Отиди на
Форум "Наука"

Дом-паметник на връх Бузлуджа


Recommended Posts

  • Потребител

Че той и сега си е ВАША гордост, бе Алва! :tooth:

той е НАША, т.е българска гордост, но е доста позанемарен, затова трябва да се стегне. това е уникален паметник. а не знам какво разбираш под ВАША но да поясня, аз не съм нито социалист, нито комунист, и не желая да ме свързват с тази упадачна, абсурдна и популистка партия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хили се, хили се, ще видиш другарите като го постегнат, като го направят музей на социализма, какви кинти ще жулят от туристите от цял свят, дошли да видят що е това социализъм и има ли почва у нас :bigwink:

О, да - ще потекат реки от пари. Ще станем туристическа дестинация за културен туризъм №1 на света. Лувърът пасти ще яде, Британският музей - ряпа, а Пергамон - трици! :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има си правоприемници. Парите! :))

Тези дни Алжир върна едни пари, останали армаган от бай ти Тошо, така че звънни на бат` Бойко или Дянковчето и им кажи да не увеличават с тях заплатите на чиновниците, ами да ни компенсират за Бузлуджа, която наш Бойко хариза без пари на бесепарите без да ни пита.

Отделно от това аз си искам дела от онези 300млн.долара, които "тройката" опрости на Либия....

Скоро да се готвят Ирак и Куба, че и към тях имам претенции.

Щото вместо бай Тошо още тогава да беше построил Белене, че сега да не се чуди бат Бойко как да са доволни и американците, и руснаците, и "волтаиците" , тръгнал да помага на "братските" страни.

КГ, ти от тях не искаш ли дял :biggrin:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Искаме дел от сичко. И вие като български граждани и наследници на т.нар. общонародна собственост, требва да искате. Но ако този вапрос е спорен - за Бузлуджа не е.

Взеха пари, за да засенчват Шипка! Са да връщат.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е тук точно бузлуджа ще си дойде на мястото, макар и не като резерват, а като един вид монумент и музей.

Музей на какво? На митотворчеството? А и кой ще го възстанови, това са маса пари. Преди да възстановим българските паметници, плочите пред НДК, например, да се дават пари за това?

Да не беше се разрушавало, да остане, като паметник на времето, макар, че комунистите с тяхната грандоманщина... да засенчат Шипка! За това само трябва да се срине.

пп

добре, де малко по-емоционално се изказах\:)).

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

post-2642-086592100 1344260929_thumb.jpg

Това е снимка от откриването на Дома-паметник. Не знам доброволно ли са се изкачили на върха или по задължение. Догодина пак ще са толкова много и пак ще са управляващи. Оказа се, че антикомунистите освен да крякат „Долу БКП и ДС!” и да бутнат някой и друг паметник, за нищо друго не стават.

post-2642-035355400 1344260943_thumb.jpg

А тези са бита карта. Те повечето не са вече между живите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Оказа се, че антикомунистите освен да крякат „Долу БКП и ДС!” и да бутнат някой и друг паметник, за нищо друго не стават.

Те са просто късно и несполучливо издание на хунвейбините , сал един мавзолей успяха да гътнат и то с голям напън :tooth:

..всъщност подпалиха и партийния дом на създателите си :happy:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

post-2642-086592100 1344260929_thumb.jpg

Това е снимка от откриването на Дома-паметник. Не знам доброволно ли са се изкачили на върха или по задължение.

Това е сбор от трудови колективи. Който помни това време, да каже - можеше ли някой да откаже да отиде? Иначе горе е хубаво, добър повод за разходка. Но можеше ли да откаже?

И още - на какво е този паметник? До него е Шипка, той е по-голям от него... По-голям ли е събора на група граждани през 1891 г. наречен после първи конгрес на една партия, от Шипка?

Иначе като архитектура е интересен. Но какво символизира?

Освен това, май комунистите си го сринаха сами. Като го гледам на какво дередже е се чудя за 20 г. защо не взеха да си го поправят.... Май тия, битата карта, от снимката, те правеха каквото правеха, а пък сега ....

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че как с какви пари? Нали ще е туристически обект, нека туристическите агенции които мислят да пращат групи с японци да се бръкнат. На каквото и да е музей, това е част от културното наследство на България. Макар че определено ако ще се тръгва по този път, мисля че първо трябва да се инвестират малко повече пари във възстановяването на някоя средновековна крепост и някое тракийско селище. Добре е да тръгнем хронологично от най-стария период, че ще е най-интересен. Въобще мисля че за културния туризъм ще е добре да се вложи някой и друг лев. А Бузлуджа е само един от аспектите на историята, не е нещото на което единствено трябва да отделим внимание.

Ангеле, не ми кради идеята /виж пост 97/, вече договорих ноу-хауто с "другарите", ще те съдя за авторските права :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бе хора, този паметник рухна, като идеологията на създателите си; колко символично. Иначе като гледам архитектурата му, в нея виждам онази модерност от 70-тте, с която предчувстваха бъдещия НТП чрез НТР (не е смешно) - наиучно техническия прогрес и революция... Онази, която в Япония вече бяха направили...

Ако човек положи усилие, може да види позитивното в тези символи. Обаче... като се замисли човек, колко лъжа в основите му - ако беше паметник на науката и техниката или нещо такова, ами той - на конгреса на Бузлуджа, където не само, че са хапнали агънца, ами не са били много на ясно какво става.

Засенчва Шипка. Така не може.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аз нищо не съм ти взимал, че да ти връщам. ти си давал, да си мислил.

Край, решено е, застана зад тях, значи ти дължиш. :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...