Отиди на
Форум "Наука"

Световно по футбол 2014


The Wolf

Recommended Posts

  • Модератор История

Според мен на финала ще блесне гения на Меси който ще донесе титла на Аржентина.А на всички фенове на германците трябва да припомня предишното световно първенство.Немците попиляха Аржентина на четвъртфинала и след това направиха много слаб полуфинал с Испания.Мисля си че историята ще се повтори.Съвсем друг въпрос е че ако това стане Аржентина ще бъде най икономичния световен шампион в историята.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Една птичка /Меси/ пролет не прави. Швабите с добре смазаната си машина за голове ще отвеят и тези фигуранти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Винаги съм имал симпатия към холандците, но в последните си два мача напълно ме разочароваха. Пълна безидейност и безсилие. Еднотипни опити за пробиви от страна на Робен и/или опит да се търси в дълбочина Ван Перси , останалото - тъпчене на място и мачкане на топката. Този път и "геният" Гаал изтрещя тотално - извади преди дузпите Перси, и прати защитник да бие първата дузпа...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Една птичка /Меси/ пролет не прави. Швабите с добре смазаната си машина за голове ще отвеят и тези фигуранти.

Агуеро,Игуаин,Ди Мария - това са футболисти от световна класа римлянино.А и има една мъдрост че големите финали се печелят от големите играчи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Именно затова Германия най-вероятно ще е следващият световен шампион.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Испания бяха най-икономичния световен шампион. Не е само Меси в отбора, но ми се струва, че немците са с повече потенциал, повече опит и по-сплотен колектив, ако не направят някоя тъпотия шансът клони повече на тяхна страна.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

За потенциала не съм съгласен.Немците нямат суперзвезди като меси и Агуеро.моите уважения към Томас Мюлер но той просто още не е такъв.За мене шансовете са 55 на 45 в полза на Аржентина.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Футбола все пак е отборна игра ;) 60 на 40 в полза на Германия според мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Най жалкото е че блестящата треньорска кариера на Сколари завърши по този начин.Ако беше спечелил втора титла със "Селесао" щеше да бъде митологизиран като най добрия за всички времена.А сега всички спечелени купи /на клубно и на национално ниво/ ще отидат на боклука.Всеки ще помни това 1:7.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен в последно време световните първенства са все по-слаби.

Нито един от отборите не впечатли с нищо особено. Единственото запомнящо се е разгрома, който немците нанесоха на Бразилия. Но тази Бразилия сякаш е само бледа сянка на миналото бразилско величие. С тази игра приличаха повече на някой средняк от водещите европейски първенства.

Интересно ми е дали, ако Аржентина спечели титлата, ще си запази купата завинаги, както направиха бразилците през '70 с купата Жюл Риме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да се опази Меси, трябват двама, това значи, че офанзивната мощ на бундестима ще бъде отслабена. Една птичка пролет не прави, но както каза Ресавски при Аржентина има цяло ято. За Германия важи същото, един мач световно не печели ;). Помните последния мач, а не помните мъката с/у Кот д'Ивоар, Алжир и даже Франция. Не че аржентинците бяха блестящи ;).

post-2130-0-63732800-1404984142_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имаше, имаше :). И гола беше след нарушение в атака, ама аре. Французите подходиха страхливо и си понесоха последствията. Гледахме само второто полувреме с Лорда, но тогава се видя, че с тънки сметки не става, още повече, когато си получил ранен гол. Немците можеха и втори да вкарат поне два пъти. Шурле ще стане голям футболист, очаквам го титуляр с/у сребърните ;).

Аз драма нямам, за Аржентина съм, ма ако бият швабите Европа ще има световен шампион в сърцето на Южна Америка!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен Аржентина ще победи на финала. Те са много добър отбор и не е само Меси важен в Аржентина. Предвиждам победа с един гол, може би 2:1. Също мисля, че Меси все още има шанс да стане голмайстор. Горките бразилци как приключиха пътя към купата...

Редактирано от The Wolf
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лалетата май ще се опитат да повторят "Седморката на Блейк" :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И това се очакваше :) но довечера ще настъпи часът на истината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми не съм разочарован! Можеше да не са фрицовете, а холанците например, ма и така е добре, европейски отбор печели на Маракана в Рио! Аржентина игра по-добре през първото полувреме определено. В началото от второто се държеше, но после се прибра. А после последваха откровенни тесли! Но си имаше и аванси, Нойер трябваше да бъде изгонен за това дето направи. И направи фал и боксира извън полето. Абе Лорде спомняш ли си, че ти казах, че Шурле е голям футболист и ще става по-голям! И се чудех защо не го пускат титуляр.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хохохо заклахме ги накрая латиносите. Дойчланд юбер алес!!!

:bounce8::clap::clap3::drinks_cheers::dance:


Нойер трябваше да бъде изгонен за това дето направи. И направи фал и боксира извън полето. Абе Лорде спомняш ли си, че ти казах, че Шурле е голям футболист и ще става по-голям! И се чудех защо не го пускат титуляр.

Съдята спести много повече картони на аржентинците, Швайнщайгер го убиха да го ритат в тоя мач, сега ще се прибере в Германия като от войната.

Шурле не го бях забелязал до момента, а наистина е огромен потенциал. Практически 1/4 финала и финала той им ги спечели.

Но определено велик триумф насред Маракана и напълно заслужен, това е което може да се каже.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дилма и Енгела в сублимния момент:

10388184_10154366160775529_4064623686726

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Аржентина сами са си виновни.бяха по добрия отбор в редовното време но си пропуснаха положенията.Картона на Нойер не беше червен а тъмночервен.Единствената аналогия с това безумие е балтията на Шумахер срешу Батистон през 1982 г.Нойер заслужава да бъде изхвърлен от футбола за една година.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...