Отиди на
Форум "Наука"

Законите на Нютон и Айнщайн за гравитацията са грешни


Recommended Posts

Преместена тема: Законите на Нютон и Айнщайн за гравитацията са грешни

Автор: Пенчо Бойчев

От под форум Теоретична Физика

В форум Паранауки

Причина: Темата съдържа твърдения излизащи извън рамките на конвенционалната физика.

Голяма част от твърденията са базирани на твърдения на ясновидци. След отправените предупреждения от моя страна, авторът продължава да посочва източници свързани изцяло с пара научните явления.

Като пример мога да посоча следния пост:

и още..

Темата изобилства от подобни мнения. Надявам се, че от този момент, тя да се намира на правилното място в съответствие с времената в които живеем. Преди сто - двеста или след сто - двеста години подобни мнения, може би биха се възприели като строго научни, но през две хиляди и десета, това не е така.

Модератор физика Б.Б.

П.С. Болднатия текст е мое дело.

Поздрави Б.

Аз отговорих на някакъв въпрос за строежа на атома, който е извън темата. Така че сведенията за Слава Севрюкова са само информативни и нямат връзка с темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз отговорих на някакъв въпрос за строежа на атома, който е извън темата. Така че сведенията за Слава Севрюкова са само информативни и нямат връзка с темата.

Приемам забележката и ще върна темата в Теоретична физика.

Но отправям последно предупреждение за алтернативните, не научни методи за събиране на информация, ако видя пост съдържащ подобна - темата отива в паранауки.

Модератор Физика Б.Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пенчо, бълнуванията ти слабо ме интересуват.

Докато не представиш доказателства или поне такива мнения публикувани в СЕРИОЗНИ НАУЧНИ книги или списания нещата, които постоянно ръсиш си остават простотии.

Link to comment
Share on other sites

Пенчо, бълнуванията ти слабо ме интересуват.

Докато не представиш доказателства или поне такива мнения публикувани в СЕРИОЗНИ НАУЧНИ книги или списания нещата, които постоянно ръсиш си остават простотии.

Scarecrow, грешката на Нютон и Айнщайн е обща - няма гравитационна константа, защото тя зависи от масата и скоростта на въртене на централното тяло. Всяка гравитационна система има собствен гравитационен коефициент. По тази причина днес науката не знае действителните маси на Луната и Слънцето, на планетите. Аз съм изчислил тези маси, с изключение масата на Слънцето. Има достатъчно научни източници, които отхвърлят закона на Нютон и ОТО. Сега нямам време да търся. Стига да се интересуваш и да можеш да мислиш. Но май мисленето не ти се удава много, както казал шопа: "Най-мразим да мислим".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пенчо, не стига че си тъп, но си и нагъл.

Не си ти човекът, който ще ми казва дали мога да мисля или не, защото ти беше човекът с проблемите в проумяването на елементарни неща.

Нещата не може да ги покажеш не за друго, а защото не съществуват, а са само твои фантазии.

Дай доказателствата, покажи си изчисленията или спри да бълваш простотии.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Моля ви, пропускайте обидните квалификации.

Модератор физика Б.Б.

Link to comment
Share on other sites

Коментара си плаче за триене /не се случва за първи път на същия автор/,а ти си тръгнал шпалири да му правиш.Ами вземи тогава му изкарай нещо на някой представител на романтизма,като Робърт Бърнс например......Смешници?!  :biggrin:

За кой коментар става на въпрос ?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Коментара си плаче за триене /не се случва за първи път на същия автор/,а ти си тръгнал шпалири да му правиш.Ами вземи тогава му изкарай нещо на някой представител на романтизма,като Робърт Бърнс например......Смешници?! :biggrin:

Уважаеми господине,

Ако имате да кажете нещо по темата - направете го. В противен случай просто се въздържайте от подобни изявления.

Следващото съобщение от този тип ще бъде изтрито без да се коментират причините.

***

Коментари и предложения за модериране на дадена тема или мнение, моля Ви, изпратете ми съобщение на ЛС.

Модератор Физика Б.Б.

П.С. Ако съществуват съмнения за пристрастност в модериране на теми и/или мнения, публикувани във форум Физика, можете да се обърнете за съдействие към администраторите на форума.

Поздрави Б.

* * * *

За кой коментар става на въпрос ?

На мен също ми е много любопитно до науча отговора на този въпрос.

Поздрави Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Г-н Бойчев, като зачетох първите няколко поста от тая тема ме заболя главата от небивалици. :biggrin: Разбирам, че има неясни неща в областа, ама поне се съобразявайте с резултатите от досегашните научни открития. А ако не искате трябва да докажете теорията си експериментално. Примерно може да потърсите кухото на земята като влезете там през някой вулкан. :crazy_pilot:

Науката вече се е изказала по отношение на "Революционерите", които откриват грандиозни научни открития, които зачеркват всички предхождащи теории. Даже има и признаци по които може да бъдат разпознати Изследователите от "Революционерите"

Изследователи

1.1. Имат физическо или физико-инженерно образование (подходящо образование).

1.2. Принадлежат (минали са през аспирантура или са работели) към известна научна школа .

1.3. Имат публикации непретендиращи за "революции" в рецинзируеми общопризнати издания .

1.4. Работат сред професионалистите от дадената наука и са им познати.

2.1. Изучават и цитират други работи в разглежданата област.

2.2. Правят експерименти, разчети, съпоставят новите и стари факти.

2.3. Побликуват своите резултати предимно в рецинзируеми научни издания и едва след това издават монографии и статии в научнопопулярни издания.

3.1. Добросъвестно търсят аргументи, противоречащти на тяхните обясниния. Отнасят се с уважение към такива аргументи и обстойно ги анализират. Изразяват границите на приемственост на своите резултати.

3.2. Стремят се всячески да опростят обяснението. Използват добре определени термини.

4.1. Занимават се с въпроси, които допускат проверка дори и само принципно.

4.2 Опират се на извистни проверени теории, като на стари верни приятели, и не им "изменят", без да са получили твърди доказателства, че те са недостатъчни и противоречиви.

"Революционери"

1.1. Нямат подходящо образование, и като правило това са инженери, електротехници, радиоинженери.

1.2. Не принадлежат към научната школа в тази област от науката, която "преобръщат".

1.3. Имат трудове само от "основополагащо" естество.

1.4. Работят като правило в техническите области. Сред професионалистите са неизвестни.

2.1. Практически не цитират други научни трудове, най-често защото не са запознати с тях.

2.2. Губят време основно за реклама и "пласиране" на своите измислици.

2.3. Издават своите трудове веднага като монографии или статии в популярни издания. Или издават направо книги!

2.4. "Основополагащи", "революционни" приемане на откритието търсят целенасочено.

3.1. Търсят аргументи единствено в полза на своите резултати, а самите резултати поднасят тенденциозно, без да анализират и без да съпоставят с известните по рано резултати.

3.2. Не могат просто и с общоприети термини да обяснят същността на своето "откритие". Често след опростяване на езика лесно се открива несъстоятелността на предлаганата от тях разработка.

4.1. Въвеждат понятия и поставят въпроси, които по принцип е невъзможно да се проверят.

4.2. Използвайки тезиса "Тъй като все още не знаем това", са готови да започнат разглеждането на въпроси, които противоречат на основните закони на науката (закон за запазване на енергията, втория закон на термодинамиката, относителността и др.)

Где граница между исследователями и "переворотчиками"? Е. Д. Эйдельман

п.п. Като виден революционер в областа на историята, езиците и рилигиите няма начин да не ги знам тия неща. :tooth:

Редактирано от makebulgar
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Г-н Бойчев, като зачетох първите няколко поста от тая тема ме заболя главата от небивалици. :biggrin: Разбирам, че има неясни неща в областа, ама поне се съобразявайте с резултатите от досегашните научни открития.

* * *

Драги съфорумци,

Излишно да се обръщате към г-н Бойчев.

От известно време, му е отнета възможността да публикува мнения в настоящия форум. Основната причина е, че във форума не се толерира популяризирането на псевдонаучни хипотези и теории.

Поздрави ... модератор физика-математика Б.Б.

Редактирано от Б.Богданов
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...