Отиди на
Форум "Наука"

Пренаселването на света


Recommended Posts

  • Потребител

В 1960 населенето на света е било-3,021,475,001

От които в Африка-277,398,000

Азия-1,701,336,000

Европа- 604,401,000

Южна Америка-218,300,000

Северна Америка-204,152,000

Океания-15,888,000

Сега в 2012.

Население на света-7,04 милиарда.

Африка-994,527,534

Азия-4,140,336,501

Европа-738,523,843

Южна Америка-385,742,554

Северна Америка-528,720,588

Окания-36,102,071

Ако продължава така просто ни чака мрачно бъдеще.И нямам предвид расистките опасения на разни нацисти,а това че просто земята си има предел.Ако минем 15 милиарда ще стане страшно.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 56
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

По официални данни на ООН, ресурсите на Земята стигат за "издръжката" на 10 милиарда души. Отделен е въпроса за това, че голяма част от земните ресурси не се ползват. Примерно само водораслите са достатъчни за изхранването на цялото човечество.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

то и настоящето вече е мрачно, а да живееш в пренаселена държава - кеф няма ... казвам го от личен опит ...

очакват ни:

1) скъпотия на храни и горива

2) високи данъци

3) размирици и безредици

4) глад и мизерия

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпросът е по-скоро доколко още ще издържим.

Иначе в България го няма този проблем-ние намаляваме.

Може би това е добре от тази гледна точка,но другите нации се увеличават.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпросът е по-скоро доколко още ще издържим.

Иначе в България го няма този проблем-ние намаляваме.

Може би това е добре от тази гледна точка,но другите нации се увеличават.

ще си издържи още дълго - десетилетия, докато дойде или следващата война или следващата технологична революция ...

иначе в БГ, колкото и да си мислят разни хора, че тоя проблем го няма - всъщност те грешат жестоко ... БГ икономиката е отворена и внася един куп храна и горива, която се търгува на световните пазари ... колкото повече маймуни я хабят ... толкова по-високи и непосилни ще са цените за намелилите и одъртели БГта ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е аз не се опасявам за близкото бъдеще.Почти безразлично ми е то.

Какво ще стане след 100 или 200 години при това нарастване?

Тогава ще настане истинска криза,и то такава какъвто светът не е виждал от 200 години най-малко.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докато има ядрено оръжие няма да има голяма война.

Разбира се ще има локални конфликти.

Пък и никой от голямите сили няма полза от това.Една война тотално ще разбие иконмиката и на победения-това се видя в ПСВ и ВСВ,не са глупави лидерите,научиха си урока.

Да не говорим че днес е много по-трудно някоя сила,да се разшири териториално отколкото преди 60 години.А това още повече намалява вероятноста от голяма война.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

то и настоящето вече е мрачно, а да живееш в пренаселена държава - кеф няма ... казвам го от личен опит ...

очакват ни:

1) скъпотия на храни и горива

2) високи данъци

3) размирици и безредици

4) глад и мизерия

Откъде тази логика? Хората на една държава са един от най-важните и ресурси. Хората произвеждат, хората строят, хората изобретяват. Намаляващото население на България само обрича нацията на нищожен БВП и провокира вдигане на данъците, за да предотврати колапс на цялата държава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Откъде тази логика? Хората на една държава са един от най-важните и ресурси. Хората произвеждат, хората строят, хората изобретяват. Намаляващото население на България само обрича нацията на нищожен БВП и провокира вдигане на данъците, за да предотврати колапс на цялата държава.

държавите нямат значение във всеобщите демографски тенденции, като се пренасели планетата още повече, всички ще духат супата ... каквото и да произвеждат и строят хората, като храната, водата, горивото и ток или не стигат или са много скъпи - следват размирици ... аз съм го гледал тоя филм в няколко държави, а ти?

по върпоса за БГ - необходимо е малко да познаваш практическата икономика преди да пишеш толкова еднозначно - БГ бе напуснат от над 1.5млн души през последните 25г. ... ако те бяха останали в момента безработицата щеше да е 25-30% ... а трансферите от чужбина (включвам и неофициалните), на които се крепи текущата сметка, щяха да бъдат 10 пъти по-малки ...

иначе самата логика се промени с приключването на индустриализацията и автоматизацията - всъщност ако в западния свят държавите и общините не си измисляха изкуствени проекти и длъжности и там безработицата щеше да е 30% ... просто вече няма работа за всички ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Колкото повече се увеличава населението на света и потреблението, толкова повече ще намаляват ресурсите, а известно е че когато търсенето надвишава предлагането цените се увеличават.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Айде сега, всички пишещи тук, особено Глостър да идете да кажете това на братята роми които имат по 6-8-10 деца и умират млади по на 50 години най много. Хайде да се занимаем малко с математика. Да кажем че ромите са 1 милион, а българите 5 милиона. След 50 години ромите ще са 2 милиона, а българите да кажем 3-4. Кой ще работи? Ромите ли? България ще е едно голямо Столипиново, мръсно, бедно, гладно с малък брой богати хора които живеят в охраняеми селища.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Елемаг, а ромите къде живеят, на Марс? Точно хора като ромите в най различни точки на света раждат по много. Затова, идете тях да ги образовате, не белите европейци които се топят като раса. А в икономически аспект, накарайте ги да не крадат, да не живеят на социални помощи и да работят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Елемаг, а ромите къде живеят, на Марс? Точно хора като ромите в най различни точки на света раждат по много. Затова, идете тях да ги образовате, не белите европейци които се топят като раса. А в икономически аспект, накарайте ги да не крадат, да не живеят на социални помощи и да работят.

Темата е за глобаните аспекти, а не за конкретен етнос или раса.

Нещо не схавам логиката да ме пращащ да ги образовам. Аз мога да кажа същото - образовай ги ти. :lac:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук не говорим за това.И не е вярно-най-много са китайците и индийците,а те са работливи.

И не е сериозно да говорим за раси тук-въздържай се.Няма значение расата.

Иначе аз не мога да си представя земята след 1000 години.Как ще се изхранва това огромно население?

Ако нарастваме за 50 години 2 пъти (а от 1960 до 2012 сме нарастнали повече от два пъти),то до 2100 ще сме към 20 милиарда най-малко.

Та след 1000 години какво ще стане-200 милиарда души.

Всичко ще се срине,те не могат да се изхранват,ако ще да работят като японци.

Екологията пък ще отиде на кино.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е само третия свят.Китай и Индия не са 3тия свят.

Проблема е глобален.И Европа се е увеличила доста,а също и северна Америка се е увеличила двойно.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е все пак има разлика между живота и културата там и тази в Конго да кажем.Но както и да е-темата не е за това.

Най-лесно е да търсим виновни.

Но в далечно бъдеще цялата цивилизация ще се разпадне-поне според мен,заради масов глад.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Болеста е нещо,на което може да се противодейства.Нарастването на света е неразрешим проблем-освен ако не колонизираме нови планети с условия за живот като нашата,но това е в сферата на фантастиката.

А защо постоянно говориш за социализъм?

Аз лично като либерал-не харесвам социализма и това е естествено .

Сегашните проблеми в третия свят,са от това че колонизаторите им нарушиха традиционния начин на живот.Но това не е темата.

Иначе няма значение строя-този проблем е напълно неразрешим в далечно бъдеще.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми аз съм десен.Либерализма е бил винаги десен.За ляв либерализъм не съм чувал.

От друга страна не може да умират някъде хора и да не ми пука.

Прогреса не трябваще да застига третия свят и сега нямаше да има проблеми.На африканците им причини много мъки този прогрес.Африка трябваше да остане 80 процента изолирана.Това е личното ми мнение и няма да се промени.

А проблема не е в природата,той е в нас.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да човечеството допусна фатални грешки-колониализма е една от тях(макар че тези,които са го извършили им е пукало главно само за тях си).При ПСВ говорех конкретно за Русия,че може да не се намеси.Това са минали грешки,те са естествени,но също така и фатални.

В нашата история също е пълно с такива.

Но да спрем с оффтопика.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сега, може да звучи античовешко, но ... Ще започна по отдалеч. Всички знаем книгата "От Галиполи до Лепанто" на Христо Матанов. Там той обяснява, че нашествието на турците на балканите е свързано с демографки приток на население от средна азия в мала азия. Това номадско население разрушава аграрната култура на мала азия, и тя започва да изхранва много по малко хора. Те нямат особен избор, или трябва да се изхранват с грабеж от балканите, или да се избият помежду си във войни за малкото останали ресурси в мала азия.

С две думи, очаквай геноцид. Като този в Руанда или Конго. Жертва на такива геноциди ще станат милиони, ако не и десетки милиони. Отделно болести като спин ще морят все повече и повече хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Африка очаквам точно това да стане.

Обаче в другите континенти е много по-сложно....

Нещо подобно в Европа е напълно неочаквано.Трябва наистина да се разпадне всичко за да започнат кланета и геноциди в Европа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам първия пост на Глостър, най-много са рипнали Азия и Африка-3-4 пъти, Ю.Америка и Европа по-нормално - с една трета. С.Америка е нараснала заради миграция, могат да се справят според мен, с административни мерки, като проявят воля.

Конфликтът се очаква да е в Азия, в Африка ще е по-вътрешно, "по между им".

Китайците са доказали, че могат също с административни мерки да се справят с проблема, проблематични са индийците и мюсюлманския свят.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...