Отиди на
Форум "Наука"

Pussy Riot и пътят към храма


Recommended Posts

  • Потребител

Всъщност Путин може да бъде благодарен на тия момичета, защото излезе че срещу него протестират едва ли не невменяемите. В подобен смисъл се изказа преди време и А. Кураев.

А понеже някои твърдят, че това било провокация, платена от чужди правителства или организации, то ако след две години или когато ги пуснат, пусирайътките се преселят в Лондон или другаде на запад, може би ще излезе че наистина е така. И кампанията, подета от медиите против Русия, да се окаже просто един стар рефлекс на Запада, останал му от последните няколко века...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 239
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

И аз с такива впечатления оставам в последно време - апатчни сме към много по-наболели и сериозни проблеми, но пък за налагане на тояги на чужд гръб сме винаги насреща.

Явно не осъзнаваме (или поне повечето хора) какво наистина означава лишаване от свобода. Била съм свидетел на това как една година затвор (и то скандинавски) оставя сериозни психологически последици (страх от затворени врати/прозорци и т.н.) у индивида.

За подобно деяние е необходимо наказание, но 2 години затвор - прекалено е.

:post-70473-1124971712: като човек, който е работил с деца аз пък много добре знам как ще се отрази на детето на въпросната мацка факта, че я има в световната мрежа как се клати с няккъв на задна прашка докато въпросното дете е в корема й, и всички я сочат с пръст - това ще е психологическа и социална травма, която би му останала за цял живот. Поради тази причина майка му трябва да може да изкара толкова много пари, че да го прати анонимно в някое яко, британско, девическо училище, за да си спести бъдещи главоболия... Според мен психиката на тази жена си е увредена...по принцип ...тя е лишена от нормален майчински инкстинкт щом си позволява такова нещо в напреднала бременност не просто от морални, но и по здравословни причини - щеше да е яко да й изтекат водите докато оня я лашка...ааааааааа

За Lion Queen :

Върти си главата като тъп човек, който не осъзнава за какво се бори... Повтаря чужди думи, тая некой отгоре я управлява ахпаххахахах :happy: Изкуство...не разбирам, изкуството проникает...дълбоко и изодзадзе ахаххахаха

То и аз се отнасям към църквите, джамиите, синагогите и будитските храмове като към културни обекти...и от уважение към създалата ги култура спазвам правилата за поведение там.

Не ...физиогномиката й е очеизбождаща - тая не осъзнава де се намира, но определено й харесва...

Всички можем да си събуем гащите на публично място...и щом сме доживели това да е изкуство... :tooth: това говори, че от гащите все още има смисъл колкото и да излизат от мода...

Истината е, че всеки четвърти тийн е склонен да направи нещо подобно...защото ако това се приеме за куул и нещо, което ще привлече вниманието на социалната му група и дори одобрението, когато е свързано с кауза или "течение в изкуството" или просто защото такива неща стават "модерни" сред младите...

Истината е, че трябва да се очаква вълна от публични клецкания и публични "проповеди" в разни църкви от разни последователи на Пуси Райът в името на тва да си на гребена на вълната на кууулестите тийнове!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Истината е, че трябва да се очаква вълна от публични клецкания и публични "проповеди" в разни църкви от разни последователи на Пуси Райът в името на тва да си на гребена на вълната на кууулестите тийнове!

Мен ме поразяват някои неща от клипа.

Тя възприема въпросните ситуации като нещо нормално, дори като нещо на което хората трябва да се възхищават.

Казва че баща й я подкрепя напълно, и дори подчертава че имат забележително разбирателство като родител и дете.

Значи не може да се говори че тя няма ценностна система. И двамата имат , но не е същата като моята например. Ясно е че всеки има различна ценностна система. Но все пак има някакви общи установени граници.

Да видим по нататък в какво се изразява ценностната им система :

Тя казва, че баща й, ходи почти на всички акции с нея. Но на акцията в биологическия музей, тя не го е поканила.

И поради това, баща й се е обидил , и не и проговорил няколко месеца (че не го е поканила)!!!

Хм, сигурно е доста обидно това ?

Така че ти не си права относно родителите й (беше споменала че те най вероятно ще си отдъхнат от дъщерята си известно време). А реалноста е че родителите (поне в лицето на бащата) се гордеят с детето си.

И най вероятно няма да се окажеш права относно детето на тази пусирайотка, защото, както тя сама казва, тя го възпитава още от тази възраст (4 годинки) в духа на "новото време". И детето ще бъде по подготвено, отколкото ние сме подготвени за това което се случва.

Дали наистина е възможно да зачестят такива неща ?

За мен това ще означава морален упадък на обществото. Но за "новото" общество такива като мен ще са отживелица, нещо което трябва да си отиде с времето.

Интересно ми е дали има бъдеще за таково "ново" общество ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мен ме поразяват някои неща от клипа.

Тя възприема въпросните ситуации като нещо нормално, дори като нещо на което хората трябва да се възхищават.

Казва че баща й я подкрепя напълно, и дори подчертава че имат забележително разбирателство като родител и дете.

Значи не може да се говори че тя няма ценностна система. И двамата имат , но не е същата като моята например. Ясно е че всеки има различна ценностна система. Но все пак има някакви общи установени граници.

Да видим по нататък в какво се изразява ценностната им система :

Тя казва, че баща й, ходи почти на всички акции с нея. Но на акцията в биологическия музей, тя не го е поканила.

И поради това, баща й се е обидил , и не и проговорил няколко месеца (че не го е поканила)!!!

Хм, сигурно е доста обидно това ?

Така че ти не си права относно родителите й (беше споменала че те най вероятно ще си отдъхнат от дъщерята си известно време). А реалноста е че родителите (поне в лицето на бащата) се гордеят с детето си.

И най вероятно няма да се окажеш права относно детето на тази пусирайотка, защото, както тя сама казва, тя го възпитава още от тази възраст (4 годинки) в духа на "новото време". И детето ще бъде по подготвено, отколкото ние сме подготвени за това което се случва.

Дали наистина е възможно да зачестят такива неща ?

За мен това ще означава морален упадък на обществото. Но за "новото" общество такива като мен ще са отживелица, нещо което трябва да си отиде с времето.

Интересно ми е дали има бъдеще за таково "ново" общество ?

Абе тя лъже за това, гледа класически в страни и после нагоре, докато го казва :laugh: Ченгето, което я разпитва е наясно щото вероятно ги обучават... Доста често послъгва дори и по отношение на мотивите си... Вю-то, от което я снимат е удобно да наблюдаваме кога лъже и кога мисли какво да каже...Наистина убедена активистка щеше да го гледа право в очите и да кима често...тонът щеше да е с повече патос... :vertag: Тя няма никакви ценности ....а баща й и майка й просто са я разглезили.

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Част от т. нар. "арт" група "Война" са участвали в агитацията на младежката организация на "Единна Русия", но явно по-късно са се преориентирали. Присъдата е "политическа" доколкото целта й е да озапти подобни прояви -основната маса хора, гласували за Путин са именно от провинциалните градове и села на Русия, където религията не е абстрактно понятие и не мисля, че биха гласували отново за власт, която допуска подобни изстъпления спрямо православната религия. Русия не може да съществува като "демократична" страна, в този смисъл либералите са смърт за нея. Незнам защо все още има хора, които се заблуждават, че западната демокрация е перфектният политически модел за всички държави и народи...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мен ме поразяват някои неща от клипа.

Тя възприема въпросните ситуации като нещо нормално, дори като нещо на което хората трябва да се възхищават.

Казва че баща й я подкрепя напълно, и дори подчертава че имат забележително разбирателство като родител и дете.

Значи не може да се говори че тя няма ценностна система. И двамата имат , но не е същата като моята например. Ясно е че всеки има различна ценностна система. Но все пак има някакви общи установени граници.

И най вероятно няма да се окажеш права относно детето на тази пусирайотка, защото, както тя сама казва, тя го възпитава още от тази възраст (4 годинки) в духа на "новото време". И детето ще бъде по подготвено, отколкото ние сме подготвени за това което се случва.

Дали наистина е възможно да зачестят такива неща ?

За мен това ще означава морален упадък на обществото. Но за "новото" общество такива като мен ще са отживелица, нещо което трябва да си отиде с времето.

Интересно ми е дали има бъдеще за таково "ново" общество ?

Това са заучени послания - изобщо не се доверявай на искренността на такива хора. Това е като "борбата за мир и чиста природа" на конкурсите за красота. Сектите впрочем, използват такива послания в опитите си да привлекат хора на своя страна....

Ако баща й е зад нея в рязането на кръстове полугола... не знам що за ценностна система е това.

Същото се отнася и за намесването на детето й.

"Духът на новото време" е съчетание от три думи и един предлог, лишено от всякакъв смисъл в този контекст. Кое ново време?? Дотука виждам само разрушение. И в какво точно ново време може да се възпитава 4 годишно дете? Че на него му трябват мечета и зайчета, точно в духа на класическото време!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Незнам защо все още има хора, които се заблуждават, че западната демокрация е перфектният политически модел за всички държави и народи...

Е, всъщност западната демокрация не включва поругаване на храмове... В момента, в който стане приемливо където и да било това, край с обществото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е включвала,вече е почти задължително.Все пак няма да е "куул","модерн" и леберално ако не се поругае всичко,което човечеството е изградило за последните 2000 г.(естествено минаретата не се броят,все пак "пи.ите бунтарки"не биха се изгаврили в чеченска или дагестанска джамия ).

piston79 е прав,западната демокрация не е приложима за всички народи.В Белгия е едно ,в Русия,Таджикистан или Иран е друго.Никой културен или политически модел не се е наложил сред всички народи и култури и слава Богу!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това са заучени послания - изобщо не се доверявай на искренността на такива хора. Това е като "борбата за мир и чиста природа" на конкурсите за красота. Сектите впрочем, използват такива послания в опитите си да привлекат хора на своя страна....

Ако баща й е зад нея в рязането на кръстове полугола... не знам що за ценностна система е това.

Същото се отнася и за намесването на детето й.

"Духът на новото време" е съчетание от три думи и един предлог, лишено от всякакъв смисъл в този контекст. Кое ново време?? Дотука виждам само разрушение. И в какво точно ново време може да се възпитава 4 годишно дете? Че на него му трябват мечета и зайчета, точно в духа на класическото време!

Не, аз не мисля да се доверявам на всичко казано в клипа.

Ако това което каза за бащата не истина, то това много бързо ще излезне на яве. Едва ли Толоконникова би направила такава лесна грешка. Защото това ще даде основание да се счита че всичко останало което казва е лъжа. Безсмислено е да го прави. Само ще се компрометира.

Което довежда до мисълта, че или е възпитана в този дух, или че игаят заедно с бащата.

Изразяването на мнението й за отношенията м/у родител и деца, и това че бащата се е обидил че не го е поканила на акция в биологическия музей, показва наличието на ценностната система (колкото и странно да звучи).

Ами какво за детето ? Какво ще е детето до голяма степен зависи как ще го възпитава. Ако го възпитава с тази философия каквато има сама тя, то и детето най вероятно ще има същата философия.

Духът на "новото време" не е случайно е в кавички. Трябваше да я определя някак си - тази възможна посока на развитие на обществата.

Хората и обществото се променят с времето. Това е факт. Ценностните системи също не са постоянно нещо.

Да, това може да доведе до разруха, а може би до нещо друго.

Затова питах, дали таково общество има бъдеще.

Аз много лесно мога да кажа че таково общество няма бъдеще. Но тази лекота идва от тов че аз ги виждам така нещата. Но ми е много трудно да кажа как ги виждат нещата такива като Толоконникова, за да съм сигурен че подобно общество няма да има бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе който изпитва такова уважение към баща си, няма да скверни църкви и кръстове. ПиАр е всичкото това.

Духът на "новото време" не е случайно е в кавички. Трябваше да я определя някак си - тази възможна посока на развитие на обществата.

Хората и обществото се променят с времето. Това е факт. Ценностните системи също не са постоянно нещо.

Да, това може да доведе до разруха, а може би до нещо друго.

Затова питах, дали таково общество има бъдеще.

Аз много лесно мога да кажа че таково общество няма бъдеще. Но тази лекота идва от тов че аз ги виждам така нещата. Но ми е много трудно да кажа как ги виждат нещата такива като Толоконникова, за да съм сигурен че подобно общество няма да има бъдеще.

Такива като нея нищо не виждат. Плащат им и те правят.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Затова питах, дали таково общество има бъдеще.

Аз много лесно мога да кажа че таково общество няма бъдеще. Но тази лекота идва от тов че аз ги виждам така нещата. Но ми е много трудно да кажа как ги виждат нещата такива като Толоконникова, за да съм сигурен че подобно общество няма да има бъдеще.

Лично според мен, има бъдеще дотолкова, доколкото няма конкуренция. Появи ли се по-силно/стабилно общество, което да може да го измести, така и ще стане. За съжаление, по-стабилните общества са обикновено и по-примитивни, и по-репресивни. Но в лабораторна среда дори и такова общество, като нео-либералното, би имало бъдеще.

С други думи, лично моето мнение е, че новият Рим запада и наближава време за нови варварски нашествия и "тъмни епохи". Но се надявам просто да съм песимист, де...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ако това го направят 3 мюсюлманки в Пакистан или Саудитска Арабия в някоя джамия... помислете си какво щеше да им се случи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мен ме поразяват някои неща от клипа.

Казва че баща й я подкрепя напълно, и дори подчертава че имат забележително разбирателство като родител и дете.

Тя казва, че баща й, ходи почти на всички акции с нея. Но на акцията в биологическия музей, тя не го е поканила.

И поради това, баща й се е обидил , и не и проговорил няколко месеца (че не го е поканила)!!!

Защо се забравя в случая и чичко Фройд с бялата престилка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То е ясно, че никой никого няма да убеди и че всеки има твърда позиция по въпроса...

За стотен път ще кажа: проблемът на Русия не се нарича "Pussy Riot"! "Pussy Riot" е просто следствие, отчаян протест, шокиращ протест, но ако Русия влизаше поне малко в категорията "нормални държави", това просто нямаше как да се случи. А Русия не е в категорията "нормални държави", защото това не е изгодно на управниците й, а населението е с изключително ниска политическа култура.

Другото, което лично мен ме вцепенява е колко нетолерантни хора сме ние българите. Никак, ама никак не е зле поне за малко да приемем, че има различия, че има хора, които не мислят като нас, не могат и не искат да са като нас! И тук не говоря за изродената "толерастия", а за елементарно приемане на другите. И ако Западът наистина премина здравословните граници на толерантността, в държави като Русия и България не е зле да сме мъъъничко по-толерантни.

Ето, да вземем например Лъвицата-кралица. Същата ми пише:

Ади ади, такива кат тебе ако видят щерка си на невръстна възраст да се опознава с някое момченце ще я натупат...лично...знам ви аз скрити лимонки!!! Инак сте големи либерали на думи.

Как и откъде тя ме познава толкова добре, за мен остава загадка. Как можеш така категорично да говориш за човек, когото не познаваш - също. No comment...

Интересно е, че Лъвицата-кралица дава и простор на фантазията си:

А инак лиглите просто са невъзпитани, да постоят две години в затвора, за това в църквата...може би е много - но все пак предходното престъпление в музея заслужава поне 5 години - я си представи, че тъкмо си отишъл с детето си да посетиш музея? Сигурна съм, че са натрупали доста "форми на протест", за които да им набучат 2 годинки....

не не ами ако влязат цял клас деца, докато тия се клатят протестирайки? Абе яяя... Протест, протест - ама тва минава всички граници!

Кралице, ти хубаво ме караш и аз да си представям, но аз предпочитам да се огранича с фактите. А те са, че нито тъкмо съм отишъл с детето си да посетя музея, нито са влезли цял клас деца. Как точно са предотвратили подобни инциденти не ми е ясно, може би просто са се уговорили с някой от музея и ги е пуснал в извънработно време или при закрити врата. Факт, че при заснемането на протеста няма пострадали деца и животни. :laugh:

Иначе аз се чудя защо си се ограничила толкова много? Ето примерно, можеше да си представиш и как в този момент влиза 100 годишна монахиня и виждайки случващото се - моментално получава инфаркт или инсулт! И така "Пуситата" стават и убийци. Или Путин ядосан толкова се изнервя от скандалите с тия, че без да иска натиска "ядрото копче" и света влиза в ядрен апокалипсис! Това се казва работа - "Пуситата" първо унищожиха морално света, после и физически. :tooth:

Интересни са и тези думи:

Който мисли с главата си ще осъзнае, че просто група кукави, разгвачени пънкарки ще изкарат милиони и ще си уредят живота именно на фона на техния интерес, вълнения и състрадание :)

Ами Кралице, светът принадлежи на смелите, не си ли го разбрала? Не на мишоците, дето си църкат недоволно от дупките, а на хората, които действат. И да - тези момичета вероятно ще си уредят живота, като излязат от затвора, не съм сигурен, че ще изкарат чак милиони, но ще се "уредят". Лошо няма! Защото имат кураж. Друго може да нямат, но кураж имат!

Ама те на камбанен звън ли са се таковали в музея??? Бе какви две години ви безпокоят. :post-70473-1124971712:

Тези с фотоапаратите обаче са ми много интересни. Всеки нормален човек би трябвало или да ги погне с първото попаднало му под ръка средтсво, или да извика полиция.

Олеле, на фона на камбанен звън се ш.бат! Ужас! Или има закон забраняваш секса на камбанен звън?

Ами аз явно не съм нормален човек, щото нито ще ги погна, нито ще извикам полиция.

Ням как просто да подминем и това мнение:

След като все по-вече ислямски държави законно прилагат шериата, би трябвало и християнските църковни общини по места да могат да прилагат старите класически практики на светата инквизиция (в умерен вариант).

За целта трябва само да се организират специални курсове за младши инквизитори в Congregation for the Doctrine of the Faith

(всеизвестен факт е, че завършилите в Саудитска арабия имами в края на курса си полагат практически изпит именно по прилагане на шериатско наказание и се връщат от там със сериозна подготовка)

"Не бойте се от ония, които убиват тялото, а душата не могат да убият; но по-скоро бойте се от оногова, който може и душа и тяло да погуби в пъкъла..."

Мат. 10:28.

Не съм знаел, че във форума има православни талибани! Изключително любопитно. :biggrin:

Иначе Еньо, понеже произхождам от силно вярващо православно семейство на този твой цитат ще ти отговоря със следния:

"Не съдете‚ за да не бъдете съдени; защото с какъвто съд съдите‚ с такъв ще бъдете съдени; и с каквато мярка мерите‚ с такава ще ви се отмери. А защо гледаш сламката в окото на брат си‚ пък гредата в своето око не усещаш? Или‚ пък ще кажеш брату си: чакай‚ да извадя сламката от окото ти‚ а пък на‚ в твоето око има греда! Лицемерецо‚ извади първом гредата от окото си‚ и тогава ще видиш‚ как да извадиш сламката от окото на брат си"

(Мат. 7:1-5)

Та така, уважаеми другарчета. Приемете, че не всеки споделя вашето мнение. Че има хора с по-различни ценности от вас. Че някои хора не се притесняват да се плющят на публични места и т.н. и т.н. И запомнете, че в държава като Русия само радикалните форми могат да получат отзвук. Но за това не са виновни протестиращите, а политическите нрави, които властват в тази страна - толеранса към тиранията и желанието на мнозинството руснаци да живеят под ботуш. Разберете и че не всеки иска да живее под ботуш. Простичко е!

Аз лично съм живял в едно време, когато всички трябваше да бъдем еднакви и ни казваха кое е правилно. Благодаря, но не! Предпочитам пънкарки в храмовете, пред това хора с талибански нагласи да ми казват какво да правя!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще спечелят, изглежда...

Регистрирането на търговската марка ще даде повече права на основателите на движението да контролират как се използват името му и неговите произведения, заяви адвокатът Марк Фейгин.

Запазената марка Pussy Riot може да струва десетки милиони долари, смята продуцентът Константин Черепков.
Редактирано от meandor
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лесна позиция е твоята Михов! Но нещата не са така черно-бели. Дет се вика неможе да се бори едно зло с друго. Русия си има достатъчно проблеми с моралната деградация и с тоталитаризма. Путинките не са начина за справяне с Путинизацията. Ако има "нормална" граница то тя е мината и от двете страни. А точно пък и ако спечелят финансова от "протестите си", ептен няма да е протест.

А еню си е талибан оригиналдъ.

Кой е казал, че са черно-бели?

Просто протестът отговаря на политическата култура на руснаците. И дори да ги затвориш, моралната деградация на руснаците няма да спре. А причината за моралната деградация е водката, не "Pussy Riot".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Та така, уважаеми другарчета. Приемете, че не всеки споделя вашето мнение. Че има хора с по-различни ценности от вас. Че някои хора не се притесняват да се плющят на публични места и т.н. и т.н.

Интересно - уж не толерираш толерастията, а всъщност към това призоваваш. Защото на мен, а вярвам - и на повечето други коментиращи по темата, не ми пука какво правят на закрити врата, стига всички участващи да са съгласни с това, което вършат и да не е незаконно. Но точно на публични места нямат никакво право да правят каквото си искат. То затова съществува и понятието "нарушаване на обществения ред". Иначе, ако всеки може да прави каквото си иска и където си иска, без да му пука за ценностите на хората, пред или на които го прави (било то на обществото като цяло или, в случая, на вярващите в храма), това си е чиста толерастия. А тези, които уж не я подкрепят, но всъщност това правят; които призовават да приемем, че има хора с различни ценности, но подкрепят хора, които нарушават собствения им призив; излизат чисти лицемери.

Колкото до това, че Русия е авторитарна страна - това е проблем на самия руски народ, който подкрепя този режим, а не се вдига на революция. Лично според мен, промените се правят или цивилизовано (с дебати и избори), или директно (чрез реална сила). А хулиганството по никакъв начин няма да свали Путин, колкото и подкрепа да получи от западните медии. Но пък е далеч по-лесно (да не говорим пък, че е и потенциално печелившо), отколкото да организират реална съпротива или реален дебат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно - уж не толерираш толерастията, а всъщност към това призоваваш.

Ами ОК, към това призовавам, щом така смяташ. Смятам, че за Русия като страна повече толерастия няма да й навреди. Ако Запада преминава разумните граници на толерастията, страни като Русия отчаяно се нуждаят от повече такава.

Колкото до това, че Русия е авторитарна страна - това е проблем на самия руски народ, който подкрепя този режим, а не се вдига на революция. Лично според мен, промените се правят или цивилизовано (с дебати и избори), или директно (чрез реална сила). А хулиганството по никакъв начин няма да свали Путин, колкото и подкрепа да получи от западните медии. Но пък е далеч по-лесно (да не говорим пък, че е и потенциално печелившо), отколкото да организират реална съпротива или реален дебат.

Виждам, че си `86 набор - ако беше само малко по-голям, примерно на моите години, щеше да имаш спомен какво представлява един тоталитарен режим и щеше доста да се посмееш над приказките си за революция, както и на "цивилизованите опити".

Реален дебат в Русия? Знаеш ли как свършват журналистите в Русия, които искат реален дебат? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами ОК, към това призовавам, щом така смяташ. Смятам, че за Русия като страна повече толерастия няма да й навреди. Ако Запада преминава разумните граници на толерастията, страни като Русия отчаяно се нуждаят от повече такава.

Видехме я толерантната Русия при Елцин, определено нетолерантната Путинска автократия е по-доброто решение за такава голяма държава. Както и да е - темата беше не за нея, а за малоумното гъзурчене на група незадоволени феминистки в православен храм. И напълно адекватното наказание, което понесоха те за това. Мисля че каквото и да си приказваме и доказваме тук - присъдата е произнесена и само руска институция е в състояние да я промени. А не съм видял нейни представители да четат и да пишат тук. Така че няма шанс те да се трогнат от патетичните опити на разни виртуални адвокати, които се стараят да оправдаят хулиганството, представяйки го за нещо друго.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Видехме я толерантната Русия при Елцин, определено нетолерантната Путинска автократия е по-доброто решение за такава голяма държава.

Ето я квинтесенцията на руските беди! Дори не бих могъл да го формулирам по-добре!

Ако не се лъжа, уважаемият Последен Римлянин е наполовина руснак, т.е. дете от смесен брак, т.е. до голяма степен носител на автентичното руско мислене. В случай, че греша, моля да бъда извинен! Иначе - показателно!

Много ми е интересно, къде г-н Последния Римлянин е видял "толерантната Русия" при Елцин, при положение, че по онова време съм имал честта да я посетя. Никаква толерантност не е имало при Елцин, просто господарите му искаха режим, при който да ловят риба в мътна вода. Когато преразпределиха ресурсите, изведнъж "безхаберният" Елцин трасира лично пътя на "патриотичния" Путин към властта.

Хубаво но поругаването на храмове до нищо няма да доведе.

Да се използва християнството като инструмент на политическо потисничество е най-антихристиянската идея! Казвам това, като подчертавам, че съм от вярващо християнско семейство! Християнско, православно, а не по комунистически православно! Иисус Христос е вселюбящ и всеопрощаващ Спасител, КГБ обаче не е! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждам, че си `86 набор - ако беше само малко по-голям, примерно на моите години, щеше да имаш спомен какво представлява един тоталитарен режим и щеше доста да се посмееш над приказките си за революция, както и на "цивилизованите опити".

Защо? Само защото всеки вече гледа лесното ли? Болшевиките да не са си вдигнали революцията (която съвсем досъсипа Русия, според мен, но това е друг въпрос) като правят "протести" по храмовете? Да не би тунизийците, египтяните, либийците, сирийците и т.н. да правят същото? Или Либия и Сирия не са тоталитарни режими? Ако достатъчно хора достатъчно силно искат промяна в държавата, те ще се организират, за да го осъществят. Ако не го правят, значи или не го искат чак толкова силно (сиреч, както казах, по-лесно е да правиш подобни "протести" по храмовете, защото и чашата явно още не е преляла достатъчно, за да се захванеш с нещо по-реално), или не са чак толкова много (което, лично мен, ме съмнява - ако са поне малко като нас, недоволни винаги ще има бол).

Реален дебат в Русия? Знаеш ли как свършват журналистите в Русия, които искат реален дебат? ;)

Дебатът го споменах просто като алтернатива на насилието. Алтернатива, приложима главно за демократичните страни, към които Русия (и България, и т.н.) не спадат напълно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето я квинтесенцията на руските беди!

Квинтесенцията на руските беди защо се опитваш да я изкараш, че е чувството за държавност у тях? Това дето у нас липсва. Това не ми е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...