Отиди на
Форум "Наука"

Парадоксът на стълбата и гаража през лилава врата


Sissoev

Recommended Posts

  • Потребител

Наблюдателят не променя случващото се, но за да установим събитията трябва да ги сравним с наблюденията.

Не можем овтоматично да прехвърляме едно събитие от една рамка в друга, без да проверим дали събитието макар и променено присъства като валидно за втората рамка.

Точно в това е проблема на СТО, и това се опитвам да покажа с "лилавата врата".

СТО дава математическа стойност на събитие, което е липсващо за рамката на стълбата.

(Ако в рамката на гаража се наблюдават две едновременни събития, те трябва да присъстват и за рамката на стълбата като променени не-едновременни събития. Те обаче липсват в нейната рамка.)

Математиката на СТО е "точна", но събитието липсва.

Ма-а-а-алък логически пропуск...

Пропускът е в изучаването на Теорията на относителността на базата на картинки от Уикипедията. Това е все едно аз да прочета учебника на детето по трудово и от схемите в него да започна да правя мебели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не ме наричай душица. Аргументите ми са обективни.

Ако все още не ти е ясно, "с крата напред" е отнесено към позицията от която се обяснява експеримента в Уикипедия; две отворени врати.

По кой ред на събития се е стигнало до тази позиция на диаграмата?

Как ще стои експеримента, ако редът на събития се промени?

Редът на събитията - последователността на отваряне на вратите може да се промени само ако се промени посоката на движение, а не като се завърти стълбата от към другия край.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От богатия ми опит с антирелативизма съм наясно, че не е възможно с аргументите на физиката антирелативистите да бъдат убедени, че грешат. Така е, защото проблемът е по-скоро психологически, отколкото физически.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От богатия ми опит с антирелативизма съм наясно, че не е възможно с аргументите на физиката антирелативистите да бъдат убедени, че грешат. Така е, защото проблемът е по-скоро психологически, отколкото физически.

Това е твой предрасъдък ,резултат от неспособноста ти да защитиш с физични аргументи ТО :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мнението не е само мое, а и на по-способни хора, можеш да си припомниш:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=9651

Добре е да прочетат тази тема и новоизлюпените антирелативисти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мнението не е само мое, а и на по-способни хора, можеш да си припомниш:

http://nauka.bg/foru...?showtopic=9651

Добре е да прочетат тази тема и новоизлюпените антирелативисти.

Така уважаема дорис , днешната дата ще е началото на рухването на релативизма
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...