Отиди на
Форум "Наука"

Отворен клуб  ·  28 потребители

Пътуване

Вашите дестинации през 2015


Recommended Posts

  • Администратор

Всяка година всеки си прави някакви планове за пътувания или за посещения на различни туристически обекти.

В началото на всяка година излизат класации на дестинации по цял свят в различни категории. Като може би един от най-популярния сайт за дестинации е http://www.lonelyplanet.com/ , който аз научих от един израелец, с когото се запознах в Котор (Черна гора) миналото лято. Сайта си заслужава вниманието и е доста интересен..., но той е един от многото, който препоръчва различни дестинации. Радостното е че вече и България се включва в тези препоръки с Пловдив.

Лично аз си мисля за Трансилвания лятото и някой от най-интересните места в Турция за тази година. Но това е лесният вариант, по трудният, ако имам възможност бих обиколил така наречените "стан" държави.

Какво може да ми препоръчате в моите дестинации?

Какви са вашите желания и идеи за посещение?

Една снимка от Трансилвания:

8589+large.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Definetly "Stan"-countries ще си бъде преживяване достойно за роман. За мен това е малко като да прекараш нова година с туземци на необитаем остров - никога не знаеш дали няма да превъзгласят за крал и да те изпекат минути след това...
Аз повече се питам - какви геройства е нужно да извършиш, за да се добереш до Камбоджа? Извън първото - да спечелиш 2-3 хиляди за билети и престой...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Всяка година всеки си прави някакви планове за пътувания или за посещения на различни туристически обекти.

В началото на всяка година излизат класации на дестинации по цял свят в различни категории. Като може би един от най-популярния сайт за дестинации е http://www.lonelyplanet.com/ , който аз научих от един израелец, с когото се запознах в Котор (Черна гора) миналото лято. Сайта си заслужава вниманието и е доста интересен..., но той е един от многото, който препоръчва различни дестинации. Радостното е че вече и България се включва в тези препоръки с Пловдив.

Лично аз си мисля за Трансилвания лятото и някой от най-интересните места в Турция за тази година. Но това е лесният вариант, по трудният, ако имам възможност бих обиколил така наречените "стан" държави.

Какво може да ми препоръчате в моите дестинации?

Какви са вашите желания и идеи за посещение?

Една снимка от Трансилвания:

8589+large.jpg

Замъка Бран (на Дракула) ти препоръчвам, мен ми е препоръчан де, не съм го видял

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Замъка Бран (на Дракула) ти препоръчвам, мен ми е препоръчан де, не съм го видял

Преди няколко години замъкът бе затворен за посетители.

Аз го видях през решетката на парадния вход ... това беше.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Definetly "Stan"-countries ще си бъде преживяване достойно за роман. За мен това е малко като да прекараш нова година с туземци на необитаем остров - никога не знаеш дали няма да превъзгласят за крал и да те изпекат минути след това...

Аз повече се питам - какви геройства е нужно да извършиш, за да се добереш до Камбоджа? Извън първото - да спечелиш 2-3 хиляди за билети и престой...

За 4000 лв (всичко) ми казаха, че може да си отиде до Мачу Пикчу

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При туризма всичко е строго индивидуално, зависи от конкретните предпочитания на човек. Така например като бяхме в Хургада, едно семейство не си подадоха носа извън хотелския комплекс и се чудеха как всеки ден ние сме се били трепели да обикаляме по пясъците да гледаме гробници и камънаци, и сме пропускали благинките на ол-инклузива.....

1. Черна гора- Хърватия : Като тръгнеш от Будва, о.Св.Стефан и Котор, та през Дубровник, Плитвички езера и стигнеш до Опатия и Триест / естествено по пътя има много други интересни места, но тези не трябва да се пропуснат/

2. Кападокия - ако обаче искаш да не се претупват нещата, избери фирма която организира поклоннически турове. Същото важи и за турове до Израел и Йордания

3. Фериботен тур из цикладските острови - непременнно о.Делос, и Санторини, другите спирки са Парос, Наксос, Миконос...

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Синая, Бран, Брашов, са окей дестинации. По становете не бих се врял - прекалено е екстрийм за мен.

Засега съм си набелязал тази година да посетя трите Рима /агейн/, плюс разходка до някоя нордическа страна лятото, когато тук стане жега.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Темата се превърна повече в препоръчване на дестинации от колкото за плануването им. Я вие кажете къде искате да ви отведе вятъра.

Миналото лято посетихме Македония, Албания, Черна Гора, Босна и Херциговина и Сърбия. Естествено за 30 дни не можахме да видим всичко, но за сега балканите ми стигат...за това и писах за Турция и Румъния...още не ми се ходи в Гърция.

А вие? :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

мен ми се оди в Португалия и Сицилия в интерес на истината, може и в Тунис за следващата НГ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз лично съм замислил едно ходене в юго-източна Турция и по-точно района Урфа-Диарбекир.

За есента пък съм планирал един Узбекистан - Самарканд и Бухара са твърдо в програмата, на мен по ми се ходи и към Ферганската долина но приятелите, с които ще ходя по ги влече към Аралско море...

Също съм замислил да посетя и МАКС-2015 но зависи какъв бюджет ще ми остане :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата се превърна повече в препоръчване на дестинации от колкото за плануването им.

Че тя основно препоръката е водеща. Като ми препоръча някой нещо, разпитвам го подробно кое-как, набирам инфо от където мога и тогава вече планирам. Когато "ме светнаха" за Санторини,/ наред с вулкана, изрично ми препоръчаха селището с разкопките Акротири / известно с керамиките на двамата боксьори и рибаря/ иначе като нищо можеш да го пропуснеш, щото тур-агенциите не го включват заради превоза. Наемаш си моторетка и си ти :) . Там например спокойно можеш да не им се връзваш да те водят на топлите минерални извори - нито се извори, нито са топли :)

На мене мечта ще си ми остане да походя по Камино-то, ама така и не можах да "излъжа" никой от познатите, осново поради продължителността на начинанието.

Редактирано от JImBeam
  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Имаш право :)

Аз за Камино още не съм се отказал!

За Диарбекир мога само да кажа, че си заслужава но да се внимава. Има много стари и интересни православни църкви. Ето малко информация от нас: http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=14280 и http://nauka.bg/2013/52/Voina-i-nadezda-v-Diarbekir-2012.pdf

Лично на мен ми бе интересно да прочета какви са желанията на съфорумците.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Къде искам да отида? Най-вече Япония, Перу и Нова Зеландия.

Иначе по план лятото ще ходя до Чехия и в Сърбия. И може би още някъде наоколо според зависи от останалото време и средства.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Тази година Италия (около Неапол), като основно се целя към Испания и Португалия. Може би и малко балканите.

Много бих искал Русия, Китай и Япония, но всичко с времето си.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всичко зависи от.....

Миналата година по-това време когато бях на вакум сложен, до кенефа.

Така, че тази година всичко по-надалече е вече бижу.....

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Във всяка точка по-света, засега само чрез пътуване извън тялото, а по натам когато завърша генератора на червейни дупки в мазето и физически.

Извън това физически със семейството може би Лондон. И ако изскочи някой бизнес трип.. Така примерно септември бях в Швейцария Германия и Франция...


Ако изскочи нещо отвъдокеанско няма да е зле

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На никой ли не му се ходи в Барса .....Саграда Фамилия, парка Гюел, къщите-шедьоври на Гуади ? Само за това си струва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Катедралата пропусна...

Ти нея само като катедрала ли я знаеш ....щото са няколко и си имат именца :) . То аз 3 пъти съм ходил, ама и тази година ако излезе някой нискотарифен полет пак ще прескоча за 2-3 дни

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...