Отиди на
Форум "Наука"

Познай това животно


Recommended Posts

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Котка рибар - Prionailurus viverrinus. Азиатски вид. Като се вижда от името и немалка част от менюто и е рибка. Между пръстите си има ципи :)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология
Котка рибар - Prionailurus viverrinus. Азиатски вид. Като се вижда от името и немалка част от менюто и е рибка. Между пръстите си има ципи

Точно това е въпросното коте!

Ти си! Питай!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте!

Имах среща с непознато животно в горската ми вила. Тялото му е с размер на малък мобилен телефон, има агресивно поведение и издава високочестнотни звуци, от които котката получава гърч при близък контакт. Прилагам снимка. Има ли някой, който може да ми каже какво е това животно? post-5591-1245782202_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Здравейте!

Имах среща с непознато животно в горската ми вила. Тялото му е с размер на малък мобилен телефон, има агресивно поведение и издава високочестнотни звуци, от които котката получава гърч при близък контакт. Прилагам снимка. Има ли някой, който може да ми каже какво е това животно? post-5591-1245782202_thumb.jpg

Това сладурче прилича на горски сънливец (Dryomys nitedula).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сънливче е - много са палави и забавни

Редактирано от Р. Теодосиев
преместване на мненията в правилната тема
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Точно това :) е на много места викат на плъховете съсел, но иначе това е истинския съсел.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Това е . . . ? :hmmm:

Прикрепено(и) умалено(и) изображение(я)

post-5360-1242980845_thumb.jpg

Това е тайванска сврака (Urocissa caerulea) ендемит за Тайван

ето още една такава красвица

post-331-1246051809_thumb.jpg

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знам, че е трудничко, но пък е интересно. Наскоро търсих разни риби из мрежата и попаднах на много интересни видове. Но това е дълга история...

post-5008-1246741295_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То все още май се водят дебати дали Polypterus poli е самостоятелен вид или е подвид Polypterus palmas poli. Ама това не е толкова важно. Май goshawk гони :)

Наскоро търсих разни риби из мрежата и попаднах на много интересни видове. Но това е дълга история
Разкажи за тези рибки, ние имаме време :animatedwink: Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съжалявям за забавянето. Прави сте. Аз пък я срещнах тая рибка като Polypterus senegalus. Ех тая пуста таксономия...

Вие сте на ход :good:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...