Отиди на
Форум "Наука"

Вълненията в арабо-ислямския свят и войната в Либия


Recommended Posts

  • Потребител

Това са вътрешни либийски работи, да си направят избори, да си сменят кадафито като не им харесва :dry:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 730
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

Глишев е прав. Моля без садистичен примитивизъм. Африканци, азиатци са други общества и върху тях по-лесно въздейства масовата хипноза. През комунизма ни бяха обработили , че западните хора са ни врагове. Оказа се ,че е така, но само по отношение на техните елити.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По улиците на Бенгази се водят боеве! Силите на Кадафи влязоха в източните квартали на Бенгази, пробивайки отбранителните линии на бунтовниците, съобщи ИТАР-ТАСС. По улиците се водят боеве. Нанесен е ракетен удар по щаба на местния Комитет за отбрана.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3689971

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

току-що чух по bTV, че започването на придвижването за операцията срещу Кадафи, струва между 500 000 000 - 1 000 000 000 $! излиза, че правилно съм изчислил колко са искали венецианците от "кръстоносците" за IV поход; между 900 000 000 - 1 400 000 000 $ :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

току-що чух по bTV, че започването на придвижването за операцията срещу Кадафи, струва между 500 000 000 - 1 000 000 000 $! излиза, че правилно съм изчислил колко са искали венецианците от "кръстоносците" за IV поход; между 900 000 000 - 1 400 000 000 $ :tooth:

гледай какво става.

Тук наказват този хаймана от татък пък саудитските войници спокойно си ловуват цивилни около бисерният площад и никой не ги мъмри.....

:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби, те чукчите вече разбраха за какво иде реч, ама промитите мозъци нямат намерение да зацепят -Кадафи е лош, Султаните са добри

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

политиката на тоягата и моркова ;) Кадафи въобще не е цвете за мирисане, но е време да се жертват пешките ...

ами да. Кадафи няма спонсори....докато на ония газдата е Обама.....те могат да колят стачкуващи....

:head_hurts_kr: :head_hurts_kr: :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Даа, в Либия "демократичните сили" искат да свалят върколака, а в султанатите, лошите разбойници искат да убият любимите си вождове

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, двойният стандарт си е нещо обичайно. Преди малко казаха, Франсетата били почнали, ше е интересно как ще свършат, отивам за още пуканки :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

току-що чух по bTV, че започването на придвижването за операцията срещу Кадафи, струва между 500 000 000 - 1 000 000 000 $! излиза, че правилно съм изчислил колко са искали венецианците от "кръстоносците" за IV поход; между 900 000 000 - 1 400 000 000 $ :tooth:

За един дърт пръч? Много бе! :Oo: Тия мриканци от Кенеди насам да не са забравили какво е снайпер? Куршума струва $1.

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За един дърт пръч? Много бе! :Oo: Тия мриканци от Кенеди насам да не са забравили какво е снайпер? Куршума струва $1.

.:.

Ами панаира? Нали трябва да видим в действие "тайфуните" "торнадата" и там още какво ли не. Всички участват ! Панаира е отворен !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ооооо, разбира се, че ще има фойерверки от най-различни железни птици. Кадафи трудно ще гръмнат. На западната коалиция в момента им трябва (под предлога, че защитават бунтовниците и човешките права) да разсипят инфраструктурата из Либия. Успеят ли по някакъв начин да отстранят полковника, далаверата ще е огромна. Фирмичките и корпорациите от сега могат да потриват ръчици ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е доживях да видя кръстоносен поход.

Е, Ресавски :) Не си ли спомняш 1991? Ами 1999? Ами 2001-2003? Чакай, работата ще стане ебалус-мамус, когато решат да гепят Иран ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вече три часа след първите удари ни вест, ни кост. Тия така ли ще го карат? :crazy_pilot:

Пак ще оставят работата накрая на американците.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз понеже съм прост и тъп, а и заради форумите, само седя в Интернет не гледам новини....

радвам се, че най-накрая започнаха ударите срещу либия.....

Радвам се, защото бензинът вече е 2,52 на литър...

Споделете, какво очаквете да се случи в Либия?

Дали ще елиминират(дори и физически) онзи престъпник Кадафи?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От това което се очаква във война с бензина , значи ще скочи още , поне до овладяването на страната, сега е намален малко , но от прословутите лостове на икономиката, които се задействаха след малко повече критика.

По нататък се надявам да е намален от естествената му цена.

А някой ден, дано доживея и да има качество като европейският , не само както казаха по новините от проверката, че бил хубав, а наистина да е такъв и като карам в Европа и се върна в България да не ми се вдига разхода с 2 на 100.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дааа, хуманните натовски ракети взели да падат в Триполи, щото Кадафи скрил цивилните жители в пуснинята,а в Триполи настанил негова гвардия

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я да видим..., с какво разполага Кадафи?

Досега използва артилерия основно(САУ 2С1), по-молко авиация и танкове...

Реално Кадафи, каква част от армията и арсеналите командва?

Либийците май имаха още ОТРК като 9К72 ,,Елбрус"......

Не знам, аз ако бях на мястото на Кадафи и бързах да сломя всякаква съпротива срещу себе си, за да обесмисля чуждестранна(в случая НАТО) военна интервенция, щях да приложа максимално сила в бунтовническите центрове...тоест....бързи, жестоки авиационни и ракетни и артелелийски удари......включитнелно и с тактически ракети......възможно най-бързо и най-пълно ликвидиране на съпротивата.....

Кадафи няма много козове...Това е сложното.....Той ще изпадне в ситуация на ,,котка притисната в ъгъла", няма за кщастие ядрено оръжие.......Дано по-бързо да го ликвидират....

За Либийците не ме интересува......това именно беше онази освирепяла тълпа, която искаше смърт на българите осъдени несправедливо там.

Освен това, цената на бензина буквално ме подяжда ежедневно...... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

2000 танка , не се знае колко в действие

300-400 самолета, в действие до сега около 40

ракети земя въздух не запомних бройката

мисля, че 3 кораба. (нямам предвид катери)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е не е първия за последните няколко години.

Тези от контингентите са същите, мотото на някои е по-различно.

Срещу Ирак беше уж само едностранно, но стана същото. И тука почна едностранно Френско, но вече американци ръководят от Франция, което е показателно, леко са ги изръчкали.

Да се молим само Баба Ванга, да не е познала много за този сценарий.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...