Отиди на
Форум "Наука"

Световно по футбол 2014


The Wolf

Recommended Posts

  • Потребител

Гана за мен е аутсайдер и малко съмнение ме обзе дали САЩ не са си купили мач, да се покажат като добрите играчи и на европейския футбол.

Коментатора на мача на Португалия разцепи. На преките свободни удари на Роналдо щеше да получи оргазъм, даже на единия беше казал, че всички безпристрастни фенове трябва да искат един красив гол от Кристияно :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребител

Общо взето, гледах само последния мач. Некултивираните компири може и да са добри, но срещу Алжир. Бразилия не ме разочарова, не наруши и моите прогнози. Ма ше видим ;). Нямат май футбулисти, както и Португалия. Хванах се, че викам за Русия, като изравниха де! Анализирах, и стигнах до извода, че това е заради грешката на вратаря ;). Русия има потенциал, но това общо взето значи, че не е на ниво ;). За широката публика де. Ще видим! Втория кръг сега започва ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бразилия ми се чини, че колкото и да ги подпират шампиони нема да станат :) Абе с други думи: Deutschland uber alles! :groupwave2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Група - Колумбия, Гърция, Кот д'Ивоар, Япония - за мен е подигравка с футбола.

Оказа се, че холандците не са толкова страшни, бразилците - също.

Още е рано за прогнози, нека минат поне вторите мачове в групите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лелееее, в момента чилийците правят смешни испанците

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Шпаньолците пак ядат пердах.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чилийците определено ми харесаха, особено вратаря им и действията на защитата през втората част. Отмъстиха на Испания, сега очаквам на Осмина финала да отмъстят и на бразилците за миналия шампионат, те също не са в предишната си форма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Брях, те каня различни съдийки, и все години (днената е по-добра :)). Камерун, бе разбит, въпреки, че в началото доста добре се държа, ама тоз идиот направо развали мача. Хърваска - Мексико ще бъде на кило кръв и метър кожа! И двата отбора са кучета и не подбират средствата.

За испанците, какво да кажа, не ги гледах пак и няма как да съм обективен, ама Дел Боске май се оказа страхлив треньор!? Не игра точно тики-така (излезе пак с два дефанзивни халфа, не смени Касияс, неговата фалшива 9-ка беше много, ама много фалшива, пусна много късно истинската, въобще нямаше никаква идея за този мач!). Испания все пак даде шампионите в лига Европа и шампионската лига, където играха даже два гранда от един отбор! Верно, това не е точен критерий, но в о-ния с-в бяха доста футбулисти от Реал, Барса, даже Алетико и шампиона на Англия ;).

Срахотен мач е бил и Австралия - Холандия ;). Това показва, че ще стане мач и между Холандия и Чили и то завързан, щото който загуби (или при равен Чили) се натриса на Бразилия (освен, ако не стане голяма 'грешка' на последния мач на кариоките ;)). При такова развиие може да почне вече съдийско подпиране.

Сега гледах репортажите от мачовете. Хубави мачове ;).

Португалия май рябва да я отпишем вече :(. Жалко, аз (като изключим България), винаги след Франция съм бил за Холандия и Португалия (и накрая за Аржентина). Не го харесвам 'манекена' Роналдо, и в първия момент си помислих, че е някаква симулация (а може и така да е), но Португалия просто няма футболисти, а сега и Кристияно, като го няма, ще е много, много трудно!

Южноамериканските д-ви са във възход, поправка, латиноамериканските (за да включим и Мексико), Бразилия и Аржентина имаха малко или много фалстарт, но големите отбори планират до финал, или до полуфинал, силите си. Докато от европейските само Холандия и Германия се представят добре. Може да съм франкофил, ама не включвам Франция! Това с Хондурас не беше баш футбол, ама не по вина на франсетата. Мача с кръстоносците по стара френска радиция ще е тактически, и там може да няма много футбол. Но както писах, световното е маратон. Утре, по бразилско време, а по наше днес е английското изпитание. Не бият ли, bay bay England! Няма да е лесно и на 'талянците с/у Коста Рика, гледах Италия - Англия, не ме впечатлиха!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Досега отпаднаха Камерун, Испания и Австралия. Тая вечер ще разберем ще има ли последвали ги.

Сега като се замисля някой отбор на това световно ми липсваше и най-после се досетих кой - Нова Зеландия. Правеха много тежки мачове на предните световни, спомням си, че затрудниха Италия.

За съжаление на това световно им се случи малшанса да играят на бараж срещу Мексико и бяха отнесени. Ако бяха играли с Хондурас, сега съм сигурен, че щяха да бъдат в Бразилия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Англия или Урогвай тая вечер си събират куфарите :(

*Уругвай се пише.

Не си прав, понеже макар и само теоретично Англия може да продължи напред въпреки загубата и тази група все още е отворена откъм всякакви варианти.

Например ако Англия победи Коста Рика, а Италия победи и Коста Рика и Уругвай, то тогава англичаните биха могли да се вмъкнат на 1/8. Ама са много акотата...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Признавам си, изненадан съм! О беззъбата и най-вече безидейна игра на адзурите, особено в нападение (а в това е силата на този италиански отбор!). Балотели пипна ли топка последните 15 мин. ;)? Аре първото полувреме подходиха аристократично, т.е. пестяха се де, аре третата четвърт, чахаха противника да сгреши, ама трябваше тревата да изкопат в последните 15. мин. за да се доберат поне до равния. Сега залагат всичко на един мач, а Урогвай са гаден отбор!

Франсетата пък ме изненадаха приятно! Още с началния с-в, разбрах, че тънки сметки Дешан няма да прави (а Франция е патила от това, справка 2002-ра, с плачевен резултат, но 2006-та с добре проведена 'кампания' ;)). Но като се помисли да се разчита на голова разлика (при Х с/у кръсоносците) не гарантира, първото място (а второто получава Аржентина, не че те нещо оказват де, ама по-добре с тях по-късно ;)). Така, че трябваше да се победи и офанзивата е най-добрия начин. Е изиграха го перфектно! А, щях да забравям имаха и да им връщат ;)! Така и не разбрах, при такъв треньор и не лоши футбулисти, какъв отбор са швейцарците? Както и не разбрах по-слабата част на петлите, колко са слаби ;). Не се лъжете от двата гола накрая, французите спряха да играят.

Групата е много интересна и от друга гледна точка ;). Швейцарците трябва да бият Хондурас и се класират въпреки разгрома от Франция. Ако и това не направят ще са по-смешни и от бившите световни шампиони и англичаните. Е съществува еоретичния вариант, франсетата да загубят, ако изляязат с резервите, ако тоално си плюя на името, ако Еквадор направи чудеса от не храброст, а виртуозност, ако съдиите оцацат нещо. Може, може, ма надали ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега малко за коментаторите ;). Ще пропусна това, че БГ коментаторите са яко франкофобски настроени (що ли? Имаме добър баланс с/у франсетата, Киню кой го помни, освен динозаври като мен, ама там е друг случай ;)).

Сега разглежда случая който нашия коментатор провъзгласи, че има явна дузпа, а даже и без повторение се видя, че няма контакт, а и нямаше никакъв протест, освен това футболиста продължи без да падне и без въобще да си помисли да иска дузпа. Нашия коментатор не ревизира мнението си. Току що русокоската съдийка го размаза ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз (ествесвено!) поддържам японците, макар да не се интересувам и да не разбирам и грам от футбол (22-ма идиоти гонят една топка на игрището, по някое време единият от тях я догонва по случайност (може да бъде всеки един от тях), рита я и пак я гонят.

По-безсмислена дейност (за която се плащат милиони пари) аз не се сещам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми честитутка Митак :)франсетата имат голям потенциал, дано обаче да не го изразходят в групите и да се препънат още на 1/8-а финала. Чест прави на швейцарците, че се бчориха докрай въпреки отчайващото положение (като 300 спартанци под сганта на Ксеркса :) ), но никога не съм одобрявал "спирането да се играе" след повеждане. То е патент и на нашия (+ клубните) отбори, ама след като поведат с 1:0 - статистиката показва, че не е особено печелившо. Освен за гърците и доскоро за испанците ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да де, ама Германия и Холандия не спряха след повеждането ;)

а бившите шампиони Италия, Англия и Испания май с един самолет ше си ходят. Дали има опция да заложиш и на това в еврофутбол? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днес попълних запасите, до финала трябва да ме изкарат :happy:

post-7061-0-43278700-1403368804_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...