Отиди на
Форум "Наука"

Новият феодализъм в България


Recommended Posts

  • Потребители

Фружине,

понеже заедно модерираме форума, ще те помоля да не надъхваш по-крайно левите потребители. Виждаш, че това води до разгорещяване на темите, което не е желателно. Моля, даже настоявам - въздържай се. Мисля, че ще ме разбереш. Естествено, ти ще запазиш своите позиции, както и аз - своите.

Батбаянов,

такова нещо като "капитализъм" има само в главите на марксистите, а и марксисти от известно време насам няма в чист вид. Ако говориш за свободния пазар - е, да, не е съвършен, но както и ти самият каза, той не нанася кой знае какви физически щети. Впрочем, няма съвършен обществен строй. Има обаче приемливи и неприемливи форми на организация на обществото. Тиранията винаги е неприемлива. А липсата на свободен пазар и липсата на демокрация винаги ще бъдат тирания. Без значение е дали зад нея ще стоят лозунги за равенство. Остава фактът, че тиранията пречи на свободната собственост, на личната инициатива, на свободното придвижване и на свободата на словото. Когато пазарът е свободен, управлението е демократично и прочие - тогава човек има все пак някакви шансове да излезе от хала си. Когато обаче "отгоре" му спускат планове за всичко, тогава настъпва царството на лъжите, злоупотребите и потисничеството. Накрая системата не издържа и рухва. Историята го доказа. Тук няма повече място за дискусия. Препоръчвам ти да намериш друг форум, където да развяваш червения байряк.

Бел. мод.
Напоследък из форума зачестиха теми с пряка политическа насоченост, а уж се стремим да ги избягваме. Ако ще сме последователни, ще затваряме такива теми и ще гледаме да пишем повече неутрални текстове в теми за геополитика. Ако тук глупостите продължават, ще се видя принуден да заключа темата. И преди някой да се е оплакал, че това е недемократично - нека научи какво означава демокрация и какво представлява свободата на словото. Всеки има възможност да намери онзи форум, където мненията му ще бъдат добре дошли. Тук обаче червена пропаганда няма да мине. Точно както и моите крайно консервативни мнения например не биха минали във форум на комунисти. Свобода на словото има в онази страна, където могат да съществуват различни форуми. Там, където обаче във всеки съществуващ форум се появява буламач от разнородни мнения, прерастващ в караница - там има само простащина. Към нея аз съм и ще бъда винаги нетърпим.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 75
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...