Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

http://moite-novini.eu/novina/842660/ тоя май играе старкрафт. :laugh:

Старкрафт/Брудуор е толкова велика игра, че често пъти може да бъде значително по-изкусителна и от изваяни крачета, та били те сключени в съблазнителна поза!

ПП

Любимата ми игра:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Старкрафт/Брудуор е толкова велика игра, че често пъти може да бъде значително по-изкусителна и от изваяни крачета, та били те сключени в съблазнителна поза!

ПП

Любимата ми игра:

А какво ще кажеш за Starcraft 2 (първата серия)? Какви са впечатленията ти?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Подзаглавието на настоящата тема е "Играта на десетилетието".

В редица класации за компютърни игри Starcraft / Brood War е определена за игра на десетилетието!

При това напълно заслужено!

Обикновено се отнасям с известни резерви към подобни класации, но този път напълно споделям мнението на специалистите и съм напълно съгласен, че Brood War трябва да бъде определена като игра на десетилетието.

. . .

Заимствайки идеите на Blizzard Entertainment, редица фирми издадоха Real-time strategy /RTS/ игри, но едва ли някоя от тях е играна по-дълго време от Brood War.

Първата версия на играта излезе в края на 1998 година. От тогава до 2009 г. играта се играеше масово в "мрежа" в компютърните клубове и в Интернет. Използваха се не само официалните сървъри на Blizzard Entertainment, а и много пиратски такива.

Играта бе /до известна степен - все още е/ толкоз популярна, че в Южна Корея се изучава в училище, а в няколко университета в щатите има магистърска специалност по Brood War. За съжаление, в Южна Корея са регистрирани няколко случая на самоубийства, като за основна причина се посочват загуби на Brood War.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А какво ще кажеш за Starcraft 2 (първата серия)? Какви са впечатленията ти?

След многобройни отлагания, Близард издадоха дългоочаквана втора версия на играта - StarCraft II.

На феновете /между които и аз/ се наложи да проявят завидно търпение.

Въпреки че реализацията на този проект на Близард продължи многократно по-дълго време от планираното - резултатите предизвикват известно разочарование.

Например: За голям недостатък намирам не добре балансираните единиците на различните раси. Вероятно, следващите ъпгрейти на версията ще съдържат фиксове на този проблем.

Другото, което не ми допада особено, е въвеждането на многобройни нови, но не особено добре обмислени единици. Това до голяма степен отежнява стратегическата част на геймплея.

. . .

Графика е качествена /за разлика от Worcraft III - пълен провал!/. За сметка на това, изискванията към хардуера са нараснали многократно... а любимото ми Starcraft - че I работеше на всякакви машини, без претенции към видеокарта, памет или мрежа..

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След многобройни отлагания, Близард издадоха дългоочаквана втора версия на играта - StarCraft II.

На феновете /между които и аз/ се наложи да проявят завидно търпение.

Въпреки че реализацията на този проект на Близард продължи многократно по-дълго време от планираното - резултатите предизвикват известно разочарование.

Например: За голям недостатък намирам не добре балансираните единиците на различните раси. Вероятно, следващите ъпгрейти на версията ще съдържат фиксове на този проблем.

Другото, което не ми допада особено, е въвеждането на многобройни нови, но не особено добре обмислени единици. Това до голяма степен отежнява стратегическата част на геймплея.

. . .

Графика е качествена /за разлика от Warcraft III - пълен провал!/. За сметка на това, изискванията към хардуера са нараснали многократно... а любимото ми Starcraft - че I работеше на всякакви машини, без претенции към видеокарта, памет или мрежа..

Съгласен съм с оценката ти, особено за неспособността да постигнат идеалната балансираност на единиците, което бе и един от огромните плюсове на играта. Въпреки че, историята все още е занимателна, прави впечатление, че картите стават все по-малки и липсва мащабността на битките от първата серия (и в двете й части). Освен това, историята започва малко да намирисва на американска мелодрама от сорта на Пърл Харбър за сметка на общия драматизъм и направо да си го кажем, гаден, но много интересен развой на нещата в двете части на Starcraft I. Ако във втората и третата част на играта не коригират това и така да върнат двете най-силни неща в играта, май ще ме загубят като почитател. Все пак за 10 години дрямане, можеха да се напънат малко и да защитят името си, вместо непрекъснато да пускат крайно примитивните варианти на Warcraft II (който отказах да играя още след първата част).

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

вместо непрекъснато да пускат крайно примитивните варианти на Warcraft II (който отказах да играя още след първата част).

Мисля че имаш предвид Warcraft III /три/, защото двойката е страхотна игра. Предполагам, че си допуснал техническа грешка?

Каквато и аз бях допуснал. Бях написал Warcraft II имайки предвид Warcraft III.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля че имаш предвид Warcraft III /три/, защото двойката е страхотна игра. Предполагам, че си допуснал техническа грешка?

Каквато и аз бях допуснал. Бях написал Warcraft II имайки предвид Warcraft III.

Точно - имам предвид Warcraft III. Warcraft II наистина си е готина игра в стила на първата с новите и успешни модификации. Става такава обърквация, защото реално Broodwars си е отделна игра, т.е направо Starcraft II като аналогичен на Warcraft II. Това, че от Blizzard пуснаха Broodwars като продължение на Starcraft I, а не като втора игра е малко нелогично, но пък обърква "брояча". :biggrin:

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

присетих се за добрата стара игра покрай тази тема и почнах да млатя зергите и конфедерацията вчера и днес. :crazy_pilot:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За всички почитатели на Starcraft I - Broodwars, поздрав със страхотния завършек на историята:

:good:

+

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

присетих се за добрата стара игра покрай тази тема и почнах да млатя зергите и конфедерацията вчера и днес. :crazy_pilot:

Протос ли ти е любимата раса?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Протос ли ти е любимата раса?

Трудно е да избереш раса от гледище на способностите им. Ама така става като не само единиците от една раса са балансирани, но и самите раси са идеално балансирани в Starcraft I. А особено готини са редките мисии, когато по една или друга причина играеш две раси срещу третата, тъй като двете раси временно са сключили съюз. Абе, уникална игра си е.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Протос ли ти е любимата раса?

Не, аз съмн си заклет теран ама ребелен:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Трудно е да избереш раса от гледище на способностите им. Ама така става като не само единиците от една раса са балансирани, но и самите раси са идеално балансирани в Starcraft I. А особено готини са редките мисии, когато по една или друга причина играеш две раси срещу третата, тъй като двете раси временно са сключили съюз. Абе, уникална игра си е.

100 % Съгласен!

Не, аз съмн си заклет теран ама ребелен:)

И аз обичам да играя теран, но срещу хора, избирам протос.

По-лесно ги "изнасям" /както е прието геймърите да казват/:tooth:

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, занимателна игрица, особено в мрежа.

За съжаление резолюцията на играта е "хардкодната" на доста ниско ниво (по разбираеми причини) и на съвременните монитори се вижда едно мазало при пълен екран.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-добре изличавах зергите, когато играех с протосите. Особено удачно бе като събера 8-10 (по възможност) Carriers с един от онези кораби, които правят флотата невидима и една от малките разузнавателни цвъчки, които показват заровените под земята зерги. Особено, ако Carriers са усъвършенствани с максималния брой изтребители на борда си, това е смъртоносна комбинация. Единствената опасност за такава концентрирана флота са Defilers - трябва да се внимава за тях и да се изтребват преди да изплюят корозиращата отрова, защото тя засяга корабите независимо от енергийния им щит. :whistling:

Ако няма Defilers, работата на зергите е спукана (протоските изтребители атакуват и въздушни и наземни цели и са особено ефективни на големи групи, тъй като са много маневрени и броят им компенсира малката им огнева мощ). След определно време като се следи за нивото на енергийните щитове, корабите се изтеглят за малко, за да възстановят енергийните нива (както и да се построи някой нов изтребител ако някои са били унищожени), ако случайно са били засегнати поради появата на Overlords, които преодоляват невидимата маскировка и зергите започват да стрелят не срещу изтребителите, а срещу самите Carriers.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Зерг е много добър за време...аз си я предпочитам тази раса...

Смятам, че всяка раса си има своите плюсове (няма минуси тази игра) и в зависимост от противника ти стратегията трябва да бъде различна...

Имали сме по 4 часови игри без да има победители...невероятна игра!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато го играех старкрафт, играех страшно много със зергите. Имам някакъв афинитет към мазни мутирали извънземни буболечки.

Един от плюсовете на зергите е именно, че те най-лесно се произвеждат като единици от гледище на необходимата инфраструктура. Особено в по-ранните етапи на играта, ако успееш да събереш по-голямо количество (поради по-бързото им и лесно производство), можеш да нанесеш големи поражения на противника.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Един от плюсовете на зергите е именно, че те най-лесно се произвеждат като единици от гледище на необходимата инфраструктура. Особено в по-ранните етапи на играта, ако успееш да събереш по-голямо количество (поради по-бързото им и лесно производство), можеш да нанесеш големи поражения на противника.

На жаргона на Старкрафт тази тактика се нарича - ръш /от англ. rush/. Произвеждат се две - три "дванайски" кучета /зелглини/ и Атака!:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Правят се първо 4-6 зерглинга и изпращаш...терана докато извади марин ти си в базата му... ;)

А ако извадиш лукери максимално бързо - нямаш спиране... :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Правят се първо 4-6 зерглинга и изпращаш...терана докато извади марин ти си в базата му... ;)

А ако извадиш лукери максимално бързо - нямаш спиране... :crazy_pilot:

мдам, днес така ме натакова компа. Но ще има ривендж. :dry:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Може да се съберем и да врътнем една мрежа...имах една програма директно се свързва със съврвър и може да се играе в мрежа...

Ще поровя в архивите да я издиря и да видя дали го има този сървър и дали работи...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...