Отиди на
Форум "Наука"

Патриотизъм


Recommended Posts

  • Потребител
Аз нямам вина, че имаш памет като на приматите - краткотрайната е развита, другата е рудиментална. Като е такова положението с теб - предлагам да прочетеш вчерашните постове. тВ някои от тях съм представил една монография , в която има извадки от книгата на Хофстеде, издание 2001, и съответно цитати от моя страна на съотвените изледвания. Значи обобщнавам: "дал" съм изследвания, само трябва да си ги намериш..

Това, което си посочил, не са данни. Не е изследване. Ти знаеш ли какво е изследване с данни, анкетно проучване? очевидно не знаеш. Ти си посочил едно твърдение, което не е допълнено с проучване, което да го потвърди. Твърди се нещо, без доказателства. Искам данни, искам класация на страните по готовност за саможертва. Не едно твърдение, което не е доказано.

Аз не само "в час", ами ръководя отдел в просперираша фирма, и освен това имам публикации (вклювам и фирмените), толкова на брой, колкото ти не си прочел през живота си. Ти ми кажи "кое и какво" е Е , "кое и какво" не Е?

Ами мога да се обзаложа, че публикациите ти не са на тема културни измерения, защото както личи, това ти е слабото място, не си наясно с материята. Също така се надявам фирмата ти да не се занимава с тази проблематика, защото ако е така, и ти я ръководиш, перспективите й хич не са розови.

И какво му е унизителното на това, че се интересуваш от чуждото мнение

Ами унизителното е, че те моля да ми представиш социологическо проучване, което доказва твърденията ти, и да ми ги обясниш теоретически. Но ти нито едното имаш, нито другото.

Значи ти имаш едно изречение от една дипломна работа. Аз пък ти показах социологическо изследване на WVS, което доказва, че твърдението греши. Но той пак продължава. Това е лишено от логика.

Освен това тъпчо си ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 95
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Това, което си посочил, не са данни. Не е изследване. Ти знаеш ли какво е изследване с данни, анкетно проучване? очевидно не знаеш. Ти си посочил едно твърдение, което не е допълнено с проучване, което да го потвърди. Твърди се нещо, без доказателства. Искам данни, искам класация на страните по готовност за саможертва. Не едно твърдение, което не е доказано.

Ами мога да се обзаложа, че публикациите ти не са на тема културни измерения, защото както личи, това ти е слабото място, не си наясно с материята. Също така се надявам фирмата ти да не се занимава с тази проблематика, защото ако е така, и ти я ръководиш, перспективите й хич не са розови.

Ами унизителното е, че те моля да ми представиш социологическо проучване, което доказва твърденията ти, и да ми ги обясниш теоретически. Но ти нито едното имаш, нито другото.

Освен това тъпчо си ти.

Ти може да искаш всичко, но няма кои да ти го даде.

Фактът че нямам изследвания или не искам или не мога да направя анализ, какво трябва да означава според теб:

1) Че нямам право на мнение?

2) Че трябва да приема твоето, още по не-аргументирано от моето, мнение?

Товето мение е по неаргументирано е от моето, защото ти не представи какъвто и да е цитат относно връзката между "гордостта" и "готовността на членовете на дадена нация или общост да се жертват за общото благо на насията, за общия интерес и обшото място за живене"

С тази логика и нагласи, аз ти гаратнирам че няма да се задържиш в никоя фирма, и на никое рабоитно място където се работи в колектив, дори и утре да защитиш докторска дисертация при Хофстеде!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напритив, моето мнение е аргументирано, защото го аргументирах с всеобхватно изследване на патриотизма проведено от WVS, което показва, че най-патриотичните страни в света са колективистичните и тревожните. Ти обаче нямаш никакво изследване, което да потвърди глупостите ти.

Товето мение е по неаргументирано е от моето, защото ти не представи какъвто и да е цитат относно връзката между "гордостта" и "готовността на членовете на дадена нация или общост да се жертват за общото благо на насията, за общия интерес и обшото място за живене"

Аз не твърдя, че има връзка между гордост и готовност за саможертва. Или че няма. Нали за това искам да ми представиш изследване за нивата на саможертва по света, за да видим има ли връзка, или няма бе ник. Как мога да твърдя нещо, за което нямаме данни?

Аз имам класация по гордост, но нямам класация за готовността за саможертва. Е не съм като теб, да твърдя неща, за които нямаме данни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж какво сега. За много от уважаемите ни съфорумници теорията и проблематиката на междукултурните различия и културните измерения не им говори почти нищо. И като Ник имнапише - аз смятам, че причините за падане на България под османска власт са високите нива на родовост, неравновластие и тревожност в културата ни по Хофстеде - та те си мислят - брей, я глей Ник тука какви неща знае, брей, какво новаторско и интересно мнение.

Ама не. пълни глупости. Ще те държа под пълен контрол и наблюдение, няма да пощадя нито едно твое мнение, в което засягаш културните измерения. Ще те подпукам по всички фронтове. не може така.

ислямът бил равновластен. Да, ама не. Пълни глупости.

България паднала под османска власт, защото била неравновластна. Да, ама не. Измишльотини.

Тревожните култури не били патриотични. Пълни глупости.

Няма да оставя нито едно твое мнение по темата културни измерения без раднищващ коментар и критика. Ще те подпъна по всички фронтове и ще те следя непрекъснато.

Товето мение е по неаргументирано е от моето

аз изобщо не твърдя каквато и да било връзка между гордост и степен на саможертва. Твърдя, че има връзка между гордост и патриотизъм. За саможертавта нищо не твърдя, защото няма данни. Ти обаче твърдиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Напритив, моето мнение е аргументирано, защото го аргументирах с всеобхватно изследване на патриотизма проведено от WVS, което показва, че най-патриотичните страни в света са колективистичните и тревожните. Ти обаче нямаш никакво изследване, което да потвърди глупостите ти.

Разбираш ли изобщо, какво си написал в отговор на моето съобщение?

Обяснявам пак (нещо за очевидно мен, мислих и за теб):

Връзките между "гордост" и "патриoтизъм" в стандартните Patriotic survey, при съответните определения за патриотизъм (или методи и методики за определяне индексите за патриотизъм) - са ясни. Няма нужда, и няма защо, и няма какво да се аргуметира или доказва при тях и за тях (още по малко пред мен). Аз нямам, и не съм показал дотук никакви възражения върху тях (при така приетите определения и методи), нито съм ги поставял под съмнение, нито смятам да ги поставям под съмнения.

--

Поставям под съмнение (единствено) мнението, или разбирането (ако има такова разбиране при теб) че би следвало да има правопропорционална връзка между "гордостта" и "готовността на членовете на дадена общост за саможертва в името на общото благо, общия интерес и общото място за живене :

Нито ти, нито който и да е друг, нито където и да е, по някакъв начин е показана или агрументирана тази връзка (връзката между "гордостта" и "готовността на членовете на дадена общост за саможертва в името на общото благо, общия интерес и общото място за живене ). В този смисъл исках да кажа (ако не съм се изразил добре и ти не си ме разбрал)- че никога няма да приема неаргументираното мнение, че има права пропорционална връзка между "гордостта" и "готовността на членовете на дадена общност за саможертва в името на общото благо, общия интерес и общото място за живене

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Връзките между "гордост" и "патриoтизъм" в стандартните Patriotic survey, при съответните определения за патриотизъм (или методи и методики за определяне индексите за патриотизъм) - са ясни. Няма нужда, и няма защо, и няма какво да се аргуметира или доказва при тях (още по малко пред мен). Аз нямам, и не съм показал дотук никакви никакви възражения върху тях (при така приетите определения и методи), нито съм ги поставял под съмнение.

Ей, най-сетне да се съгласиш с фактите.

Поставям под съмнение мнението, или разбирането (ако има такова разбиране при теб) че би следвало да има правопропорционална връзка между "гордостта" и "готовността на членовете на дадена общост за саможертва в името на общото благо, общия интерес и общото място за живене :

Че аз не твърдя, че има такава връзка. Нито че има правопропорционална, нито че има обратнопропорционална. Нито че има изобщо връзка.

За да твърдим каквото и да било, ни трябва изследване за нивата на Готовност на саможертва по света. Само така ще видим с какво има и с какво няма връзка.

Преди да имаме такова изследване, ти не може да твърдиш абсолютно нищо.

Ясно ли е?

ПС. Но има изследване, което намира корелация между стремежа към героични постъпки и взаимопомощ и гордостта. Минков, Къде сме ние, стр. 158 Levine

В този смисъл исках да кажа (ако не съм се изразил добре и ти не си ме разбрал)- че никога няма да приема неаргументираното мнение, че има права пропорционална връзка между "гордостта" и "готовността на членовете на дадена общност за саможертва в името на общото благо, общия интерес и общото място за живене

Твоето мнение е неаргуменирано, защото намираш връзка между гордост и саможертва, без да разполагаш с данни за нивата на саможертва по света. Абсолютно неаргументирано.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ей, най-сетне да се съгласиш с фактите.

Че аз не твърдя, че има такава връзка. Нито че има правопропорционална, нито че има обратнопропорционална. Нито че има изобщо връзка.

За да твърдим каквото и да било, ни трябва изследване за нивата на Готовност на саможертва по света. Само така ще видим с какво има и с какво няма връзка.

Преди да имаме такова изследване, ти не може да твърдиш абсолютно нищо.

Ясно ли е?

ПС. Но има изследване, което намира корелация между стремежа към героични постъпки и взаимопомощ и гордостта. Минков, Къде сме ние, стр. 158 Levine

Твоето мнение е неаргуменирано, защото намираш връзка между гордост и саможертва, без да разполагаш с данни за нивата на саможертва по света. Абсолютно неаргументирано.

О ужас, ще получа сърдечен удар :)!

"Най-после съм се съгласил с фактите" ли? "Най-после" ? След като аналогични изследвания и връзки аз самия съм ги представял вече във форума, за да защитя мои си позиции?

---

Най-после ме разбра, за което се радвам..Или по-точно: най-после се разбрахме, защото очевидно и двамата имаме някакъкво участие в неразбирането..Амин!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Абе освен дето смених заглавието, май ще трябва и да преместя темата, че "Патриотизъм" в "Средновековна история" стои като звънче на сом :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами общо взето единствената ми забележка е онова за саможертвата. данни за нивата на склонност към саможертва трябват Ник, та да разберем с кое измерение корелира. данни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе освен дето смених заглавието, май ще трябва и да преместя темата, че "Патриотизъм" в "Средновековна история" стои като звънче на сом :biggrin:

Трябва преместване май:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

О ужас, ще получа сърдечен удар :)!

"Най-после съм се съгласил с фактите" ли? "Най-после" ? След като аналогични изследвания и връзки аз самия съм ги представял вече във форума, за да защитя мои си позиции?

---

Най-после ме разбра, за което се радвам..Или по-точно: най-после се разбрахме, защото очевидно и двамата имаме някакъкво участие в неразбирането..Амин!

ПС

Твоето мнение е неаргуменирано, защото намираш връзка между гордост и саможертва, без да разполагаш с данни за нивата на саможертва по света. Абсолютно неаргументирано.

Опс, пак засечка. Не, пропонирам че не намирам (НЕ НАМИРАМ) връзка между между "гордост" и "саможертва", и че няма да приема мнение, което предполага права пропорционална такава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз ти казвам, че не може да пропонираш за никаква връзка, преди да представиш изследване за нивата на саможертва по света. Нито пък че има връзка между тревожност и саможертва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз ти казвам, че не може да пропонираш за никаква връзка, преди да представиш изследване за нивата на саможертва по света. Нито пък че има връзка между тревожност и саможертва.

Не, не можеш да ми казваш това, защото форумът е свободно място за изказване на мнения, виждания и хипотези и тези. Имаш единствено правото да се съгласиш, или "не", при последното - по възможност да се аргуметираш по някакъв начин (и спазвайки написаните правила на форума). Имаш правото да доравиваш виждания, мисли и хипотези.

Същото се отнася и за мен, и за всеки друг участник.

Тук може да ми се довериш..Е, ако не си съгласен с мен , ще се обърнем към по-висшата инстанция (собствениците или техните представитевители)- за да дадат разяснения.. (които съм убеден че ще бъдат в синхрон с моите виждания).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да твърдиш нещо, трябват факти, данни и доказателства. Иначе не може.

Примерно, и аз мисля, че има права връзка между гордост и саможертва, но не го твърдя, защото не мога да го докажа със данни.

А не искам да ти се доверявам, защото нямам основание, предвид нещата, които пишеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За да твърдиш нещо, трябват факти, данни и доказателства. Иначе не може.

Примерно, и аз мисля, че има права връзка между гордост и саможертва, но не го твърдя, защото не мога да го докажа със данни.

А не искам да ти се доверявам, защото нямам основание, предвид нещата, които пишеш.

Разбирам мнението ти. Аз "оставам" на предишното си мнение и позиции.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

не се палете толкова, бре, хора /по-добре излезте да пийнете по някоя биричка/. Това е само форум. Нормално е различните хора да имат различни възгледи, дължащи се на индивидуалното светоусещане и ценности. И много се съмнявам, че някой от вас ще успее да убеди другия в правотата си.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами Ник не може никого да убеди, защото се занимава със жертвоготовността, а досега не е показал изследване за това.

Никаква бира. Ще го подпукам по всички линии.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Постъпете като истински българи! Идете в кръчмата и там на ракийка и салата обсъдете всичко, може да сте на коренно различни мнения, но въпреки всичко вярвам ще намерите общ език.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Абе освен дето смених заглавието, май ще трябва и да преместя темата, че "Патриотизъм" в "Средновековна история" стои като звънче на сом :biggrin:

За да не се роят подобни една на друга теми, ако искаш, разпредели постовете тук. И изтрий, моля, този текст, с който давам предложението.

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=9347

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=7923&st=0

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...