Отиди на
Форум "Наука"

Възникване на Живота


Recommended Posts

  • Потребител

Снимката с коня не е от косматката. Следователно тезата, че кон в цялата работа, е напълно несъстоятелна.

Абе взели фреска от друга гробница, интерпретирали си я както си искат,

и решили, че тя важи и за тази. Айде бе.

За Косматката знаем едно. Там няма фрески.

За да разберем венецът за какво е служил, най-обективният метод е да видим къде е намерен.

Ами в леглото на царя, там, гдето трябва да бъде главата му.

Ако беше за коня, щеше да е при коня.

Край на спора.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 392
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Това, което пишеш в момента, са само голи думи. Аз лично не вярвам на нито едно твое твърдение за което не съм видял материали и доказателства. За момента все едно нищо не си казал. И големите археолози не са сигурни за някои от изказаните от теб "истини", та ми е много забавно как само ти ги споменаваш като сигурни факти :).

Голямата косматка отвътре (счупените врати са сложени обратно на мястото им):

Редактирано от Sync
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти може да не вярваш, но как аз да повярвам на абсурдните ти твърдения?

Венецът бил за коня например.

Или че Косматката е от 3000 г. прн.е

:tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това, което пишеш в момента, са само голи думи. Аз лично не вярвам на нито едно твое твърдение за което не съм видял материали и доказателства. За момента все едно нищо не си казал. И големите археолози не са сигурни за някои от изказаните от теб "истини", та ми е много забавно как само ти ги споменаваш като сигурни факти :).

Голямата косматка отвътре:

И защо ми я показваш отвътре?

аз съм екскурзовод в косматката.

и повечето неща ги знам лично от покойния Китов.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Sync да кажем че са имали някакви знания и това не е гробница.

Все пак защо не са повлияли на гърците,ако е така.Все пак гърците,а по-късно римляните са бил по развити от траките.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че как не са повлияли. Старогръцката митология и богове е в същността си изменена тракийска митология. И в последствие същата е отново видоизменена и е пренесена в Рим. Предполагам знаеш за гръцките мистерии, които са взаимствани от тракийските мистерии.

И тракийските розалии и гръцките мистерии и римските вакханалии тясно се преплитат с митовете за Орфей.

019f64c941639ca4451f665d429125ee.jpg

Редактирано от Sync
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мистериите са подобни на посвещаване, на ритуал. И, разбира се, вървят с познанията за духовния свят, предавани под формата на разкази, митове и легенди (както във всяка религия се прави).

Всъщност който се интересува може да разгледа връзката между римските богове, гръцките богове и тракийските богове :).

Редактирано от Sync
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Известно е, че ако двама човека са посветени по един и същи начин то те могат да комуникират директно чрез Астралния свят и да обменят мисли на разстояние. Сега едва става ясно защо траките не са имали писменост! Те просто не са имали нужда от нея! Да не забравяме, че в Астрала няма време! Тогава и информацията се предава и приема непосредствено. Древната божествена писменост на езика на боговете „Деванагари” и „Ватан” е била достояние само на Жреците и то само като сакрален език и сакрална писменост, носещи висшите знания на Сътворението и на Генезиса"-цитат от статията.

Сега аз дори да приемем че това е възможно,то пак не ми се струва логично.Не може племена които са разделени и които чак по-времето на Одрисите създават първата си държава,да притежават такива знания,които днес са ни недостъпни дори на нас.

Как е възможно да обменят мисли от растояние,което е нещо невероятно,а да не могат да се защитят армиите на Филип Македонски или персийските армии.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Светът се развива от духовност към материализъм. Постепенно духовното отстъпва на материалното. Преминава се през Златна епоха, Сребърна епоха, Бронзова епоха и накрая Желязна епоха. В индуизма са с други имена, като последната е Кали Юга (сегашната епоха).

Затова в статията казват, че когато е станало невъзможно вече да се прилага ритуала със смъртта (поради промяната на състоянието на света) храмовете са били затворени и запечатани.

41e65e2e67723ad3eb649b8df9aa5441.jpg

49d66d36e5ffa65b9caa58d8bc43da0d.jpg

Редактирано от Sync
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много ме съмнява да е така.давам пример-

Преди 2000 години Римската република,а по късно империя е доста материалистична.

Преди 1500 години обаче тя е пометена от варварски народи.Те са по-духовни преди да приемат християнството,а и след това.

ПП-храмовете са запечатани от римляните по-скоро или от християните.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, това, което съм дал са само насоки и общ поглед върху идеята за възникването и развитието на живота в света. Не е достатъчно да убеди който и да е. Само показвам принципите, на които стоят повечето (ако не и всички) религии и духовни учения на народите.

П.П.

ПП-храмовете са запечатани от римляните по-скоро или от християните.

Не са нито римляни, нито християни - щяха да ги разрушат и ограбят. Златото си стои непокътнато значи точно траките са извършили запечатването на храмовете.

Редактирано от Sync
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Светът се развива от духовност към материализъм. Постепенно духовното отстъпва на материалното. Преминава се през Златна епоха, Сребърна епоха, Бронзова епоха и накрая Желязна епоха. В индуизма са с други имена, като последната е Кали Юга (сегашната епоха).

Затова в статията казват, че когато е станало невъзможно вече да се прилага ритуала със смъртта (поради промяната на състоянието на света) храмовете са били затворени и запечатани.

41e65e2e67723ad3eb649b8df9aa5441.jpg

49d66d36e5ffa65b9caa58d8bc43da0d.jpg

Светът се развива от духовност към материализъм. Постепенно духовното отстъпва на материалното.

всъщност, не е така, а е точно обратното. Тойнби в изследването си на историята, съпоставяйки всички цивилизации, стига до този извод, нещо, което нарича "ефимеризация". Колкото повече вървим към настоящето, толкова повече цивилизацията ни става ефимерна, т.е губи материалната си насоченост.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Материализмът не се засилва, а отслабва. А човечеството не упада духовно, а расте духовно.

мога да ви дам безкрай примери, които не са от сферата на езотеричните фантасмагории, а от сравнително научно изследване на историята, защото трябва да се четат повече сериозни учени, и по-малко махараба джварчщрагулял недоклепал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето една добра презентация в TED.com във връзка с духовността - събитието е преживяно и описано от учен, и е представено пред света съвсем сериозно, с факти и доказателства:

"Ударното" просветление на Джил Болти Тейлър - една удивителна история

Джил Болти Тейлър получава възможност за изследване каквато малцина мозъчни изследователи биха си пожелали: тя получила масивен мозъчен удар и наблюдавала как мозъчните й функции - двигателни възможности, говор, само-съзнание - се изключват една по една. Една удивителна история.

Джил Болти Тейлър, доктор на науките, е невроанатом, сътрудник във Факултета по медицина в Университета на Индиана, град Индианополис. Тя е национален говорител за хората с умствени увреждания в ресурсния център за мозъчна тъкан в Харвард и консултант по невроанатомия в Института по протонова радиотерапия в Северния Запад. Джил е посочена като една от 100-те най-влиятелни личности в света през 2008 г. от списание "Тайм".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Материализмът не се засилва, а отслабва. А човечеството не упада духовно, а расте духовно.

мога да ви дам безкрай примери, които не са от сферата на езотеричните фантасмагории, а от сравнително научно изследване на историята, защото трябва да се четат повече сериозни учени, и по-малко махараба джварчщрагулял недоклепал.

Е това е паранаука.Но иначе не може за продължителен период нито да упада,нито да расте.

Всъщност всичко свързано с цивилизацията се върти на зиг-заг-ту е във възход,ту упада.

Същото важи и за културата и всчко останало-няма безкраен възход или безкраен упадък.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

О, напротив.

говорим за материалната сфера. Материалното се опростява с развитието на цивилизациите. Става все по-крехко и нетрайно.

Първата епоха на човечеството е палеолит. Камък. Камъкът трае стотици хиляди години.

Втората епоха е медната - медта е по-нетрайна от камъка. Трае няколко хиляди години.

Третата епоха е желязната - желязото е още по-нетрайно от медта. Трае няколко стотин години.

Четвъртата епоха е стоманата. Тя трае само няколко десетки години.

Излиза, че основните материални носители на цивилизацията ни вървят от трайност към нетрайност.

този процес Тойнби нарича ефимеризация на материалното.

Можеш да го видиш в абсолютно всички сфери на живота - писменост, производство и тн. В материално отношение животът се опростява.

какво следва от това.

същото се отнася и за писмеността.

Първо са писали върху камък. И това остава за десетки хиляди години.

След това върху хартия - това остава за няколко стотин години.

Днес пишем върху дигитални носители. Познайте колко издържа твърдият ви диск, преди да се скапе. :tooth:

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е аз говорех за друго.

По-скоро цялото развитие на човечеството е периоди на редуващи се възход и упадък-но е различно за всеки регион до 19 век поне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е това е паранаука.Но иначе не може за продължителен период нито да упада,нито да расте.

Всъщност всичко свързано с цивилизацията се върти на зиг-заг-ту е във възход,ту упада.

Същото важи и за културата и всчко останало-няма безкраен възход или безкраен упадък.

Напротив. Има безкраен възход, но само в една сфера - духовната. Доказателството е в появата на висшите регилии като християнството. Те израстват от нисши религии.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не е така.

Исляма е по-късен от християнството и будизма.А не е по-висша религия от тях.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не. Ислямът е равностоен на християнството. Висшите религии са ислям, християнство, будизъм и хиндуизъм.

Всяка една от тях е по-висша от предшестващите ги религии на цивилизациите, които са ги създали.

Християнството е по-висша религия от юдаизма, зороастризма, шумерските култове.

Ислямът е по-висша религия от юдаизма, и езическите култове, от които произлиза.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...