Отиди на
Форум "Наука"

Отрицателна и положителна енергия


dexter

Recommended Posts

  • Мнения 123
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

има ли иконка за целувка тук?

Има , със здраве да я ползваш :tooth:

810438c647d24de3cfb608985370056d.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

има ли иконка за целувка тук?

Няма. Но нали сме се събрали все хора с развинтено въображение - лесно можем да си я представим :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма. Но нали сме се събрали все хора с развинтено въображение - лесно можем да си я представим :)

Има цели три:

:kiss:

:kiss1:

:kisss2:

но въображението ви пречи да ги видите. Защото въображението кара човека да си представя вместо да наблюдава. Въобще, въображението е вредно. :grin:

Същото е и с потоците енергия, за които си мислите, че са само въображаеми. Всъщност работата на мозъка е свързана 1/5 от разхода на енергия на цялото тяло:

http://hypertextbook.com/facts/2001/JacquelineLing.shtml

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

[quote :glare: name='Doris' timestamp='1356465871' post='252943]

... Същото е и с потоците енергия, за които си мислите, че са само въображаеми. Всъщност работата на мозъка е свързана 1/5 от разхода на енергия на цялото тяло:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, можеш да смяташ, че Римлянинът ти прави комплимент. :)

Тук стигаме до въпроса: има ли значение каква енергия излъчват околните - в прекия или преносния смисъл, щом като енергията, която циркулира със сигурност в отделната черепна кутия е от решаващо значение.

Както казва Рогатият Заек: "Розово, розово и какво от това, то лошо е само в твойта глава..."

http://svejo.net/330926-Pixar-Animaciq-Bqloto-Agunce

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, можеш да смяташ, че Римлянинът ти прави комплимент. :)

Присламчих се към комплимента му, който всъщност бе отправен към Сириус :)

Тук стигаме до въпроса: има ли значение каква енергия излъчват околните - в прекия или преносния смисъл, щом като енергията, която циркулира със сигурност в отделната черепна кутия е от решаващо значение.

Е, щом считаш, че отделната черепна кутия не комуникира - енергийно :happy: - с другите черепни кутии, няма как да те убедя в обратното. Според мен, щом кутията излъчва, би било нормално и да поглъща, но... може и да греша :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От мен: мммуц :)

И какво се получи от тази тема?

От въпроси за енергии до целувки на хубавото момиче /Шпага/!

Хъм! Ше се модерираме май!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И какво се получи от тази тема?

От въпроси за енергии до целувки на хубавото момиче /Шпага/!

Хъм! Ше се модерираме май!

Сплотихме се срещу неправдите и от дума на дума... сближихме се някак :happy:

Но ти недей, недей, не модерирай! Щото, както казват древните мъдреци: "Пред любовта прегради няма, ала изпречи ли й се модератор - даже и тя повяхва." :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Присламчих се към комплимента му, който всъщност бе отправен към Сириус :)

Е, щом считаш, че отделната черепна кутия не комуникира - енергийно :happy: - с другите черепни кутии, няма как да те убедя в обратното. Според мен, щом кутията излъчва, би било нормално и да поглъща, но... може и да греша :head_hurts_kr:

Да, тука е въпросът. За излъчването и поглъщането на енергия. Има някакво излъчване. В една книга имаше данни колко mV е потенциалът, който се мери при електроенцефалографията. Като го намеря, ще го запиша точно, но все пак впечатлението ми е, че е много слаб сигналът. Освен това, за да въздейства един мозък пряко на друг, би трябвало да има някакво сетиво за това излъчване.

Сплотихме се срещу неправдите и от дума на дума... сближихме се някак :happy:

Но ти недей, недей, не модерирай! Щото, както казват древните мъдреци: "Пред любовта прегради няма, ала изпречи ли й се модератор - даже и тя повяхва." :grin:

И модераторите са хора, защо да не се присъединят към веселието. :)

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Освен това, за да въздейства един мозък пряко на друг, би трябвало да има някакво сетиво за това излъчване.

Ми трето око, или... ахилесова пета, където и да е тя :fart: Но може би Сириус ще каже нещо по-сериозно по този въпрос. Аз, доколкото знам, при животните има някаква такава комуникация - директна, от разстояние...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При акулите има сетиво за електромагнитните полета на живите организми. А трето око... за човека май е само плод на въображението, но има животни с трето око. Във форума за биология ето тук е описан : http://nauka.bg/foru...opic=6042&st=40 гущерът хатерия, който има трето око.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Привет, Дорис. Третото око не е това, което си представяме обикновено. Имам предвид при хората, не при гущерите :D

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Препоствам снимка от мозъчна томография, без коментар. Невронна активност на невроните в мозъка при двама много различни човеци. лявата е нормата. Дясната - е аномална. Ключът за бараката е в снимката с аномалната невронна активност: Т.е. дясната снимка.

50566_f520.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

третото око при нас е епифизната жлеза. Наследство от зверогущерите, но вече със съвсем други /ендокринни/ функции.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Препоствам снимка от мозъчна томография, без коментар. Невронна активност на невроните в мозъка при двама много различни човеци. лявата е нормата. Дясната - е аномална. Ключът за бараката е в снимката с аномалната невронна активност: Т.е. дясната снимка.

50566_f520.jpg

Южняк, (или друг дето е наясно) нахвърляйте накратко за какво става дума защото тези снимки нищо не ми говорят. И да искам, не мога да коментирам.Само виждам че има някаква активност и извън черепа!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привет, Дорис. Третото око не е това, което си представяме обикновено. Имам предвид при хората, не при гущерите :D

Привет, Южняк. Ако ще казваш нещо по същество, казвай. Какво е според теб това трето око?А при изображенията на мозъчна томография би трябвало да кажеш каква е тая томография, защото има много томографски техники и съответно регистрирани излъчвания.

третото око при нас е епифизната жлеза. Наследство от зверогущерите, но вече със съвсем други /ендокринни/ функции.

Да, тая "шишарка" вече беше споменавана тук в паранауките като много важна. Обаче не ми е ясно на какво основание.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на основание ендокринна регулация. Иначе гледам че Сириус пак проявява учудваща 'извънчерепна активност', което ме кара да се усъмня дали изобщо спада към подтип черепни или трябва направо да го отнесем към acrania. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

на основание ендокринна регулация. Иначе гледам че Сириус пак проявява учудваща 'извънчерепна активност', което ме кара да се усъмня дали изобщо спада към подтип черепни или трябва направо да го отнесем към acrania. :grin:

Ендокринната регулация е важна, но защо на е епифизата се приписват възможностите на шесто сетиво? Та тя е заровена в центъра на мозъка. Ако беше сетиво, би трябвало да е някъде по периферията на тялото.Колкото до Сириус - картинката предизвиква полет на въображението като всяко неясно нещо, а въображение проявява най-много Homo sapiens.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

това за 'приписването' - нали се сещаш че е в сферата на съвременната митология.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

това за 'приписването' - нали се сещаш че е в сферата на съвременната митология.

Твърди се, че не била съвременна идеята, а доста древна. Тука имаше едни впечатляващи постове с шишарки още от древноегипетско време.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

да, някои хора наистина имат прекалено развинтено въображение /уви, без досег с реалността/:

02-Pineal_gland-eye_of_horus_thalamus_brain.jpg

нищо, поне правят смях на египтолозите и анатомите.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...