Отиди на
Форум "Наука"

Айнщайн и Дънов


Recommended Posts

  • Потребител

Няма такава "обща теория ..." бла-бла на Вечността???!!!

Има си четири познати взаимодействия и за тях почти всичко е известно (в смисъл на експериментална проверка)

...

Четете Дънов /ЗА ЕНЕРГИИТЕ В ПРИРОДАТА/ и ще разберете че няма никакви теории,а непознаване на законите които управляват природата, и ще разберете че отрицателния магнетизъм/север/ и положителния/юг/се взаимо-компенсират, и когато отрицателното електричество се повишава,се повишава и отрицателния магнетизъм, същевременно положителния магнетизъм и положителното електричество намаляват и обратно.Това не е никакво /съпротивление/ а основна закономерност.Трябва да се има на предвид че електричеството е високо концентрирани магнитни/вълни-звукови/под формата на/лъчи-светлинни/.Отрицателния магнетизъм и електричество излъчват един вид вълни и лъчи,а положителния магнетизъм и електричество друг вид вълни и лъчи,това физиците го знаят.А трансформацията става от ниски вълни във високи лъчи и обратно.И от високи вълни във ниски лъчи,и обратно.Това са четирите основни закономерности.Както земята има от двата вида електричество и магнетизъм,така и най малкия атом има от тях,и всичко и всяко нещо си има своя собствена време-константа...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обяснения базирани на идеите на Дънов нямат място в научен форум - в частност раздел "Физика".

Моля Ви господине, въздържайте се от подобни постове в бъдеще!

Модератор физика - математика Б.Б.

Наистина учените ако познаваха тези закони щяха да знаят дори как работи /ТРЪБАТА НА РАНКЕ/,но дори и от къде се взима допълнителната енергия за така наречените /вечни двигатели/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наистина учените ако познаваха тези закони щяха да знаят дори как работи /ТРЪБАТА НА РАНКЕ/,но дори и от къде се взима допълнителната енергия за така наречените/вечни двигатели/.

а ти ако знаеш нещо за тази тръба , дай информация , за дънов зная че не е физик а езотерик , основоположник на бялото братство и лично Айнщайн му е симпатизирал.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

... за дънов зная че ... и лично Айнщайн му е симпатизирал.

Това е измишльотина - за щастие поне не е тръгнала от България, а от Франция - което не я прави по-истинска.

Никакви доказателства няма за това, не само Айнщайн да е казвал тези думи, които му се приписват ("Цял свят се прекланя пред мен, а аз се прекланям пред Учителя Петър Дънов от България."), но и изобщо да е запознат с живота и делото на лицето Петър Дънов.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е измишльотина - за щастие поне не е тръгнала от България, а от Франция - което не я прави по-истинска.

Никакви доказателства няма за това, не само Айнщайн да е казвал тези думи, които му се приписват ("Цял свят се прекланя пред мен, а аз се прекланям пред Учителя Петър Дънов от България."), но и изобщо да е запознат с живота и делото на лицето Петър Дънов.

А това И това Не че съм фен на дънов или айнщайн , но на кого да се вярва , на теб или на сайтовете?
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм ти допрял пистолет до челото - щом искаш да вярваш на щуротии - вярвай си.

Ако наличието на сайт за теб е стопроцентово доказателство - натисни на подписа ми и приятно прекарване с ЛСЧ!

Не става въпрос за вярване в щуротии , въпроса е как ти ще ме убедиш че си правият , значи казваш че ти си правият , значи аз трябва да го приема на доверие , нямаш доказателства за твойто твърдение , дай някакви за да го приема кото истина или като аксиома. :bigwink:
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Замисли се малко - кой трябва да доказва твърдението си - този, който твърди че Айнщайн е казал "Цял свят се прекланя пред мен, а аз се прекланям пред Учителя Петър Дънов от България", или този, който твърди, че Айнщайн не е казал "Цял свят се прекланя пред мен, а аз се прекланям пред Учителя Петър Дънов от България"?

Многократно опоненти на религиозните щуротии са настоявали за достоверен източник - кога и пред кого Айнщайн е казал тези думи - и досега никой дъновист не е успял да представи такива - само повтарят като папагали, че ги бил казал. Даже ти и написах откъде е тръгнал този лаф - мястото е Франция, а годината - 1955-та.

Не мога да те разбера - какво доказателство искаш да ти дам, че Айнщайн не е казал тези думи - как би изглеждало такова доказателство - обясни ми!?

Докато - как изглежда доказателство, че ги е казал - е много ясно какво представлява - напр. - точен цитат на първоизточника - статия, интервю, лични бележки - каквото и да е.

Никъде в творчеството на Айнщайн не се среща думичката "Дънов" и няма никакви основания да смятаме, че Айнщайн е чувал за него.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...