Отиди на
Форум "Наука"

Другата Москва


Recommended Posts

  • Потребител

Не Стефане и ние можем и връщаме, ще върнем 12 сирийци тия дни. Криминално проявени. За сирийците не можем да ги върнем, но всички стфрани граници на ЕС са атакувани от незаконни емигранти. Видяхте какво се случи в Италия. В Гърция ние бяхме докато не ни приеха (както и в останалите страни на ЕС). Във Франция и Испания 'атакуват' от северна Африка (във Франция и от черна френска Африка). И са много, много повече от тези дето идват тук.

Това със сирийците е буря в чаша вода.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 150
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор Военно дело

Проблема е, че са без документи и няма как да знаем, кой е работлив земеделец, кой е фундаменталист ислямист.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Дендро, приятелю, прав си, ама тъй върви света. Вие, юристите, сте замесени в тая работа с правата - какво да правим. Ще си ги спазваме и толкова, че току виж сте ни дръпнали за яките дали ти, дали Кг, като юристи, да ни искате сметка :).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблема е, че са без документи и няма как да знаем, кой е работлив земеделец, кой е фундаменталист ислямист.

ВЕрвай ми, ако има заинтересовани от България фундаменталисти, които ще имат най-изрядн и документи.......на земеделци, ако трябва. Сирийците бегълци са бреме и товар на бюджета, но нищо повече. За сега разбира се. Кристалина георгиева обаче подготве ЕС, че бежанската вълна ще бъде и голяма и дългосрочна.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

КГ, хем е така, хем е малко по особено... да, сирийците са земеделци - в сирия. те и палестинците са земеделски народ - в палестина. В европа и америка не са земеделци, а друго - лекари, юристи и т.н. Та при една хипотетична ситуация на заселване на сирийци земеделци в България - не, че я виждам да се случва - земеделци, да, но бащите. Децата ще са други...., не земеделци. Съвсем други професии. Земеделието е тежка работа, и при личностни и обществени възможности, изкушението да се откажеш е голямо и то така и става с близкоизточните имигранти по цял свят. Бившите земеделци не им е трудно да станат каймака на обществата в Европа и Америка - и защо, значи, да се отказват?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глостъре това което не можеш да разбереш е че абсолютна истина не съществува. Всеки си гледа от неговата камбанария, защото камбанариите са много и никоя не е по-висока от другата. И най-добре е всички бежанци да ги настаняват в София, за да разберат най-накрая изнежените софиянчета, израснали на жълтите павета, що е това мюсюлманин. Не че не живия по принуда в София, ама това е друга тема.

И като питаш Глостъре, ами те мюсюлманите са си прави за себе си, ама християнския свят не е. Ние сме либерали, ние сме меки китки, ние се надупваме . А резултатът от това безумие ще бъде трагичен и докато в Европа се усетят само да не изгорим първо ние. То римляните вече са го казали Si vis pacem, para bellum, при това доста отдавна. В един момент обаче забравиха максимата и знаем какво се случи с тях. Същото чака и цяла Европа.

Руснаците може и да са имперска нация, ама винаги са се държали като българи.

Съжалявам Стефане(същото важи и за Фружин) аз нямам "свой" в този конфликт.Разбирам ви много добре,но няма как да ви подкрепя.Когато двете страни в една гражданска война са отвратителни(в сирийската) просто няма да направя такъв компромис,че да взема страната на може би по-малкото зло.

Но пък и нищо не зависи от мен...

За мен хората са равни-живота на един мюсюлманин от Саудитска Арабия(стига да не е фанатик и убиец) e също толкова ценен колкото живота на един български християнин.И не мога да гледам от "моята камбанария",защото нямам такава.Поне в този конфликт.

Ако ще да ме убият един ден ислямисти-до последния си миг ще се старая да съм сравнително обективен.Дори да си изпатя горчиво,поне няма да съм предал себе си.

ПП-в случая сирийските християни са напълно прави,не го оспорвам.Но би трябвало да сме загрижени за тях не толкова заради общата религия,а заради това,че са невинни жертви.Би трябвало...

ПП2-всеки ден виждам десетки бежанци от Африка и Сирия в София.

ПП3-и да ще нападам всеки,който иска да "християнизира" насила някого(e само словестно,за повече определено няма да ми стигнат силите).Разбира се и който иска да "ислямизира" насила някого.И не нямам свой тука-двете неща(или подобни на тях процеси) са еднакво престъпни навсякъде по широкия свят.Ако щете и да принудиш някого "да стане" атеист с оръжие в ръка-същото е.

В ада да горят тези,които извършат такова престъпление!

ПП4-фанатиците открито призоваващи към насилия трябва да се гонят от България или да се вкарат

по затворите.Същото важи и за неонацисти и неокомунисти(и всякакви други) призоваващи открито към насилие към други общности или дори отделни личности.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Оказва се, че сирийците още преди година, когато са били все още няколко десетки, са си набелязали регион в България, в който да се заселват:

http://www.blitz.bg/news/article/155750

Направо съм възмутен как може все още да не са им удовлетворили искането, това наше правителство е направо антихуманно, нямащо нищо общо с ценностите на ЕС, да не говорим, че изпуска златен шанс да оправи за нула време демографския проблем на България, ако помоли Турция да прехвърли в Странджа всички сирийци от бежанските лагери на нейна територия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Попаднах на клипче в Ютубе, показващо празнуващи мюсюлмани в Пазарджик, 2012 г.

Клипчето определено зарежда с ентусиазъм, вдъхновение и оптимизъм, че скоро такова празнично настроение ще се види и в София. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Глостъре, ти не можеш (дори и да искаш) да си неутрален, ако водиш социален живот. Но ако не се интересуваше от тези неща, нямаше да стоиш в този форум, а щеше да слушаш преслава на компа и бодро да посръбваш ракийка докато мезиш.

Защото да, всеки един човек е цяла вселена сам по себе си, и колкото хора, толкова и мнения, НО, всички хора спонтанно се групират. Човека е стадно животно. И ако ти не можеш поне в общи линии да се впишеш в която и да било група, всички групи ще гледат на теб в най добрия случай като умен и добър човен, но идиалист негоден за реалния живот.

Хубаво е все пак, и това ме изпълва с надежда, че в България има млади, умни хора, които противно на всекидневието с което се сблъскваме са идиалисти. Това дава надежда, че нашия народ има сили да излезе от моралното блато в което е затънал до гуша.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ромът е нищо повече от хубава спиртна напитка. Хайде да наричаме нещата с истинските им имена. За другото си прав.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ако беше следил внимателно кого наричам цигани, нямаше да задаваш тъпи въпроси.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скоро навярно ивицата Газа ще си има синоним-южно Балканска ивица!Нихилизма е първата крачка към духовно и етно погубване на нацията!!!Помните нали-"Даваш ли балканджи Йово , хубава Яна.........,".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Приятелю Шейдес, Аеций има предвид хората от клипчето от 83 пост на Уърхед. Просто циганите са най-податливи на ислямистка пропаганда. Може би поради необразоваността си.

Редактирано от Петър Петров
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По-скоро заради помощите които им се дават. Едно време така циганите бяха станали и евангелисти, но в края на краищата религиозната им принадлежност е докато имат изгода.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Един конкретен случай от ежедневието. http://www.blitz.bg/news/article/229506

Циганин към полицаи: Ще ви отрежа главите гяурски!
Малко след полунощ ромът вървял по осевата линия на ул.“Чаталджа“ в „Акациите“ до бензиностанция „Шел“, той видимо криволичил, а поведението му било повече от странно, което накарало полицаите да му направят забележка и накарат да се движи по тротоара, съобщава "Флагман". „Някакви тъпи ченгета, ще ми казват къде да вървя! Майките ви мръсни ще е.а гадни ченгета! Днес съм излязъл от затвора и нищо не може да ми направите. Документите са ми при х.я! Вземете си ги сами“, започнал яростно да ги нарежда Найден. Полицаите веднага се опитват да го арестуват, но циганинът хич не се дава, започвайки да буйства и удря униформените. Той ги ритал, блъскал, свалил си колана и започнал да ги удря.

Канонадата от словесни заплахи започва когато Найнед вече е арестуван и прибран в полицейската „Опел Астра“, за да бъде отведен към Отрезвителното. „ Още утре като ме пуснат, съм ви запомнил, ще ви намеря и изколя до крак. Имам пистолет. Ще ви избия и двамата. Много ще съжалявате“, заканвал се люто Найден, продължавайки в същия дух до Пето РПУ, където е оставен да пренощува. Там циганинът продължил да вдига олелия до небесата. На следващата сутрин веднага е предаден на прокуратурата и съден по чл.325 – за хулиганство, по което обвинение го грози до една година затвор. Найден Ангелов все пак сключва споразумение с държавното обвинение и се връща зад решетките този път за 10 месеца. Той е неженен, неграмотен, осъждан многократно, става ясно от решението на Районен съд-Бургас.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ние против тях.Тово насочва всяка религия!!!!!Винаги е било и ще бъде-невъзможно е да отделим народ от религия.Религията съхранява народа и народа храни религията.Тези неща фиксират местообитанието!Губейки едно от тях -губим или религия-или местообитание!!!!Ние-ставайки ХРИСТИАНИ-сме станали EВРОПEЙЦИ-до този момент сме били варвари ,АЗИАТИ.В днешно време се опитват да подменят народ- реверсивно религия-раносилно,загуба на индентичност!!!А Тя ще довее до загуба а идентичност на БЪЛГАРИТE като НАРОД!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ние против тях.Тово насочва всяка религия!!!!!Винаги е било и ще бъде-невъзможно е да отделим народ от религия.Религията съхранява народа и народа храни религията.Тези неща фиксират местообитанието!Губейки едно от тях -губим или религия-или местообитание!!!!Ние-ставайки ХРИСТИАНИ-сме станали EВРОПEЙЦИ-до този момент сме били варвари ,АЗИАТИ.В днешно време се опитват да подменят народ- реверсивно религия-раносилно,загуба на индентичност!!!А Тя ще довее до загуба а идентичност на БЪЛГАРИТE като НАРОД!!!!!!

Глупости на търкалета! Да оставим тези дето не са християни, да оставим атеистите, но в България има милион и половина българи изповядващи исляма, тях какво ги правим? Гоним ги като едно време? Или крематориуми? И това бе пробвано.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Адаш, чети и се образовай.

http://www.promacedonia.org/bmark/lm_tr/

Описва се геноцида над тракийските българи през 1913.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости на търкалета! Да оставим тези дето не са християни, да оставим атеистите, но в България има милион и половина българи изповядващи исляма, тях какво ги правим? Гоним ги като едно време? Или крематориуми? И това бе пробвано.

И какво е пробвано, нищо не е пробвано. Ако беше направено нещо като хората този проблем нямаше да съществува. Вече нищо не може да се направи, влаковете са изтървани. Но ако имаше възможност, определено този въпрос трябва да се разреши един път за винаги. Но каквото и да е решението ислям не трябва да има.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...