Отиди на
Форум "Наука"

Аню Ангелов: Бъдете много бдителни заради повишената опасност от терористични атаки.


Recommended Posts

  • Потребител

Министърът на отбраната Аню Ангелов предупреди:

"Tрябва да се вземат всички предпазни мерки заради повишената опасност от терористични атаки след смъртта на Осама бин Ладен.

zx450y250_1083782.jpg

Естествено много трудно е предвидим какъвто и да е било терористичен акт от гледна точка на това къде, кога, с какви възможности ще се осъществи.

Аз съм сигурен, че ще вземат необходимите мерки, но българските граждани трябва да бъдат много бдителни. МВР ще вземе всички необходими мерки по отношение на защитата на стратегическите обекти в страната. Сред военните в контингента ни в Афганистан няма особено напрежение след вчерашните събития, но единият от пунктовете е усилен с още едно отделение от хора.

Степента на бойна готовност за над 600-те български бойци в операцията ISAF е увеличена.

Не би трябвало да се противопоставят двете тези, които се дискутират в момента –тероризмът да е отслабен след смъртта на лидера на АЛ Кайда и тази, че в резултат на нея организации като Ал Кайда ще се мобилизират.

Мисля, че това са два процеса, които текат паралелно. От една страна естествено, когато главата на една такава организация е отстранена ще намалеят определено и техните възможности.

Още повече, че Осама Бин Ладен е един от най – богатите хора в света и финансираше самите актове.

Но от друга страна самата организация на Ал Кайда е на базата на такива спящи клетки, в които по някой път се вземат самостоятелни решения.

Така че тези два процеса не трябва да се противопоставят, според мен и двата процеса ще имат място..."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Убеден съм, че нашият министър, екипът му, МВР и пр. институции нямат никакви планове за извънредни ситуации и не търсят информация от съюзнически служби. Надяват се да им се размине ей така, понеже България е незначителна страна.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Убеден съм, че нашият министър, екипът му, МВР и пр. институции нямат никакви планове за извънредни ситуации и не търсят информация от съюзнически служби. Надяват се да им се размине ей така, понеже България е незначителна страна.

Верно си е Глишев!

Нищо ново под слънзцето!

Все пак информационен поток с чуждестранни спецслужби има.Можеш да си сигурен в това.Дори само по линията на съюзническите ни обязаности в НАТО, ако и да сме имагинермна, маргитнална държавица....

Иначе много грубо казано от твоя страна.Не е типично за теб. :bigwink:

Редактирано от glishev
Прав си, че е възгрубичко. Ето, фризирах го малко :)
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...