Отиди на
Форум "Наука"

Другата Москва


Recommended Posts

  • Потребител

Твърденията, че видите ли, Русия била противник на България през цялото време на третата българска държава са твърде повърхностни. Не е трудно да се види тук пещерната русофобия, покрита със съдраното одеяло на леберализма.

Евтинийка, предназначена за лековерни студенти.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 150
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Е , сигурно е имало някой и друг момент на любов към България :grin:

Какво обаче да кажем за безкритичното русолюбие...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И какво толкова ги награбихте СА и Русия? Саудитска Арабия е теократична страна-кралят е и имам. Тази страна е възникнала на основата на салафизма и той е единствената сплотяваща ги сила. Там светски режим е невъзможен, защото ще доведе до разпада и. Съвсем естествено е да забраняват всички религии, и религиозни течение извън салафизма. Иначе Саудитска Арабия, както и всяка друга страна има своите интереси и посредством крайните ислямисти търси начин да ги наложи, както е в Сирия в момента.

Русия в момента е една слаба страна. Тя не е нито Руската империя, нито СССР. Дори не е в състояние да реши собствените си проблеми, камо ли да бъде велика сила. В момента Путин играе цирк, за вътрешна консумация, чрез който се цели да се подържат надеждите за връщане на славното минало. То и французите правят същото, като бомбандираха Либия, бяха първи пушки и за Сирия. А да се търсят кой знае какви русофили в БГ е смешно. Само хора, които още не са разбрали че Студената война свърши им се привиждат комунисти, русофили и разбира се вездесъщата тройка КГБ-ДС-УДБА виновна за всички злини по света и у нас. А българския политически елит изобщо не се надява на Русия, а преди всичко на САЩ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма да ни забудите др. м-р , няма :grin:

-Русия е и Велика сила(единствената останала от европейските между другото) и Империя , както по времето на СССР , така и сега.В обозримо бъдеще - също.

-Студената война не е свършила - просто темпото е малко по-лежерно.

-И не на последно място в България е пълно с русолюбци , които притежават цялата икономическата и политическа власт в страната.Единствените неразбории и борби са вътрешноклановите между русолюбците , като борбата е кой ще бъде ощастливен с поста на Първа Държанка на Генерал-губернатора.

п.с.не мога отново да не се възхитя на мигновенната ви реакция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Твърденията, че видите ли, Русия била противник на България през цялото време на третата българска държава са твърде повърхностни. Не е трудно да се види тук пещерната русофобия, покрита със съдраното одеяло на леберализма.

Евтинийка, предназначена за лековерни студенти.

Ми дай задълбочени. Кога Русия и после СССР е помагала на третата българска д-ва? И колко пъти? Но внимавай при отношенията на СССР и НРБ, шото те не са като между две независими и равноправни партньори. Аз мога да дам много и дадох в полза на моята теза. Мога даже да задълбая, но не това е целта на темата нали. А каква е връзката между рософобията пък била тя и пещерна и лЕберализма ще изясниш надявам се. На мен Русия не ми е проблем, в нейно право и в правото на всяка д-ва е да си държи на интересите и да ги защитава с всички възможни средства, не мог да я виня, но не мога и да я обичам. Изложил съм ясно защо. Просто ми е интересен подхода на русофилите. Омоловажаване на конфронтациите с България и възвеличаване (и ако трябва измисляне) на подкрепата. Не се сещам за друго, но господа русофилите може би ще ме подсетят?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми дай задълбочени. Кога Русия и после СССР е помагала на третата българска д-ва? И колко пъти? Но внимавай при отношенията на СССР и НРБ, шото те не са като между две независими и равноправни партньори. Аз мога да дам много и дадох в полза на моята теза. Мога даже да задълбая, но не това е целта на темата нали. А каква е връзката между рософобията пък била тя и пещерна и лЕберализма ще изясниш надявам се. На мен Русия не ми е проблем, в нейно право и в правото на всяка д-ва е да си държи на интересите и да ги защитава с всички възможни средства, не мог да я виня, но не мога и да я обичам. Изложил съм ясно защо. Просто ми е интересен подхода на русофилите. Омоловажаване на конфронтациите с България и възвеличаване (и ако трябва измисляне) на подкрепата. Не се сещам за друго, но господа русофилите може би ще ме подсетят?

Митак, в Бълагрия както русофилите, така и русофобите винаги са били конюнктурни. С либералите разбира се е същото. Този въпрос го дълбаят ,съвсем безполезно хора, които избиват някакви си свои комплекси.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кой въпрос и какви комплекси? Аз факти давам. В отговор някакви обвинения в пещерен фобизъм, че и вързан за по-сигурно с леберализъм. Смешно. Идеята си е баш, че ако си българофил не може да си русофил, още по-малко съветофил, не може и да си америкофил също. И не, не е вярно, че са конюктурни, поне не всички.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ.

Хората, които се 'възхищават' от дореволюционна Русия са крайна, крайно малко. И повечето от тях даже не знаят какво е представлявала. Толстой и Достоевски не са Русия, а тяхното творчество отдавна е неактуално (имам предвид сегашната 'руска' душа).

Ние много пити сме застъпвали тезата, че България е добре да няма вечни приятели, а вечни интереси (да перифразирам), че ние и най-вече нашите политици трябва да се грижат и защитават интересите на България. Но това важи и за САЩ и за Русия, нали! Но когато Щатите си защитават интересите веднага ги обвиняваме в намеса. Да намеса е, както бихме се намесвали и ния, ако бяхме с размерите и силата на САЩ. Както сме го правили в миналото, когато сме били фактор на Балканите, че и на Европа. Същото се отнася разбира се за Русия, но има една съществена подробност. Русия е по-близо, били сме техен сателит, икономиката ни беше такава, че без тях (тогава СССР) не можехме. Сега пак сме парализирани без техните енергоносители. Освен това тяхните аспирации върху нас започнали още преди Освобождението продължават и до днес, включително активните опити да ни използват като троянски кон в ЕС. Нормално е да се обърнем към другата страна поне за баланс. Другата възможност е ясна, да си се върнем под крилото на двойната 'освободителка'.

Не зная русофилите защо се 'кефят' толкоз на Рассеята? Имат право разбира се да се кефят на каквото си искат, обаче трябва да знаят, че историята на Третата българска д-ва Русия е била (почти) винаги с/у нас. От сръбско-българската война, през двете балкански и голямата война, та до соболевата акция и обявяването на война на царска България. Та ако съм българофил не мога да бъда русофил!

И да приключа ОТ с бежанците, които Турция ни 'пращала', ще спомена, че тук са около 6 000, а в Турция са 600 000 и непрекъснато се повишават,предполага се, че и до милион ще стигнат.

И като жалиш турците, че били приели 600 000 бежанци, а ние само 6000, ми вземи си ги у вас - бежанците /не турците/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След като си 'отговорил' (всъщност, отговорил е много силно казано, по-скоро нещо се заяждаш) само на последния ми абсац, считам че нямаш какво да пишеш за писаното от мен по-горе, т.е. не си в състояние да ми опонираш!?

А за 'отговора' ти е смешен, да не кажа трагичен. Не жаля турците, а само показвам фактите, просто защото тук се изказаха абсурдни мнения за това, че турците ни препращали бежанците. Предполагам въобще н е знаеш каква част от тях са жени и деца, че има към 40 бременни, че има жени успели да дойдат с .....хммм част от децата си.

Мисля си, че добре че не е имало такива 'българи' като теб по времето на арменския холокост. Да да, знам какво ще опонираш "аеменците са християни, а тези са гадни мюсюлмани и то фундаменталисти", т.е. мисля си, че така би опонирал?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, примерът ти с арменския холокост не е удачен, понеже арменците бягат в съседна държава, докато "бежанците", които влизат нелегално у нас, идват от Турция, където война няма, така че нарушават българските закони и съответно подлежат на съд.

Относно "пещерния фобизъм" - свържи се с майката на Виктория, която вчера беше наръгана 10-тина пъти от нелегален арабин, обясни и́ , че няма страшно да пускаме хиляди нелегални имигранти у нас и да не изпада в "пещерен фобизъм" относно тях.

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зитко твоите примери не са удачни, защото бягащи арменци са преминавали през България и ние свободно сме ги пропускали на запад. Ти какво предлагаш, граничните на Сирия д-ви да си ги държат ли? В интерес на истината Турция държи не малка част от бежанците в нещо подобно на конц. лагери.

Другия ти пример е още по-тъп, арабина наръгал виктория е идентифициран и той е алжирец, а не сирийски бежанец. Колко пъти трябва да повтарям, че не става въпрос за алжирци, малийци, суданци даже саудити, които общо взето въобще не желаят да остават в БГ, а целта им е западна Европа и тъй като им трябват пари крадат и ограбват. Като правило са криминално проявени и именно те трябва да бъдат експулсирани.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кой въпрос и какви комплекси? Аз факти давам. В отговор някакви обвинения в пещерен фобизъм, че и вързан за по-сигурно с леберализъм. Смешно. Идеята си е баш, че ако си българофил не може да си русофил, още по-малко съветофил, не може и да си америкофил също. И не, не е вярно, че са конюктурни, поне не всички.

Не, ти не даваш факти, а разсъждаваш ей така по принцип. Искрените -фили без значение какви са са пренебрежимо малко. Болшинството са си конюнктурни. Едно време бяха русофили, сега са либерали и русофоби. Ако ги питаш защо и те не могат да ти отговорят. Просто защото така е модерно. Аз например като съм питал във форума защо мразите комунистите да речем, освен шаблони никой нищо конкретно не е казвал. Защо? Ами защото никой не знае защо трябва да ги мрази, но ги мрази, за да е в крак с модата и да не го набедят за комунист, което е лошо. Те за това става въпрос.

Зитко твоите примери не са удачни, защото бягащи арменци са преминавали през България и ние свободно сме ги пропускали на запад. Ти какво предлагаш, граничните на Сирия д-ви да си ги държат ли? В интерес на истината Турция държи не малка част от бежанците в нещо подобно на конц. лагери.

Другия ти пример е още по-тъп, арабина наръгал виктория е идентифициран и той е алжирец, а не сирийски бежанец. Колко пъти трябва да повтарям, че не става въпрос за алжирци, малийци, суданци даже саудити, които общо взето въобще не желаят да остават в БГ, а целта им е западна Европа и тъй като им трябват пари крадат и ограбват. Като правило са криминално проявени и именно те трябва да бъдат експулсирани.

Митак, примерите на Зитко са си много удачни. Проблемът е че на България не и трябват мюсюлмани, защото са потенциална заплаха.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не сме на тоя хал, че да сме с широко отворени врати, още повече че през тях на един стадащ влизат 5 далавераджии.

Толкова сме слаби, че са нужни спешни мерки за нашето спасяване ... в такъв момент да ти фукнат тука 20 000 човека, които са сред населениет с най-висок естествен прираст в света, с дълбока културна несъвместимост към местната култура - това си е заплаха за сигурността на държавата.

Налага се да се пресяват сирийците от останалите, а това хич не се прави!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Твърде издържано! Някои хора днес у нас упорито, и то в качеството си на длъжностни лица, нарушават закона, в т.ч. и чрез бездействие....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След като си 'отговорил' (всъщност, отговорил е много силно казано, по-скоро нещо се заяждаш) само на последния ми абсац, считам че нямаш какво да пишеш за писаното от мен по-горе, т.е. не си в състояние да ми опонираш!?

А за 'отговора' ти е смешен, да не кажа трагичен. Не жаля турците, а само показвам фактите, просто защото тук се изказаха абсурдни мнения за това, че турците ни препращали бежанците. Предполагам въобще н е знаеш каква част от тях са жени и деца, че има към 40 бременни, че има жени успели да дойдат с .....хммм част от децата си.

Мисля си, че добре че не е имало такива 'българи' като теб по времето на арменския холокост. Да да, знам какво ще опонираш "аеменците са християни, а тези са гадни мюсюлмани и то фундаменталисти", т.е. мисля си, че така би опонирал?

10 000 бежанци ако не са проблем за нас, здраве му кажи. Че то ако беше така Иван Костов щеше ли да откаже косоварите?

Що се отнася до тва да ме слагаш в кавички като българин, гледам и плюсчета за това получаваш, машаллах.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Именно! Тогавашната власт поне това напарви, ами днес ни напълниха за отрицателно време с бежанци....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По време на посещението си в Косово,след изборите там, Ердоган скандираше-"Косово е Турция и Турция е Косово"(интересно-по нашите телеканали,някой показа ли го)!??!Какво се получава-албанския националиъм е превлъпащение на турския империализъм или на исламския сепаратизъм!?!В Якоруда питат хората-вие Българи ли сте-а там казват НE,ние сме мюсулмани-какво излиза тогава?Всички мюсулмани на Балканите са турци???!Кой има интерес от такова разбиране и ЗАЩО?!След като балканските народи губят етническата си принадлежност,те губят и историческата си памет-и каква придобиват?Турска??!Днешните Сирийци тук-са бъдещи ТУРЦИ?!?Навярно не е далеч деня когато следващия Eрдоган насред София ще скандира"Турция е БЪЛГАРИЯ!?А ние с гордост ще говорим -колко сме толерантен народ!?!За съжаление-толерантността е удоволствие,което могат да си позволят многобройните народи.Ние сме малък народ и нас ни е съхранила религията и територията ,която обитаваме.Ако 10000 Българи се заселят в Монако-няма да е далеч деня в който и ние ще можем да заявим "Монако е България"!Да ама не(както казва Петко Бочаров),-в Монако не са толкова толерантни.Щото знаят кокво следва ,след бежанците-нали?!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

сирийците са араби /плюс още нещо;)/. Въпреки че са мюсюлмани, те много добре знаят принадлежността си /и разновидността на исляма, който изповядват/. За турцизирането на помаците и циганите е виновна държавата с привидно недалновидната си политика. Всъщност тя си е достатъчно далновидна, просто не е в наш интерес. Но това е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Романе,то и Косоварите знаят,че са албанци-ама подскачат от възтог, при думите на Eрдоган.Боя се че,пропагандата бързо праменя съзнанието.А и бежанците Сирийци в основната си част са бивши Кюрди!А за нашите Български мюсулмани съм съгласен напълно с теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кога Русия и после СССР е помагала на третата българска д-ва? И колко пъти?

Веднъж.По сесесерско време.Когато гърците удрят през 25-та Петричко-на власята им хрумва да повторят 13-та година.Услачило им се да лапат чужди земи.Присяда им, след като другарите започват да съсредоточават един кавалерийски корпус по границата им с Румъния.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съмнявам се, че е на нас, като знам Лев Давидивич Бронщейн какъв българолюб е бил, като кореспондент на балканските войни. По вероятно е да са искали те да лапнат Буковините или к'вото там дойде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че то ако беше така Иван Костов щеше ли да откаже косоварите?

Забравяш че тогава не бяхме още европейци и поради това имахме малко по-самостоятелна политика от сега. Само че заради либералните простотии на ЕС нито можем да не приемаме бежанци, нито можем да ги пратим на западняците да им се радват. А от Европата иначе ни казаха "со парите сме зле, действайте"

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...