Отиди на
Форум "Наука"

Какво се крие зад наблюденията на НЛО?


ISTORIK

  

16 потребители са гласували

  1. 1. Какво се крие зад наблюденията на НЛО?

    • измами и/или самозаблуждения
      4
    • земни експериментални летящи апарати или метеорологични балони
      2
    • земни шпионски спътници или летящи апарати
      1
    • природни феномени (облак, кълбовидна мълния, северно сияние, дъга, хало, лъжливо слънце, кондензационни или газообразни следи, метеори или нещо друго)
      3
    • правителствени постановки за манипулиране на народите
      1
    • същества от други планети
      2
    • същества от други измерения
      0
    • непозната земна раса от дълбините на земята или на световния океан
      0
    • друго
      3


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Надявам се тази анкета да събуди вашия интерес и вашата активност.

Да видим сега - какво имаме зад наблюденията на неидентифицирани летящи обекти?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Според мен е повече от това дето посочих. Щях да посоча и човешки фактори- спътници, метеорологични балони и пр.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може да се избира само по един отговор. Аз искам да гласувам за "измами и/или самозаблуждения" и "природни феномени". Самозаблужденията може да са дължат на привиждане т.е. несъществуващ образ, или на припознаване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Самозаблужденията нямат граница. И не могат да имат. Защото границите (вкл.на фантазията) са подвлластни единствено на главата, която ги произвежда. Другото може да е влияние, но не може да е граница. И така, всеки си има обяснение на "феномена". Който може да се обясни по най-различни начини. А като има реални продукти на човека, които могат да се вземат за НЛО, КАК ще може да се идентифицира със сигурност такова рядко явление като НЛО? Особено като с него би трябвало да се занимават военните И е от особено значение за сигурноста (ако съществува). Ние тук можем само да си приказваме на маса. Само да ви спомена, че вече три метео балона ми плашат коня. А един намерих на барабонки от козата. Ама за нищо иначе не стават щото са много тънки и се късат лесно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Крие се жълта преса, или дезинформация за военни обекти, прикрита като раздухване от жълта преса. Но главно жълта преса и оттам съответната психоза.

Историята с Плесецк, вторият секретен съветски космодрум и съобщението за НЛО над Петрозаводск от 1977 г., "обяснено" от АН на СССР с "газове" във въздуха е повече от класическо.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чел съм, че от НАСА целенасочено симулират "извънземна" активност за да стимулира въображението на населението, което налива милиарди долари за нейни проекти, които като резултат са просто разходки и не са променили по никакъв начин стандарта на живот. Впечатление прави как правителството на САЩ старателно НЕ опровергаваше вероятността за чуждоземно присъствие. И сега има едни научно-популярни филми, в които се набляга повече на вероятностите, отколкото на фактите. Отделно край изпитателните им бази и край Мексико има безброй сигнали за НЛО, за които елементарната логика би трябвало да обясни и скоростта и странното движение.



ПП: И аз искам да гласувам за няколко неща. Държавната конспирация за удвояване бюджета на НАСА ли е или друга?

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.youtube.com/watch?v=92HNNaZQeRo

В северно чили има един регион "зона магнетика" където повечето то жителите на град Арика поне веднъж и това съвсем сериозно го казват са се срещали ОМНИ както там ги наричат. А между камионджиите 99% процента казват ,че са виждали омнита....

Аз лично не съм се срещал но и да съм, 100% съм сигурен, че никой няма да ми вярва... :grin::grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чел съм, че от НАСА целенасочено симулират "извънземна" активност за да стимулира въображението на населението, което налива милиарди долари за нейни проекти, които като резултат са просто разходки и не са променили по никакъв начин стандарта на живот. Впечатление прави как правителството на САЩ старателно НЕ опровергаваше вероятността за чуждоземно присъствие. И сега има едни научно-популярни филми, в които се набляга повече на вероятностите, отколкото на фактите. Отделно край изпитателните им бази и край Мексико има безброй сигнали за НЛО, за които елементарната логика би трябвало да обясни и скоростта и странното движение.

ПП: И аз искам да гласувам за няколко неща. Държавната конспирация за удвояване бюджета на НАСА ли е или друга?

Подчертаното е безкрайно невярно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Подчертаното е безкрайно невярно.

Ако говориш за технологиите видели бял свят първо в космическите проекти, това е все едно да кажеш, че нямаше да ползваме алуминий, ако нямаше самолети.

И си прав, че не са го променили. Жизнения стандарт е намалял. За едното биене в гърдите кой ще стъпи пръв на парчето скала, което обикаля Земята, работят 400 000 души и повече от 20 000 промишлени предприятия и университета.

Ето и в пари, само за прилуняването:

  • Apollo spacecraft: $7,945.0 million
  • Saturn I launch vehicles: $767.1 million
  • Saturn IB launch vehicles: $1,131.2 million
  • Saturn V launch vehicles: $6,871.1 million
  • Launch vehicle engine development: $854.2 million
  • Mission support: $1,432.3 million
  • Tracking and data acquisition: $664.1 million
  • Ground facilities: $1,830.3 million
  • Operation of installations: $2,420.6 million.

Естествено като отчетем и инфлацията излиза, че $25,4 милиарда през 1973 са близо $170 милиарда през 2005.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако говориш за технологиите видели бял свят първо в космическите проекти, това е все едно да кажеш, че нямаше да ползваме алуминий, ако нямаше самолети.

И си прав, че не са го променили. Жизнения стандарт е намалял. За едното биене в гърдите кой ще стъпи пръв на парчето скала, което обикаля Земята, работят 400 000 души и повече от 20 000 промишлени предприятия и университета.

Ето и в пари, само за прилуняването:

  • Apollo spacecraft: $7,945.0 million
  • Saturn I launch vehicles: $767.1 million
  • Saturn IB launch vehicles: $1,131.2 million
  • Saturn V launch vehicles: $6,871.1 million
  • Launch vehicle engine development: $854.2 million
  • Mission support: $1,432.3 million
  • Tracking and data acquisition: $664.1 million
  • Ground facilities: $1,830.3 million
  • Operation of installations: $2,420.6 million.

Естествено като отчетем и инфлацията излиза, че $25,4 милиарда през 1973 са близо $170 милиарда през 2005.

Алуминият е бил открит преди появата на първите самолети , така че примерът не е точен.

Като се прибави към хората и фирмите и ефекта върху ,,цивилната " икономика след края на проекта мисля се получава различна картинка.

Виж , ако дадем за пример космическата програма на СССР и ефекта и върху икономиката , нещата вече ще се доближат до тезата ви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алуминият е бил открит преди появата на първите самолети , така че примерът не е точен.

Като се прибави към хората и фирмите и ефекта върху ,,цивилната " икономика след края на проекта мисля се получава различна картинка.

Виж , ако дадем за пример космическата програма на СССР и ефекта и върху икономиката , нещата вече ще се доближат до тезата ви.

Аз не виждам никаква различна картина. Инвестирането в благосъстоянието на народа със 170 милиарда сравнено с изхарчването на тези пари за да се кацне на скала е просто несъпоставимо. Примера ми с алуминия идеше да покаже, че повода за употребата на даден материал в специфична област и изобретяването на някаква технология обслужваща конкретна цел нито анулира съществуването на този материал извън тази цел, нито пък поставя пречки да бъде прилаган за други цели. Сега не мога да го открия, но мисля микровълновите печки са изобретени покрай космическа програма. Съмнявам се, че отсъствието на космическа програма би спряло такова откритие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алуминият е бил открит преди появата на първите самолети , така че примерът не е точен.

Като се прибави към хората и фирмите и ефекта върху ,,цивилната " икономика след края на проекта мисля се получава различна картинка.

Виж , ако дадем за пример космическата програма на СССР и ефекта и върху икономиката , нещата вече ще се доближат до тезата ви.

От самолетите ми дойде наум.

При кацането на Луната, пдследните няколко минути управлението е било ръчно.

Принципите, основните приложения и до ден днешен са основата на най-модерните самолети....

Що се касае за братушките при тях заради добре познатите причини много по-бавно и неефикасно се внедри в цивилната техника....

:gossip:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Офф топик: Аз обожавам анкетите... които сам правя. Мисля, че трябва историкът да попие малко мъдрост от мен и измежду отговорите да поставя нещо смешно, за да кара такива като alvassareiro с трепет да ги изчитат в очакване на изненадата. Казвам малко, защото моите анкети на 100% са несериозни и ще се обезмислят, което на мен не ми е пречило, защото чуждото мнение не ме е интересувало :harhar:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А развеждаш ли извънземни туристи из забележителностите на Бг?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Няма как да попълня анкетата, защото допуска само един отговор, а според мен верни са поне половината от предложените възможности едновременно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

голем си анкетьор.

да. и после сам си обработвам резултатите в SPSS. Има ги публикувани в годишниците на ГГФто.

мога и тебе да те интервирам Романе :grin:

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аз без подходящи високоградусови материали - интервюта не давам.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...