни не означава по добри или по лоши, тук няма степенуване, хората не са машини за да има по съвременни, по стари, по производителни или по модерни, хората са просто различни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пускам си песента "Много си тъп Саше". :whistling:

Виж ти даде някакви тестова че черните имали по-малко интелигентност от белите.

От това следва че според теб те не са равни в всичко.

Ако не е така то мисленето ти е повече от странно-значи една раса може да има по-малко интелект от друга,но това не я прави по-малко равна.

Обаче освен интелекта имало и други качества,които определят коя раса е нисша и коя висша.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не съм съгласен, красотата е субективна. Това, че някой е по умен, не значи, че е по добър или, че е нещо повече от кое да е друго човешко същество. Между другото, отдавна недоволствам, че в форума има хора, които имайки големи знания, се считат за нещо повече от останалите прости хорица по селата примерно.

Глостъре, а черните пък са по бързи и по силни физически, това дали ги прави по висши от белите?

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз мисля че расите са равни.И се съмнявам в обективността на такива тестове.

Просто мислех че според Щурмана,щом някоя има по-голям интелект то е по-висша.

Той ми каза че не е само интелигентността,имало и други критерий.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Средното ниво на интелигентност е един от трите основни компоненти, формиращи кой е по по най.:) Другите два са красотата и откривателския и изобретателския дух.

Азиатците имат изобретателски дух.

Част от индианците също(преди да ги смачкат).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен, с тези критерии до никъде няма да стигнете. Интелигентност на раса, как ли пък не. Такова нещо няма.

Колко са били "интелигентни", например, германските племена, които от втори век преди Христа са в активен контакт с далеч по-развита и цивилизована държава, но чак от 13-ти век след Христа започват да настигат и да надминават постиженията на тази цивилизация? Т.е трябват им около 1500 години активно "облъчване", за да регистрират качествен прогрес. По този показател дивите славяни ги надминават, защото като цяло се "цивилизоват" за далеч по-кратко време. Т.е славяните по-интелигентни ли са били от германците?

Или колко са "интелигентни" индианците, които до времето на Колумб са смятали движенията на небесните тела до не знам кой си знак след десетичната запетая (докато в Европа белите още си мислят, че земята е плоска и Слънцето се върти около нея), а не са изобретили нещо толкова важно и просто като колелото?

И колко са интелигентни от жълтата раса на Поднебесната империя, които много преди белите са открили барута, хартията, книжните пари, ракетостроенето и още много други неща...

За "красотата" като критерий даже няма смисъл да говорим. Има една детска приказка за гарджето и майчината любов. Толкова по този "обективен" критерий. Дали критериите за красота на Щурмана като бял са същите като другия представител на бялата раса Митьо Пищова дето все прави конкурси за "красота"? :biggrin:

По-добре да дойде Алвата и пак да постави "източния" въпрос са гей правата на брак... :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Средното ниво на интелигентност е един от трите основни компоненти, формиращи кой е по по най.:)

На евреите е бая височко. Следователно влиза в противоречие с теорията ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Самият Хитлер в 20-те си години не е бил антисемит, дори се възмущавал от нападките срещу евреите, докато не се запознал с фактите.

За кои факти става дума?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

?Ами ако на едната раса средната интелигентност е 100, а на другата 85, то според математиката 100 не е равно на 85.

Щурамане...... мани ги тия работи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.....

По-добре да дойде Алвата и пак да постави "източния" въпрос са гей правата на брак... :tooth:

Ми той вече ти доказа тези права, защо пак да поставя въпроса?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми той вече ти доказа тези права, защо пак да поставя въпроса?

Нищо не е доказал. Като ми обясни защо с оглед на хетеросексуалния институт на брака и жабата трябва да се подкове като вола, тогава ще има мегдан за дискусия. А твърденията, че и жабата априорно има право да се подкове като вола е само безмислено клатене на въздуха уж в защита на "висша" кауза. Аман от висши каузи, които са безмислени по своята същност.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...