Отиди на
Форум "Наука"

Ако нещо свръхестествено бъде доказано


Gloster

Recommended Posts

  • Потребител

Имаш ли идея за провеждане на експеримент?

Аз нямам . . .и за съжаление нищо разумно не ми хрумва. Може би някакви наблюдения с камери от инфраред до другата част на спектъра.

Не, нямам. Тук ще е полезно мнението на някой, койтo се занимава с когнитивна психология по конкретно Psychophysics.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 89
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Е не трябва да го отричаме напълно нали?

Далеч съм от мисълта, че трябва с лека да се зачертае труда на Тесла. Той доста работа е свършил, но имам подозрения, че черна завист го яла докато е работил за Едисон. Човекът е подал ръка в тежък за Тесла момент, но той от благодарност го е разкарвал по съдилищата.

Но да не изпадаме в тотален оффтопик.

Все пак темата е за възможно ли е да се създаде научна хипотеза/теория за обяснение на паранормалните явления.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В изучаването на свръхестествените явления се търсят сходства с други подобни свръхестесвени явления-проверява се колко са стари,местния фолклор и легенди.Често духовете са свързани в тези легенди с конкретни исторически личности-изучава се живота на тези личносит и така нататък.

Това само като начало.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Далеч съм от мисълта, че трябва с лека да се зачертае труда труда на Тесла. Той доста работа е свършил, но имам подозрения, че черна завист го яла докато е работил за Едисон. Човекът му е подал ръка в тежък за Тесла момент, но той от благодарност го е разкарвал по съдилищата.

Но да не изпадаме в тотален оффтопик. Все пак темата е за възможно ли е да се създаде научна хипотеза/теория за обяснение на паранормалните явления.

Чета и се чудя на мнението ви за Тесла...Черна завист може и да е имало , но от страна на Т.Едисън - в спора им за употребата на прав или променлив ток за битови нужди е повече от ясно кой е бил прав.

Що се отнася до безжичното пренасяне на електричество , това , че никой не е повторил опитите на Тесла си е проблем на съвременната наука.

Самият Тесла е смятал себе си за учен-практик и подобно пренебражително отношение е леко неуместно.

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чета и се чудя на мнението ви за Тесла...Черна завист може и да е имало , но от страна на Т.Едисън - в спора им за употребата на прав или променлив ток за битови нужди е повече от ясно кой е бил прав.

Що се отнася до безжичното пренасяне на електричество , това , че никой не е повторил опитите на Тесла си е проблем на съвременната наука.

Самият Тесла е смятал себе си за учен-практик и подобно пренебражително отношение е леко неуместно.

ако един експеримент не може да се повтори, значи най-вероятно той е неосъществим. Останалото са техномитове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да кажем че един древногръцки математик докаже нещо.

След това в средновековието "математиците" не могат да повторят това което е направил,защото нямат необходимте знания да го направят.И така чак до ренесанса.

Може би случая е подобен.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ако един експеримент не може да се повтори, значи най-вероятно той е неосъществим. Останалото са техномитове.

Това, че не може да се повторим не е сигурно, че е неосъществим....

Може да засяга нечий интереси, които са много по силни от тези на науката....И което искат да се "забрави" се забравя или се прави на смешно, презирано, недопустимо.

:smokeing::smokeing::smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

Самият Тесла е смятал себе си за учен-практик и подобно пренебражително отношение е леко неуместно.

Извинявам се, съжалявам и искрено се разкайвам, че постът ми звучи пренебрежително. Не съм искал да прозвучи така. Освен уважение към научните успехи на Тесла нямам никакво отношение към личността му.

Приемете извиненията ми.

Проблемът е друг!

Против съм към цялата онази пасмина от псевдо наукари и любители на конспиративните идиотщини, които превърнаха името на Тесла в знаме, а образът му в икона, за което разбира се, самият учен няма каквато и да е вина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъй де , какво е виновен Тесла , че години след смъртта му , някой говори от негово име :biggrin:

А малко по-горното мнение на Последния римлянин е показателно за обратната страна на медала.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

London International Youth Science Forum: 24th July - 7th August ...

http://www.liysf.org.uk/liysf-2012

Трето място на младеж който прави соларен колектор построен с стерлинг мотор и тесла турбина.....

:biggrin::biggrin::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

London International Youth Science Forum: 24th July - 7th August ...

http://www.liysf.org.uk/liysf-2012

Трето място на младеж който прави соларен колектор построен с стерлинг мотор и тесла турбина.....

:biggrin::biggrin::biggrin:

Това за паранауки ли е ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това за паранауки ли е ;)

Не.

Новата генелация, която няма комплименти като дъртите....:biggrin:

Кликк на сайта и чети, или гледай, защото и кино има от ютуб...

Ами заглавието за себе си говори...

:punk::punk::punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Досега имало ли е доказана теория на конспирацията?

Всички знаем за тях-повечето са абсурдни.

Но имало ли е случай,някакъв "градски мит" или нещо такова да са се оказали впоследствие истина?

От стотици теории на конспирациите всички ли са глупост?

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре-например да видим "тайните съюзи" между някой страни в миналото.

Например Австрия напада малката Сардиния и опааа-силни френски армии ги посрещат.

Това не е ли конспирация?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...