Отиди на
Форум "Наука"

Познай това животно


Recommended Posts

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Мараба на всички. Нов съм, ама животните са ми хоби. Случайно ви намерих и да ви кажа, нямате грешка!

Птиците са ми слабо място, така че ще си мълча да не ставам за резил.... :Oo: Чакам някое насекомо или влечуго - те са ми страстта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А това животно странно какво е? :post-20645-1121105496: На мен на някакъв паяк ми прилича, но... ще оставя специалистите да се изкажат. :post-70473-1124971712:

post-3722-1233147346_thumb.jpgpost-3722-1233147313_thumb.jpg post-3722-1233147380_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Алогоботур, можеше в друга тема да го пуснеш това или да питаш както му е реда след като познаеш предната животинка.

Както и да е, това може би е акар от сем. Trombidiidae те са гиганти в сравнение с другите кърлежи и са активни ловци.

Та иначе Cygnus X-1 е наред да пита.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Айде да ви видя сега. Надявам се да не ви затрудня тъй като по принцип животното е доста известно и лесно :)

Кайманова костенурка. Злобен звяр.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Кайманова костенурка. Злобен звяр.

Чекай малко само да обясня. Има малка разлика между каймановата костенурка и алигаторовата костенурка. Tя състои в гребенести образувания които са при алигаторовата (тази която аз дадох). Но тъй като тази два вида са сходни и от едно семейство приемам отговора ти за верен. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Това не е ли хамелеон или игуана?

Иначе хиляди извинения за предишния ми пост!!! :notworthy::icon_rolleyes::head_hurts_kr::bash:

Не, това е един, бих го нарекъл жив фосил, съвременник на динозаврите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОК, като заговорихме за странни, архаични влечуги, ето още едно.

post-5008-1233502062_thumb.jpg

Р.S: Наскоро ми попадна тая снимка и в началото не можах да повярвам...

Впрочем, как си ги слагате тия картинки под имената? (Ей много зле съм станал щом питам за такива елементарни неща, ама няма как...)

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, изключително интересно животинче! Много хора наистина не могат да повярват, че това животно съществува и мислят, че снимките са обработени.

Това е Bipes biporus - мексиканска амфисбена от подразред Amphisbaenia, роднина да гущерите и змиите.

Отдавна си мисля да създам една нова тема - Странните животни и задължително тези амфисбени трябва да са там.

post-331-1233611517_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...